Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Kilka Pytań o silnik 1.3
Autor Wiadomość
Sielock 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Robert
Wiek: 42
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 15 Mar 2009, 16:09   [MK3] Kilka Pytań o silnik 1.3

Witam

Jestem tutaj nowy więc może jakiś podobny temat już był chociaż nie udało mi się znaleźć dokładnie tego czego szukałem.

Kupiłem Fiestę MK3 1.3 z LPG w grudniu 2008, chodziła ciacia nadal można powiedzieć że chodzi nieźle, ale wczoraj zauważyłem że w silniku niema oleju chociaż kontrolka o tym nie informowała, przy włączeniu zapala się i gaśnie ale to chyba normalne, czasami mignęła z dwa razy i gasła i to mi zaczęło być podejrzane dlatego tam zajrzałem, chociaż właściciel poprzedni zapewniał że olej jest dopiero co wymieniony ale dobra przechodzę do sedna.

1. wlałem wczoraj ok 2L oleju na sprawdzenie, przejechałem może max z 2 - 3 km, dziś rano przestawiłem auto i niema plamy ani nic podobnego, ale na bagnecie pokazuje ok 2 - 3 mm mniej oleju niż wczoraj, czy to możliwe ?

Poprzedni właściciel stosował olej 5W40 syntetyczny i wlałem reszte tego co miałem w bagażniku, ale w internecie znalazłem że do starszych silników lepiej takiego oleju nie stosować czy to prawda ??

2. Auto na LPG jeździ sprawnie, ale na benzynie jakby się dusi i np. jak stanę na skrzyżowaniu to poradzi zgasnąć i jest problem z jego odpaleniem, tak jakby akum... był słaby lub coś w tym stylu, ale np. jak się zagrzeje to kręci bez problemu.

3. Czy warto zastosować lubryfikcje gniazd zaworowych w aucie podobno wskazane jest to przy LPG ??


Pozdrawiam

I czekam na jakieś porady

Dodam jeszcze że autko to model z 92r. z monowtryskiem.
 
 
 
kandyk
[Usunięty]

Wysłany: 15 Mar 2009, 19:47   

Sielock,
Cytat:
3. Czy warto zastosować lubryfikcje gniazd zaworowych w aucie podobno wskazane jest to przy LPG ??
Lubryfikacja, to jak podawanie hipochondrykowi witaminy C na wszystko, co go trapi. Też powie, że od razu czuje się lepiej. Bez sensu i kasy szkoda.
Na początek wymień obecny olej i filtr oleju na Motorcraft Formula XR+ 10W40. Jedno i drugie kupisz w http://ford.sklep.pl/. Wyczyść silniczek krokowy i czujnik położenia przepustnicy(nazywany na forum CPP). Wykonaj reset komputera poprzez odłączenie na 15min ujemnej klemy akumulatora, a następnie uruchom silnik na benzynie bez gazowania i niech tak pochodzi sobie 5 minut. Potem wyjedź na przejażdżkę na benzynie tak z 15km, dobrze w zmiennym ruchu. Na koniec udaj się do gazownika na regulację i spuszczenie mazi z reduktora i wymianę filterka gazu. :)
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 15 Mar 2009, 19:50   

właśnie w mk3 inaczej się robi reset kompa.... znaczy się odłącz kleme poczekaj a następnie odpal i szalej autem... wtedy zrobi się normalnie... poszukaj na forum o resecie kompa - całkiem inaczej trzeba robić niż podaje producent...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
Sielock 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Robert
Wiek: 42
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 15 Mar 2009, 19:54   

Dzięki za porady jak tylko będzie olej i reszta to zaraz przetestuje w/w sposób mam nadzieje że zadziała bo mam krótko to auto a już mi się spodobało :P

witaminy wtakim razie mu nie zafunduję wolę z czasem zainwestować te pieniądze w wygląd autka :)
Ostatnio zmieniony przez Sielock 15 Mar 2009, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 15 Mar 2009, 19:56   

jak zrobisz reset kompa na spokojnie tak jak podaje producent to będzie ci spalał 15-20 l/100 a jak będziesz szalał to komp będzie widział zbyt bogatą mieszankę i zmniejszy a co za tym idzie zmniejszy spalanie na spokojnej jeździe...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 16 Mar 2009, 10:51   

z tą samoadaptacją to pic na wodę, samemu trzeba dojść :-P

ostatnio robiłem inaczej - odpaliłem i poczekałem do otwarcia termostatu (trochę się zeszło bo na zewnątrz było -12*C) i zaczęła palić litr mniej (w zimowym cyklu miejskim 8-8,5 zamiast 9-9,5). wcześniej próbowałem trzymać na podwyższonych obrotach (ok 1200), było też pałowanie po mieście - bez różnicy między jednym a drugim. nie dojdziesz za tym gy
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 16 Mar 2009, 12:03   

a ja mam gdzies te samoadaptacje. odpalam i jezdze, i jakos samo sie ustawia dobrze.
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.