Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:07
Silnik : reset komputera kompa
Autor Wiadomość
wójas 22
[Usunięty]

Wysłany: 5 Paź 2005, 20:02   Silnik : reset komputera kompa

cześć panowie, mam problem, odebrałem samochód od lakiernika, a chłopak odłączał akumulator do spawania i wiadomo, że komputer się zresetował, myślałem, że będzie wszystko ok, ale przyjechałem do domu i zostawiłem auto na wolnych obr. na ok. 10 minut, temperatura podskoczyła na 3/4 wskażnika i co chwilę włączał się wentylator, poza tym można było odczuć organoleptycznie, że silnik jest konkretnie nagrzany, wyłączyłem silnik, a on dalej chodził!!! przez kilka sekund!!! po chwili go odpaliłem (bez problemów) i trochę pochodził, wyłączyłem go (już bez problemów zgasł tak jak być powinno), teraz dalej temperatura jest wysoka, wiatrak włącza się co chwilę, poza tym trochę nierówno chodzi i jest trochę mułowaty, szczególnie na niskich obrotach na 5-ce, nigdy tak się nie działo wcześniej, zagrzać go do takiej temperatury był problem, chodził równiuteńko i lepiej przyśpieszał. Nie wiem czy to zrozumiecie bo trochę zagmatwane. czy to tak się dzieje po tym resecie? czy to coś innego?
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 4 Kwi 2009, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 5 Paź 2005, 20:25   

Jak uwazasz ze jest cos nietak to zrob sobie ponowny reset :D

Kiedys kolega MELLOW napisał co i jak !

Prawidlowy reset (taki jak robia w ASO) wyglada nastepujaco:

1) najlepiej zdjac klemy i je dotknac do siebie
2) odczekac az silnik ostygnie
3) zalozyc klemy
4) POWYLANCZAC wszystkie odbiorniki pradu !!
5) zapalic i odczekac chwilke (2-3 min) az komputer ustawi obroty dla danego silnika - ale NIE DOTYKAJCIE GAZU on ma to zrobic sam !!
6) przejechac sie NORMALNIE nie obciazajac zbytnio jednostki - teoretycznie po 5-8 km komputer powienien byc w 100% gotowy do dalszej pracy

7) jesli po punkcie 5 silnik bedzie gasl lub nie rowno pracowal itd ... oznacza to ze jakis czujnik/odczyt nie pracuje prawidlowo.

Ja tak robiłem i jest OK , sprobowac zawsze mozna . Pozdrawiam
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Paź 2005, 20:55   

i tak i nie.. po resecie może być tak że cały czas będzie gasł, dlatego musisz lekko trzymać na gazie.. po zagrzaniu i włączeniu wentylatora kilka km musisz przejechać.. walczyłem ostatnio z resetem po spawaniu :cry:
 
 
 
wójas 22
[Usunięty]

Wysłany: 5 Paź 2005, 21:05   

no właśnie tylko dziwi mnie podwyższona temperatura pracy, chyba, że to tylko wentylator się tak często włącza, jutro spróbuję tych sposobów, bo kiedyś czytałem z książki jak to się resetowało ale już nie pamietam, jakby ktoś miał książkę z fiesty i mógł to sprawdzić to by było super, dzięki panowie za odpowież
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów reset kompa
....i wszystko wraca do normy
matt Elektryka 2 17 Cze 2005, 17:44
Gość
Brak nowych postów [MK3] Reset kompa po wymianie akumulatora
Kolin Mechanika 3 1 Lis 2006, 12:41
Kolin
Brak nowych postów Komputer: Reset kompa a spalanie - co za fus to wymyślił...
mdcs Elektryka 86 24 Mar 2010, 21:08
Freeman
Brak nowych postów Reset komputera
msk90a2 Elektryka ogólna 3 17 Kwi 2014, 22:47
TSRules


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.