Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

1.4 TDCi - silnik przerywa podczas jazdy
Autor Wiadomość
damian128888 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lip 2014, 19:49   1.4 TDCi - silnik przerywa podczas jazdy

Witam,

Posiadam forda fiestę 1.4 Tdci z 2006 roku. Silnik ma przejechane 160 kkm. Od wczoraj mam z nim następujące problemy:

Po przejechaniu 30 km silnik zaczął szarpać od 1500-2500 obr. i czasami hamował silnikiem wydając przy tym dźwięk 'charczenia'. Po 20 km wyświetliła mi się mrugająca żółta zębatka z wykrzyknikiem w środku i silnik nie przekraczał 2000 obr. Po ponownym załączeniu zapłonu kontrolka zgasła, lecz problem jest nadal i ponadto zapaliła się jeszcze z kilkanaście razy.

Wypompowałem paliwo z baku oraz zmieniłem filtr paliwa, ponieważ myślałem, że mam wodę w ropie. Niestety to nic nie pomogło. Metodą prób i błędów odłączyłem przewody od przepływomierza. Problem zniknął. Wyczyściłem przepływomierz, lecz niestety to nie pomogło i jeżdżę bez podłączonego. Dało to tyle, że kontrolka zapaliła się raz a nie kilkanaście razy, oraz bardzo rzadko szarpie silnikiem.

Pali się również tzw. check engine, ale to pewnie dlatego, że nie mam podłączonego przepływomierza.

Prosiłbym o pomoc, ponieważ nie mam pewności czy to jest uszkodzony przepływomierz czy co. Zaznaczam, że odłączenie przepływomierza pomogło, ale jednak problem się pojawia dalej tylko bardzo rzadko.

Silnik wcześniej miał pękniętą uszczelkę pod wtryskami i uszkodzone dwa wtryski oraz przetarty przewód od zasilania jednego wtrysku (Rok przed tym incydentem).

Pozdrawiam,
damian128888
Ostatnio zmieniony przez trzeci 23 Lip 2014, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lip 2014, 19:55   

Ja bym podłączył auto i zczytał błędy.

Sprzętu i programu nie masz pewnie, więc dryndnij do Ford Fach na Bieszczadzkiej i spytaj się za ile zdiagnozują Ci auto.
Wtedy będziesz miał pewność co padło i nadaje się do wymiany.
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
damian128888 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lip 2014, 20:06   

Ok, tak zrobię. Dzięki wielkie i dam znać jak zdiagnozują.

[ Dodano: Wto Sie 05, 2014 18:37 ]
Witam ponownie,

Zdiagnozowałem fieste i wyskoczył błąd p1204 oznaczający, że jest coś nie tak z wtryskami. Zacząłem od sprawdzania zasilania wtrysków czy czasem gdzieś nie ma przerwy w przewodach lub spięcia, lecz nic takiego nie znalazłem.

Po skasowaniu błędu wszystkie wtryski przez 2 sekundy działają, a potem auto przechodzi w tryb awaryjny i pracuje na 2 cylindrach. Metodą prób i błędów (odłączając zasilanie od wtrysków) ustaliłem, że 1 wtrysk od lewej strony nie pracuje. Wykręciłem wszystkie wtryski i dałem do sprawdzenia.

Diagnoza wykazała, że wszystkie wtryskiwacze są padnięte tzn. nie dają odpowiedniej dawki paliwa. Nie da się ich podobno zregenerować, ponieważ są Siemensa.

Zamówiłem w ciemno wtryski z allegro, gdyż nowe kosztują zbyt dużo. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z taką przypadłością?

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów [MK3] przerywa podczas jazdy
LAPI Mechanika 5 14 Lis 2008, 23:46
LAPI
Brak nowych postów Auto dusi przerywa podczas jazdy pod górkę.
przemo802 Mechanika silnika 3 10 Lis 2020, 23:56
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.