Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
2 Gru 2012, 11:06
[MK3] Woda pod wycieraczką po stronie kierowcy
Autor Wiadomość
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lut 2007, 19:52   

zrobiłem wczoraj tak:
- wydarłem kokpit
- spaliłem zalane po raz ..któryś.. maty
- wydarłem szybę przednią.
- wyczyściłem podszybie
- zapaćkałem cortina F
- po wyschnięciu zamalowałem podkładem
- zalałem dokoła podszybia silikon szklarski
- wsadziłem szybę
- wytarłem nadmiar silikonu
- wydarłem ściankę grodziową w komorze silnika
- pod zbiorniczkiem wyrównawczym odzyskałem odpływ
- po stronie aku odzyskałem odpływ - sam zalałem masą uszczelniającą!!

dzisiaj:
- częsciowo złożyłem kokpit..
- pomalowałem bitgumem podłogę od wewnątrz
- czekam aż wyschnie wszystko

jutro:
- wytnę ze starych dywanów matę.. nikt innych pomysłów mi nie podał (będę miał wersal w fieścinie)
- wsadzę fotel kierowcy i bee dumał jak elektrykę poukładać - przez lata trochę sie narobiło
- podczyszczę silikon który wsadziłem pomiędzy słupek a błotnik .. podmaluję w kolor budy

a dalej .. zrobie sobie czasowe wycieraczki - rezystor mam od dwóch lat przygotowany bigok
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 3 Mar 2007, 21:34   

jezeli ubywa plynu chlodniczego, to wiadomo ze jest to nagrzewnica. pytanie moje jest teraz takie: co moze byc w nagrzewnicy zepsute, ze przecieka? gdzie szukac problemu? czy ktos wyjmowal nagrzewnice i ile czasu to zajęlo? w ksiazke naprawczej jest to w sposob prosty przedstawione i wynika ze nie spedzi sie nad tym calego dnia.
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 3 Mar 2007, 22:10   

spedzi sie nad tym caly dzien jesli chodzi ci o system nadmuchu w aucie, jesli zas tylko o sama nagrzewnice, to starczy poluzowac weze od plynu chlodniczego, plyn najlepiej zlac caly. po poluzowaniu musisz dolna czesc systemu nawiewu zdjac. jesli niemasz konsoli ani nic to szybciej bedzie. po tym jak to zdejmiesz to w tylnej czesci, pod sama scianka masz nagrzewnice. nagrzewnica jest minimalnie blizej strony pasazera, i najlepiej przy jej wyjmowaniu i zakladaniu popros kogos do pomocy. o ile wyjmowanie jeszcze w miare latwo idzie to przy zakladaniu lepiej aby ci ktos pomogl.

plyn od chlodnicy sposc korkiem na samym dole chlodnicy od strony kierwocy. taki duzy czarny korek. moneta 2zl latwo sie go odkreca aby nie uszkodzic, aczkolwiek na poczatku moze byc ciezko.

ja jednak na twoim miejscu wpierw inne mozliwosci bym wykluczyl. jesli zas jestes pewien ze to to to kup sobie pare piwek, lepiej praca pojdzie ;)

jak mialbys jeszcze jakies pytania odn tego to wal smialo, rozkrecalem cala deske w mk3 (nagrzewnica i ten system nawiewu - ten plastik smieszny) i powiem ci ze tak strasznie nie bylo.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
dobry
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2007, 14:40   

woda moze sobie tez leciec po nadkolu wewnetrznym na podloge poniewaz na laczeniu kieilicha mc persona podszybiem a poszyciem bocznym robi sie dziura mozna to dojrzec wsadzajac glowe za schowek i ujrzec dzielo:))) bo tamtedy naprawde mocno zalewa:))) a to jest wina ufabrycznej pasty uszczelniajacej ktora potrafi odpasc:))))
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 11 Mar 2007, 19:34   woda ...

old W jednym ze starszych AutoŚwiatów czytałem dziś artykuł o wodzie pod nogami i jako jedną z możliwości podawali, aby rozsypać taki specjalny żwirek/ granulat higroskopijny do kuwety dla kota. Wg tekstu wciąga ponoć niezawodnie i jedynie trzeba resztki specyfiku odkurzaczem wyciągnąć.
Jutro idę do zoologicznego - pod nogami pasażera mokruśko.
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2007, 19:55   

Nie sądzę aby to był dobry pomysł nie doczyścisz tego później lepiej kładz sobie w tym miejscu gazety, karton, lub ręczniki papierowe. Bardzo dobrze wchłaniają wodę.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
macziom 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: północ
Wysłany: 25 Mar 2007, 20:00   

Witam. Słońce przyświeciło i w końcu można sie zabrać za odwodnienie FoFi.

Tak jak w temacie męczy mnie woda po stronie kierowcy. Już zdążyłem dokopać się do gołej blachy. Przetestowałem szczelność auta polewając przednią szybę wodą. Po odłamaniu ledwo trzymającego się kawałka bitumu, (oraz wybiciu kilku mrówek 8|) zlokalizowałem którędy woda dostaje się do środka. Jednak ku mojemu zaskoczeniu woda wlewa się przez fabryczny otwór zaznaczony na zdjęciu. Dodam, tylko że słychać jak woda leci sobie gdzieś (odgłos jak na żaglówce :hahaha: ) i po jakimś czasie pojawia się w tym otworku.
Zakładam, że przytkał się jakiś otwór odprowadzający wodę na zewnątrz - i tu pytanie, gdzie ten otwór znaleźć :?:

Poniżej zamieściłem fotki "wlewu":


 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 25 Mar 2007, 21:06   

zaraz koło niego w progu od spodu ma być dzyndzel plastikowy albo dziura po nim... widac to od spodu..ja tylko łeb nagiąłem pod auto :fox:
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Mar 2007, 21:08   

Wiedzę że nie tylko ja się zabieram za osuszanie fiesty :lol:

macziom mi się wydaje że masz zapchany odpływ wody z progu, dziurek odpływowych szukaj w dolnej części progu na styku progu z podłogą.

U mnie sprawa wygląda następująco, gdy polewałem wodę na szybę lub na podszybie woda pokazywała się w następujących miejscach (zaznaczone na niebiesko)

Wniosek nasuwa mi się taki że mam gdzieś mikro szparkę pod deską. A tam już nie chciało mi sie dokopywać, jedyne co zrobiłem to wszystko osuszyłem, wyczyściłem udrożniłem otwory w podszybiu, wymieniłem uszczelkę szyby. Zanim jeszcze wszystko skręciłem umyłem samochód, po umyciu sprawdzam a wody na podłodze nie widać. Albo będzie dobrze albo za mało wody lałem na auto :-P

reszta zdjęć z moich weekendowych prac:


_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 25 Mar 2007, 21:13   

MARIUSZ.B, przepatrz kołnierz gumowy za ścianką grodziową w komorze silnika.. szukaj otworów na krawędzi "półki" za ścianką grodziową a bokiem samochodu wewnątrz tej przestrzeni za scianką

nie wiem czy jasno opisałem
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
macziom 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: północ
Wysłany: 25 Mar 2007, 22:04   

szynszyl napisał/a:
zaraz koło niego w progu od spodu ma być dzyndzel plastikowy albo dziura po nim... widac to od spodu..ja tylko łeb nagiąłem pod auto :fox:


Ok. Dzięki teraz wiem czego i gdzie szukać. Wydaje mi się, że to coś zostało zamalowane przy okazji konserwacji podwozia (nie koniecznie przeze mnie).

Może jutro uda się znaleźć otworek ;-)
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Mar 2007, 20:16   

szynszyl napisał/a:
MARIUSZ.B, przepatrz kołnierz gumowy za ścianką grodziową w komorze silnika.. szukaj otworów na krawędzi "półki" za ścianką grodziową a bokiem samochodu wewnątrz tej przestrzeni za scianką

nie wiem czy jasno opisałem

No właśnie nie za jasno, możesz to zaznaczyć na jakiejś fotce ?
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Mar 2007, 20:19   

no jak strzałka i dziura w progu.
to na tej wysokosci szukaj od spodu otworu lub plastikowego zatkanego dzyndzla
http://img478.imageshack....62087620xr9.jpg
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Mar 2007, 20:49   

hehe. Nie ma to jak mniamniuśnie zjedzone podszybie. Też mi leciało jak kolegom, ale schemat odwodnień przydałby się (wzorcowy). Bo ja próbuję je odszukać metodą prób i błędów. Jakiś baran w komorze silnika zaszpachlował je. Bagażnik mokry, zaglądam a tam z lewej otwór w klapie jest, a z prawej nie ma. No to boscha i już jest :) .

Ale gdzie jeszcze może być to nie wiem.

Pozdrawiam
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Mar 2007, 18:49   

kurde własnie czytam tego posta i widze ze zalana podłoga to nie tylko mój problem :( jak bede miał chile czasu to zabieram sie za to bo już normalnie na głowe dostaje mam nowa uszczelkę drzwi kierowcy ale i tak cały czas mokto :( (aha czy jest różnica miedzy uszczelką drzwi od strony kierowcy i pasażera?)
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
macziom 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 97
Skąd: północ
Wysłany: 31 Mar 2007, 08:32   

Znalazłem otworek odpływowy. Szukałem bezpośrednio pod tym zaznaczonym strzałką i tak mała informacja dla innych poszukiwaczy - jest on bardziej z przodu (bliżej nadkola). Nic dziwnego, że woda do środka leciała bo był kompletnie zatkany. Chyba pomogło bo 4L wody wylane na szybę spłynęło na zewnątrz, a nie do środka. Teraz tylko trzeba poczekać na większy deszczyk lub do garażu podjechać i sprawdzić metodą wężową.

PS. Chyba już nie będę wkładał fotela pasażera, jakoś się przyzwyczaiłem że mam miejsca więcej niż w Lublinie :hahaha: . Do tego pasażer zadowolony, że nogi może wyciągnąć.
 
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 30 Cze 2007, 07:17   

Witam!
pozwolę sobie odświeżyć temacik
Mam następujący problemik-mam uszkodzona nagrzewnicę gdyrz objawy są dwie- pierwsza woda pod nogami kierowcy, druga ubywa mi płynu chłodzącego i teraz mam pytanko-jak zabrać się do nagrzewnicy, muszę ją wymieniać czy da się ją naprawić? dzięki za pomoc
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Cze 2007, 23:40   

Odczepiasz zapinki od osłony nagrzewnicy (uwaga łatwo pękają) w środku w kabinie. Odkręcasz węże od nagrzewnicy od strony silnika i nagrzewnica wychodzi. Chyba nie warto ją naprawiać ja za nową dałem coś koło 100zł a używkę kupisz za 50 zł albo i mniej.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lip 2007, 09:34   

witam ponownie!
mam już nagrzewnice lecz czekam na jakiś wolny dzień aby ja wymienić lecz powstał nowy problem.
od kilku dni u mnie pada deszcz(zresztą jak w większości miejscowości polski) i przybywa mi wody pod nogami bez względu czy fiestka stoi czy jeździ. dzisiaj namacałem wodę na obudowie nawiewu i tak się zastanawiam którędy ona się tam dostaje- czy uszczelnienie nagrzewnicy puściło czy klimatyzacji? ma ktoś sprawdzony sposób jak opuścić deskę rozdzielczą w mk IV lub w miare szybko całą ją wyciągnąć?
 
 
posel007
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2008, 10:48   Re: woda pod wycieraczka po stronie kierowcy

witam mam ten sam problem robiłem konserwacje i po tej konserwacji gdzies mam wode pop lewej stronie i nie wiem co tu zrobic a jak sprawdzic czy kanały sa zamalowane lub zatkane
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.