Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Nowa Fiesta - głosniki/ramki montażowe??
Autor Wiadomość
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 30 Paź 2004, 13:39   Nowa Fiesta - głosniki/ramki montażowe??

Witam,
Mam fieste MK6.. i mam zamiar wlasnie zalozyc do niej glosniki :P .. wiem ze rozmair to 5x7.. slyszalem jednak ze potrzebne są ramki montazowe do kupienia podobno tylko u dealerów Forda :evil: .. czy to prawda ze do glosnikow 5x7 trzeba te ramki i ze sa one tylko u dealerów :?:
Czy wiecie moze czy w nowej Fiescie doprowadzona jest instalacja pod glosniki?? :roll:
Jakie glosniki 5x7 proponujecie??

Pzdr.[/b]
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 30 Paź 2004, 14:16   

Witam.

Ja zalozylem glosniki JBL GTO 5x7 i nie trzeba bylo zadnych ramek.
Z tyłu (w drzwiach) mam fabryczne glosniki fordowskie - byly w drzwiach.

Jeśli chodzi o instalacje to kable sa doprowadzone wszedzie to znaczy do 4 drzwi (w wersji 5d).

A jesli chodzi o montaz radia to polecam
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33322504
Ja zakupilem i pasuje bardzo dobrze.

P.s
Jak chcesz to mam 2 glosniki fordowskie 5x7 i moge sprzedac jak jestes zainteresowany to daj znac na PW lub E-MAIL

A tak wogole to zapraszamy na spot 6 listopada:
http://www.fiestaklubpols...r=asc&start=340
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 31 Paź 2004, 21:43   

Witam,
Mam pytanko: czy w nowej Fiescie do montażu radia i głosników poza ramką montażową i kostką ISO do radia bede jeszcze czegos potrzebowal - nie chce aby mnie cos zaskoczylo :wink:

Pozdro
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2004, 12:20   

Potrzebne:
1. Piwo
2. Radio
3. Głośniki
4. Ramka do montażu radia
5. Kostka : radio-samochod lub radio-ISO + ISO-samochod
6. Śrubokręt krzyzakowy
7. Troche cierpliwości

Aby założyć radio trzeba odkręcić okolo 15 śrubek.

Problemy :
1. 2 śrubki są pod zestawem włączników (ogrzew. szyby i inne) - należy go wypchnąc od środka wkładając tam rękę przez schowek.
2. Jak wyjmiesz środkową konsolę to moze sie wysunąć linka od przełącznika wentylatora - nie przejmuj sie tylko włuż ją spowrotem jak bedziesz zamykał.

Jakby co to dzwoń : 0-501-71-37-71 sam montowalem sobie radio.

Powodzenia
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2004, 13:54   

Witam,
THX za podpowiedzi... no to pociągne jeszcze temat.. a jak wygląda sprawa montażu glośników w drzwiach.. pewnie duzo rozkręcania.. czy na cos trzeba zwrócić specjalną uwagę :?:
Pzdr :P
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2004, 14:16   

Z tego co pamietam:
1. Plastikowe śrubki od dołu (chyba 3)
2. wydaje mi sie ze śrubka jest pod plastikową osłoną lusterka (od wewnątrz), w tylnych drzwiach chyba jest srubka pod takim trojkatnym plastikiem tylnej czesci drzwi kolo szyby.
3. śrubka w klamce
4. plastik z uchwtem (to za co ciagniesz drzwi aby je zamknac od wewnatrz) jest na zatrzaski. Pod nim są chyba 2 srobki
5. caly plastik na drzwiach jest tez na kilka zatrzaskow - ostroznie zdjac by nie polamac tych zatrzaskow
6. trzeba zdjac korbke do otwierania okna - aby to zrobic trzeba wyjac taka blaszke(taki pierscien) aby zsunac korbke z oski.

Sam glosnik jast na 4 srubach

Oryginalny glosnik ma przyklejona plastikowa oslone z wierzchu - nie trzeba jej zdejmowac

Uwaga!
Ford ma specyficzne kocowki na kablach do glosnikow.
Jak glosnik nie jest fordowski to musisz albo zmienic koncowki na kablach, albo przylutowac kable bezpośrednio do glosnika.

Acha i uwazaj oby nie rozlac tego piwa co jest potrzebne do zakladania radia :lol:
 
 
Szczur
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2004, 16:39   

Piter napisał/a:
Acha i uwazaj oby nie rozlac tego piwa co jest potrzebne do zakladania radia :lol:

Do zwieńczenia udanej pracy chyba :wink:

Swoją drogą i ja ci dziękuję Piter bo mnie czeka taka operacja u moich staruszków w fieście bo chcieli z tym jechać do serwisu bo ja powiedziałem że mogę nie podołać :wink: a głośniki też będą potrzebne powiedz coś więcej o nich to może dobijemy interesu jeżeli oczywiście filipppo ich nie bedzie chciał bo on był pierwszy ...
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2004, 17:11   

To są głośniki kupione u dilera forda. Kupilem bo mowili ze w samochodzie nie ma glosnikow a tu niespodzianka - 2 byly. Jak sie dowiedzialem pozniej to samochod przyjechal do polski z radiem no i z glosnikami. Ja zrezygnowalem z firmowego radia (marny kaseciak za 900 zł to troche przesada).Radio wyjeli a o glosnikach zapomnieli. No wiec mialem 4 fordowskie glosniki - 2 w samochodzie + 2 dokupione. Potem kupilem od znajomego glosniki JBL GTO no i mam 2 glosniki fordowskie (prawie nowe) do sprzedania. W salonie forda sa po 60 zl za sztuke. Moge je sprzedac za ... złoty 2 sztuki. Cene ustalmy na priv albo mailem.
Pozdrawiam

Szczur napisał/a:
może dobijemy interesu jeżeli oczywiście filipppo ich nie bedzie chciał bo on był pierwszy ...

Jezeli filippo nie bedzie zainteresowany do świeta niepodległości to znczy ze zrezygnowal.

Pozdrawiam
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2004, 09:24   

Witam :D
Co do glosnikow nie musimy juz czekac do swieta niepodleglosci.. bo glosniki juz mam.. wiec bez problemu mozecie przeprowadzac transakcje :)
Pzdr :arrow:
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2004, 19:43   

Filipppo, a jak sie udal montaz radia??
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2004, 13:32   

Dzieki za wszystkie rady :D .. jeszcze jestem przed montażem :( bo czasu mi brak.. ale jak tylko dokonam czynu dam znac :!:
Pozdro :arrow:
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 08:54   

ja do mk6 bez problemu włożyłem glośniczki o normalnym rozmiarze 16,5 przy zastosowaniu ramki montażowej. Polecam. Będą grały o wiele lepiej niż owale..
 
 
Stanisław
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 18:02   

Astilla napisał/a:
ja do mk6 bez problemu włożyłem glośniczki o normalnym rozmiarze 16,5 przy zastosowaniu ramki montażowej. Polecam. Będą grały o wiele lepiej niż owale..


Witam!
Można wiedzieć gdzie zakupiłeś tą ramkę, lub gdzie można coś takiego kupić? z góry dziękuję za pomoc :)

pozdrawiam
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lis 2004, 23:00   

Stanisław napisał/a:
Astilla napisał/a:
ja do mk6 bez problemu włożyłem glośniczki o normalnym rozmiarze 16,5 przy zastosowaniu ramki montażowej. Polecam. Będą grały o wiele lepiej niż owale..


Witam!
Można wiedzieć gdzie zakupiłeś tą ramkę, lub gdzie można coś takiego kupić? z góry dziękuję za pomoc :)

pozdrawiam


No właśnie. Mozna poznac jakies szczegoly tego montazu.
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2005, 12:53   

Witam,
Mam jeszcze pytanie co do glośników w tylnich drzwiach.. czy jest tam poprowadzona instalacja??
Pzdr
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2005, 19:04   

U mnie była.

Prawdopodobnie wystarczy zabaczyc czy z kostki wychodza kable do glosnikow tylnych - jak wychodza to znaczy ze masz instalacje w tylnych drzwiach (tak mi sie wydaje)
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 09:50   

Dzieki.. wiec mysle ze i u mnie bedzie instalacja.. przeciez standard musi byc jeden..
Jeszcze kwestia montazu glosnikow.. czy potrzebne sa jakies kostki do zamontowania glosnikow w tylnich drzwiach.. mam standardowe glosniki Forda.. podobno Fordy maja jakies inne kostki montazowe w glosnikach..
Pozdro,
FiL
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 19:30   

Jak montujesz fordowskie glosniki w fordzie to nie masz problemu.

Ja montowalem NIE fordowskie glosniki i poprostu obcialem koncowki z kabli i przylutowalem kable do glosnika (znaczy sie do takich miejsc na obudowie glosnika, a nie do membrany czy magnesu hi hi hi ).

Problem w tym ze chlopcy w fabryce forda dali malo kabla no wiec po pierwsze lutujesz kilka cm od drzwi - trzeba uwazac; po drugie glosnik trzymasz na kolanach i jest strzasznie nie wygodnie.

A co do standardu to roznie bywa. Moja fiesta przyjechala z fabryki do polski z zamontowanym radiem i dwoma glosnikami z przodu. Radio wyjeli u dilera (szkoda mi bylo kasy na taki badziew jak ten fordowski kaseciak), a reszta (glosniki i okablowanie) zostala.
 
 
filipppo
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 17:03   

Mam jeszcze jedno pytanko..
gdzie zamontowaliscie swoje radia w MK6.. chodzi mi o to czy półeczke macie pod radiem czy nad radiem.. ja mam pod radiem i zastanawiam sie nad zmiana..
a tak w ogole to moja poleczka daje sie wyciagnac i wlasnie zastanawiam sie nad jej przyklejeniem jakims "super klejem" na stale ;-)
 
 
Piter
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 23:47   

ad 1
Półka nad radiem

ad 2
U mnie tez mozna wyjac połeczke, ale to dobrze bo mam zamontowana kieszen do radia i dzieki wyjeciu poleczki mam bardzo dobry dostep do kostki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.