Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kredyt we frankach szwajcarskich i spory problem
Autor Wiadomość
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Sty 2015, 00:55   

lehu8 napisał/a:
frajerem trzeba było być biorąc wtedy kredyt w złotówkach, który był o ponad 60 procent droższy......

Jak widzisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

lehu8 napisał/a:
Nie jestem idiotą i byłem świadomy ryzyka kursu walutowego ale o kilka procent a nie k......a 100 !!!!!

Panie, toż to dolar potrafił (w ostatnim dziesięcioleciu) skoczyć przez pół roku z 2,20zł na 3,60zł. Sprawdź sobie kursy z czerwca 2008 i lutego 2009. Frank zaś (pomijając nieznaczny spadek w latach 2006-2008), cały czas idzie w górę. Albo więc bankowiec idiota, albo bardzo cwany człek, bo miał większy procent od kredytu w CHF. :)

Łatwo wszystkich krytykować i zwalać winę, a jednocześnie tak ciężko stwierdzić, że zwyczajnie popełniło się błąd i teraz się za niego płaci...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 31 Sty 2015, 11:06   

A Putin mówił... Trza było brać w rublach.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Sty 2015, 11:30   

brewa7 napisał/a:
A Putin mówił... Trza było brać w rublach.
mam wyjątkowo słaby dzień ale poprawiłeś mi humor :hahaha:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Sty 2015, 12:01   

Tu nie chodzi o dotowanie kredytów, tylko o wymuszenie mniejszego zysku na bankach. Jak rząd nie dba o swoich obywateli to chwilę później dostaje pocztówki z UK. A wystarczy policzyć ile podatków wypracuje każda rodzina która zostanie w PL.
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 31 Sty 2015, 12:09   

diodalodz napisał/a:
wymuszenie mniejszego zysku na bankach

dlaczego? po co? to tak jakby nagle rząd zabroniłby mi fakurować klienta na uzgodnioną w umowie kwote tylko dlatego, że on poczuł się oszukany znajdując tańszego wykonawcę...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Sty 2015, 12:25   

Dlatego, że u nas nie ma wolnego rynku. Wszędzie gdzie są duże firmy, panuje między nimi zmowa cenowa. A nikomu mniejszemu banku otworzyć nie pozwolą. Wysokie podatki, dodatkowo nie pozwalają w sposób legalny w PL odłożyć większego kapitału. Mamy najmniejszą sumę wolną od podatku w całej okolicy.
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 31 Sty 2015, 12:49   

no coz, z teoria spiskową nie podyskutuje...
ale fakt, podatki niby niskie procentowo - ale za to kwota wolna praktycznie nie istnieje
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 31 Sty 2015, 12:57   

Dane co prawda z października 2014, ale warto przeczytać: http://wilczko.blox.pl/20...-rekordowo.html
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Brook 
Klubowicz





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Wioletta
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 799
Skąd: Chełm
Wysłany: 31 Sty 2015, 13:09   

Ja nie wiem jakie Wy macie wyobrażenia o frankowiczach. Że niby chawiry mają pobudowane, że niby sprzątaczki mają pozatrudnianie albo co miesiąc na wakacje w kurorty jeżdżą?
Tak, ja jestem jedną z frankowiczów i daleko mi do tych, których niektórzy opisują. Wzięłam kredyt w CHF na 50 m. kw. mieszkania w bloku wybudowanego w latach 80-90. Żeby mieć własny kąt. Nie zatrudniam sprzątaczki bo mnie na to nie stać. W PLN nie wzięłam bo po prostu był o wiele droższy, teraz moja rata po skoku franka wynosi tyle ile płaciłabym mając kredyt w złotówkach. Byłam i jestem świadoma ryzyka, siedzę cicho i płacę co miesiąc raty. Nie chcę żadnej pomocy od Państwa a byłabym szczęśliwa, żeby mi Państwo pozwoliło żyć jak chcę i mi tyle nie zabierało, na nierentowną służbę zdrowia, na patałachów w Policji (w zasadzie kolesiostwa tylko) na rozbrojone totalnie wojsko, na patałachów z Wiejskiej, na nierobów bo bardziej się opłaca brać zasiłek niż pracować, na alkoholików, bo im się należy i wiele można jeszcze wymienić.
A kwota wolna od podatku to kpina. Mając minimum egzystencjonalne - 500 zł (nie wiem kto się z tego utrzyma bo to kwota, która nawet nie zapewni opłacenia wszelkich rachunków) i pomnożyć to przez 12 otrzymujemy wynik 6000. Kwota prawie dwukrotnie wyższa od kwoty wolnej od podatku. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Dioda masz w 200% rację.
_________________
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl
Kiedy umierasz, nie wiesz o tym. Tylko innym jest ciężko. Tak samo jest jak jesteś debilem.
FKP RACE&RALLY TEAM
www.automobilklub.chelm.pl
www.ptg-org.pl
www.ewmapa.pl
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Sty 2015, 13:18   

Brook napisał/a:
W PLN nie wzięłam bo po prostu był o wiele droższy, teraz moja rata po skoku franka wynosi tyle ile płaciłabym mając kredyt w złotówkach.

Bo wzięłaś kredyt na miarę swoich możliwości. Gdybyś brała na granicy (byle wydusić jak najwięcej), a potem nagle kurs by skoczył i jest płacz, bo nie ma dość pieniędzy by spłacić, to byłaby zupełnie inna sytuacja.

Ktoś tutaj pisał (Misiek chyba?) o tym, że ktoś wyciska z banku ile się da, a potem czarna rozpacz w razie skoków waluty. Ująłbym to tak - grupa "frankowiczów" o której toczy się dyskusja, to ci, którzy "pojechali po bandzie" a teraz ich nie stać na spłatę.

Tak samo jak nie każda osoba ze wsi jest tą, której słoma z butów wystaje, tak nie każda osoba, która ma kredyt w obcej walucie zasługuje na potępienie. Na Twoim przykładzie widać, że mając głowę na karku, można uniknąć niepotrzebnej draki. A że inni mają więcej zapału niż oleju w głowie... z myślą o nich powstała chyba upadłość konsumencka.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Brook 
Klubowicz





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Wioletta
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 799
Skąd: Chełm
Wysłany: 31 Sty 2015, 13:21   

Pufcio, nie wyobrażam sobie wziąć czegoś na co mnie nie stać. To faktycznie trzeba być idiotą.
A niestety realia w naszym kraju są takie, że większości nie stać na zakup mieszkania bez "pomocy" banku. A reszta to albo złodzieje, albo przestępcy. Uczciwych dobrze zarabiających niestety jest niewielu.
_________________
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl
Kiedy umierasz, nie wiesz o tym. Tylko innym jest ciężko. Tak samo jest jak jesteś debilem.
FKP RACE&RALLY TEAM
www.automobilklub.chelm.pl
www.ptg-org.pl
www.ewmapa.pl
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 31 Sty 2015, 13:27   

z drugiej strony sprzedając produkt oczekuje się zysku (raczej nikt tego nie robi charytatywnie ) to samo z kredytami, dodatkowo tutaj zysk otrzymuje sie później więc nie dziwota że banki wyciskają ile się da, trzeba opłacić oddziały, pracowników, kadrę kierowniczą, całą piramidę strachu ;)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Sty 2015, 13:29   

No widzisz Wiolu, ja też nie. Miałem możliwość wzięcia kredytu na X lat (PLN), ale wziąłem na nieco więcej, myśląc perspektywicznie - niby większa rata, szybciej się spłaci, mniej odsetek naliczą, ale jednocześnie pojawia się pytanie - co w sytuacji, gdy stopy procentowe zostałyby znacząco podniesione (a przecież tak bywało)? Płakać? Mortadelę wcinać? Nie, wziąłem mniejszą ratę, na więcej, bo ryzyko "wtopy" jest mniejsze, a możliwości wcześniejszej spłaty, w razie gdybym miał większy przychód, mam takie same.
Są jednak ludzie, którzy jak widzą, że mogą dostać XXXXXX złotych, to biorą ile im dają, a dopiero potem się zastanawiają jak to spłacą, gdy dostaną informację z banku, że wysokość raty się zmieniła.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Sty 2015, 13:57   

Ale większość jest taka, która nie jest w stanie odłożyć na mieszkanie bo za dużo zabiera im państwo. Zagraniczne firmy, markety nie płacą tu podatków, a zyski wyprowadzają za granicę. Oni zarabiają bardzo dużo, reszta mało. Ja prowadząc działalność gospodarczą i zatrudniając kilka osób jestem strzyżony z każdej strony, nakładają na mnie obowiązki spowiedzi do GUS, MZ, NFZ i US. Co miesiąc doją mnie na ciężką kasę, a w zamian muszę o wszystko prosić na kolanach. Jak biedronka się zbudowała u mnie na osiedlu to miasto na swój koszt przebudowało okoliczne skrzyżowanie (30 lat były stłuczki i nikt nic nie robił). Bardzo bym nie chciał żyć w kraju gdzie jedynym moim prawem jest siedzieć cicho i płacić podatki.
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 31 Sty 2015, 15:13   

Brook napisał/a:
że większości nie stać na zakup mieszkania bez "pomocy" banku

nikt nie mowi NIE kredytom, ale z glowa... jakos sprzet AGD wybiera się z glowa, o aucie myśli się tygodniami, nawet głupi "wybor oleju" ma na każdym forum setki stron...
ale, kufa, najwieksza finansowa decyzje zycia można podjąć na goraco?!
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31 Sty 2015, 15:30   

MisiekT, z tym myśleniem nie do końca tak jest - większość osób kupuje _pierwsze_ auto emocjami. Co prawda poczytają, że takie auto złe a takie dobre, a jak przychodzi co wyboru konkretnego egzemplarza to "bierzemy dawaj dawaj super jest już chce mieć!!!!". Z pierwszym kredytem może być to samo ;) "dawaj dawaj fajne mieszkanie mam dawaj kredyt jutro oglądamy pojutrze kupujemy popopopojutrz sie wprowadzamy" ;)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Lut 2015, 01:12   

vegetagt - porządnie, szybko, tanio - w przypadku kredytu (jak i wielu innych rzeczy) można wybrać 2 z 3 opcji, ergo szybki i "tani" kredyt nie będzie porządny, porządny i szybki nie będzie tani, a porządny i tani nie będzie szybki. Nie ma nic za darmo. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 1 Lut 2015, 01:42   

Ja tylko jednej rzeczy nie jarzę - dlaczego wszyscy uważają że frankowcom chodzi o to by im rząd cokolwiek spłacał? Ja ani razu nie słyszałem takiego postulatu... Takie coś słyszę jedynie od ludzi którzy takiego kredytu nie mają, a jedynie toczą pianę w obawie o "ich pieniądze z podatków"...
Tu chodzi tylko i aż o to, w skrócie:
-by banki w równym stopniu ponosiły ryzyko zmiennego kursu walutowego,
-by nie dochodziło do śmierdzącej lichwą sytuacji w której zaciągnięty kredyt na wysokość dajmy na to 250tyś, spłacony na kwotę 200tyś, z dnia na dzień zwiększał się do kwoty 500tyś...
-by banki nie odwalały wałków typu "udzielamy kredytu który tak naprawdę został wypłacony w złotówkach, a jest tylko przeliczany we frankach",
-by kredytobiorca nie był w totalnie beznadziejnej sytuacji względem "wszechmocnego" banku - jak jest teraz... Porównajmy sobie prawa i obowiązki banku i kredytobiorcy na tle obecnie funkcjonującego obecnie tzw. "prawa bankowego"...
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Lut 2015, 01:58   

ale banki daly ludziom te kredyty w oparciu o konkretny rachunek zysk vs. ryzyko... i uwierz mi, jednym ze scenariuszy po stronie "zysk" była obecna sytuacja... banki i ludzie się dogadają miedzy sobą - ani rząd ani ktokolwiek nie powinien się w to mieszac, co najwyżej zachecac do dialogu i nic wiecej
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Lut 2015, 03:02   

Jaszczur napisał/a:
dlaczego wszyscy uważają że frankowcom chodzi o to by im rząd cokolwiek spłacał?

Bo tak media to kreują. A biorąc na widelec mój przykład z fundowaniem odszkodowań po powodziach, mają gotowy obrazek, który ludzie łykają jak młode pelikany, szczęśliwi że znalazł się kolejny chłopiec do bicia. Sensacja i sytuacje, które wywołują (najczęściej negatywne) emocje u widza, sprzedają się jak świeże bułki. Wywracanie kota ogonem jest codziennością, dlatego oglądanie telewizji i słuchanie radia bez udziału krytycznego sita jakim jest głowa+szukanie informacji w necie na własną rękę u źródła, prowadzi do wylewania się żółci, gdy tak naprawdę mogło by się olać sytuację ciepłym moczem.

Nie pierwszy raz okazuje się, że "ładni ludzie" z TV opowiadają coś, co nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością (bo medialne - np. ostatnie gadanie o "pracy w sobotę", które tak naprawdę nie dotyczyło wprowadzania 6-dniowego tygodnia pracy, a regulowało tylko pewne kwestie związane z pracą w ten dzień u niektórych grup).

Dorzuć do tego powszechne przekonanie o tym, że grupy "drące japę" w protestach z reguły się czegoś domagają od państwa (bo mało to przykładów ostatnio?), a resztę ludzie sobie sami dorobią, nawet jak nikt niczego nie powie...

A wracając do konkretów - banki będą chciały doić jak się da, a batem będzie niedawno wprowadzona ustawa o upadłości konsumenckiej. Jeśli ktoś miał do spłaty 300 tysięcy, teraz ma 500, a jego majątek wart jest np. 320 tysięcy, to bank raczej będzie dążył do tego, by Kowalski nie skorzystał z nowej ustawy, bo będzie ok. 200 tysięcy w plecy. Raz, że taki Kowalski zostaje z niczym (więc to akt desperacji), a dwa, że łatwiej jest zarobić na kurze, która znosi jajka, niż ją od razu zabić i jednorazowo sprzedać mięso.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czemu obecnie jest tak ciężko o jakikolwiek kredyt
jkk Hyde-Park 12 27 Maj 2015, 11:45
MisiekT
Brak nowych postów problem
szarpie...
knd Mechanika 2 11 Paź 2007, 13:37
vis
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
XXXDZIKIXXX Tuning mechaniczny 2 24 Sie 2007, 21:43
Daras84
Brak nowych postów Problem
immobilizer
knd Elektryka 5 9 Sie 2007, 23:54
knd
Brak nowych postów Problem z OC
maciek1224 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 9 Cze 2012, 10:12
Docio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.