Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 08:33
Przeniesienie napędu : Szum przy wycisnietym pedale sprzegla
Autor Wiadomość
wasyl#
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 19:33   Przeniesienie napędu : Szum przy wycisnietym pedale sprzegla

Sprawa wyglada nastepujaco: gdy puszczam pedal sprzegla (na luzie) slychac szum polaczony z chrupotaniem, gdy wciskam pedal dzwiek ten powoli ustaje az w koncu nie slychac go wcale, przy powolnym toczeniu sie autem na 1 i 2 biegu tez to slychac. Czy to moze byc lozysko wyciskowe, czy moze cos innego :?:
Dodam ze w styczniu 2004 wymieniana byla w autku tarcza sprzegla, docisk i lozysko wyciskowe.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 2 Sty 2011, 11:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
orelek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 29
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 24 Lis 2004, 20:19   

witam, gdyby nie to że komplet sprzęgła był niedawno wymieniany to bowiedziałbym (z doswiadczenia jakie zdobyłem pracujac kilka lat na warsztacie) na 100% łożysko wyciskowe... a może coś było nie dokładnie złożone i teraz dopiero wychodzą szopki...
_________________
www.cb-radio.pl
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lis 2004, 20:32   

Absolutnie nie masz racji... łożysko wyciskowe było by zupełnie na odwrót... kiedy naciskasz sprzęgło łożysko zaczyna pracowac i może wtedy szumieć, kiedy puszczasz winno sie odsunąc całkowiece od spręzyny centralnej, i choćby było zatrarte w cholere i rozwalone, to nie kręci sie i nic nie usłyszesz... prawdopodobnie problem lezy w skrzyni, dokłądniej w wałku wejściowym (łożyska czy na czym on się tam kręci)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 20:39   

rownie dobrze moze byc ktores z lozysk wewnatrz skrzyni.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Lis 2004, 20:49   

orelek napisał/a:
witam, gdyby nie to że komplet sprzęgła był niedawno wymieniany to bowiedziałbym (z doswiadczenia jakie zdobyłem pracujac kilka lat na warsztacie) na 100% łożysko wyciskowe... a może coś było nie dokładnie złożone i teraz dopiero wychodzą szopki...


teraz wiemy czemu jużnie pracujesz w warsztacie .
Joe ci pokródce wyjaśnił oco chodzi ( widziałeś ty kiedykolwiek wyjęte sprzęgło ? )


Powiedz mi co można NIEDOKŁADNIE złożyć zakładająć sprzęgło ( można dać dupy przy dokręcaniu śrób lub pozamieniaćje na słabsze ale co tu jest do dokładnego składania ? )

Wasyl masz luz na przednim łożysku wałka sprzęgłowego które zaczęło dostawać raka ( czy jest tak że jak parę razy naciśniesz sprzegło to czasem szum jest cichszy ? ) problem bardzo popularny w skrzyniach jakie posiadasz (jedna z niewielu rzeczy którą udało im się spieprzyć na etapie mk2 i pociągnęli to dalej ) .

środki zaradcze - brak :) ( pilnuj poziomu oleju i nie dolewaj żadnych uszlachetniaczy ) . czy musisz myśleć o nowej skrzyni ? - nikt ci na to nie odpowie - ( ja kupiłem taką , a mam ja już ponad dwa lata - 60 - 80 tyś i sytuacja się nie pogarsz więc nic z niąnie robie narazie . )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lis 2004, 20:51   

adamuus napisał/a:
rownie dobrze moze byc ktores z lozysk wewnatrz skrzyni.

Kolega napisł że na luzie słychac, a na luzie wałek zdawczy sie nie obraca... kreci się jedynie wejściowy i pewnie on szumi...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
Ostatnio zmieniony przez JoeMix 24 Lis 2004, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Lis 2004, 20:53   

JoeMix napisał/a:
Kolega napisła że na lizie słychac, a na lizue wałek zdawczy sie nie obraca... kreci się jedynie wejściowy i pewnie on szumi...


zgadzam sie ale osochodzi ?? :? kto pisał o wałku zdawczym ?
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lis 2004, 20:58   

Żółwik Tuptuś napisał/a:
zgadzam sie ale osochodzi ?? :? kto pisał o wałku zdawczym ?

E, to nie do XCiebie... Adamus pisałe że którechs łożysko w skrzyni... a ja pisałem o wałku... więc nie ma więcej łożysk, tylko te na wałku... bo żeby to synchronizator to wątpię...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 20:59   

joe zolwik ma racje to jest na 99% to lozysko. ja w dieselku tez to mialem i 2 lata (60tkm) tak przejezdzilem. kolega ktory ode mnie kupil auto ze niemalo kilosow zrobil a skrzynia dalej chodzi. jedyny mankament jest taki ze wkurza ten halas ktory stopniowo bedzie coraz glosniejszy.
 
 
wasyl#
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 21:05   

Żółwik Tuptuś napisał/a:

Wasyl masz luz na przednim łożysku wałka sprzęgłowego które zaczęło dostawać raka ( czy jest tak że jak parę razy naciśniesz sprzegło to czasem szum jest cichszy ? ) problem bardzo popularny w skrzyniach jakie posiadasz (jedna z niewielu rzeczy którą udało im się spieprzyć na etapie mk2 i pociągnęli to dalej ) .


Jest dokladnie tak jak napisales, przy kilkakrotnym wciskaniu sprzegla raz szumi mocniej raz slabiej.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lis 2004, 21:15   

A w cholere z wami,,, nie dogadamy się :D ;-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Lis 2004, 21:29   

mamy inną świadomość alkocholową :) ( zawsze muszę walnąć ze dwa piwka bo na trzeźwo to sięto wszystko trudno czyta )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
orelek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 29
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 24 Lis 2004, 21:49   

do zółwika tuptusia... to dlaczego nie pracuje już w warsztacie to jest tylko i wyłącznie moja sprawa, ale zapewniam Cie ze moja praca nie zakończyła się tam za jakieś przewinienie, wyjęte sprzegło widziałem na pewno, zapewniam Cie o tym.Co do źle złożonego sprzegła to miałem na myśli właśnie to co napisałeś, a co do łożyska które nie pracuje na wciśniętym pedale sprzęgła to jest nie prawdą, najprostrzym przykładem jest mechanizm włączajacy z regulowaną ręcznie linka sprzęgła którą za mocno naciągniesz i wtedy łożysko jest w stanie pracy cały czas więc w przypadku fiesty miałem na myśli np. nie do końca wracające widełki od łożyska.A nawet jeśli masz w tym większe doświadczenie to poprostu napisz że chyba nie mam racji a nie zaczynasz od chaseł typu " to już wiemy dlaczego nie pracujesz w warsztacie". Pisze co wiem z własnego doswiadczenia i chce poprostu tylko doradzić choć przyznaje że nie zawsze mam racje...
_________________
www.cb-radio.pl
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Lis 2004, 23:07   

wyluzuj .

poza tym w fieście jest samonapinacz więc odpada za mocne naciągnięcie sprzęgła .

Temat był wałkowany wiele razy i zawsze ktoś popełnia ten sam błąd co ty . A niestety kojaży mi się on ze średnio uczciwymi warsztatami w których taki problem jest załatwiany tak że auto jest przyjmowane z teza taka jak twoja , po czym stoi dwa dni bez otwierania maski i jak wraca klijent mechanicy mówiąmu że to nie sprzęgło a skrzynia i że należy ja wymienić , a tak przy okazj należy się 300 zł za wyjęcie skrzyni i sprawdzenie sprzęgła .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
orelek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 29
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 25 Lis 2004, 07:41   

zółwik wyluzowałem...
widze jednak że masz jakies dziwne doswiadczenia jesli chodzi o warsztaty... ni nie ma to jak mierzyć "wszystkich" swoja własną miarą gdzie zawsze inna opinia niż twoja bedzie zła, ale pamiętaj że "teoria książkowa" nie pokrywa się zawsze z praktyka...
no ale to jest moje zdanie i forum nie jest po to żeby swoje wywody pisać tylko doradzać.
już nie zaśmiecam forum :)
pozdrawiam
_________________
www.cb-radio.pl
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lis 2004, 08:59   

orelrk niestety ale prawda jest taka ze wiekszosc warsztatow patrzy jakby tu oskubac klienta z kasy. wobec tego trzeba miec naprawde szczescie zeby trafic na uczciwego mechanika.
 
 
SILO 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.6/96KM
Wiek: 49
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 54
Skąd: Dębica/Grantham
Wysłany: 25 Lis 2004, 09:52   

Łożysko na 99%
_________________
Ford Mondeo 2.0 dcti kombi 06, Seat Ibiza 04 1.2 widowmaker, Iveco Daily 2.3 HTP 09
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Lis 2004, 12:08   

jest jedna metoda zeby przekonać sie czy to nie łożysko oporowe w sprzęgle . zdejmij linke od sprzęgła albo odblokuj samoregulator zeby linka była luźna cofnij troche łape od sprzęgła i jeśli nadal wyje i szumi to nie moze być łożysko oporowe bo jest oddalone od sprzęgła . Ale raczej tak jak mowi koledzy skrzynia.
Pozdro
 
 
 
SILO 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.6/96KM
Wiek: 49
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 54
Skąd: Dębica/Grantham
Wysłany: 25 Lis 2004, 12:18   

Łożysko na waałku sprzęgłowym też jest możliwe
_________________
Ford Mondeo 2.0 dcti kombi 06, Seat Ibiza 04 1.2 widowmaker, Iveco Daily 2.3 HTP 09
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK6] Chrobotanie na pedale sprzegla przy ruchu kierownica
zuli007 Mechanika 0 8 Sie 2009, 15:40
zuli007
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : półosie wyciek
Gość Mechanika 2 22 Gru 2004, 22:00
diodalodz
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Pietrek Mechanika 7 9 Paź 2004, 23:25
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.