Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
czy to dobry sposob na sprawdzenie kabli WN
Autor Wiadomość
pavka
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 15:51   czy to dobry sposob na sprawdzenie kabli WN

Witam,

Fiesta jest bardzo slaba ktos pisal, ze wymiana kabli WN pomoze teraz prosze mi powiedziec , wymienilem swiece i jak wylaczam silnik i wyciagam 1 kabel ze swiecy odpalam silnik i czuje jak dodaje gazu, ze jest o wiele gorzej niz z 4 kablami to jak sprawdzilem te 4 kable i na kazdym po wyciagnieciu kabla jest gorzej to czy to sie rowna temu, ze kable WN mam sprawne?

Ma znaczenie kolejnosc tych kabli? czy to one sa wlozone losowo od lewej do prawej obojetnie jak? *pytam z ciekawosci*
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 30 Kwi 2006, 16:22   

wsadz losowo to zobaczysz :hihihi: :hihihi: :hihihi:

a tak serio to jest specjalna taktyka jakiej sie uzywa przy wsadzaniu. opcja szukaj!
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
pavka
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 16:38   

;-) nie bede rzykowal

a co do tych kabli WN to jesli wyciagam pojedynczo i slysze spadek jakosci pracy silnika to ich wymiana nic nie pomoze? bo skoro wyciagam i jest gorzej... to sa sprawne?
 
 
domin1
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 18:04   

jak je wyciągasz to zawsze auto będzie słabło bo przestaje działać na ten cyliunder z którego zdjąłes kabel a koble założone moga dawać przebicie
 
 
pavka
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 19:02   

a mozna to przebicie sprawdzic? (ile kosztuje/jak?) bo troche to dziwne kable wygladaja trwale... i wydawac ponad 100 na komplet skoro moga byc ok..
 
 
hans666
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 19:22   

jak nie wiesz jaki maja przebieg to moze po prostu kup nowe co? swiece i kable to podstawa..a z 100zl to chyba przesadziles..jak dobrze poszukasz to znajdziesz tansze..ja kupilem krafty silikonowe do zeteca 1,8 16V za 80zl i nie narzekam a zrobilem juz na nich 15tys i to na LPG (do twojego silnika napewno beda tansze)
 
 
pavka
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 20:16   

a co jaki przebieg powinny byc wymienione takie kable?
 
 
BIGL
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2006, 20:22   

Prawda jest taka że twój sposób nic nie daje (co najwyżej możesz sprawdzić czy jakiś cylinder ci nie pracuje), Najprostrzym sposobem na sprawdzenie przewodów zapłonowych jest sprawdzenie wzrokowo czy ci iskry gdzieś nie lecą i czy nie masz przebić , ale to koniecznie musisz robić nocą (lub w ciemności), otwórz maske dodaj gazu (pociągnij za cięgnmo lub linke) i zobaczysz czy ci iskry lecą czy nie.Nie jest to może jakiś super profesjonalny sposób ale powinien wystarczyć.Kolejność przewodów jest bardzo istotna i musi być odpowiednio zachowana, najlepiej zmieniać po jedym kablu jak sie nie zabardzo znasz.Może masz kolesia z podobnymi dobrymi przewodami, albo pożycz ze sklepu i posprawdzaj czy wymiana ci coś da (po co beznadziejnie wywalać kase jak nie jesteś pewien czy to to).Przed wymianą porozciągaj je i poukładaj w kolejności np.od najkrutszego , pamiętaj że najkrutszy przewód jidzie od cefki do najbliższej świecy itd..
Pozdro
 
 
pavka
[Usunięty]

Wysłany: 1 Maj 2006, 00:12   

ok bylem sprawdzac z kolega w zupelnych ciemnosciach dodawalem gazu kolega stal i patrzyl - zero iskier, przewodu raczej nie pozycze bo sam nie potrafie wymienic i to zanim by mi to ktos zamontowal to minie ze dwa dni no ale zobacze... moze sie uda:) ale jak iskier nie ma to raczej przewod jest sprawny? no i tak w wizualnie / w dotyku/ te kable sa takie solidne... w solidnej gumie czy nie wiem co to za izolacja... i widac, ze jakosciowo niezle... a kwestia kompresji silnika to ile taka przyjemnosc kosztuje zmierzenie kompresji i jak to mniej wiecej wyglada takie mierzenie? :)
 
 
BIGL
[Usunięty]

Wysłany: 1 Maj 2006, 08:00   

To że Fiesta jest słaba niekoniecznie musi być spowodowane złym stanem przewodów zapłonowych (niema tak wielkiego znaczenia), jeżeli silniczek pracuje równo to jest ok. Przewody zapłonowe,świece i filtr powietrza mają większą role jeżeli posiadasz instalacje LPG. Przyczyn może być wiele:
-zapchany katalizator lub układ wydechowy
-zły skład mieszanki
-żle ustawiony zapłon
-ślizgające sie sprzęgło
-zanieczyszczony filtr powietrza
-brakkompresji wiele wiele innych
Moja rada jest taka żebyś pojechał do warsztatu (poszukaj se jakiegoś niedrogiego wypytaj znajomych) i niech ci jekiś fachowiec sprawdzi co i jak.Nie wymieniaj sam sam niczego jak niemasz pewności bo bez sensu jest wywalać kase na może niepotrzebne pierdoły które może nawet nie mają związku z twoim problemem. Sprawdzenie silnika nie powinno drogo kosztować a przy okazji będziesz wiedział co i jak.Pomiar komresji sprawdza sie na gniazdach świec (oczywiście po ich wcześniejszym wykręceniu), koleś wkręca świece wkłada ciśnieniomierz i mierzy kompresje, prawidłowo sie powinno mierzyć po dłuższym postoju a nie odrazu jak na ciepłym silniku.
 
 
pavka
[Usunięty]

Wysłany: 1 Maj 2006, 12:12   

super, juz duzo wiem:)

a taki cisnieniomierz to jest wyzsza technika czy szukac gdzies po znajomych znajomych mechanika czy raczej wyspecjalizowany zaklad jakis i to kwestia 30zl czy 100?

Aha jeszcze jedno mi sie przypomnialo kolega po zawodowce mechanik jak kiedys jechal moja fiesta to mowil, ze mi klepie jakbym mial panewki wywalone albo zle zawory ustawione i gdzies tam pojechal ustawil je ksiazkowo ale to nie dalo sie czy cos... i ustawil na wyczucie/sluch i niby bylo lepiej ale dalej mowi, ze te panewki... za bardzo nie znam budowy silnika :) ile wymiana takich panewek i co sie wiaze z ich wymiana?
 
 
Matis 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 89
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 1 Maj 2006, 12:56   

BIGL napisał/a:
Prawda jest taka że twój sposób nic nie daje (co najwyżej możesz sprawdzić czy jakiś cylinder ci nie pracuje), Najprostrzym sposobem na sprawdzenie przewodów zapłonowych jest sprawdzenie wzrokowo czy ci iskry gdzieś nie lecą i czy nie masz przebić , ale to koniecznie musisz robić nocą (lub w ciemności), otwórz maske dodaj gazu (pociągnij za cięgnmo lub linke) i zobaczysz czy ci iskry lecą czy nie.Nie jest to może jakiś super profesjonalny sposób ale powinien wystarczyć.Kolejność przewodów jest bardzo istotna i musi być odpowiednio zachowana, najlepiej zmieniać po jedym kablu jak sie nie zabardzo znasz.Może masz kolesia z podobnymi dobrymi przewodami, albo pożycz ze sklepu i posprawdzaj czy wymiana ci coś da (po co beznadziejnie wywalać kase jak nie jesteś pewien czy to to).Przed wymianą porozciągaj je i poukładaj w kolejności np.od najkrutszego , pamiętaj że najkrutszy przewód jidzie od cefki do najbliższej świecy itd..
Pozdro
tak jak piszesz, ale dobrze jest do tego rozpylić płyn do mycia szyb wtedy widać czy jest przebicie.
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2 Maj 2006, 09:45   

Kompresja jest ważną rzeczą !!!

Prosty przyrząd do pomiaru kompresji kosztuje tylko 40 zeta ale nie każdy wie jak go obsługiwać także podjedź do mechanika i sprawdź
Przewodów nie kupuj tez tanich bo za jakiś czas będziesz musiał wymieniać


http://www.fiestaklubpols...hlight=przewody tutaj i w opcji szukaj znajdziesz dużo więcej pozdr.... :P
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
Matis 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 89
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2 Maj 2006, 11:17   

pavka napisał/a:
super, juz duzo wiem:)

a taki cisnieniomierz to jest wyzsza technika czy szukac gdzies po znajomych znajomych mechanika czy raczej wyspecjalizowany zaklad jakis i to kwestia 30zl czy 100?

Aha jeszcze jedno mi sie przypomnialo kolega po zawodowce mechanik jak kiedys jechal moja fiesta to mowil, ze mi klepie jakbym mial panewki wywalone albo zle zawory ustawione i gdzies tam pojechal ustawil je ksiazkowo ale to nie dalo sie czy cos... i ustawil na wyczucie/sluch i niby bylo lepiej ale dalej mowi, ze te panewki... za bardzo nie znam budowy silnika :) ile wymiana takich panewek i co sie wiaze z ich wymiana?
te silniki klekoczą jak dizle a jak się rozgrzeje to wszystko znika.
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Maj 2006, 00:25   

ja powiem tak... Nie ustawia sie zaworów ksiązkowo bo jest tam błąd... Chyba że wyeliminowano go z nowych ksiąg serwisowych... Matis ma racje co do sprawdzania kabli. Kable przeważnie mają przebicie jak jest wilgoć... Co masz na myśli słaba?? Ledwo jedzie? Jak u Ciebie ze stanem oleju?? Olej Ci znika czy poziom sie utrzymuje?? Masz Fieste na gazie??

[ Dodano: Sob Maj 20, 2006 23:26 ]
Jeszcze jedno... Nie wolno sprawdzać kabli wyciągająć jeden ze świecy bo tak łatwo spalic modół zapłonowy i to już nie jest mały wydatek....
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 21 Maj 2006, 07:30   

pawloplus napisał/a:
Nie wolno sprawdzać kabli wyciągająć jeden ze świecy bo tak łatwo spalic moduł zapłonowy i to już nie jest mały wydatek....
Ciekawe kto ci to powiedział, jak nawet w serwisie tak robią! A jak ci padnie jedna świeca, to też moduł się spali?
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
easy
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2006, 10:38   

Cytat:
Nie ustawia sie zaworów książkowo bo jest tam błąd


W którym miejscu jest ten błąd, bo z tego co wiem to zawsze sie ustawia tak jak jest podane
0,22 i 0,32 a ustawianie na słuch to raczej nie jest dobry pomysł
 
 
Lopez26
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2006, 10:41   

Matis z tym płynem do mycia szyb to tylko se jaja robisz czy tak naprawde sie robi ??
co to da ? w takim płynie jest alkochol + iskra z kabli = lepszy efekt ??? fajka + troche zupy na gażniku i obok = efektowne BUM
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Maj 2006, 20:44   

jackrzec to soboe pojeździj na 3 kabelkach to zobaczysz czy Ci nie pójdzie modól albo cewka. Kolega miał walnięty jeden kabel raz dobrze raz źle mu auto chodziło. Doszło do tego że zamiast 60 zł wydał prawie 400 bo oprócz kabli musiał kupić nowy modół. Wystarczy że przez moment pójdzie większy prąd i już może być problem. Kabel sprawdza sie mając dodatkową świece. Odpinasz kabel wkładasz świce i do bloku. Easy jest błąd nie w odległości a w kolejności.. Pokiciane sa zawory wylotowe z wlotowymi czy jakoś tak... Tak mi powiedział mechanik.. Może to brednie niewiem
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 21 Maj 2006, 21:02   

jackrzec napisał/a:
Ciekawe kto ci to powiedział, jak nawet w serwisie tak robią!
podczas wyciagania kabla pojawia sie silne przepięcie, normalnie takie nie wystąpi. a to powoduje uszkodzenie cewki. zatem jazda nawet na 3 swiecach to podobny przypadek. cewka nie odda energii w którym momencie, a potem w momecie pojawienia sie kolejnej iskry dostanie podwójnie po tyłku.. tyle wiem :?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Prośba o sprawdzenie *VIN*
Gość Hyde-Park 2462 13 Kwi 2024, 00:35
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Sprawdzenie historii pojazdu online
https://www.historiapojazdu.gov.pl
vegetagt Ubezpieczenia i rejestracja aut 15 13 Mar 2016, 14:28
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów kupilem car audio ale czy dobry sprzet?
winiar789 Car Audio i CB 4 21 Paź 2008, 19:51
winiar789


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.