Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Montaż Car Audio - porady
Autor Wiadomość
ma3str00 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: w-ch
Wysłany: 14 Sie 2014, 17:16   [MK4] Montaż Car Audio - porady

Witam was serdecznie drodzy forumowicze.

Zgłaszam się do was w związku z planowanym remontem CA w mojej fiestce mk4. A może raczej zakupem ponieważ go nie posiadam. Z góry uprzedzam że jestem laikiem więc proszę bez :krzesłemgo:
Przejdźmy do rzeczy.
Chciałbym zamontować CA tzn.
1 / radyjko : Sony CDX-G1000 ponieważ ufam tej marce oraz radyjko jest 4 x 50w :)
2 / głośniki : GMS 1765 lub DCX 165
3 / wygłuszenie na przednie drzwi :) :jupi:
4 / nie chce się bawić we wzmacniacze ani inne bajery ponieważ a) nie stać mnie b) lubię dobrą muzykę, głęboki bass lecz c) nie puszczam muzy tak by pękały mi bębenki ani drżeli ludzie na ulicy i przystankach autobusowych nunu nunu

Dlatego rodzi się tu kilka moich pytań.
1. Czy to radyjko jest ok dla 2 max 4 głośników?? lub coś innego
2. Które głośniki wybrać? a może coś jeszcze innego...
3. Czy taśma dekarska mi wystarczy? ile rolek ile warstw? zmieszczę się w 100-150 zł??
( moje fundusze +/- 600 - 700 zł. 300 radio 200 na 2 głośniki i 100 na wygłuszenie. proszę o wzgląd na fundusze. nie mam wielkich wymagań )
4. Od czego zacząć? wygłuszyć kupić radio albo głośniki??
5. Mam z przodu oryginalne. Czy da się bez masakrowania drzwi i blachy w miejsce 13 dać 16???? z dystansem albo nie wiem co... oryginalne bym dał na tył na oryginalne miejsca na 10 z dystansem lub coś.
Jeśli nie to mam miejsce na tylnej ,,desce". Poprzedni właściciel wydziergał dziury na 17 cm i mógłbym tam dać te 16 a oryginalne zostawić z przodu.
http://pictap.pl/di-DPJEZERR.jpg
Lub zostawić te 13 kupić 10 lub kupić 13 i wyrzucić oryginały?
Jak uważacie co mam zrobić? <???>
6. z tyłu mam butle. posiadam gazik. Czy zmieszczą się przed butlą?
http://pictap.pl/di-OLD7RB0V.jpg
http://pictap.pl/di-0EO89IRP.jpg
7. Gdzie lepiej będą grać 16? na tyle czy przodzie? :bezradny:
8. Czy przyda się na te głośniki większy akumulator?
Głośniki będą grać głośno i chcę ,,czuć muzę" ponieważ lubie house, drum bass , dub - step i troszkę techno. oraz bogate rytmy zasłuchane w radyju :D Ale nie na maksa jak wspominałem. Szanujmy Ludzi i bliźnich nunu
Proszę bardzo o pomoc. I pozdrawiam Krzysztof aka maestro
Ostatnio zmieniony przez trzeci 31 Sie 2014, 16:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Sie 2014, 23:43   

Zbyt wiele pytań i zbyt wiele nie wiadomych. Ogólnie przerobić możesz wszystko. Zmienisz głośniki i radio to poczujesz różnicę. Jeśli będzie nie wystarczająco to wtedy pomyśl nad wygłuszeniem drzwi. Ile kasy wejdzie? Zależy jakiej jakości materiał kupisz i ile materiału spier..olisz przy zakładaniu. Radio które podałeś ma podstawową moc pokazaną np. 4x50W i raczej lepiej tej wartości nie przekraczać. Odnośnie wzmacniaczy się nie znam. Podsumując:

1. Wymiana radia
2. Wymiana głośników
3. Brak zadowolenia = wygłuszanie drzwi.
4. Koszt? Zależy jakie masz predyspozycje. Możesz użyć 4m2 maty i zakryć 3m2 bo spier...olisz reszte. Trudno ocenić. :)
 
 
wirus_2007 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Family
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Wirgiliusz
Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Lut 2015, 23:43   

Wypowiem się ponieważ sam robiłem audio u siebie w mk4 i teraz mogę ośmieszyć nie jednego fana BMW.
A do sedna, ja zaczynałem z małymi funduszami i sukcesywnie powiększałem swoje audio.
Zacznij od zmiany głosników z przodu ponieważ są mega słabe i nawet jak dasz w deskę lepesze to przód bedzie rzęził.
Z przodu da radę na dystansach włożyć 165 lecz bez cięcia tapicerki nie zapniesz tych małych zaczepów na dole boczku. Sam mam założone z przodu hertz 165.3 i powiem tak mega dobre głosniki jak za tą cene ! U mnie boczek lata na dole ale nikt tego nie widzi. Ciężko też zmieścić się ze schowkiem w drzwiach.
drugą rzeczą wymieniałem radio ponieważ po wymianie głosników juz było o niebo lepiej ale jednak fabryczne nie ma tyle mocy, wiec wymienilem na cdx-1000u i daje rade do dziś.
Lecz dopiero po podłączeniu wzmacniacza pod wszystko zrozumiałem że wcale nie do głosniej muzy jest wzmacniacz ! Wszystko zaczęło grać znnacznie lepiej pod wzmacniaczem nawet gdy jest muzyka cicho.
Lecz brakowało mi basu do szcześcia wiec przyszedł czas na nastepny wydatek czyli skrzynia i drugi wzmacniacz i teraz mam 2 wzmacniacze skrzynie basową 30cm i radio i głosniki z przodu i wszystko tak pieknie gra że ludzie znajacy sie na muzyce chwalą
nie wygłuszaj drzwi bo to strata pieniedzy jedynie kup tasme szeroka srebrna i zaklej fabryczna piankę, lepiej wydaj te 150 zł na lepsze głosniki i radio
radio kup obojętnie jakie bo te 50 watt nidgy nie ma na wyjsciu !
wiem bo mam na radiu 55w a w praktyce z wzmacniacza wychodzi 60 w i jest kolosalnna róznica
Jak masz jakieś pytania to pisz !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Ogłoszenie: Regulamin forum: Porady eksploatacyjne
Niestosowanie regulaminu prowadzi do kasowania tematów
szynszyl Porady eksploatacyjne 0 17 Kwi 2011, 17:20
szynszyl
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.