Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:52
Mam nowe głośniczki
Autor Wiadomość
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 14 Cze 2004, 20:12   Mam nowe głośniczki

http://pictureposter.allb...lomax/phonocar/

W sumie mala rzecza a cieszy :mrgreen:
Powoli je montuje-zobaczymy co z tego wyjdzie musze cos wykminić ze słupkami-mam juz wizje :wink: co do ich wygladu ale jakos chwilowo nie mam weny twórczej :wink: :lol:

Pytanko jeszcze-moze ktos wie gdzie sie podlacza dodatkowe kondensatory,które sa w zestawie(gwizdki mają swoje na kablu) :?:
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2004, 23:04   

a po co dodatkowe kondensatory skoro gwizdki mają swoje ?? (chyba juz nie trzeba, ale nie dam sobie reki uciac)
i Ty chcesz te basowe głośniki upchać w drzwi ? ile one mają cm ?? 8)
no i tak z ciekawości - ile za to dałeś :?:
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 15 Cze 2004, 12:13   

No wlasnie nie wiem po co te dodatkowe kondensatory ale byly one w komplecie(moze zapasowe?).
Glosniki to standardowe 13 i weszly w dzrzwi bez problemu :)
A dalem za zestaw 220 pln :)
 
 
 
Dynamike
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2004, 12:53   

No to gratki Molu, naprawde wypaśny zestwaik! Ja dziś odbieram auto od doktora i może też coś pomyślę. Tyle że trafił mnie wczoraj nieplanowany wydatek ponad 150zł na nową kartę do cyfrówki :evil: więc nie wiem jak to będzie z tymi nowymi głośnikami.
P.S. Jak myślicie, czy jest sens się wybierać do jakiejś "kliniki dźwięku", czy raczej szukać gdzie indziej?
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2004, 15:10   

Dynamike...zawsze jest sens :) tylko czy Cie na to stać.
Myśle ze jakieś dobre 13cm i dobrze wyciszone drzwi dadzą Ci wystarczająco dużo frajdy (pod warunkiem ze nadal masz ten sub, bo 13cm basu to nie da wogóle)... :wink:
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 16 Cze 2004, 08:59   głośniczki..

CZEŚĆ !
GADAJCIE ,GADAJCIE - ................człowiek troche posłucha, to i sie pewno czegoś nowego dowie
P.S. - jeżeli mogę coś powiedzieć-: myśle że w samochodzie tak na prawde gra przód ( no chyba że ktoś ma kase na profesjonalną zabudowe )- dlatego myśle że lepiej zainwestować w dobry ,odseparowany przodzik ! ( ale jak ktoś lubi ..ŁUPS,ŁUPS za plecami ,to jego sprawa )

POZDRAWIAM wszystkich audiofili

:)
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Dynamike
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 09:25   

Hehe, klinika dźwięku już nie aktualna. Najtańsze głośniczki jakie gość mi tam polecał kosztowały 360zł. :lol: Ja potrzebuje porostu czegoś żeby mi troche wyrównało różnice między przodem, a tyłem (gwizdki-bas)
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 16 Cze 2004, 09:59   

Dynamike napisał/a:
Hehe, klinika dźwięku już nie aktualna. Najtańsze głośniczki jakie gość mi tam polecał kosztowały 360zł.

Zawsze jest jeszcze allegro :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 12:22   Re: głośniczki..

piotr-RKRmann napisał/a:
CZEŚĆ !
GADAJCIE ,GADAJCIE - ................człowiek troche posłucha, to i sie pewno czegoś nowego dowie
P.S. - jeżeli mogę coś powiedzieć-: myśle że w samochodzie tak na prawde gra przód ( no chyba że ktoś ma kase na profesjonalną zabudowe )- dlatego myśle że lepiej zainwestować w dobry ,odseparowany przodzik ! ( ale jak ktoś lubi ..ŁUPS,ŁUPS za plecami ,to jego sprawa )

POZDRAWIAM wszystkich audiofili

:)


dobra, masz racje - tylko ze dobry przód to wydatek rzędu 400zł minimum ...
a wątpie aby Dynamike chciał wydać tyle kasy na same głośniki, a przydałoby się jeszcze wyciszyć drzwi bo efektu nie osiągnie dużego beż wyciszenia...
 
 
Dynamike
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 12:35   

Co do wyciszenia to może je rzeczywiście zrobie, ale dopiero po wakacjach, bo teraz nie mam czasu się z tym bawić. Co do tych 4 stówek to masz razje, nie chce tyle wydać :D Szczególnie na 13, bo nie chce bawić się w przerabianie paneli drzwiowych, tak więc może jeszcze poszukam czegoś tak do 200zł.
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 21:45   

no licz sie z tym ze maty do wyciszenia też kosztuja...i ze troche ich schodzi. Nie wiem tez które sie nadają, bo niektóre mogą wchłaniać wilgoć i przez to blacha Ci poleci szybko... musiałbyś sie dowiedzieć od jakeigoś specjalisty :wink:
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 22:16   Re: głośniczki..

piotr-RKRmann napisał/a:
myśle że w samochodzie tak na prawde gra przod


no z tym si nie zgodze...moim zdaniem powinien grac bardziej tyl...takie jest moje zdanie...i im dluzej jezdze samochodem tym bardziej utwierdzam sie w swoim przekonaniu...i nie koniecznie musi byc tam za plecami "ŁUPS ŁUPS"...i niekoniecznie zabudowa od razu...kumpel ma same 6x9 owalne mac audio(bodajze...nie dam se reki uciac) i podlaczone pod kompakt pioniera bodajze bez zadnych wzmacniaczy i gra mu to naprawde zajebiscie...dodam ze komplet takich glosniczkow to wydatek rzedu okolo 200pln...
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 22:39   

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26264737 Co sądzicie o tych głośniczkach? Chcialbym je podpiac z tylu pod zwykle radyjko jvc 4x45. Prosze o rade.
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2004, 22:55   

slyszalem ze boschman to tani sposob na polepszenie dzwieku w samochodzie...jak nie jestes jakims wyjatkowym audiofilem tylko chcesz zeby ci lepiej gralo to wydaje mi sie ze wystarcza tobie...choc za to cene to moze poszukaj jakichs np wlasnie mac audio lub tym podobnych...ja w media markt widzialem za 200pln komplet 2 sztuk...no i takowe slyszalem...
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Cze 2004, 00:22   

eeeee mialem podobne glosniczki w escorcie i graly zajebiscie.
w fiescince mam jakies glosniki z przodu i jakies z tylu. te z przodu graja calkiem calkiem na moim panasonicu. z tylu sa jakies oryginalne pioniery ale male i na dodatek jeden charczy. tak sobie mysle w przyszlosci zmienic je na wieksze np. 13. ale nie w najblizszym czasie (poki jeszcze mi te z przodu dobrze ciagna).
na razie kaske wydaje w upiekszanie auta.
zgadzam sie z muzzem nie musi buc od razu za plecami tuba. dalbym wam posluchac jak u mnie graja glosniki. powiem tak: jest glosno i czysto - jak na moje wymagania oczywiscie :D
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 17 Cze 2004, 06:39   Re: głośniczki..

muzz napisał/a:

no z tym si nie zgodze...moim zdaniem powinien grac bardziej tyl...takie jest moje zdanie...


Niestety nie masz racji-scena dźwiekowa ma być z przodu auta :) Podstawa to dobry przod :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 17 Cze 2004, 08:01   Re: głośniczki..

muzz napisał/a:
no z tym si nie zgodze...moim zdaniem powinien grac bardziej tyl...takie jest moje zdanie...i im dluzej jezdze samochodem tym bardziej utwierdzam sie w swoim przekonaniu...i nie koniecznie musi byc tam za plecami "ŁUPS ŁUPS"...i niekoniecznie zabudowa od razu...kumpel ma same 6x9 owalne mac audio(bodajze...nie dam se reki uciac) i podlaczone pod kompakt pioniera bodajze bez zadnych wzmacniaczy i gra mu to naprawde zajebiscie...dodam ze komplet takich glosniczkow to wydatek rzedu okolo 200pln...


Oj nie zgodze się... i na większości portali car audio też by się z Tobą nie zgodzili :wink:
Głośniki z przodu i tak najczęsciej zagłuszają tył, wiec należy je montować jak najlepsze. Tył nawet potrafi popsuć efekt, ponieważ dzwięk dłużej tam idzie, i powstaje minimalne echo (ale to juz dla audiofili :wink: )
Dobrym rozwiązaniem sa dobre głośniki z przodu, i bas z tyłu (ponieważ z przodu często brakuje miejsca)
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 17 Cze 2004, 08:37   

co do tego że przód ma byc dobry to nikt nie ma wątpliwości! jednakże nie ma sie co upierać przy tym skąd ma iść główny dziwięk! wymyslili w radiu taka madra opcję ze rozkład siły można zmiejszyć z przodu i dać na tył i wtedy słychac bardziej tył niz przód wszystko zależy od tego co kto lubi! Ja akurat mogę się zgodzic z muzzem bo tez wolę jak słychac tył a nie tylko przód! jakoś mi tak lepej ale o gustach sie nie dyskutuje! :-0 8) 8)
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 17 Cze 2004, 09:11   

Garfield napisał/a:
co do tego że przód ma byc dobry to nikt nie ma wątpliwości! jednakże nie ma sie co upierać przy tym skąd ma iść główny dziwięk! wymyslili w radiu taka madra opcję ze rozkład siły można zmiejszyć z przodu i dać na tył i wtedy słychac bardziej tył niz przód wszystko zależy od tego co kto lubi! Ja akurat mogę się zgodzic z muzzem bo tez wolę jak słychac tył a nie tylko przód! jakoś mi tak lepej ale o gustach sie nie dyskutuje! :-0 8) 8)


dzieki za wpsarcie...fakt o gustach sie nei dyskutuje...takie jest moje zdanie...ja z drugiej strony w samochod traktuje bardizej jako sposob na przemieszczanie sie a nie sluchanie muzyki...jak bede chcial posluchac czystego i pieknego dzwieku to sobie w domu poslucham muzyki na innym sprzecie...mi sie podoba raczej w ten sposob...przodu to ja prawie u siebie nie slysze...oczywisice troche teraz przekolorowalem...ale wiekszosc mam przesterowane na tyl...
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 17 Cze 2004, 09:12   

ja tez tylne mam podglosnione a przednie sciszone ... w mk6 troszke za wysoko jak dla mnie sa te glosniki a te z tylu mam prawie kolo glowy jak siedze na fotelu kierowcy .... :P
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Zakładamy nowe tarcze hamulcowe
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 0 10 Mar 2006, 19:57
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Przyklejony: Bydgoszcz relacje z odbytych spotów + nowe terminy
UWAGA!!! Nastepny SPOT -> - 2 grudzień 2007
WooYownik Zloty / Spoty 27 21 Paź 2010, 19:44
bidżej
Brak nowych postów Głośniczki pioneer
i kwestie pokrewne ;)
Gość Car Audio i CB 3 3 Maj 2007, 18:39
osimek1
Brak nowych postów tylne głośniczki w mk3
srednica
viertnik Car Audio i CB 15 27 Wrz 2005, 02:06
Gość
Brak nowych postów kupiłem głośniczki teraz pora zrobić półkę!!
black_fighter Car Audio i CB 14 15 Sty 2006, 17:37
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.