Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dziwne stukanie w prawym przednim kole auta
Autor Wiadomość
Fordzik88 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 257
Skąd: Brwinów
Wysłany: 25 Kwi 2014, 08:14   Dziwne stukanie w prawym przednim kole auta

Witajcie, nie wiem co to może być, i skąd dochodzą te stukania. Wczoraj odkręciłem prawe koło, żeby sprawdzić co tak stuka, myślałem, że wahacz jest wybity i najwyższy czas na wyśmiane lub też amortyzator już siadł. Kiedy odkręciłem koło na tzw. mandżecie (osłona za piastą koła, była cała w smarze. Ewidentnie do wymiany. Jednak żadnych luzów tam nie czułem. Nie wiem już skąd może to dobiegać. Krzyżak przekładni kierowniczej, (ten, który znajduje się w komorze silnika) ma lekki luz, ale nie hałasuje, jak się go rusza. Doradźcie coś, gdzie jeszcze szukać przyczyny tego stukania.

Pozdrawiam Łukasz
_________________
Była Fiesta Mk3 1995, jest BMW e46 323i :)
Ostatnio zmieniony przez trzeci 25 Kwi 2014, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 25 Kwi 2014, 18:01   

Sprawdź stan przegubu pod tą mokrą manszetą. Łączniki stabilizatora (nie wiem, czy w każdej fieście są), końcówka drążka kierowniczego? Najprościej, jeśli auto jest mobilne, podjechać na stację diagnostyczną i za 20, czy 25zł sprawdzą Ci zawieszenie.
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 25 Kwi 2014, 18:51   

na logike jak wycieka smar z osłony przegubu to pewno dostały sie zabrudzenia i zaczyna stukać, im dłużej tak jeździsz tym bardziej niszczysz przegub, może jest jeszcze do odratowania, trzeba wyczyścić i zmienić osłonę, albo wymiana calości
_________________

 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 25 Kwi 2014, 18:58   

TSRules, jak przegub puka to juz nic go nie uratuje ;)
Fordzik88, podjedz na stacje diagnostyczną, i niech Ci sprawdza zawieszenie
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Fordzik88 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 257
Skąd: Brwinów
Wysłany: 25 Kwi 2014, 20:51   

TSRules napisał/a:
na logike jak wycieka smar z osłony przegubu to pewno dostały sie zabrudzenia i zaczyna stukać, im dłużej tak jeździsz tym bardziej niszczysz przegub, może jest jeszcze do odratowania, trzeba wyczyścić i zmienić osłonę, albo wymiana calości


Po wygladzie wydaje mi się, ze to już dłuższy czas. Wolę wymienić całość, Ogólnie muszę się wziąć za sprawdzenie dokładnie całego zawieszenia przedniego, i wymienić kilka części. A właśnie, bo chcę w przyszlosci wymienić piasty kół przednich. W książce sam naprawiam doczytałem się ze jest do tego potrzebny specjalny klucz Ford 0-025 czy coś w podobie. Moje pytanie jest takie, czy bez tego klucza dam rade sam to wymienić? Robił już ktoś z was taki zabieg? Wolę się dowiedzieć wcześniej, niż kiedy rozbiorę a okaże się że niedam rady nic z tym zrobić. :P

Kuba87 Wolę nie jechać, bo znajdą jeszcze usterek a usterek. :)
_________________
Była Fiesta Mk3 1995, jest BMW e46 323i :)
 
 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 25 Kwi 2014, 22:40   

Kontrola na stacji do niczego niezobowiazuje, a przynajmniej wiesz co się dzieje:)
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 26 Kwi 2014, 09:55   

jak w tym powiedzeniu
Jeżeli twoja fiesta strzela -wiedz że coś sie dzieje :-)

Fordzik88 jak wcześniej nie robiłeś to może oddaj do mechana bo co będzie jak rozłożysz a potem nie złożysz ? lawetę będziesz zamawiał ?
_________________

 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 26 Kwi 2014, 17:11   

Mówisz stuka. Ale jakie jest to stukanie. Jak łożyska są do wymiany to wyją tak przy 60-70km/h, jeżeli mówisz, że stuka to czy te stuki są odczuwalne na kierownicy? Jeśli tak to pewnie tuleje wahaczy wyskoczyły z wahaczy. Jeśli mówisz że masz mokrą manszetę to zobacz czy jest spękana, bo ja mam jedną manszetę całą, a rzucało mi smarem po całej komorze silnika, a wystarczy wymienić opaskę. Jeżeli masz spękaną manszetę i pluje smarem od dłuższego czasu to raczej wymiana po całości cały przegub. A jak będziesz wymieniał piastę to razem z łożyskiem, więc ściągacz do piast i bębnów wystarczy taki śrubowy, albo prasa. Z resztą sam wolałbym tego nie robić nie mając narzędzi.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 26 Kwi 2014, 17:40   

brewa7 napisał/a:
masz mokrą manszetę to zobacz czy jest spękana, bo ja mam jedną manszetę całą, a rzucało mi smarem po całej komorze silnika, a wystarczy wymienić opaskę


ale jak ci może bryzgać smarem z przegubu po komorze jak masz nadkole ? :)
_________________

 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 27 Kwi 2014, 00:03   

TSRules napisał/a:
ale jak ci może bryzgać smarem z przegubu po komorze jak masz nadkole ?


tzn sorki,bo nie sprecyzowałem. Po komorze trochę mi rzuca ta na lewej półosi od strony skrzyni.
to miałem wszystko w smarze. A na prawej półosi mam spękaną i muszę wymienić ją i jeszcze łożyska na tym kole.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
Fordzik88 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 257
Skąd: Brwinów
Wysłany: 28 Kwi 2014, 14:11   

Witam po weekendzie :)

blood_brother, Podjade w środę po pracy, zobaczymy co odnajdą.

brewa7, to nie łożyska, bo łożyska bardziej szumią. Ale i tak dopatrzyłem się, że muszę sobie odkręcić kierownice, bo coś się z nią dzieje. Chyba się rozkręciła. Może tutaj wszystko lata i przenosi się na koła. Jak zobaczę co i jak to napiszę.
_________________
Była Fiesta Mk3 1995, jest BMW e46 323i :)
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 28 Kwi 2014, 16:00   

Chyba raczej odwrotnie, bo jadąc odczuwasz jakies nieprawidłowości na kierownicy a nie na kołach. Jesli czujesz jakieś luzy to napewno nie dlatego, bo kierownica Ci się odkręciła tylko prędzej masz luzy na końcówce drążka sterowniczego. A jesli nie ma ich tam to zostaje krzyżak kolumny kierowniczej, albo w najgorszym przypadku uszkodzenie listwy zębatej przekładni. Jeżeli mówisz jednak że coś bije i czujesz to na kierownicy to lepiej się przychyl i zobacz jak wyglądają tuleje wahaczy, czy nie wystają z nich czy są równo i czy nie są zużyte gumy.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
Badi 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: 29 Kwi 2014, 19:06   

Stukać może cokolwiek, zależy w jakich warunkach stuka: na dziurach, podczas jazdy, przy ruszaniu ze skręconymi kołami/jeździe po łuku, przy kręceniu kierownicą, możliwości jest milion...
 
 
Fordzik88 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 257
Skąd: Brwinów
Wysłany: 11 Maj 2014, 13:17   

Panowie problem rozwiązany. To stukał układ kierowniczy wraz z piastą z prawej strony. Piasty obydwie wymieniłem tak zapobiegawczo (now nie ja wymieniłem tylko mechanik :) ), a układ kierowniczy poskręcałem. Stukał krzyżak kolumny kierowniczej, którego wymieniłem na nowy. Swoją drogą to strasznie szybko te krzyzaki lecą, był wymieniany w lipcu 2013 r. i już miał luzy.
_________________
Była Fiesta Mk3 1995, jest BMW e46 323i :)
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 11 Maj 2014, 15:46   

zamienniki tak mają, ori forda można kupić za 160zł i nie ma problemu przez dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi czas
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
lucyna 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Classic
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Cze 2014, 21:32   

Hej chlopaki. Widze ze kolega mial podobny problem jak ja z tym ze on swoj juz rozwiazal, a ja swojego niestety niw. Moja fiesciunia ma juz naprawiany wydech(tu wielki uklon do panow od tlumikow i do tatusia:)) ale teraz przy hamowaniu strasznie dudni w aucie. Nie slychac tego bardzo z zewnatrz ale kiedy jest sie w srodku ma sie wrazenie ze zaraz kolo odpadnie. Tarcze hamulcowe sa nowe, klocki beda wymieniane kola zmienione z felgami a dalej dupa, ma ktos pomysl?
_________________
Lucyna i jej Fiesciunia
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 29 Cze 2014, 00:02   

może zacznij od wymiany klocków hamulcowych bo może zostały Ci już blachy zamiast okładzin i dlatego tak dudni. Chyba że wymieniałaś zwichrowane tarcze a klocki zostawiłaś to tarcze ponownie się zwichrowały i teraz musisz wymienić znów tarcze i klocki razem.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
robercikKce 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lip 2014, 13:31   

To ja też się podepnę do tematu.

Stuki słyszalne i lekko wyczuwalne przy krawężnikach, śpiących policjantach i tego typu przeszkodach. Dwie wizyty na stacji diagnostycznej, po pierwszej wymienione tuleje w prawym kole, podczas drugiej wszystko OK. Po weryfikacji zakwalifikowałem do wymiany łożyska górne i poduszki kolumn makpersona. Sytuacja sie poprawiła, ale podczas jazdy i lekkich nierówności nadal słychać prawe koło.

Podsumowując - zawieszenie bez widocznych luzów na szarpakach, dodatkowo wymienione wspomniane łożyska i poduszki amortyzatorów. Które inne części ruchome mogą stukać?
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 17 Lip 2014, 17:14   

krzyżak przy przekładni, albo sama przekładnia.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
lucyna 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Classic
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Wrz 2014, 10:33   

Wiecie civvv az mi wstyd. Zaniedbalam troszke moje autko bo nawet przeglad zrobilam dopiero nie dawno. Ale poszukje reflwktoru od strony kierowcy-zgnity juz od srodka-obiecalam panu z przegladu. I fiesta dalej stoi i czeka bo jak juz zamowilam lampe to owszem przyszla z fiesty ale nie mojej....poza tym jest do sprzedania...ZAINTERESOWANI? Z przegladem na rok, pelnym bakiem i oplaconym do grudnia-2rata w grudniu.
_________________
Lucyna i jej Fiesciunia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 21:23
slawomirro
Brak nowych postów Stukanie w prawym przednim kole
'bijacz Mechanika ogólna 5 28 Mar 2015, 10:19
tegies


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.