Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk3, zamek

[MK3] Nie moge otworzyc drzwi
Autor Wiadomość
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 25 Lis 2010, 09:03   

JOHNY napisał/a:
BerciQ napisał/a:

http://allegro.pl/central...1321971577.html

ja mam u siebie taki centralny zamontowany. Dedykowany do Forda, bo on ma inaczej zamki, a te uniwersalne z cięgnem trzeba kombinować jak podłączyć. W tym dedyk. do siłownika jest taki jakby widelec, który nakłada się przy zamku na lince. Działa już rok bez problemu.
Sam montowałeś ten centralny zamek czy masz speca godnego polecania od tego? W sobotę pokombinuje z tym WD40


sam to montowalem. Większej filozofii to tam nie ma. Instrukcja fajnie opisana także nie ma problemów.
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 25 Lis 2010, 20:12   

U mnie niestety dupa i WD nie pomogło. Zamek się zamyka i w momencie jakbym chciał otworzyć, kluczyk bez oporu przekręca się do końcowej pozycji i nic po drodze nie przyhacza by odblokować :(
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lis 2010, 21:19   

JOHNY, A bagażnikowi pomogło??-Jeśli nie to kluczyk może być winien-jak wygląda kluczyk mocno zjechany :fox:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 25 Lis 2010, 21:34   

drjanusz napisał/a:
JOHNY, A bagażnikowi pomogło??-Jeśli nie to kluczyk może być winien-jak wygląda kluczyk mocno zjechany :fox:
Bagażnikowi też reanimacja nic nie dała. Kluczyk to zjechany jest masakrycznie i faktycznie służy tylko do zamykania wszystkiego, ale mam drugi w przyzwoitym stanie, dzięki któremu dostaje się do samochodu jak na razie od strony pasażera. Bagażnik mam otwierany na linkę od suszenia prania :rotfl: ale szczerze powiedziawszy zaczyna mnie to wkurzać. Niestety kupiłem go już w takim stanie (to znaczy poprzedni właściciel nie otwierał w ogóle bagażnika przez x czasu i w sumie dzięki temu parę fantów przygarnąłem bo nie wiedział co tam ma) i pewnie jakby mi zaczęło szwankować "ozamkowanie" to bym coś szybko zaradził, a tak to pewnie ktoś próbował na chamca i uwalił to czy owo.
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lis 2010, 23:19   

JOHNY napisał/a:
Kluczyk to zjechany jest masakrycznie i faktycznie służy tylko do zamykania wszystkiego, ale mam drugi w przyzwoitym stanie

A co nazywasz przyzwoitym stanem-bo piszesz jak byś był po paru browcach ;-(
Nie kumam tego Twojego tekstu,w końcu możesz z kluczyka(tego przyzwoitego) coś poza zamkiem od pasażera OTWORZYĆ ?
Zamek bagażnika też czyściłeś WD40?
A po czyszczeniu smarowałeś olejem wazelinowym(do maszyn do szycia)?
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 25 Lis 2010, 23:35   

drjanusz napisał/a:
JOHNY napisał/a:
Kluczyk to zjechany jest masakrycznie i faktycznie służy tylko do zamykania wszystkiego, ale mam drugi w przyzwoitym stanie

A co nazywasz przyzwoitym stanem-bo piszesz jak byś był po paru browcach ;-(
Nie kumam tego Twojego tekstu,w końcu możesz z kluczyka(tego przyzwoitego) coś poza zamkiem od pasażera OTWORZYĆ ?
Zamek bagażnika też czyściłeś WD40?
A po czyszczeniu smarowałeś olejem wazelinowym(do maszyn do szycia)?

Już śpieszę się wytłumaczyć. Przyzwoity stan to taki na którym widać ładnie charakterystyczne fordowskie załamania na grocie :) ten zdewastowany to praktycznie jest jak cienki pręcik bez niczego. Przyzwoity pozwala mi otworzyć bak i zapalić samochód. Zdewastowanym tylko mogę zamykać - jak już zauważyłeś jak to w fordzie. Czyściłem zamek, od strony kierowcy, czyściłem zamek w bagażniku, WD 40. Mój skromny warsztat niestety nie posiada oleju wazelinowego do maszyn do szycia, więc wprowadziłem innowacje i zalałem kapkę płynu hydraulicznego i nic. Szczerze to tam chyba nie ma nic co ten kluczyk by miał przesunąć, by otworzyć nie ma żadnego oporu.
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lis 2010, 23:51   

JOHNY napisał/a:
wprowadziłem innowacje i zalałem kapkę płynu hydraulicznego i nic

A w kibelku używasz papier ścierny czy toaletowy :fox:
Olej wazelinowy jest do maszyn PRECYZYJNYCH! Kupisz na dobrej stacji benzynowej za ok.5 zeta.
Jak płukałeś wd 40 to co z zamka wypływało? Jak długo to robiłeś,bo tu ważna jest cierpliwość,bo w to że siadły wszystkie zamki nie uwierzę.-Mam syna w Twoim wieku i wiem jak wygląda taka naprawa.Też twierdził że zamki załatwione na amen-a jednak pare godzin dłubania i 100% działa + dorobienie kluczyka(miał 2,jeden było widać że trup,drugi na oko przyzwoity a nie otwierał-na początku.Po wymyciu i nasmarowaniu z biedą otwierał ale nowy załatwił sprawe). :ok:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 26 Lis 2010, 00:01   

drjanusz napisał/a:

Jak płukałeś wd 40 to co z zamka wypływało? Jak długo to robiłeś,bo tu ważna jest cierpliwość,bo w to że siadły wszystkie zamki nie uwierzę.-Mam syna w Twoim wieku i wiem jak wygląda taka naprawa.Też twierdził że zamki załatwione na amen-a jednak pare godzin dłubania i 100% działa + dorobienie kluczyka(miał 2,jeden było widać że trup,drugi na oko przyzwoity a nie otwierał-na początku.Po wymyciu i nasmarowaniu z biedą otwierał ale nowy załatwił sprawe). :ok:
Czyściłem to w jakieś 20 minut. Początkowo leciał spieniony brązowy wd, potem żółtawy. Wypsikałem całe średnie WD na te zamki :) Martwi mnie to, że robię obrót kluczykiem bez żadnych oporów. A jakby tam zalać benzynki ekstrakcyjnej?
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Lis 2010, 00:06   

JOHNY napisał/a:
A jakby tam zalać benzynki ekstrakcyjnej?

Widze że duch kombinatora nie ginie w narodzie-spróbuj. ALE PO TYM ZALANIU BENZYNKĄ NASMARUJ
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Pjotrrr 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Wałcz/Koszalin
Wysłany: 4 Gru 2010, 12:47   

Też miałem coś takiego po użyciu odmrażacza ale spryskałem środkiem do konserwacji (WD40) i działają
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 4 Gru 2010, 19:57   

U mnie nie działa :)
 
 
puan 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Racibórz
Wysłany: 4 Gru 2010, 22:49   

też to miałem. Radze Ci wyciągnąć zamek i zrobić mały spaw na tej metalowej blaszce co gdy rusza się cięgno z wkładki to ta blaszka też się rusza. Nie wiem jak to fachowo nazwać. Jak zrobisz tam spaw to kąt ruchu będzie mniejszy i na pewno otworzysz wtedy drzwi nawet wyjechanym kluczem. Mi sie nie otwierały to założyłem centralny i przy zakładaniu musiałem ten spaw zrobić bo by mi zamek też zamykał a nie otwierał i od tamtego czasu na klucz mi też się już otwiera :)

Tutaj wrzucam Ci zdjęcie od kolegi z forum który opisywał jak robił centralny zamek, skorzystałem z jego zdjęcia zamku bo swojego nie mam. Zaznaczyłem ci na nim na niebiesko miejsce w którym trzeba zrobić spaw.
http://img15.imageshack.us/i/blokadavw7.jpg/
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 5 Gru 2010, 12:26   

Dobra zamek od klapy odratowany za pośrednictwem dorobionego klucza. Zamek od strony kierowcy dalej nie chodzi, ale przy dorabianym kluczyku nie kręci się tak tylko ma opór jakby miał coś otworzyć, ale... no właśnie, albo mam coś zwalone, albo ten mechanizm stoi zardzewiały na amen.
 
 
mkonst 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 59
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Sty 2011, 11:40   

Podczepię się pod ten wątek. Od jakiegoś czasu nie mogę kluczem otworzyć bagażnika, ale ponieważ mam zamontowany siłownik nie jest to specjalnie dokuczliwe. Od kilku dni nie mogę otworzyć kluczem drzwi kierowcy (zamykanie działa, prawe drzwi można otworzyć i zamknąć). Nie jest to problem klucza bo rezerwowy klucz zachowuje się identycznie.
Co może być przyczyną problemów?
_________________
Pozdrowienia mkonst
 
 
 
kovalek 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Leszek
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 74
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 3 Sty 2011, 18:15   

Być może coś zamarzło. Psiknij WD-40 w zamki i popróbuj. Mi bagażnik często zamarza (bo mam tam rozwaloną zaślepkę) i WD-40 pomaga na jakiś czas. Co do zamykania, to swoje auto zamkniesz dowolnym kluczykiem fordowskim.
_________________
pozdrawiam
Leszek Kowalski
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Sty 2011, 20:08   

kovalek, Bo WD-40 nie jest smarem w prawdziwym tego słowa znaczeniu-MUSISZ NASMAROWAĆ po WD :fox: Pisałem o tym no ale jak się nie szuka... ;-(
mkonst, A czyściłeś zamek tak jak pisałem wcześniej ? :fox: :fox:
Na bank jest brudny.
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
sarina 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Inna
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Bogdan
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Sty 2011, 20:30   

Ktoś tu wcześniej napisał o jakiejś sprężynce. I tu przyznaje mu racje. Jest to bardzo częsty powód usterki zamka kierowcy. Jak by nie było jest on najwięcej używany. Ale do rzeczy.
Problem dopiero co przezemnie przerobiony.
-Należy wymontować zamek. Oczywiście poodpinać cięgna i klamke wewnętrzną.
-Ustawiamy zamek w pozycji w takiej jak był zamontowany (pionowo). Dolna dźwignia od cięgna powinna być w pozycji "u góry", Jeśli choc troche nie jest, to postępujemy dalej.
-Musimy zdemontować plastik przykrywający zamek. Jest z tym kombinacja bo jest jakby zanitowany w dwu miejscach.
-Patrząc się w tej pozycji na zamek, powinniśmy zobaczyć właśnie tę sprężynkę. Powinna być pomiędzy nacięciem w dolnej dźwigni a Plastikowym kołeczkiem z prawaj strony. Jeśli tej sprężynki nie ma, można dorobić z takiej z długopisu.

Sprężynka ta jest odpowiedzialna za utrzymanie w/w dźwigni w górnej pozycji. Jeśli tak nie jest, dwignia górna (od wkładki zamka) jest blokowana, i przez to nie można otworzyć z kluczyka.

Nie wiem czy mój opis bedzie dość zrozumiały, ale nie miałem aparatu coby unaocznić przebieg naprawy. Fakt faktem że rozszyfrowanie zasady działania zamka zajęło mi ładne 1,5 godziny.

Taki krztałt powinna mieć ta sprężynka.
 
 
 
mkonst 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 59
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Sty 2011, 13:41   

Od WD-40 zacząłem ale nic to nie dało. Klucz przy próbie otwarcia przekręca się kawałek a następnie trafia na opór i dalej ani rusz. Wygląda na to że coś się zablokowało w mechanizmie zamka.
_________________
Pozdrowienia mkonst
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Sty 2011, 21:19   

mkonst, Czytałeś cały temat? Cała operacja czyszczenia to nie jest kwestia zalania wd 40 i już powinno działać-w 5 minut tego nie zrobisz ;-( . Jak zapadki są zażarte to trzeba sporo czasu(parokrotne zalanie wd40 i to nie co5 sekund, i poruszać kluczykiem)-o ile kluczyk nie jest wytarty :fox:
W Mondku syna jeden ze zamków zabrał mi 6 godzin-ale działa :jupi: , a młody zaraz do speców od zamków chciał :-P
Jak masz ochote to moge dać namiar na dobrych magików- po zachodniej stronie naszej "metropolii" i ceny mają przystępne.
A jak chcesz to podjedź do mnie :-)
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
mkonst 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 59
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Sty 2011, 09:11   

Czy w sytuacji gdy zamek zamyka się lekko i bezproblemowo a nie można go otworzyć (czuję wyraźny opór) to mogą być zapieczone zapadki?
Powalczę jeszcze może się uda.
_________________
Pozdrowienia mkonst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.