Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kara i odsetki w PZU za brak OC
Autor Wiadomość
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 20 Lut 2011, 13:15   

mniejsza o szczegóły, ale fakt ze w wydziale komunikacji mają prawo żądać i żądają OC. przerabiałem to ostatnio
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lut 2011, 14:10   

@staszq1
Tego auta jeszcze nie kupiłem. Czy to błąd? Niewiem, okazyjnie bo to auto znajomego brata przy którym (doprowadzeniu do stanu) pomagał mój brat i to on mi je polecił.

Co do kary to on ma coś ponad 4k ale to z odsetkami itp.
OC będzie tego samego dnia wykupione tzn kilka dni później po prostu uzupełnię datę na umowie bo nie wiem czy polisę kupię w poniedziałek, wtorek czy środę. Przegląd techniczny będzie w poniedziałek robiony i koleś nawet zapewnił mnie że bez wałków auto przejdzie standardowy przegląd.

Mi tam rybka że bez oc, zapłacę ze 400zł max a auto mam po okazyjnej cenie po prostu.
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Lut 2011, 14:17   

szynszyl napisał/a:
ale fakt ze w wydziale komunikacji mają prawo żądać i żądają OC

nie maja, nie zadaja, nie znam takiego prawa(przepisu) przeglad owszem, ale OC? w zyciu.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 20 Lut 2011, 14:52   

ja znam tylko to
Cytat:
Umowa ubezpieczenia obowiązkowego OC powinna być zawarta najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu.
Przepisy art. 84. ust. 1. Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152) stanowią, że spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego (OC) podlega kontroli wykonywanej przez organy do tego zobligowane lub uprawnione. Organem obowiązanym do dokonywania tych czynności jest m.in. organ właściwy w sprawach rejestracji pojazdów.
trzymam się tego i na złę mi nie wyszło
urzędnicy nie żadają OC w dniu rejestracji, ale przy wydaniu tzw. dowodu twardego. 2 razy się z tym spotkałęm i uważam że nikt nie naruszył moich praw obywatelskich
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lut 2011, 15:57   

Jeśli tylko tablice nie będą zbyt "tropikalne" to nawet nie będę samochodu póki co przerejestrowywał. A to dlatego że komuś może się w nocy nie spodobać rejestracja np. LRY coś mu strzeli do łba i urwie lusterko czy coś... Spotkałem się z takim idiotyzmem niestety...
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2011, 07:32   

staszq1 napisał/a:
kupiłeś auto bez OC, takich aut wedle prawa nie można zarejestrować, tak samo jak auta bez przeglądu.
Przegląd to przegląd, nie masz przeglądu nie możesz jeździć po publicznych drogach, tyle, możesz mieć dowolne dziury w przeglądzie i nikt Ci słowa nie powie,,, ale żeby zarejestrować auto to przegląd musi być, przy OC jedni wymagają inni nie,,, a to co się tyczy samego OC, to jest obowiązkowe, choćby auto 20 lat stało w szopie to OC ma mieć cały czas, i teoretycznie nie ma prawnej możliwości sprzedaży bez OC, a gdy jednak takie kupimy, to ustawodawca dał nam furtkę, kupujemy swoje OC w dniu zakupi auta, i jak nie olejemy sprawy ro jesteśmy czyści a problemy ma poprzedni właściciel. OC trzeba mieć zawsze.

Jak potrzebujemy auto na już to Lepiej kupić auto bez OC (bo ubezpieczysz zawsze) niż bez przeglądu (bo się może okazać trup który nie przejdzie bez sporych inwestycji finansowych)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
staszq1 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Staszq
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: RJA
Wysłany: 21 Lut 2011, 14:00   

JoeMix napisał/a:
gdy jednak takie kupimy, to ustawodawca dał nam furtkę, kupujemy swoje OC w dniu zakupi auta, i jak nie olejemy sprawy ro jesteśmy czyści a problemy ma poprzedni właściciel.

Nie pisz bzdur bo to nie prawda, pracuję w ubezpieczalni i wiem jak jest....
Lary podaj numer rejestracyjny auta o napiszę Ci jak sprawa wygląda bo mam taką możliwość i odpiszę czy się w to pchać czy dać sobie spokój
_________________
Byle do przodu
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2011, 14:17   

staszq1 napisał/a:
Nie pisz bzdur bo to nie prawda, pracuję w ubezpieczalni i wiem jak jest....
Jak jest? Kupujesz auto - kupujesz OC, masz prawo zrezygnować w ciągu 30 dni,,, rezygnujesz i nie płacisz nawet grosza, choćby nie wiem jakie wcześniej długi auto z powodu OC miało.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
staszq1 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Staszq
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: RJA
Wysłany: 21 Lut 2011, 16:25   

JoeMix napisał/a:
Jak jest?

A tak, że jeśli auto ponad rok czasu nie miało opłacanego OC to zbywca i nabywca pojazdu płacą solidarnie po połowie należnego OC zbywca dodatkowo za jeden rok nieopłacania OC więc jeśli auto nie miało 3 lata OC to sprzedający płaci za pierwszy rok a następnie 2 lata płaci solidarnie z kupującym plus odsetki.
JoeMix napisał/a:
kupujesz OC, masz prawo zrezygnować w ciągu 30 dni,,, rezygnujesz i nie płacisz nawet grosza

z czego masz zrezygnować jeśli auto nie ma OC ?? dopiero po uregulowaniu zaległych składek rezygnujesz z OC poprzedniego właściciela i kupujesz nowe na siebie. Dziś specjalnie wypytałem o ten temat specjalistę od takich spraw na potrzeby poruszonego tutaj tematu.
_________________
Byle do przodu
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2011, 16:48   

staszq1 napisał/a:
A tak, że jeśli auto ponad rok czasu nie miało opłacanego OC to zbywca i nabywca pojazdu płacą solidarnie po połowie należnego OC zbywca dodatkowo za jeden rok nieopłacania OC więc jeśli auto nie miało 3 lata OC to sprzedający płaci za pierwszy rok a następnie 2 lata płaci solidarnie z kupującym plus odsetki.
Bzdura, kupując auto masz 30 dni na rezygnację z OC,,, jeśli to zrobisz to nic nie płacisz,,, bo rezygnujesz kolego. Druga sprawa to jeśli auto ma niepłacone OC jeden rok, to nie może mieć niepłacone przez drugi rok, bo OC nie opłacone w całości nie przedłuża się z automatu,,, wiec OC nie ma,,, i jak jakaś firma woła żeby im zapłacić to trzeba ich odesłać do ustawy i tyle,,,
staszq1 napisał/a:
z czego masz zrezygnować jeśli auto nie ma OC ??
Jesli kupuje auto i nie ma OC to dlaczego mam cokolwiek płacić,,, może mandaty za poprzedniego właściciela też?
staszq1 napisał/a:
dopiero po uregulowaniu zaległych składek rezygnujesz z OC poprzedniego właściciela i kupujesz nowe na siebie.
Jeśli pracujesz w ubezpieczeniach i tak robisz to nieźle ludzi walisz w korala,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lut 2011, 17:24   

Dla sprostowania...
Jak powstają legendy, co to są legendy wszyscy dobrze wiecie... historie opowiadane z ust do ust ;-)
Sam dziś z facetem gadałem. OC on sam wymówił w marcu czy tam kwietniu zeszłego roku, pokazał mi kwit na to, czyli auto bez oc. Daty na umowie jeszcze nie wpisałem bo nie wiem dokładnie kiedy oc kupie. Koleś prosił tylko żeby nie ubezpieczać w pzu. Sprawa jest póki co cicha i ma nadzieje że odpowiedni organ nie zwróci uwagi na brak rocznej polisy ;-)

Auto kupione już tak czy siak. Za te pieniądze + że w zasadzie z grubsza wyremontowane (przegląd przeszło bez wspomagaczy w postaci 50zł) pali na dotyk itp myślę że się opłacało. No i zyskałem kolejnego znajomego mechanika (zawsze awaryjny się przyda jakby Przemas miał kolejkę) ;-)
Więcej o klekocie w "moje auta".
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2011, 17:35   

Lary napisał/a:
Sam dziś z facetem gadałem. OC on sam wymówił w marcu czy tam kwietniu zeszłego roku, pokazał mi kwit na to, czyli auto bez oc. Daty na umowie jeszcze nie wpisałem bo nie wiem dokładnie kiedy oc kupie. Koleś prosił tylko żeby nie ubezpieczać w pzu. Sprawa jest póki co cicha i ma nadzieje że odpowiedni organ nie zwróci uwagi na brak rocznej polisy
No i dobrze,,, kupiłeś auto bez OC, jak będziesz wykupywał, to data na umowie taka sama jak data wykupu OC i po kłopocie, nawet się nikt nie zorientuje że auto nie miało x czasu OC, nawet jakbyś w PZU wykupił to ich by to nie ruszyło, dlatego ze rezygnując w danej firmie z OC nie przekazujesz żadnej informacji o tym czy i gdzie wykupujesz następne OC,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lut 2011, 18:03   

Dokładnie tak dlatego póki co widnieje puste miejsce ;-)
W pzu i tak nie kupie bo gdzie indziej znajdę taniej ;)
Ważne że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane ;-)

A i muszę się wozić z 2 umowami bo okazało się że facet kupił samochód od firmy (mam f. vat) i go nawet nie przerejestrował ;-) Sytuacja jak u Miłego
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2011, 19:31   

Jak nie będziesz przerejestrowywał: Dobra rada, papiery woź, ale nie pokazuj od razu, jak padnie pytanie: Czyje auto: pożyczone. Bo jak słyszą pożyczone: to jest OK, jak słyszą moje: to się zaczyna gadka o przerejestrowaniu, i wtedy może być mandat za nieważny dowód.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lut 2011, 20:36   

Jutro w robocie druknę sobie kopie umów bo mi tuszu brakuje.
Dzięki za dobrą radę. Nie baczyć na to że w dowodzie jest firma? (spółka z 0.0)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2011, 22:17   

Jak w dowodzie jest firma to mów że firmowy :P Z 10 letniego doświadczenia: Jak jeździłem autem swoim, to nie było pytań, jak jeździłem autem nieprzerejestrowanym to generalnie nie było pytań, jak jeździłem autem ojca to zawsze się pytali czyje to auto,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
staszq1 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Staszq
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: RJA
Wysłany: 22 Lut 2011, 06:52   

JoeMix napisał/a:
i jak jakaś firma woła żeby im zapłacić to trzeba ich odesłać do ustawy i tyle

No właśnie, przytoczysz mi tą ustawę ?? Ja znam przypadki w których ludzie popłacili słone kary za to, że nie było ciągłości w ubezpieczeniu ale skoro Ty wiesz lepiej to życzę powodzenia w odsyłaniu Funduszu Gwarancyjnego do ustawy o której piszesz :)
JoeMix napisał/a:
Druga sprawa to jeśli auto ma niepłacone OC jeden rok, to nie może mieć niepłacone przez drugi rok, bo OC nie opłacone w całości nie przedłuża się z automatu,,, tyle

i właśnie jeśli tą luke znajdzie FG to dupa zbita
Ja chciałem tylko pomóc ale widzę, że nie ma co się rozczulać nad tematem, życzę tylko powodzenia bo taka sytuacja
Lary napisał/a:
OC on sam wymówił w marcu czy tam kwietniu zeszłego roku, pokazał mi kwit na to, czyli auto bez oc.
to czysty pieniądz dla FG nie dla ubezpieczalni i ktoś za to zapłaci :yes:
_________________
Byle do przodu
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lut 2011, 07:20   

staszq1 napisał/a:
No właśnie, przytoczysz mi tą ustawę ?? Ja znam przypadki w których ludzie popłacili słone kary za to, że nie było ciągłości w ubezpieczeniu ale skoro Ty wiesz lepiej to życzę powodzenia w odsyłaniu Funduszu Gwarancyjnego do ustawy o której piszesz :)
No za brak OC jest kara ale kto taki Fundusz Gwarancyjny poinformuje i na jakiej podstawie? Nie mówimy tu o karze z Funduszu (bo to fikcja jest - musi cie policja na żywca na mieście złapać bez OC) - jak kupujesz auto to jak pisałem, ustawodawca dał Ci furtkę, rezygnujesz że starego OC (nie ważne czy było opłacone wczoraj za cały rok, czy nie było płacone od lat 10) i ubezpieczasz na swoje,,, i nie obchodzi Cie co było wcześniej. Przychodzi Ci kontrolka, pokazujesz że auto jest Twoje od 01.03.2011 i od 01.03.2011 masz OC i tyle. żegnasz panów i śpisz spokojnie.
staszq1 napisał/a:
i właśnie jeśli tą luke znajdzie FG to dupa zbita
Dupę zbita ma właściciel pojazdu,,, jeśli samochód jest jego... bo jeśli nie jest jego to sorry, ale za kogoś raczej płacić nie wypada,,,
staszq1 napisał/a:
to czysty pieniądz dla FG nie dla ubezpieczalni i ktoś za to zapłaci :yes:
Pytam: w listopadzie zrezygnowałem z OC i auto sobie stoi,,, jak FG się dowie ze nie mam OC i w jaki sposób nałoży na mnie karę?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Lut 2011, 08:22   

staszq1 napisał/a:
to zbywca i nabywca pojazdu płacą solidarnie po połowie należnego OC

kolega cos slyszal, ze dzwonia ale w którym kosciele.

Przytocz przepis, skoro mówisz ze jstes specjalista w tej dziedzinie.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
staszq1 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Staszq
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: RJA
Wysłany: 23 Lut 2011, 08:09   

JoeMix napisał/a:
kto taki Fundusz Gwarancyjny poinformuje i na jakiej podstawie?

Nieświadomie nabywca auta wykupując nowe OC, rozumiesz czy jeszcze inaczej mam to napisać?
JoeMix napisał/a:
w listopadzie zrezygnowałem z OC i auto sobie stoi,,, jak FG się dowie ze nie mam OC i w jaki sposób nałoży na mnie karę?

Jeśli wypowiedziałeś OC to jeszcze nic nie moze zrobić bo mogłeś np. złomować auto ale jeśli ubezpieczysz go i będzie przerwa albo sprzedasz i ktoś np. z dzisiejszą datą ubezpieczy to FG od tego jest żeby wyłapywać takie przypadki a nie czekać na gotowce od policji.
rafantek napisał/a:
skoro mówisz ze jstes specjalista w tej dziedzinie.

rafantek napisz mi w którym miejscu napisałem, że jestem specjalistą w tej dziedzinie to przytoczę tą ustawę i ubezpieczę wszystkie pojazdy jakie masz w jakiej chcesz firmie za darmo i jeszcze dodatkowo wszystkie je zatankuję do pełna :-P
_________________
Byle do przodu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Brak nowych postów PZU ?
firion7 Ubezpieczenia i rejestracja aut 42 13 Mar 2011, 12:16
Puff
Brak nowych postów PZU - o co chodzi?
jackrzec Ubezpieczenia i rejestracja aut 6 10 Sty 2011, 21:49
jackrzec
Brak nowych postów dochodzenie odszkodowania od PZU
kuba87 Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 20 Sie 2009, 00:37
Gość
Brak nowych postów PZU Auto Szyba
rs_mlody Ubezpieczenia i rejestracja aut 2 29 Lis 2011, 22:24
mieszko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.