Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK3] Ocena przed zakupem XR2I 1.8
Autor Wiadomość
czarobest 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Cezary
Wiek: 25
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2018, 17:04   [MK3] Ocena przed zakupem XR2I 1.8

Cześć, chciałbym poprosić o rady dotyczące zakupu Fiesty MK3 XR2i 1.8.
Chodzi o to ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta...D5-IDvn9Dq.html

Będzie to mój pierwszy samochód, nie wymagam nie wiadomo jakiego stanu, ale nie chcę też władować się na minę czy jakiegoś składaka :) . Może ktoś doświadczony zauważy jakieś nieprawidłowości w tym modelu. Chciałbym podjechać i zobaczyć go w sobotę, dlatego też chciałbym zapytać na co zwrócić szczególną uwagę? Przyznam że mocno mi się podoba...

Kolejna kwestia jest taka, że data produkcji nie zgadza się z datą w dowodzie - czy to już powód do rezygnacji?

Podobno jest bąbel przy wlewie paliwa po za tym ma być w dobrym stanie blacharskim, tu kolejne pytanie - obawiać się tego bąbla?

No i otrzymałem informację że jest jakiś luz na maglownicy - nie wiem co o tym myśleć.

Link do automo z wyposażeniem: https://www.automo.pl/his...9b-1b6d0a0a0a4f

Historia1 by czarobest, on Flickr
Historia2 by czarobest, on Flickr
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 5 Wrz 2018, 17:55   

czarobest napisał/a:
Kolejna kwestia jest taka, że data produkcji nie zgadza się z datą w dowodzie - czy to już powód do rezygnacji?


Sprowadzona i zarejestrowana jako składak. Jak ci to nie przeszkadza, to ok :)

czarobest napisał/a:
Podobno jest bąbel przy wlewie paliwa po za tym ma być w dobrym stanie blacharskim, tu kolejne pytanie - obawiać się tego bąbla?


Jak jest bąbel, to pod bąblem będzie dziura. Ale to normalka w fieście, reperaturka do zrobienia i tyle.

czarobest napisał/a:
No i otrzymałem informację że jest jakiś luz na maglownicy - nie wiem co o tym myśleć.


Albo krzyżak, albo maglownica.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
czarobest 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Cezary
Wiek: 25
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2018, 18:04   

Dzięki :) .
Wybacz pytanie, ale w jaki sposób może być składakiem. Tzn mam na myśli, czy to kwestia złożenia karoserii z dwóch :P , czy coś zupełnie innego? Bo silnik, moc itp się zgadza. Chyba, że nadwozie nie jest od XR2i tylko dołożone zderzaki i wsadzony silnik od xr'ki?

No tak, czyli kolejny koszt repraturki, bo lepiej pewnie z tym nie zwlekać.

Jest jakiś sposób by sprawdzić gdzie dokładnie jest ten luz bez rozkładania auta?

No i w związku z tymi informacjami mój zapał trochę opadł. Jest w ogóle sens pojechać i oglądać? Choć nie powiem, podobają mi się te małe mocne fiesty, a na ST150 jeszcze nie mam :P .
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 5 Wrz 2018, 18:13   

czarobest napisał/a:
Wybacz pytanie, ale w jaki sposób może być składakiem. Tzn mam na myśli, czy to kwestia złożenia karoserii z dwóch , czy coś zupełnie innego? Bo silnik, moc itp się zgadza. Chyba, że nadwozie nie jest od XR2i tylko dołożone zderzaki i wsadzony silnik od xr'ki?


przed 2000r ludzie zwozili karoserie na jednej lawecie i jej oryginalny silnik na drugiej, żeby opłaty były niższe, po czym składali to do kupy w polsce.
W dowodzie powinien w adnotacjach widnieć wpis "składak", chociaż ja miałem auto z łodzi, które było składakiem, ale wpis zginał przy którejś zmianie dowodu. Wyszło to dopiero analizując historię z urzędów komunikacji na stronie https://info-car.pl/infocar/vin.html


Prawnie to nic nie zmienia w chwili obecnej. Conajwyżej auto ejst przez to 'mniej oryginalne'. No i ciekawe, czy da rade takie coś pchnąć np za granice ;)
 
 
czarobest 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Cezary
Wiek: 25
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2018, 18:24   

Również dziękuję. Faktycznie nie pomyślałem żeby sprawdzić w info car. Wygląda to tak
historia3 by czarobest, on Flickr

Nie jest to w takim razie chyba duży problem z tego co rozumiem, ale jakiś argument do ewentualnego zbicia ceny może chyba być (?).
Zrobienie z tego klasyka będzie raczej trudne, choć gdybym ewentualnie go miał to starałbym się dbać :)

Boję się w tym momencie kosztów ewentualnej maglownicy, a kto wie co jeszcze może wyjść. Dlatego liczę na wasze podpowiedzi i odpowiedzi do poprzednich pytań :) .
 
 
Mały 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 535
Skąd: Witkowice
Wysłany: 5 Wrz 2018, 20:56   

Jak bombel pod wlewem nieduży to może wystarczy tylko kawalek wstawic i zaprawke zrobić. Jeśli chodzi o maglownice to zależy jaki luz, bo jak taki jak w 60-siątce :hahaha: to trzeba wymienić, jak delikatnie wyczówalny to da sie jeździć dopóki nie będzie wiekszy, moze nie ma luzu na maglu tylko na kolumnie, krzyżaku lub na końcówkach. Jeżeli sie nie myle to kiedyś oddawalem stara maglownice i dawali po regeneracji za 350zł.
Fajna ta fiesta nawet ładna ci powiem :devil:
_________________
Bóg dał nam nogi abyśmy doszli tam, gdzie nie dojedziemy na glebie:)
 
 
zwardek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 6 Wrz 2018, 14:56   

Najważniejsze to pojechać na stację kontroli pojazdów - niech sprawdzą zawias, hamulce, itp, a później wejść pod auto i sprawdzić jak podłoga, progi, podłużnice, mocowanie tylnej belki. Przy okazji obejrzeć silnik od dołu. Jak buda zgnita to nie brać, bo resztę da się zrobić
_________________
MK3 1989 1.1 Recaro 2005 - 2014
MK5 2000 1.6 16v - 2009 - 2013
MK3 1990 1.6 RS Turbo 2014 - 2018
SAAB 9-3 2005 1.9 TiD 150ps 2014 -
MK3 1991 1.6 RS Turbo 2019 -
VW Multivan 2.5 TDI 2022 -
Subaru Impreza GT 2.0 2023 -
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Wymarzone XR2i dla Prezesa
Mafios Hyde-Park 131 11 Gru 2018, 18:24
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 13:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.