Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
30 Maj 2014, 07:44
[MK7] Bagażnik dachowy - jak zamontować?
Autor Wiadomość
gsmphone 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 36
Skąd: KRK
Wysłany: 9 Sty 2013, 16:19   [MK7] Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Witam,

Kupiłem oryginalny bagażnik dachowy do Forda Fiesty. Ma on śruby które powinno się wkręcić do dachu. Problem w tym że w mojej Fieście w rynienkach gdzie są te czarne plastiki idące od przedniej szyby do tylnej klapy nie ma żadnych otworów żeby przymocować ten bagażnik. Jak w takim razie się montuje oryginalny bagażnik do oryginalnej fiesty :-) ?
 
 
franek_dolas 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 0.9/35KM
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 20
Wysłany: 3 Mar 2013, 11:08   

Jezeli kupiles oryginalny bagaznik , to w zestawie sa nowe listwy podzielone na czesci i ponumerowane. Ponadto w pakiecie dolozono specjalne zaslepki ze srubami.

W instrukcji jest wszystko opisane jak zamontowac.

Jezeli moge doradzic to proponuje czynnosci montazowe ( trzeba zerwac stare listwy zeby odkryc miejsca w rynienkach , gdzie wkrecamy bagaznik ) najlepiej robic w ostrym sloncu lub dobrze ogrzewanym garazu.
Doposazyc sie w ostry nozyk do wyciecia izolacji otworow i zarezerwowac godzine czasu <8>

Koszt montazu w ASO w zal. od sprawnosci magikow 150 PLN lol

W razie "W" moge zrobic jakies fotki :)
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Kwi 2013, 20:58   

jak wygląda ten bagażnik dachowy i ile kosztuje?
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Lip 2014, 08:31   bagażnik

Temat dość stary ale obecnie jest na jego etapie wakacyjnym, taki bagażnik to dwie belki montowane od jednej rynienki do drugiej (bez relingów) na te belki montujesz odrazu box lub uchwyty rowerwoe, przykręcany do otworów pod gumą w rynience. Zestaw w ASO koszt bagażnika 890 zł. (latem są promocje czasami kosztuje około 690 zł. zaleznie od miasta) produkcja THULE specjalnie dla Forda. Kupując bagażnik dostajesz dwie belki nad dach, zaczepy przykręcane do rynienki na kluczyk z możliwością demontażu (sa tez zaślepki po demontażu gdy sciagać bo no nie jeżdzisz z boxem) i oryginalne nowe uszczelki do rynienki (podzielone na 3 części do wklejenia po urwaniu starej uszczelki).

W Poznaniu za montaż liczą około 200 zł.-250 zł. + cena bagażnika, oczywiście box na bagażnik lub uchwyty rowerowe kupujesz osobno koszt dodatkowy, jeżeli kupujesz całośc u nich czyli bagażnik lub box można negocjować montaż do 150 zł. taniej sprawy nie ruszą że niby dużo pracy trzeba stare uszczelki urwać oczyścić ze starej taśmy dwustronnej przykręcić itd itd itd dla mnie to dużo pieniedzy jak na taką prace tym bardziej że kupujesz u nich jeszcze bagażnik.

Trochę temat przerabiałem, i jeżeli nie chcesz płacić 200 zł. za montaż, a sam nie masz zdolności aby go wykonać jest jeszcze opcja bagażnika przykręcanego z łapami między rynienką a rantem drzwi, nie musisz wtedy demontować uszczelki w rynience ceny podobne zaleznie od modelu (lepsze aerodynamiczne to koszt około 1 tyś)

Ja idę w bagażnik jednak montowany w oryginalne otwory, trochę mnie jednak denerwuje że ford tak to rozwiązał niby dziury zrobił, ale zalepił je i zakleił uszczelką pewnie aby ASO zarabiały na montażu...

[ Dodano: Pon Lip 28, 2014 10:51 ]
Hej, skończyłem właśnie montaż bagażnika przedstawiam zdjęcia dla zainteresowanych (co ciekawe na osłonach bagażnika logo forda nie thule). Całość zajęła mi 2h







 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Cze 2015, 12:48   

Witam,
Odgrzeję temat.
Orientuje się ktoś, czy bagażnik dachowy (uchwyty/belki) do Fiesty sprzed liftu pasują do tej po lifcie ?
Znalazłem (podobno ;) oryginalny bagażnik w dobrej cenie, tylko do modelu sprzed liftingu... Podobno numery części się różnią...

Pozdrawiam.

EDIT:
A jednak... Pogrzebałem na zagranicznych forach i okazuje się, że Fiesty po 27 kwietnia 2013 już nie mają dziurek w dachu :devil: i trzeba zakładać bazę zaczepianą pod uszczelkę drzwi... Cóż, kombinacje :brawo:

http://www.fordownersclub...ew-fiesta-2013/
Ostatnio zmieniony przez Parzych 17 Cze 2015, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Cze 2015, 17:09   

kup za 350 zł podstawowy - prosty bagażnik firmy La Prealpina, mam taki od 2012 roku i sprawuje się bardzo dobrze, założenie czy demontaż trwa 5 minut bez kombinacji z jakimiś uszczelkami i dziurami.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Cze 2015, 00:42   

za 350 to idzie spokojnie kupic uzywane thule alu i dokupic odpowiednie stopki
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Cze 2015, 13:29   

Dzięki, poszukam i zorientuję się jeszcze... do urlopu trochę zostało. :ok:
Używki nie wchodzą w grę, więc albo będzie coś tańszego, albo jakoś to przełknę i kupię Thule... :P

Pzdr.
 
 
dulek66 

Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Piotrek
Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 18 Gru 2015, 18:55   [MK7] Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Przepraszam za odgrzewanie tematu ale nie ma sensu zakładać nowego bo dotyczy tej samej kwestii.

Mianowicie podobnie jak kolega wyżej zakupiłem używane oryginalne relingi dachowe (belki poprzeczne) Forda, niestety bez specjalnych listew z otworami montażowymi (moje takowych nie posiadają). Nie chciałbym odklejać listew z dachu i szukać otworów, tylko wyciąć/nawiercić otwory w listwach bez demontowania ich. Stąd pytanie czy byłby ktoś tak uprzejmy i zmierzył dokładną lokalizację otworów montażowych (tak jak na zdjęciu poniżej). Będę bardzo wdzięczny ponieważ niedługo wyjazd w góry i przydałoby się zamontować bagażniczek. Z góry dziękuję za pomoc.

Model: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2008r. 5 drzwi.

 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Wrz 2023, 14:31   

I ja odgrzeję temat, kupiłem też ten oryginalny (używany bagażnik) ale nie było w zestawie zaślepek i oczywiście listew podzielonych na 3 częśći. Listwy nie są problemem bo można pociąć aktualnie posiadane, problemem są zaślepki. Jakieś rady jak to inaczej zaślepić? A może ktoś ma na sprzedaż?
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Wrz 2023, 14:40   zaslepki

Ja podzielone gumy zamówiłem w sklepie w ASO można dostać zestaw pod montaż relingu, możesz przycinać stare ale w gumie jest listwa metalowa odrywając listwy mocno się wygina a trzymają naprawdę solidnie.

O jakie ci plastiki chodzi ? jak zdejmiesz relingi ? te plastiki miałem oryginalnie dołożone do relingów thule, a w sumie ich nie używam już 10 lat jeżdzę z założonymi na stałe relingami.
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Wrz 2023, 14:59   

Dzięki za odpowiedź. Chodzi o te zaznaczone na czerwono na zdjęciu / rysunkach.


 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Wrz 2023, 15:02   

Tak, ja to miałem tylko nie pamiętam czy z listwami od forda, czy z bagażnikiem, no ale jak ford sprzedaje to przecież możesz zakupić taki zestaw.
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Wrz 2023, 15:07   

Owszem, Ford sprzedaje. ok 150 zł 1 kpl (razem ze srubami itp), a potrzebne 4 ;) Nieco mija się z celem. Ten plastik i reszta to są elementy zestawu bagażników. Tak samo 3 (na stronę) oddzielne listwy, też są elementami zestawu bagażników i w sumie nie widzę w katalogu części aby dało się je kupić oddzielnie. Jak Tobie się to udało? Bo nie mogę nigdzie ich znaleźć jako oddzielna część.

Jeśli chodzi o te zaślepki to montuje się tylko przy demontażu bagażników żeby zaślepić luki w listwach gdy nie ma bagażnika.

Jak nie używasz bo masz zamontowane belki na stałe to może mi odsprzedasz? :)
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Wrz 2023, 15:24   

Zadzwoniłem do sklepu w ASO Poznań Mogileńska tam mają sklep firmowy jak kupowałem u nich relingi odrazu mi listwy dobrali wedle katalogu.
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Wrz 2023, 15:38   

A Ty kupowałeś nowe bagażniki? Bo w komplecie nowych powinny być te listwy.
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Wrz 2023, 17:30   

Ja kupowałem nowe w BEMOMOTORS, ale listwy kupowałem osobno nie były częscią relingów, a już na pewno nie ma ich do bagaznika.
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Wrz 2023, 17:48   

A to ciekawe bo ten obrazek który wstawiłem to lista elementów całego kompletu bagażnika. Jak patrzę na zdjęcia nowych zestawów to te listwy tez w nich są. Np tu:
https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-ford-fiesta-mk7-2008-2013-12726418446

(Ten worek)

 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Wrz 2023, 18:02   

Bo to jakiś sprzedawca autoryzowany pewnie stworzył zestaw i sprzedaje w całości, ale normalnie we fordzie kupuje się poszczegolne elementy tym bardziej że nie wszyscy chcą listew gumowych zakupić.
 
 
metmusic 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 03 Lut 2021
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Wrz 2023, 18:08   

To właśnie Bemo.

Ale nie oni jedyni.Nnp. ford.sklep.eu ma taki sam zestaw: https://www.fordsklep.eu/...804-p-1193.html




Może z czasem zaczęli dołączać do zestawu.

No mniejsza, wysłałem zapytanie do Bemo czy mają oddzielnie. Tylko coś mam obawy że to będzie majątek i równie dobrze mogłem kupić nowy cały komplet... szczególnie, że jeszcze brakuje mi tych zaślepek. Nie chcesz sprzedać? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 14:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.