Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: skrzynia biegow, zgrzytanie

Przesunięty przez: bidżej
22 Wrz 2010, 12:08
Przeniesienie napędu : zgrzyta wsteczny
Autor Wiadomość
Bossman
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 09:50   Przeniesienie napędu : zgrzyta wsteczny

Witam...

Mam problemik od czego to może być?? -->> Gdy wrzucam wsteczny zawsze mi zgrzyta , nie duzo ale zawsze !! :( Napinacz sprzegła sprawdziłem elegancko chodzi i ma wszystkie dorodne ząbki :) Więc poradzcie o wielcy cóż to??
Ostatnio zmieniony przez bidżej 22 Wrz 2010, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 10:17   

U mnie jest to samo wiec moze ten typ tak ma i juz :)
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 30 Wrz 2004, 10:25   

U mnie też tak jest. No ale raczej tak nie powinno być chociaż wsteczny w Fieście jest niesynchronizowany. Wydaje mi się ze to już końcówka sprzęgła :? Jak Ci bardzo zgrzyta to przed wrzuceniem wstecznego wcześniej wrzuć sobie np. czwórkę powinno pomóc
_________________
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 10:36   

u mnie czasami delikatnie zgrzytnie i czasami kilka razy musze wkładać. a wszystko to stało się po rozwaleniu skryni biegów. poprostu pierońsko trudno jest ustawić biegi na tym drążku co idzie do skrzyni. myślę że to kwestia ustawienia ale to idzie na milimetry we wszystkie strony....
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 12:37   

jeszcze taka rada apropo synchoronizacji...warto sie zatrzymac przed wrzuceniem wstecznego...mi nie zgrzyta jak sie zatrzymam...
 
 
garys
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 12:57   

mnie tez czasem troszke zgrzytnie, nieraz tez musze ze dwa razy sprzeglo wcisnac zeby zalapal wsteczny, jak sie to robi powoli i przy zastrzymanym aucie to nie ma problemu
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Wrz 2004, 15:12   

Wina lezy po stronie sprzegła... nawet w pełni właczone sprzegło potrafi się z lekka obracać... w wfekcie napęt nie jest w 100% rozłaczony i wałek wejścowy w skrzynce sie obraca... a ze bieg wsteczny nie ma synchronizatora słychac zgrzytanie... - nic sie nie poradzi ten typ tak ma... choć jedni bedą zgrzytać a inni nie... wszystko jest Oki puki nie trzeba używać siły do wrzucenia biegu,,, regulacja drążka niewiele pomaga...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
maslak
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 16:24   

mi tez zgrzyta czasami ale tak jak piszecie wcisniesz sprzeglo wcisnij tez hamulec i dopiero wrzuc wsteke powinno tez zadzialac !
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 30 Wrz 2004, 17:15   

maslak napisał/a:
mi tez zgrzyta czasami ale tak jak piszecie wcisniesz sprzeglo wcisnij tez hamulec i dopiero wrzuc wsteke powinno tez zadzialac !

Nie wiem czy ktoś zauważył to ze (jeżeli silnik jest zimny i ma wysokie obroty - ale akurat ot nie musi być regułą), przy gwałtownym wrzuceniu wstecznego zawsze musi zgrzytnąć. Jedyna rada to wrzucając wsteczny robić to powoli i delikatnie..
_________________
 
 
 
Bossman
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 18:55   

Dzięki na to wychodzi że ten typ Forda tak ma :!: :D :lol:
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 19:07   

a mi często nie chce wejść wsteczny zauważyłem że mam trochę luzu na krzyżaku między skrzynią a prętem czy może to być tego wina?
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2004, 23:43   

mi wchodzi na 2gij razem i tak w 40% przypadkow lubi mi zgrzytnac,juz sie przezwyczaiłem
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Paź 2004, 16:54   

Kasperaz21 napisał/a:
a mi często nie chce wejść wsteczny zauważyłem że mam trochę luzu na krzyżaku między skrzynią a prętem czy może to być tego wina?

nie... luz na elemęcie łaczocym nie ma żadnego znaczenia na precyzję ukłądu... :? a tak pożazne to na tym krzyżaku kardana bodajże to nie możebyć zadnego luzu...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Paź 2004, 21:50   

witam mi tez zgrzyta na wstecznym a nawet dzis zgrzytnelo na jedynce. A moze jak bym podciagnol sprzeglo to moze by bylo lepiej bo jak wcisne sprzeglo do samej podlogi na maxa to czasami jest lepiej.[/quote][/code][/url][/list]
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Paź 2004, 20:46   

Sprawć linkę, sprzegło się reguluje samo, jesli napinać jest oki, to znaczy że linka sie już wyciągła i jest za długa - nadaje się do wymiany...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szpahel
[Usunięty]

Wysłany: 13 Paź 2004, 12:25   

witam.
u mnie zgrzyta wylacznie wtedy gdy nie jestem w pelni zatrzymany. poza tym czasem nie chce wejsc, ale na to jest latwy sposob. wrzucam 3ke i jeszcze raz R(akiete) ;) pozdrawiam.
 
 
tmfa
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2010, 22:37   

czy mam się martwić?kilka razy bieg wsteczny nie wszedł, ale potem już było ok, ale dziś wszedł to usłyszałam zgrzyt i przy cofaniu również
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 29 Lip 2010, 22:49   

przed wrzuceniem wstecznego trzeba się całkowicie zatrzymać - wtedy też zgrzyta?

jak dobrze kojarzę, to nawet w instrukcji obsługi do MK6 każą jeszcze dodatkowo odczekać chwilę(?)
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 29 Lip 2010, 22:55   

w skrzyni biegów jest zapadka, która odblokowuje wrzucenie wstecznego. żeby ją zwolnić musi być dobrze wysprzęglona skrzynia i pojazd nie może się poruszać.

_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Sprzęgło - zgrzyta wsteczny przy wbijaniu
megabajt Mechanika 16 4 Lip 2009, 19:57
JoeMix
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : ślizganie sprzęgła
Wchodzi na wysokie
pawlooo Mechanika 11 10 Lis 2005, 17:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Pietrek Mechanika 7 9 Paź 2004, 23:25
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : półosie wyciek
Gość Mechanika 2 22 Gru 2004, 22:00
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.