Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
głośniki do MK3
Autor Wiadomość
MaximusDM
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2005, 21:53   głośniki do MK3

hey! dziś kupiłem super radio do mojej nowiutkiej fiestki, jednak poprzedni właściciel pozbawił drzwi głośników, a z tyłu zostały 120watowe!!
toteż cała instalacja jest rozpieprzona... :|

1. jakie głośniki moge wmontowac do drzwi w MK3?
2. czy te głośniki z tyłu 120wat moge podłączyć tylko przez wzmacniacz?
3. czy macie jakiś schemat instalacji audio na 4 głośniki do MK3?

ZDrówko!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2005, 22:48   

Ja juz Ci napisałem, ze wg mnie do żadnego schematu nie trzeba...
Normalnie kabel dwużyłowy puscisz, a jak chcesz lepiej to beztlenowy, poprowadzisz go do drzwi i po krzyku :wink:
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lut 2005, 09:32   

w dzwi do mk3 montujesz glosniki 13sto cm
 
 
Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lut 2005, 09:51   

Albo lekka przeróbka i 165mm razem z 100mm i syczki w lusterka.
 
 
pablo_zio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 86
Skąd: Libiąż
Wysłany: 17 Lut 2005, 23:37   

na tej strone mozna znalesc wymiary glosnikow do danego modelu samochodu do fiesty tez jest http://www.tonsil.com.pl/products_frame.htm
_________________
Model: Skoda Superb; Nadwozie: sedan; Silnik: 1,9 TDi

Śląska frakcja zaprasza
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
 
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 23:03   

maximus możesz podpiąć te dwa 120 w z tyłu ale raczej radio ci nie wytrzyma i będzie przygasać jak dasz głośniej. Ja miałem tak po podpięciu tuby 250 W. Podpiełem następująco. lewy z drzwi i lewy z przodu pod jeden kabel i tak samo prawa strona. na tył dałem wzmaka 1600 W i pod niego podpiełem tube i 2 tylnie głośniki. Na wzmaku wyregulowałem zeby tuba grała jakieś 25% głosniej niz tylnie głosniki i efekt jest super. Mozliwosci podpiecia masz mnustwo ale jesli chcesz wykorzystac moc tych dwuch głosników z tylu to podepnij je pod wzmaka
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 23:13   

Wzmak 1600 W :roll: czym ty go napędzasz, światła Ci nie przygasają, a silnik równo chodzi :?
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 23:15   

TroyaN napisał/a:
maximus możesz podpiąć te dwa 120 w z tyłu ale raczej radio ci nie wytrzyma i będzie przygasać jak dasz głośniej. Ja miałem tak po podpięciu tuby 250 W. Podpiełem następująco. lewy z drzwi i lewy z przodu pod jeden kabel i tak samo prawa strona. na tył dałem wzmaka 1600 W i pod niego podpiełem tube i 2 tylnie głośniki. Na wzmaku wyregulowałem zeby tuba grała jakieś 25% głosniej niz tylnie głosniki i efekt jest super. Mozliwosci podpiecia masz mnustwo ale jesli chcesz wykorzystac moc tych dwuch głosników z tylu to podepnij je pod wzmaka


jakie przygasanie... zwykłe dwa głośniki 13-16cm powodują przygasanie radia ?...
Prawda jest taka ze na wzmacniaczu wszystko zagra lepiej... ale te rozwiazanie o którym piszesz, to jakoś mi się nie podoba...
Tak z ciekawosci, czym poprowadziłeś sygnał do wzmacniacza ? zwykłym kablem głośnikowym prosto z wyjscia na głośniki ??
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 23:22   

Kolego TroyaN Ty lepjej w sprawach car-audio nie doradzaj, unikniesz innym kolegom problemów.

I wytłumacz mi co Ty tu podpiołeś bo jakoś tego nierozumie "Podpiełem następująco. lewy z drzwi i lewy z przodu pod jeden kabel i tak samo prawa strona"
 
 
Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2005, 23:40   

Ja mam w drzwiach 16 i 10 i radio mi nie przygasa nawet jak biore na maxa. A chodzi pewnie o kanał z radia że przód lewy na lewe drzwi i przód prawy z radia na prawe dzrwi
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 00:29   

Kacper do wzmaka ppuscilem czinczami
kolego Iro sam wszystko podpinalem wiec sadze ze troche wiem. co do tego co nie rozumiesz to lewe drzwi i lewy przod( taki maly glosnik jak w drzwiach mam poodpiedy) dalem ja jeden kanal i tak samo prawa stroba. Wszystko jasne czy inaczej zobrazować>?
Iro światła nie przygasają ;)) Nie wstawilem wzmaka po to aby rozwalic glosniki na maksa tylko po to aby odciązyc radio które nie mialo wystarczającej mocy aby to napędzać. Co do wzmaka to 1600 W to fajny napis ale jaka naprawde jest moc wyjsciowa tego nie wie nikt. Dla mnie starcza
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 00:42   

TroyaN napisał/a:
na tył dałem wzmaka 1600 W i pod niego podpiełem tube i 2 tylnie głośniki.




yyyyyy FIRST za 125 zł ? czy boshmann za 210 zł :cojest: :cojest: :cojest: :cojest: :cojest: :cojest: :cojest:

Nie abym sie wysmiewal z twojego wzmacniacza bo kazdy kupuje to co uwaza za sluszne.Z tym ze first ma 25 watt mocy w rms'ie na kanał .Liczby na opakowaniu to wielka bajka
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 00:52   

heh doczytaj się dokładnie. Napisalem ze mam go dla tego zeby odciązyc radio ale tezbym sie smial gdybym go kupil a ja go dostalem praktycznie za friko wiec nie mam co wnikac.
co do mocy to nie wiem. nie testowalem az tak. ;)) )
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 19 Lut 2005, 01:35   Re: głośniki do MK3

MaximusDM napisał/a:

1. jakie głośniki moge wmontowac do drzwi w MK3?
2. czy te głośniki z tyłu 120wat moge podłączyć tylko przez wzmacniacz?


1. najlepiej jakiś odseparowany zestaw 165mm + tweeter tylko jest troche zabawy z montażem
2. pod radio też mogą być, napisz coś więcej o tych głośnikach
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 08:22   

No i wszystko jasne 8)
 
 
Jurek.K
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 23:12   

widzialem juz wzmacniacze na ktorych bylo napisane 3000 WAT za 100 zl :lol:
fakt - darowanemu koniowi w garnku do twarzy :)

Pozdrwiam
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Lut 2005, 15:12   

to niepiszcie ile jest na wzmaku tylo jak jest naprawde a real! Np, ja mam soniacza 4 x 75rms... nie jakieś inne cuda 1600W wyssane z palca, bo 1600W w rms to kosztuje więcej niż fiesta mk3.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.