Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] podłaczenie sterownika do centralnego zamka
Autor Wiadomość
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 30 Gru 2008, 15:53   [MK4] podłaczenie sterownika do centralnego zamka

Witam,
wiem że temat ten był wałkowany x razy ale jak przeglądnąłem ileś tych tematów to głowa mała i zapewne coś przeoczyłem, także proszę o dalece idąca wyrozumiałość

Tak więc, posiadam fiestę z fabrycznym centralnym zamkiem i elektrycznymi szybami i zakupiłem dwa układy :
alarm / sterownik centralnego o wdzięcznej nazwie RTX VULCAN V1
oraz moduł domykania 2 / 4 szyb PW4W

no i oczywiście nie wiem jak to podłączyć, ma to obsługiwać dwoje drzwi plus te inne dodatki (bagażnik itd), w lewych drzwiach do zamka idzie wiązka z 10 kablami i tak:

1) czarny
2) czarno-żółty
te dwa idą od strony wnętrza auta i są zakończone wtyczką do niczego nie podpiętą
3) pomarańczowo-czarny
4) szaro czerwony
5) żółto-czarny
6) biało-czerwony
7) biały
8) żółty
9) biało-fioletowy
10) czarny (trochę grubszy)

to są schematy tych układów:

sterownik:


schemat podłączenia do siłowników:


schemat modułu do domykania:


czy wie ktoś który schemat jest dobry do podłączenia i jakie kable z jakimi trzeba połączyć?
gdzie się znajduje oryginalny sterownik od centralki?
jaki impuls trzeba ustawić 8,0 czy 3,5 sec?
wiem że najpierw należałoby samemu przekopać całe auto ale wiedza moja w tym zakresie jest znikoma a nie chciałbym rozbierać całego auta
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 30 Gru 2008, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Gru 2008, 16:59   

Od centrala są kable biały i żółty, impuls ustaw na 3,5 s (chociaż 1s wystarcza)
typniepokorny86 napisał/a:
gdzie się znajduje oryginalny sterownik od centralki?
podobno nie ma bo jej funkcję pełnią siłowniki mastery.

W twoim przypadku to będzie schemat pierwszy( na 2 skanie). Tylko nie wiem pod który kabel (biały czy żółty w fieście) podłączyć biały ze sterownika, a pod który biało-czarny.

Właśnie w ten sposób podłączałem u siebie w escorcie pod fabryczny central:Central w Escorcie

Z tego wychodzi, że biały w sterowniku trzeba podpiąć z żółtym w fieście, a biało-czarny z białym.
 
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 30 Gru 2008, 17:44   

dzięki za zainteresowanie, ale skoro nie ma centralki to po co aż 8 kabli do siłownika? a co do centralki to hmmm..... z wierzeń i podań poprzednich właścicieli centralny na pilota był tylko że ten na podczerwień
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Gru 2008, 18:03   

typniepokorny86 napisał/a:
z wierzeń i podań poprzednich właścicieli centralny na pilota był tylko że ten na podczerwień
czyli albo wymontowali albo musisz poszukać.
Poczytaj też TO
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Gru 2008, 18:19   

typniepokorny86 napisał/a:
dzięki za zainteresowanie, ale skoro nie ma centralki to po co aż 8 kabli do siłownika?
No właśnie dlatego że nie ma centralki do sygnałowe sterujące, zasilnie, wyjście na drugi idzie wszystko z siłownika, normalny siłownik ma 2 lub 5 przewodów a standardowa centralka właśnie 8.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 30 Gru 2008, 18:35   

hmmmm, no raczej musiał być jakiś układ do sterowania tym, no bo jak inaczej? przecież z samego odbiornika podczerwieni nie dałoby się raczej sterować, siłowniki to obydwa mastery, no i jest funkcja podwójnego ryglowania, stad pewnie te 8 przewodów, no chyba że tak jak piszesz podpiąć się pod ten biały i żółty tylko trzeba by pewnie było przez jakieś przekaźniki,

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 19:00 ]
czyli te 8 kabli to będzie i w jednym i w drugim siłowniku czy tylko w jednym (lewym)? w tym ustrojstwie co kupiłem wyjścia na centralny są niskoprądowe i chciałbym się dowiedzieć czy któreś z tych kabli odpowiadają za sterowanie (bo chyba musiał być podawany impuls sterujący z tego całego czujnika podczerwieni) tak aby można było podpiąć się z tym niskoprądowym od sterownika czy trzeba przez przekaźniki wpinać się w ten żółty i biały, bo z tego co wydedukowałem to przez nie płynie prąd podczas zamykania/otwierania
mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Gru 2008, 19:25   

Odbiornik podczerwieni wysyła sygnały tylko do siłownika (to co jest w centralce jest we fieście w siłowniku) - fajnie by było znaleźć te przewody może by było łatwiej, obydwa siłowniki we fieście sa chyba sterujące ale nie wiem czy obydwa mają 8 przewodów... nigdy nie jest łatwo podpiąć coś uniwersalnego pod coś co jest do tego w ogóle nie przystosowane, ale było już nie raz o tym na forum, jak pamiętam potrzebne są przekaźniki.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 30 Gru 2008, 19:42   

JoeMix napisał/a:
Odbiornik podczerwieni wysyła sygnały tylko do siłownika (to co jest w centralce jest we fieście w siłowniku)

a czy to jest jednoznaczny sygnał (impuls) że np siłownik ma zamknąć czy jest to jakiś "zakodowany" sygnał (że np odbiornik podczerwieni odebrał ileś tam mrugnięć diody z pilota) i dopiero siłownik rozkodowuje go i wie, że a tyle mignięć to ja muszę wysłać impuls zamykający i wtedy dopiero wysyła taki impuls do "elementów wykonawczych" ?
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Gru 2008, 21:11   

Nie wiem, ale stawiam że albo pojawia się na np. sekundę impuls i wtedy zamki się ryglują (często tak jest w alarmach) albo sygnał jest na stałe czyli np. na przewodzie jest masa, zamek zamknięty, jak go otworzysz masa znika z jednego przewody i pokazuje się na drugim i siedzi tam póty zamek nie zmieni stanu (tak jest w uniwersalnych centralkach), sądzę zę zdekodowane sygnały z pilota, rozpoznanie go i odczytanie kody to właśnie odbiornik podczerwieni robi, i wydaje dalej proste polecenia.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 30 Gru 2008, 23:37   

hmmmm, trzeba się będzie temu przyglądnąć, ma ktoś jakieś propozycję przez które kable, z tych co podałem, mógłby być podawany ten sygnał? a czy metoda podania napięcia (poprzez przekaźniki) na kable żółty i biały będzie skuteczna i będą się wtedy zamykać oba zamki? a tak poza tym to czy wie ktoś od czego może być ta wolna wtyczka?
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Sty 2009, 12:24   

typniepokorny86 napisał/a:
czy metoda podania napięcia (poprzez przekaźniki) na kable żółty i biały będzie skuteczna i będą się wtedy zamykać oba zamki?
nie potrzeba tego. Jeśli podłączysz sterownik wg. tego linka, którego podawałem to będą się otwierały/zamykały wszystkie dzrzwi.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 3 Sty 2009, 19:04   

freeman napisał/a:
typniepokorny86 napisał/a:
czy metoda podania napięcia (poprzez przekaźniki) na kable żółty i biały będzie skuteczna i będą się wtedy zamykać oba zamki?
nie potrzeba tego. Jeśli podłączysz sterownik wg. tego linka, którego podawałem to będą się otwierały/zamykały wszystkie dzrzwi.



masz rację, trzeba się wpiąć w żółto-czarny i biało-fioletowy, biały i żółty są od podwójnego ryglowania,
a może mi ktoś powiedzieć w jakim celu są wyprowadzone te wtyczki w drzwiach? kable idą we wiązce od zamka, bo może by te kable zaadaptował do domykania szyb, tylko że moga trochę z cienkie być:/

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 09:50 ]
a ma może ktoś pomysł gdzie by można umieścić ten sterownik? tak sobie umyśliłem żeby go zamontować na tym plastiku nad nogami, na dole kolumny kierowniczej, co Wy na to?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Montaż sterownika centralnego zamka
myslas Elektryka 21 25 Lip 2012, 23:27
myslas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.