Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k
Autor Wiadomość
Toxek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Lut 2016, 05:21   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

J/w. Generalnie moim marzeniem byłoby wyrwanie Fiesty 1.0 125km Titanium z ledami, key free, radiem sony z nawigacją, tempomatem i climatronicem. Tyle, że to marzenie. Tak realnie, to mogę olać nawigację i przeboleję (chyba) tempomat :D

Jak się patrzę na te oferty co są to:
1. Pierwsze zasadnicze pytanie - czy Fiestę ST2 faktycznie można kupić za 46k czy coś tutaj mocno nie gra? Jeżeli jakimś cudem można - jakie są za i przeciw kupowaniu wersji ST do zwykłej 100/125km?
Jak dla mnie, z tego co aktualnie przychodzi mi do głowy:
za: wszystko czego szukam w wyposażeniu, silnik który będzie kapitalnie jechał, wrażenia z jazdy
przeciw: większe spalanie o +-2 litry na 100, większe koszty eksploatacji?
2. Znalazłem fajną fiestę (wygląd niestety ciut przekombinowany) z silnikiem 1.0 140km. Opinii o nim niewiele. Brakuje też radia sony i keylessa. Jakby ktoś mógł jeszcze wrzucić w wyszukiwarkę vin, czy np. nie pływała, to byłoby super: WF0CXXGAKCEG61023


No i takie bardziej przyziemne oferty, jakbyście zechcieli powiedzieć co o nich myśleć i na ile warto zastanawiać się nad zakupem, to byłbym wdzięczny :)
1 i 2
3 - prawie nowa, niestety lipny silnik i wyposażenie, więc nie wiem czy w ogóle brać pod uwagę

Czasu w sumie jeszcze trochę na zakup mam więc staram się nie napalać i szukać auta, z którego będę w 100% zadowolony. Zastanawiałem się też nad foką, ale sensownie wyposażona i z fajnym silnikiem przekracza mój budżet przynajmniej o 10k. Jakieś inne sugestie? :)

Dzięki!
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Lut 2016, 11:34   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

zdecyduj sie najpierw co chcesz/potrzebujesz
ST to swietne autko, ale za ~50tys. zdrowego nie kupisz raczej, a i użytkowanie/eksploatacja zupelnie inne jezeli chodzi o koszty (opony x2, drozsze ubezpieczenie, spalanie) i komfort (twardsze, szybsze, 3-drzwiowe)
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Toxek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Lut 2016, 13:45   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

Ah, na ta fiestę st patrzyłem sie tylko dlatego, ze gdyby dało sie wyrwać ja za mniej niż 50k to zastanawiałbym sie nad dołożeniem pieniędzy. Ale w takim razie nie ma co sie rzucać, bo jest poza budżetem.
Obiektywnie patrząc 1.0 100 lub najlepiej 125km, będzie zdecydowanie odpowiadał moim potrzebom.
Generalnie szukam wygodnego, dobrze prowadzącego sie i taniego w ekslploatacji autka, które przy okazji będzie sie jakoś zbierać i będzie sie dało w miarę komfortowo pokonać nim kilkaset kilometrów trasy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Ale auto ma byc głownie do jeżdżenia na krótkich trasach i po mieście.
Jestem trochę audiofilem, dlatego szukam czegoś z radiem Sony, które powinno grać ciut lepiej niż zwykle - które de facto w przedliftowej wersji grało znośnie.
Tempomat sie czasem przyda. Keylessa wszyscy co maja chwalą i mówią, ze kolejne auto tez będzie z tym systemem.
Climatronic - wiadomo.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Lut 2016, 15:44   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

keyless - bardzo polecam

radio - jak jestes chociaz ulamkiem audiofila to bierz najubozsza wersje i za ~2tys. zrobisz sobie 5x taka jakość jak najwyzsza wersja audio w Fiescie. Zresztą, największą zaletą Sony jest fakt, że wygląda troche ladniej niż najzwyklejsze, na pewno nie walory muzyczne.

tempomat - ledwo przydatny na dlugich trasach, totalnie nieprzydatny skoro masz jezdzic na krotkich (poza tym, dolozenie to nie problem)

silnik - 1.0 125 byl najdrozszy, a mozna oprogramowanie zrobic ~140KM i z wersji 100KM - tak wiec znowu nie ma sensu patrzec na moc, a na wyposazenie w cenie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Toxek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Lut 2016, 21:17   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

O, skoro zmiana 100 na 125 to tylko kwestia oprogramowania... ;]
Dzięki!
Będę szukał, choć w takim razie ta jedynka wydaje się chyba dobrą ofertą. Jakby udało się zejść do ~30k PLN, to byłoby chyba naprawdę ok. ;)
Jutro spytam o VIN - ma ktoś możliwość sprawdzenia po VINie przebiegu i tego, czy samochód nie uczestniczył w wypadku?
 
 
wikol 


Model: Ford Fiesta Mk7`14
Wersja: Trend
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wiktor
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 69
Skąd: DW
Wysłany: 10 Mar 2016, 10:23   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

Bierz Pan 1.0 100KM i program na 150KM.
MisiekT napisał/a:

radio - jak jestes chociaz ulamkiem audiofila to bierz najubozsza wersje i za ~2tys. zrobisz sobie 5x taka jakość jak najwyzsza wersja audio w Fiescie. Zresztą, największą zaletą Sony jest fakt, że wygląda troche ladniej niż najzwyklejsze, na pewno nie walory muzyczne.

Popieram.
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=73582
 
 
Toxek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Kwi 2016, 01:14   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

Wracając jeszcze na chwilę do fiesty ST, bo samochód dalej nie został kupiony - jak duże różnice są w eksploatacji?
Frajda z jazdy jest ponoć nieporównywalna, nawet 1.0 125 vs 182 w st. Pytanie tylko jak duże różnice będą w kosztach utrzymania samochodu, bo to może albo ostatecznie przekonać, albo zniechęcić.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Kwi 2016, 02:37   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

jak koszty eksploatacji są dla Ciebie kluczowe to daruj sobie ST... nie ma potem nic gorszego niż ~200KM pod maską i szukanie tanich tarczy czy klocków

po prawdzie - jak na osiągi, Fiesta ST będzie b. rozsądna w utrzymaniu - fakt
ale w porównaniu do chociażby 1.0 125KM obstawiam przynajmniej +30-50% droższą eksploatacje (pisałem Ci już: droższe opony w 17", spalanie przynajmniej litr w gore, ubezpieczenie przynajmniej o polowe drożej, kazda dedykowana do ST czesc x2 itd...)

a w dodatku w używce może wyjść troche kwiatkow (większość sciaganych jest po przejściach) i naprawa tez kosztuje...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Toxek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Kwi 2016, 13:29   Kupno Fiesty Mk7 za ok. 40k

Sensowne uwagi. Dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 10:52
Parzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów kupno fiesty mk7
Mati92 Przed zakupem 6 29 Mar 2016, 22:08
MisiekT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.