Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:15
Kierunkowskaz- co jest nie tak??
Autor Wiadomość
mistrzuniu 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Sty 2006, 19:44   Kierunkowskaz- co jest nie tak??

Witam ostatnio pojawil mi sie problem, mianowicie kiedy chce właczyc kierunek w prawo pojawia sie ciagly sygnal dzwiekowy i kierunek nie miga, w lewo dziala normalnie, po jakims czasie tzn po kilku probach zaczyla sie zalaczac?? O co chodzi moze ktos wie hmm... pozdrawiam
 
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 19 Sty 2006, 20:54   

Sprawdź, która lampa nie działa. Na 90% są wypalone lub zaśniedziałe styki. Można to naprawić bez problemu samemu.
 
 
mistrzuniu 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Sty 2006, 21:18   

I tu zaskoczenie jak działa to działaja dwie lampy, jak nie dzialaja to nie dzialaja dwie
 
 
 
viertnik 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 34
Skąd: Bochnia
Wysłany: 19 Sty 2006, 21:58   

Przełącznik zespolony przy kierownicy. Blaszki nie stykają się dobrze poniważ najprawdopodobniej sa w miejscu styku są poczarniałe takie nadpalone. Przerabiałem to jak poszukasz na forum to znajdziesz jak rozebrać. Są dwie wersje tego przełacznika jedna nitowana(gorzej dla Ciebie) druga skręcana(lepiej), jeśli nitowana to nity trzeba rozwiercić przeczyścić delikatnie papierem ściernym (drobnym) miejsca gdzie te styki węglowe powinny dotykać a następnie skąbinować sobie w miejsca nitów śrubeczki. Ja naprzykład z braku śrubeczek nagwintowałem sobie stare szprychy od roweru :) . Wszystko potem składasz do kupy i działa.

PS Swego czasu nie działał mi lewy kierunek, ale drogę do pracy z Bochni do Krakowa opanowałem sobie tak, że skręcałem tylko w prawo :D
_________________
..::Xr2i '91::..
 
 
 
OBER
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sty 2006, 18:40   

Hej. Też miałem ten problem kiedyś, migacze doprowadzały mnie do szału przez 3 tygodnie, aż wkońcu się całkiem spieprzyły. No to w końcu byłem zmuszony się za nie wziąść. Ok odkręcam, patrze - kurde nitowany, super to się pobawie. Ale najpierw próbuje popsikać kontakt- sprejem. Psikam patrze, działa, oki, składam. Jeżdzę tak ponad ponad rok i ciągle działają. Proponuje najpierw popsikać po co niepotrzebnie tracić nerwy. POZDRO
 
 
viertnik 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 34
Skąd: Bochnia
Wysłany: 20 Sty 2006, 23:58   

przy rozkładaniu i składaniu nie ma się czego bać. jeżeli wszystko zrobisz delikatnie to nie powinno być problemów.


PS. Najlepiej rozkładać to na w pomieszceniu na podłodze którego jest PCV albo linoleum. Łatwiej znajdziesz to co Ci wypadnie :ok:
_________________
..::Xr2i '91::..
 
 
 
monarek
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2006, 15:02   Kierunkowskaz lewa storna nie działa

Prawe kierunkowskazy działają a lewe nie. Bezpieczniki są w porzątku sprawdziłem. Przekaźnik nowy,
awaryjne działają wszystkie.
Przy załanczaniu lewego kierunkowskazu przekaźnik cyka (charakterystyczny dżwiek) :D :D
a światła nie działają pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-( ;-( ;-( ;-( :sad:
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 17 Lut 2006, 15:35   

Primo opcja szukaj się kłania.
Secundo pada Ci przełącznik zespolony, zwany pająkiem, można go spróbować rozebrać, przeczyścić styki i lekko je podgiąć.

Rycho
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2006, 14:48   

Rycho napisał/a:
Primo opcja szukaj się kłania.
Secundo pada Ci przełącznik zespolony, zwany pająkiem, można go spróbować rozebrać, przeczyścić styki i lekko je podgiąć.
Rycho

Z primo sie zgadzam :)
Z secundo nie bo skoro słychać cykanie przerywacza to znaczy, ze przełącznik zespolony załącza. Może jest przerwa w obwodzie lewych kierunków, za przerywaczem.
Zacznij od zdjęcia osłony kolumny kierownicy i sprawdzenia połączeń na wyjściu przerywacza (przerywacz chyba jest od dołu).
Pozdrawiam :)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lut 2006, 19:30   

hm jeśli przerywacz cyka ale bardzo szybko to znaczy ze jest złe złącze w przełąniku zespolonm i puszcza tylko troche pradu .
 
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 19 Lut 2006, 11:44   

Abla, ale objawem padającego pająka jest właśnie załączanie przerywacza bez migających kierunkowskazów na przodzie i na tyle samochodu. Wiem o czym piszę bo miałem walnięty przełącznik i takie były objawy. I według mnie sprawdzenie pająka przy takich objawach jest rutynowym działaniem we fieście ze względu na liczbę przypadków takich jak ten, co wcale nie oznacza, że faktycznie winny jest przełącznik i może trzeba będzie zajrzeć głębiej w elektrykę.

Rycho
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lut 2006, 11:48   

zdejmusies sobie kostke z przełącznika bierzesz do łapki schemat i patrzysz które dwa przewody trzeba zewrzeć . I wiesz już wszystko
 
 
 
Jedras_GW
[Usunięty]

Wysłany: 14 Maj 2006, 15:00   

U mnie żeby było śmieszniej kierunkowskazy działają trochę za wolno... po jakimś czasie gdy auto jest troche rozgrzane przyspieszają... najwieksze jaja byly w zimie... teraz sa w miare ok... gdzie pokombinować żeby było dobrze?? bo jeśli chodzi o fieste to jestem lamer...
 
 
amm67
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2006, 13:35   

witam
W mojej fiestce były podobne objawy... też acząłem sprawdzać przekaźnik.. i nic.... okazało się że listwa żarówkowa tylnej lampy padła .. wymieniłem .. i jst ok..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Przyklejony: Kto jest z Wrocławia ? Dolnegośląska ?
Ilu nas jest ? Wpisz się !
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 75 9 Sty 2016, 10:57
roch57
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów [MK3] Kody błędów- nie wiem co jest nie tak
eden13 Elektryka 8 23 Lip 2010, 18:40
jackrzec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.