Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nowe felgi i opony
Autor Wiadomość
Taisa 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Bożenka
Wiek: 54
Dołączyła: 27 Lip 2019
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Sie 2019, 21:18   Nowe felgi i opony

Witam notw
Bardzo proszę o doradzeni mi jakie powinnam kupić opony i felgi do mojej Fiesty MK7 z 2011roku. Obecnie mam opony 175/65 R14 ale są w bardzo złym stanie. Zależy mi na komforcie jazdy a niedawno się dowiedziałam, że szerokość opon ma znaczenie. readmore .
_________________
Pozdrawiam Taisa
 
 
Lcfr 

Model: Ford Fiesta Mk7`14
Wersja: Sport
Silnik: 1.6EcoBoost/180KM
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sie 2019, 09:49   

w dużym skrócie:

1. takie same opony jak masz – sprawdź tylko czy są teraz odpowiednie założone - masz to na tabliczce na słupku jak otworzysz drzwi (przykładowa tabliczka jest tutaj pokazana -ta niżej - zawiera rozmiary i cieśnienia https://fiesta-mk6.pl/tabliczka-znamionowa-fiesta-mk6.html)

2.Kup inne całe większe koła tylko musisz pamiętać o:
- tym, że koło (a właściwie felga) musi mieć właściwe odsadzenie czyli ET
- im większe koło tym przeważnie cięższa felga. Jak kupisz wielkie koła np 17cali to ten samochód straci na dynamice zauważalnie więc przy tych 60KM co masz celowałbym w rozmiar 15 cali max 16 cali i szukał lekkiej felgi aluminiowej
- musisz znaleźć dobry zamiennik opony - jeżeli Twój prawidłowy rozmiar to 175/65/14 to dobrymi (dobre czyli w granicach dopuszczalnego błędu) zamiennikami będą:
w 15 calach ---> 175/60/15, 185/55/15
w 16 calach ---> 175/50/16, 185/50/16
w szerokość powyżej 185 bym sie nie pchał bo dla kobiecego miejskiego auta z małą mocą zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Warto tez sprawdzić jak kształtuje się cena danego rozmiaru bo sa rozmiary bardziej popularne-tańsze i mniej popularne jednocześnie droższe. Chyba ze kupujesz okazjonalne całe koła używane w dobrym stanie (uważam to za całkiem sensowne rozwiązanie) to wtedy masz to z głowy

Biorąc pod uwagę ekonomię kupiłbym jakiś zestaw (czy nowy czy używany) w 15calach. Te felgi jak i opony są najtańsze - w niskiej cenie możesz kupić jakieś aluminiowe felgi, które poprawią wygląd auta a jednoczenie nie pogorszą komfortu i ekonomii

To tak w skrócie bo rozwiązań jest wiele ale nie wiem czego oczekujesz po nowych kołach.
 
 
Taisa 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Bożenka
Wiek: 54
Dołączyła: 27 Lip 2019
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Sie 2019, 10:16   

Lcfr-ku :jupi: :jupi: :jupi:
Pięknie dziękuje za odpowiedź :jupi: :jupi: :jupi: . Bardzo obrazowe wytłumaczenie właśni o to mi chodziło. Bo jak poszłam do sklepu to każdy co innego doradzał, :bezradny: :bezradny: :bezradny: i nie wiedziałam co wybrać . Zaraz zamówię w oponeo bo tam maja promocję :czatownik:
_________________
Pozdrawiam Taisa
 
 
Lcfr 

Model: Ford Fiesta Mk7`14
Wersja: Sport
Silnik: 1.6EcoBoost/180KM
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sie 2019, 11:13   

Prosze bardzo. Sprawdz jeszcze tą tabliczke z rozmiarami bo tam producent też wskazuje zamienniki a lepiej kupic takie jak wskazuje bo czasem czepia sie potem ubezpieczyciel przy wyplacie ewentualnego odszkodowania.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Sie 2019, 23:40   

Tabliczka z mk7 1,4

_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
wujekcybul 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sie 2019, 16:13   

Jak nie chcesz zmieniac felg to kup po prostu opony o takim samym rozmiarze jak masz teraz.
 
 
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 11 Sie 2019, 09:58   

Dokładnie, jak felgi są dobre jakościowo - to za bardzo nie widzę potrzeby ich zmiany - bo po co? Dla samej zmiany, aby wydać kasę?

Wydaje mi się, że nadmiarową gotówkę zdecydowanie lepiej jest. przeznaczyć na inne cele - np za inwestowanie w trochę lepszej jakości opony, np na zimę.
Z pewnością wpłynie to zdecydowanie bardziej pozytywnie na bezpieczeństwo jazdy.
Proponuję jak coś sprawdzić jeszcze np tutaj pod linkiem: http://klub4x4drezdenko.p...pony-na-zimowe/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - FELGI, OPONY w Fiestach
Wpisywać się!!!
LOY Tuning stylistyczny 98 19 Mar 2021, 19:08
_Tanos
Brak nowych postów Przyklejony: Zakładamy nowe tarcze hamulcowe
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 0 10 Mar 2006, 19:57
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Przyklejony: Bydgoszcz relacje z odbytych spotów + nowe terminy
UWAGA!!! Nastepny SPOT -> - 2 grudzień 2007
WooYownik Zloty / Spoty 27 21 Paź 2010, 18:44
bidżej
Brak nowych postów [Ogólny] nowe opony
scorpion69 Przed zakupem 9 8 Wrz 2013, 21:05
Marcinowaty
Brak nowych postów [MK6] Drgania na kierownicy - nowe opony.
cichytom Mechanika ogólna 6 23 Cze 2013, 15:15
cichytom


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.