Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Techniczne problemy z autem.
Autor Wiadomość
Astreger 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: Chełm
Wysłany: 11 Lip 2014, 22:52   Techniczne problemy z autem.

Witam.

Od półtorej tygodnia jestem posiadaczem Forda Fiesty MK3 z roku 1996. Jestem jego drugim właścicielem. Ojciec mojego znajomego nabył go w salonie w roku 1997, przejeździł nim 12,5 roku robiąc nim 134 tyś km. po czym zmuszony ciężką sytuacją materialną wyjechał za granicę. Auto przez ostatnie półtorej roku stało w garażu osłonięte kocami. Auto kupiłem za grosze, gdyż sprzedażą zajęli się dziadkowie znajomego biorąc pod uwagę nasze dobre relacje. Pierwsze oględziny wykazały, że pojazd od strony mechanicznej jest dobry (wiele nowych części), natomiast ze strony blacharskiej ma tylko delikatne oznaki korozji na tylnych nadkolach. Jako, że w aucie stawiam przede wszystkim na mechanikę oraz bezpieczeństwo chciałbym je najpierw "dopieścić" właśnie od tej strony, później zaś zajmę się stroną wizualną. Po wstępnych oględzinach oraz po wyciągnięciu auta z garażu nie odpalałem go aby niczego nie uszkodzić po tam długim czasie stania. Auto na lawecie dotarło do mojego garażu i tam przestało noc, po czym z samego rana wziąłem się za jego rozruszanie. Na pierwszym planie stała wymiana filtrów oraz wymiana wszelkich olejów i płynów. Następnym etapem prac była konserwacja hamulców. Na sam koniec rozruszanie oraz smarowanie ruchomych elementów. I nadeszła chwila w której Fiesta miała złapać oddech po półtorej rocznym śnie. O dziwo auto odpaliło od tzw. pierwszego strzała. Byłem zachwycony i zadowolony z zakupu. W ciągu półtorej tygodnia przejechałem autem 1200 bez żadnej awarii. Lecz właśnie..

Od 2 dni jestem zmartwiony, gdyż auto podczas rozruchu zgrzyta lub po prostu gaśnie a w następstwie później ciężko jest je odpalić (tak jakby go zalewało). Mimo, iż jestem laikiem samochodowym a Ford to moje pierwsze auto to stawiam na rozrusznik, choć żadnej pewności nie mam.
Drugim zaś problemem jest pojawiająca się benzyna na silniku przy wlewie do oleju silnikowego - skąd ono się tam wzięło? Podczas stania w korku bądź na światłach zarówno w środku jak i na zewnątrz wyczuwalna jest intensywna woń benzyny. Wracam z pracy w późnych godzinach i nie mam możliwości sprawdzenia co jest nie tak. Czy spotkaliście się może z czymś takim i jesteście w stanie mi powiedzieć co należy sprawdzić i ewentualnie jakie kroki należy podjąć? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Artur
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Lip 2014, 23:10   

Astreger napisał/a:
Podczas stania w korku bądź na światłach zarówno w środku jak i na zewnątrz wyczuwalna jest intensywna woń benzyny.

Na forum było. Nie pamiętam dokładnie co, bo jeżdżę gnojownikiem i mnie ten problem nie dotyczy :P Użyj szukajki, a na bank znajdziesz ten temat :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 12 Lip 2014, 00:12   

węzyki paliwowe
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 12 Lip 2014, 00:20   

Skoro masz rocznik '96 to masz wtrysk. A jeśli śmierdzi paliwem to sprawdź przewody doprowadzające paliwo do wtryskiwacza. Może tu leży problem.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 12 Lip 2014, 10:40   

Cytat:
Drugim zaś problemem jest pojawiająca się benzyna na silniku przy wlewie do oleju silnikowego


trzeba też pamiętać że jeśli benzyna spłynie na gorący kolektor to możesz spalić auto, może warto pomyśleć nad mechanikiem ? :ok:
_________________

 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Lip 2014, 19:41   

i tak będzie :)
https://www.youtube.com/watch?v=vPA2_4slvtA
 
 
 
Astreger 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: Chełm
Wysłany: 23 Lip 2014, 02:08   

Problemy zostały rozwiązane. Dziękuję za wszystkie odppowiedzi. Proszę o zamknięcie tematu.

Pozdrawiam. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Gaźniki - dane techniczne i regulacja
Laskosz Mechanika silnika 2 13 Paź 2011, 18:50
diodalodz
Brak nowych postów Przyklejony: Dane techniczne silników mk1/2 - benzynowych i diesla
Laskosz Mechanika silnika 1 5 Sty 2007, 11:04
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk1 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 0 23 Mar 2006, 20:20
Laskosz
Brak nowych postów Fiesta 2017 1.5 TDCI 95KM - problemy techniczne
Adax Silniki diesla 3 8 Sie 2021, 22:23
Jaszczur


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.