Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Zmiana licznika bez obrotka na licznik z obrotkiem
Autor Wiadomość
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2005, 17:17   Zmiana licznika bez obrotka na licznik z obrotkiem

Dziśotrzymałem licznik obrotkiem i pytam was szanoweni forumowicdze, jak przeprowadzić wymianę tego elementu by nic nie popsuć./
Widiałemże od obrotomierza do tyłu odstaje takie cuśi wygląda na to, że trzeba cośtam włoyc.
bardzo proszeo pomoc, fokładnej zmiany licznika opisu oczekuję
 
 
Rafał32
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2005, 19:01   

Witam.
Wprawdzie twój post napisałeś w jakimś dziwnym języku ale mam nadzieję że udało mi się go zrozumieć i sprawa ma się tak:
1 odkręcasz dwie śrubki aby zdjąć maskownicę zegarów znajdują się one w dolnej części, śrubokręt krzyżakowy, kręcisz z lewej do prawej albo odwrotnie ale do tego sam dojdziesz :) , jak już dokonasz tego to sciągasz ten plastik u góry jest mocowany za zatrzaski
2 teraz odkręcasz kolejne 4 śrubki także krzyzaki, możesz wykorzystać poprzednio użyty śrubokręt. Można wyjąc zegary ale najpierw musisz odczepić linkę obrotomierza i wyciągnąc kostkę z kablami. Odczepienie linki jest trochę upierdliwe i przyznam że nie wiem jak to się dokładnie robi ale jak parę razy szarpniesz to wyjdzie, kostke z kablami poprostu odczepiasz
3 bierzesz do łapki nowonabyte zagary i przeprowadzasz w/w czynności w odwortnej kolejności
4 jeśli masz szczęście i twoja fiesta ma instalację do obsługi obrotomierza to odpalasz silnik i będzie działać - ja miałem to szczęscie i zadziałało odrazu ale to chyba raczej wyjątek niż reguła
5 jeśli masz pecha (a zapewne go masz) to musisz pociągnąć dodatkowy kabel aby cieszyć się wskazaniami obrotomierza.
6 tutaj cytuję instrukcję "ciągnięcia kabla" :Przewód , najlepiej ekranowany żeby nie robił zakłóceń w radiu , lutujesz do ścieżki nr 10 w zegarach , drugi koniec wlutuj w drugi przewód od prawej strony (kolor czarny bodajże) w module na ścianie czołowej. I podobno działa
7 jeśli obrotomierz zadziała bez dodatkowej instalacji to może przekłamywać wskazania tak jak u mnie (zegary od 1,4 wciśnięte do 1,1). Np pokazuje 2x więcej ale na to jest lekarstwo opisywane na tym forum aczkolwiek mam wrażenie że nie przetestowane w 100%
Ps1 jeśli napisałem nie na temat to przepraszam ale widocznie nie zrozumiałem o co chodzi
Ps2 to co wystaje z obrotomierza to są poprostu końcówki które wciska się w tą śmieszna scieżkę znajdującą sie z tył liczników i nic pozatym
 
 
Bartsun
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2005, 21:11   

Rafał32 napisał/a:
Witam.
Wprawdzie twój post napisałeś w jakimś dziwnym języku ale mam nadzieję że udało mi się go zrozumieć i sprawa ma się tak:
1 odkręcasz dwie śrubki aby zdjąć maskownicę zegarów znajdują się one w dolnej części, śrubokręt krzyżakowy, kręcisz z lewej do prawej albo odwrotnie ale do tego sam dojdziesz :) , jak już dokonasz tego to sciągasz ten plastik u góry jest mocowany za zatrzaski
2 teraz odkręcasz kolejne 4 śrubki także krzyzaki, możesz wykorzystać poprzednio użyty śrubokręt. Można wyjąc zegary ale najpierw musisz odczepić linkę obrotomierza i wyciągnąc kostkę z kablami. Odczepienie linki jest trochę upierdliwe i przyznam że nie wiem jak to się dokładnie robi ale jak parę razy szarpniesz to wyjdzie, kostke z kablami poprostu odczepiasz
3 bierzesz do łapki nowonabyte zagary i przeprowadzasz w/w czynności w odwortnej kolejności
4 jeśli masz szczęście i twoja fiesta ma instalację do obsługi obrotomierza to odpalasz silnik i będzie działać - ja miałem to szczęscie i zadziałało odrazu ale to chyba raczej wyjątek niż reguła
5 jeśli masz pecha (a zapewne go masz) to musisz pociągnąć dodatkowy kabel aby cieszyć się wskazaniami obrotomierza.
6 tutaj cytuję instrukcję "ciągnięcia kabla" :Przewód , najlepiej ekranowany żeby nie robił zakłóceń w radiu , lutujesz do ścieżki nr 10 w zegarach , drugi koniec wlutuj w drugi przewód od prawej strony (kolor czarny bodajże) w module na ścianie czołowej. I podobno działa
7 jeśli obrotomierz zadziała bez dodatkowej instalacji to może przekłamywać wskazania tak jak u mnie (zegary od 1,4 wciśnięte do 1,1). Np pokazuje 2x więcej ale na to jest lekarstwo opisywane na tym forum aczkolwiek mam wrażenie że nie przetestowane w 100%
Ps1 jeśli napisałem nie na temat to przepraszam ale widocznie nie zrozumiałem o co chodzi
Ps2 to co wystaje z obrotomierza to są poprostu końcówki które wciska się w tą śmieszna scieżkę znajdującą sie z tył liczników i nic pozatym


masz moze fotke tego co pogrubilem? tzn najlepiej pokaz fotke jak ty to masz podlaczone... albo samego urzadzenia... chodzi o ten modul...

ps i o co chodzi z ta dodatkowa instalacja??
 
 
Rafał32
[Usunięty]

Wysłany: 14 Cze 2005, 21:43   

fotki nie mam .
Ja nie musiałem prowadzić dodatkowego przewodu bo moja fiesta miała już fabrycznie możliwośc obsługi obrotomierza mimo że oryginalnie były zegary bez. Zapewne Niemcy w fabryce zamontowali to przez pomyłkę bo chyba taka kombinacja to rzadkość.
Ten dynks o którym wspominałem to jest to ustrojstwo zamontowane na ścianie czołowej pod maską z napisem motorcraft do którego dochodzi dużo przewodów tak mi się wydaje, nie da się tego nie znaleść.
Dodatkowa instalacja- poprostu jak fabryka nie dała to musisz sobie sam skombinować o to chodzi
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Cze 2005, 22:31   

Bartsun :ra: http://www.fiestaklubpols...opic.php?t=7100
tu masz link do zjęcia modułu EDIS ( te na niebieskim tle )
A wlutowujesz się w 2 przewód od prawej.
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2005, 09:20   

http://www.fiestaklubpols...p?p=78369#78369


dIĘI ZA RADY, OBROTEK BĘDZIE PODLACZONY JESZCZE DZIS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk1 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 0 23 Mar 2006, 20:20
Laskosz
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89
Brak nowych postów [MK3] Licznik z obrotkiem
jackrzec Sprzedam 2 20 Lip 2021, 16:39
kuba87
Brak nowych postów [MK3] licznik z obrotkiem 1.8D.
Gość Silniki diesla 10 6 Lis 2011, 22:41
JoeMix
Brak nowych postów [MK5] biały licznik z obrotkiem + gratis
Mafios Sprzedam 0 16 Sty 2017, 22:52
Mafios


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.