Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
2 Gru 2012, 11:06
[MK3] Woda pod wycieraczką po stronie kierowcy
Autor Wiadomość
d4niell 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.0/45KM
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 42
Skąd: h-ka
Wysłany: 1 Mar 2009, 23:11   

Ja również mam ten sam problem tyle ze u mnie woda jest wszędzie kierowca pasażer i z tyłu za kierowcą (wersja 3drzwiowa) dziś zrobiłem dłuższa trasę (a było w miarę sucho) włączyłem nawiew na nogi i zrobiło sie dużo mniej wody, z tyłu wycieraczki gumowe wożę w miarę możliwości na siedzeniu a żeby woda mogła jakoś odpawować :P
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Mar 2009, 13:52   

nie obraź sie ale dmuchawa hu...... Ci pomoze bo jeżeli masz filc pod wykładziną to tam woda stoi i nic dmuchawa nie da trzeba wyrywać i wykręcać albo kłaść nową co jest bezsensem bo to rozwiązanie do kolejnej ulewy i znów masz to samo bagienko

a słuchajcie czy jest opcja co by sie to mogło wlewac przez nadkola gdzieś tam w progi czy raczej nie ma takiej opcji że nawet po wjechaniu w duża kałuże sie tam nic nie może wlewać do środka
a jeśli chodzi o słupki to czy komus leciało moze z pod tych plastików na dachu wzdłuż drzwi co lecą te zaślepki od bagażnika bo moze tam coś nie trzyma juz po latach????
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Mar 2009, 17:31   

pawelo06 jesli rozebrales samochod do blachy to zobacz jak jest u CIbie z takimi plastikowymi zaslepkami w progu jak najlblizej nadkola i po lewej i po prawej stronie.
ja mam u sibie w MK4 tak ze wilgoc mi sie zebrala pod wykladzina w miejscu nog kierowcy. ostanio lejac wode na samochod doszedlem ze przeceika mi troche (kropla co jakis czas splywa) uszczelka z kablami w podszybiu co idize do wnetrza (ta najblizej skrzynki z bezpiecznikami pod maska). ponadto jak polalem po blotniku lewym w miejsce gdzie sie konczy a szyba zaczyna to jak wyjalem zaslepka, ktora wczesniej opisalem, to mi wylecial woda tamtedy. a jak zaslepka siedzi to delikateni przecieka.
dzis kupilem klej do szyb (jakies 30 zeta) i zaczalem to latac.tzn uszczelke w podszybiu i ta plastikowa zaslepke. teraz czekam az wyschnie a jutro leje samochod znowu i zobaczymy czy pomoglo.
_________________
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Mar 2009, 07:02   

te zaslepki to takie czarne okrągłe są to te??????? mam jeszcze otwory takie prostokątne troche bliżej środka progu ale one są zaklejone taką szarą gąbką czy pianką jak to zwał
ja mam odczucie że to szyba jednak bo tunel mam suchy zero wilgoci i tylko pod nogami z obu stron i jakby leciało bliżej słupków bo jak zdjąłem osłone od kompautera to tam bardziej mokro niż po stronie nagrzewnicy
<???> Grzes a sprawdzałeś te kołnierz biały od drązką kierownicy co wychodzi za gródź bo tam na nie go jest odpływ z podszybia i napewno sie leje tylko czy one sa szczelne
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Mar 2009, 09:55   

pawelo06 tak te czarne okragle. te 3 zaslepki w podlodze zostaw bo one sa okey i nie powinno sie wlewac tamtedy. u mnie jest tylko po stronie kierowcy wiec wykluczylem szybe i macajac wygluszenie filcowe mokro bylo pod nogami kierowcy i idac w gore po slupku pod komputerem. musialem caly komputer zdjac rozwiercic nity i dopiero jak sie dostalem do tego zaczalem lac wode na samochod i wyszlo mi to co pisalem wczoraj (wyzej).
co do reszty o co pytasz to sprawdzalem reka pod mata filcowa czy jest sucho i owszem jest. jedynie wilgoc pod komputerem i na nadkolu bo sie saczylo z tej uszczelki.
wczoraj uszczelnialem to klejem do szyb wiec czekam az troszke cieplej bedize dzisiaj, wyprowadzam samochod z garazu i leje na niego wode i zobaczymy co bedzie...
_________________
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Mar 2009, 15:37   

no własnie za tego komputera tam jest najbardziej wilgotno ale dostać sie tam to jak mówiz rozwiercac trza nity od kompa tak podejrzewam też że Te Łączenie słupka, błotnika i podszybia może tam jest nieszczelność polałem wode słupkiem i raczej zleciala ale niewiadomo jak to jest jak kałuże sie osaczy i wtedy moze pod ciśnieniem sie dostać przez nadkole które też sobie obejrze w weekend zdejme koło odkręce cale nadkole i popatrze może jakie dziury tam są i jak leci ta woda bo kurwicy można dostać czytałem dużo i jeden kolega pisał o tym łączeniu że to zakitował równo tak zeby sciekająca woda nie leciała w te szpary tylko na kratki lub pod wycieraczke otwokiem

a jesli chodzi o tą gume od przewodów to dobre zakitowanie całej zrobienie takiego stożka z silikony itp w zupełności wystarcza ja dziś polałem poruszałem kablami szybko w środku i nic żadnych kropel nie widac a wcześniej sie pojawiały

napisz jak tam sytuacja za tym kompem bo ja sie nie podejmuje zdejmowania kompa
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Mar 2009, 17:11   

dupa dupa dupa ;/ kurde 2 tydzien samochd stoi rozebrany i mnie wkurza juz to ze najlepiej pieprzanlbym to w chorobe !
po polaniu woda woda znowu dostawala sie do srodka wlasnie przez ta uszczelke. dzis dopiero zobaczylem ze niedokladnie to zrobilem. ale trzeba przyznac ze bardzo trudno jest tam sie dostac, dopiero dizs po rozebraniu skrzynki z bezpiecznikami dostalem sie i mysle ze w koncu to pomoze... co do komputera to tam jest ok, zdjalem go ze wzgledu na to ze mata filcowa byla mokra a za chorobe nie chciala wyjsc wiec jedyna opcja zeby ja wymienic na nowa to komputer trzeba zdjac. mysale ze u CIbie jest tam wilgotno bo sie woda saczyla z tej uszczelki z kablami i nie miala jak odparowac itp. watpie zeby tam cos bylo bo nie ma jak.
mam pytanie odnosnie kanalow odplywowych. skoro z przodu jest zaslepiony to gdzie jest z tylu ? i to pod samochodem albo w samochodize ?? bo jak wczesnij lala sie tam woda i zakleilem zaslepke to musi gdzies dalej splywac ale pytanie gdzie ????

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 16:01 ]
wczoraj i dzis kolejna akcja z samochodem ;/ pieknie zaklejone gumy (obie) z kablemi i juz tamtedy nie leca kropelki. jak sie blizej przyjrzalem temu to az w szoku jestem ze 11 lat to wytrzymalo bo tragicznie zamontowane sa te gumy, ledwo nachodza na blache i maja malo gumy do kola (powinien byc taki kolnierz ale to sam zrobilem :) )
natomiast co mnie zaskoczylo !! woda zaczela sie dostawac innymi drogami, a moze juz wczesnij leciala ?! mianowicie chodzi mi o to o czym mowil pawelo06 woda delikatnei (kropelki) dostaje sie przez drazek kierowniczy tez nalezy to zabezpieczyc ale niestety tylko ze sroda da rade bo inaczej nie da sie dostac bez wyjmowania silnika ;-| wiec pewnie bedzie troche rdzewiec dokola...
nastepna sprawa to od strony pasazera. wczesniej mi sie nie lalo a teraz jak leje na ta kratke z prawej strony to woda splywa prosto na obudowe filtra itp i pewnei przecieka ten palstik uszczelnilem go tylko z przodu i do polowy z boku bo nie mam jak sie dostac dalej, kable z klimatyzacji przeszkadzaja a pza tym do tylu to w ogole nie da sie dostac ;/ i nadal sie leje.... co radzicie zeby zrobic ???

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 16:21 ]
pawelo06 tak mi sie przypomnialo czytajac inne tematy o wodzie w tych miejscach. sprawdzales jak to jest z uszczelka na kable co dize z kabiny do drzwi ? tamtedy tez moze lac sie woda i to przez to ze ta uszczelka nie siedzi dobrze, nie styka sie z blacha wiec polecam wzaic szczypce i od stronyt kabiny gdzie kable leca zadzaials i wciagnac na maksa zeby taki plastikowy zaczep dobrze sie osadzil.
u mnie jak przeciagalem kable i wyciagalem te uszcelki zel osadzilem i wlasnie tez mi sie tam tedy dostawala woda ale szczypce troche gimnastyki i jest okey :)
_________________
 
 
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 15 Kwi 2009, 18:41   STOP! NIE ROZBIERAJCIE AUTEK!!!


Witajcie!
Zanim rozbierzecie wasze autka na czesci z powodu tej wody na podlodze, to najpierw odpowiedzcie mi, czy macie klimatyzacje, jesli tak, to przyczyna jest zupelnie inna niz wszystkie inne tu opisane, ale za to bardzo prozaiczna! :)
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 15 Kwi 2009, 18:56   

Krzycho, pewnie myślisz o zapchanym wężyku odprowadzającym wodę? wtedy mokro jest raczej tylko u pasażera i nie jest to powódź... ;-))
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Kwi 2009, 21:22   

Krzycho napisał/a:
tu opisane, ale za to bardzo prozaiczna! :)

ten temat jest już rozpracowany od 2 lat na tym forum jak nie lepiej .
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Kwi 2009, 21:26   

diodalodz napisał/a:
ten temat jest już rozpracowany od 2 lat na tym forum jak nie lepiej .

i niestety tak sie zdarza ze to czasem jest indywidualna sprawa kazdej fiestki jedna ma kaprys przeciezkac przez szybe inna przez uszczelki a jeszcze inna zuplenie w nowym niezanmnym miejscu ... ot taki urok naszych fiestek :-P
_________________
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Kwi 2009, 21:28   

diodalodz napisał/a:
Krzycho napisał/a:
tu opisane, ale za to bardzo prozaiczna!

ten temat jest już rozpracowany od 2 lat na tym forum jak nie lepiej .

Kolega Krzycho rozpracował w parę minut :hihihi:
Poza tym po co to pogrubienie, raczej nie mamy problemu ze wzrokiem.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 16 Kwi 2009, 12:50   

Zanim napisalem swoja wiadomosc, to probowalem wczoraj na szybko przesledzic cala korespondencje na ten temat i nie znalazlem wzmianki, ze przyczyna moze byc odprowadzenie skroplin z klimy. Ale pewnie macie racje ze moze to juz bylo. Jesli chodzi natomiast o rozmiar "kaluzy", to jesli klima ma wsoka wydajnosc, (jest nabita), do tego wysoka temp na zewnatrz i do tego oczywiscie brak regulacji klima w naszych autkach (tylko wlacz lub wylacz) to ja mialem z przodu kaluze po obu stronach podlogi taka, ze stala woda na obu dywanikach!
Moja fiestka jest z 98r, do tego po wypadku i jest w oplakanym stanie "blacharskim" ale nie mialem problemow z inna nieszczelnoscią ...
Pozdrowionka
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Kwi 2009, 06:23   

z obu stron masz? to pewnie szyba jest, jeszcze fiesta była bita to może szyba puściła
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2009, 11:30   

Jak ty czytasz Pawelo? Napisalem, ze mimo iz auto nie jest w najlepszej kondycji, to nie mialem innych przyczyn tej wielkiej nieszczelnosci, jak tylko niedrozne odprowadzenie skroplin z klimy!!! Po udroznieniu nigdy wiecej nie pokazala sie zadna nieszczelnosc, wilgoc itd...! Daltego tez warto wczesnie to sprawdzic, zanim rozbiarze ktos polowe auta...
Ma natomiast problem z praca dmuchawy nawiewu i nie wiem, jak do niej sie dostac...? :-(
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Gru 2009, 16:44   

A ja mam bajorko u pasażera. I na bank jest to albo szyber, albo szyba czołowa. Auto nabrało wody stojąc na parkingu więc "wchlapywanie" nie ma miejsca ;)

Zauważyłem też że skrapla mi się woda na uszczelce od szyber dachu, może to coś powiązane. Na bank też nabrałem wody będąc na myjni. Trzeba rozgryźć temat.

[ Dodano: Pią Gru 04, 2009 15:50 ]
Złoczyńca zlokalizowany. W nogach pasażera, w okolicach spawów łączących podłogę, nadkole i bodajże ścianę grodziową jest jakby lekkie nadpęknięcie, purchel, czy jak to nazwać, i stamtąd sobie lecą kropelki co jakiś czas. Na chwilę obecną zaklejone, ale jakoś w tym m-cu chyba jeszcze wybiorę się do jakiegoś blacharza, niech to obejrzy i zrobi porządnie.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
manu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Maj 2010, 01:09   

Witam.
Od razu zaznaczę że jestem tu nowy ;)
Odkopuję stary temat bo u mnie też pojawiła się woda pod wycieraczką kierowcy. Długo nie myśląc zdjąłem wykładzinę do blachy i zacząłem polewać wodą. Zlokalizowałem źródło przecieku- oczywiście nieszczelna ta duża gumowa uszczelka tuż za skrzynką od bezpieczników. Oczywiście doszczelniłem. Wieczorem zaczęło ostro padać. Zauważyłem, że blacha zaczęła się pocić. Długo nie myśląc podniosłem te 3 małe gumowe uszczelki które znajdują się właśnie pod nogami kierowcy kiedy ściągniemy całą wykładzinę. No i się przeraziłem. Dwa otwory po prawej wilgotne a w tym od lewej wody na centymetr! Skąd tam ta woda? W ogóle nie mam pomysłu co jest grane? Czy te kanały nie powinny służyć od odprowadzania wody?
Za wszelkie podpowiedzi, sugestie i porady z góry dziękuję. Mam nadzieję, że ktoś wie skąd tam ta powódź.
Pozdrawiam,
manu.
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2010, 09:05   

tak na prawde wg mnie nejlepszym rozwiazaniem jest zdajc deske cala i wtedy zoabaczyc co gdzie leci bo te zrodla ktore uszczelniamy i wydaje sie ze to to potem okazuje sie ze leci z innego miesca ;/
ja w zeszlym roku zakleilem te gume za bezpiecznikami, potem zaczelo kropelaki przedostawac sie prze otwoz drazka kierowniczego potem z kolei na strone pasazera sie przernioslo i sam nie wiem gdzie mi teraz leci i czy w ogole ?? wiec dla pewnosci bede saicgal deske w wakacje albo w czasie pewnej slonecznej pogody bez opadow zeby na spokojnie to wszystko posprawdac. bo to moze byc wszystko. (guma za bezpiecznikami, nagrzewnica, filtr powietrza, szyba itp itd) ;/
_________________
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Maj 2010, 10:37   

Wszystko pościągać. Szlauf na dach i po 15minutach macie mnóstwo przecieków. Propomuję też zerknąc na uszczelki drzwi po boku. Woda pięknie tam schodzi tuż za osłonę progu.
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
manu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Maj 2010, 11:50   

No demontaż wszystkiego to chyba ostateczne rozwiązanie by znaleźć te przecieki. Ma ktoś z Was może jakąś instrukcję demontażu deski rozdzielczej? Nie chciałbym niczego pourywać a niestety fotorelacji też nigdzie nie widzę. Zastanawia mnie tylko jak ta woda znalazła się u mnie w tym kanale od lewej. Przecież nawet jak zdemontuję całą deskę to podejrzewam, że i tak nie dojrzę którędy ona leci, bo pewnie sytuacja rozgrywa się gdzieś w komorze silnika i przez to ścieka do tego otworu. Męczy mnie ta zagadka.
Pozdrawiam,
manu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.