Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Fiesta FL by Mars
Autor Wiadomość
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 5 Kwi 2014, 17:49   [MK7] Fiesta FL by Mars

Cześć.
1. NICK: Mars
2. IMIĘ: Marcin
3. MODEL: Fiesta FL
4. WERSJA: Trend + Gold X
5. ROCZNIK: MK7, '13 )
6. SILNIK: 1,0; 100 KM; 170 Nm
7. OPIS AUTA:
Od lutego '13 jestem zadowolonym posiadaczem Forda Fiesty FL z silnikiem EcoBoost. Fajnie było zamówić auto, którym się nie jechało, ani nawet nie widziało :rotfl: . Po negocjacjach z dwoma dealerami ostateczna cena stanęła na 52,9 tys.zł, którą uważam za rozsądną w porównaniu do ceny katalogowej Fiesty z tym wyposażeniem- nie było cennika promocyjnego.
Wyliczenia:
52,5 tys.zł ( wersja trend z 1,0 l ecoboostem ) + 200zł ( monitorowanie ciśnienia w kołach )+ 150zł ( podparcie odcinka lędźwiowego ) + 1.600zł ( lakier ) + 200zł ( zapasówka ) + 1000zł ( czujniki parkowania z tyłu i elektrycznie składane lusterka boczne z lampkami ) + 1.850zł ( koła z zimówkami ) + 400zł ( kierownica obszyta skórą )= 57.900zł + 5.050zł pakiet Gold X ( klima, radio, alusy, światła przeciwmgielne i komputer )= 62.950zł.
Katalogowo ( licząc osobno rzeczy z pakietu Gold X ) za wszystko wychodzi 67.450zł.
Ja zapłaciłem 52.900zł. Łączny rabat od ceny katalogowej 14.550zł- w tym jest pakiet Gold X za 5.050zł
Powinienem też podać cenę z ASO za 4 kompletne koła zimowe ( z nakrętkami i kołpakami Forda ), bo podana przeze mnie cena 1.850zł jest po negocjacjach i to dużych ( na początku chcieli 3 tys.zł :głowąwmur: ).
Po roku auto ma przejechane niecałe 8 kkm. Sprawuje się świetnie. Spalanie rewelacyjne; w mieście średnio 6 l/100km.

_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
Ostatnio zmieniony przez Mars 5 Kwi 2014, 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kubuch 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 41
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Kwi 2014, 22:29   

Nie chcę Ci podcinać skrzydełek ale za taką Fiestę Bieranowski na wejściu do salonu wołał 53500 a po zadeklarowaniu zainteresowaniem 53000 więc 52900 to żaden szał ;)
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 6 Kwi 2014, 09:43   

Kubuch napisał/a:
Nie chcę Ci podcinać skrzydełek ale za taką Fiestę Bieranowski na wejściu do salonu wołał 53500 a po zadeklarowaniu zainteresowaniem 53000 więc 52900 to żaden szał ;)


Kiedy miał taką cenę?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 6 Kwi 2014, 09:53   

A jakie to ma znaczenie kto ile zapłacił ? Było minęło. Jeden zapłaci więcej drugi mniej. Najważniejsze jest zadowolenie z zakupu :ok:

Silniczek jak u mnie, słuszny kolorek jak u mnie i nawet grupa krwi taka sama :-P
Pikne autko, niech służy jak najdłużej :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Kubuch 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 41
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwi 2014, 11:09   

Mars napisał/a:
Kiedy miał taką cenę?


Jakoś w kwietniu ubr. jak kupowałem swoją.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 6 Kwi 2014, 16:02   [MK7] Fiesta by Mars

Kubuch napisał/a:
Jakoś w kwietniu ubr. jak kupowałem swoją.


To dużo tłumaczy kolego. Swoją zamówiłem w listopadzie 2012r. Tak jak wspomniałem wcześniej, fiesty po lifcie nawet w salonie nie mieli. Zamówiłem auto z katalogu i wówczas żadnego cennika rabatowego nie było. Poza tym auto skonfigurowałem pod siebie, zamówiłem i dostałem wyprodukowane w lutym 2013r., czyli z nowego roku, a nie poprzedniego. Sądzę, że cena na tamten czas, a był to okres wejścia modelu po lifcie, była OK. Wiadomo, że z czasem, gdy auto się już "opatrzy" na ulicy, cena maleje. Za nowość w garażu się płaci, a mi udało się uzyskać na wejściu modelu po lifcie, cenę auta z półrocznym stażem.

Prośba na przyszłość- popytaj trochę, zanim napiszesz bzdurne docinki... Bardzo mnie zrażają do ludzi.
Specjalnie opisałem wszystkie ceny, aby pokazać jak się one w tamtym czasie kształtowały. Przyszły nabywca wiedziałby jaką cenę może uzyskać bez problemu i targowałby się dalej :ok: .

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2014 17:06 ]
Kubuch, FFDriver- widzę, że macie wersję Titanium. Za ile udało się Wam je kupić? Zazdroszczę Wam tych świateł ledowych!
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Kubuch 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 41
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwi 2014, 17:09   Re: Fiesta by Mars

Mars napisał/a:
Prośba na przyszłość- popytaj trochę, zanim napiszesz bzdurne docinki... Bardzo mnie zrażają do ludzi.

To wcale nie był docinek - po prostu rzuciła mi się ta cena w oczy, a z opisu wynikało, że kupiłeś 2 miesiące wcześniej niż ja.

Mars napisał/a:

Kubuch, FFDriver- widzę, że macie wersję Titanium. Za ile udało się Wam je kupić? Zazdroszczę Wam tych świateł ledowych!


Drogo - 56000. Ledy jak ledy ;)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 6 Kwi 2014, 19:19   

Mars napisał/a:
Kubuch, FFDriver- widzę, że macie wersję Titanium.


Poczytaj dokładnie :)
Moja to Titanium X, a to bardzo istotna różnica ozor :)
Co do ceny to jak to mówią gentelmani o pieniądzach nie gadają :)
Właśnie żeby uniknąć nieporozumień ja nie pisałem ile dałem.

BTW Kubuch masz wpisane u siebie Wersja: Titanium ECOnetic, a taka wersja występuje tylko z silnikiem diesla o ile się nie mylę ???
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Kubuch 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 41
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwi 2014, 19:37   

Jak juz tak szczegolowo piszemy to ja mam titanium + platinium X. Na klapie mam econetic.
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Kwi 2014, 21:24   

A po jaki czort wypisywać cały kosztorys? :hahaha:
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 7 Kwi 2014, 07:03   

Kubuch napisał/a:
Na klapie mam econetic.


No właśnie i to bardzo dziwne chyba jest ?? Ja mam ECOboost na klapie.
W cenniku, jak pisałem, wersja ECOnetic to tylko diesel.
Z drugiej strony oni chyba wszystko co niby ma oszczędzać paliwo kryją pod pojęciem ecoboost.
Pewnie się jakiś Turek pomylił i zły znaczek dokleił :-P

luk-90 napisał/a:
A po jaki czort wypisywać cały kosztorys?


Czasem rzeczywiście może to pomóc komuś w negocjacjach, choć z drugiej strony czy rzeczywiście ? :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
Ostatnio zmieniony przez FFDriver 7 Kwi 2014, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 7 Kwi 2014, 16:30   Re: Fiesta by Mars

Kubuch napisał/a:
Drogo - 56000. Ledy jak ledy ;)


56 tys. bym przeżył. Ode mnie chcieli kosmiczne pieniądze...
Z tymi ledami super auto wygląda. Szkoda, że pożałowali... za to cieszę się, że dzienne ( 15 W ) świecą się tylko z przodu, a nie tak, jak przed liftem.

[ Dodano: Pon Kwi 07, 2014 17:36 ]
FFDriver napisał/a:
Kubuch napisał/a:
Na klapie mam econetic.

No właśnie i to bardzo dziwne chyba jest ?? Ja mam ECObost na klapie.
W cenniku, jak pisałem, wersja ECOnetic to tylko diesel.
Z drugiej strony oni chyba wszystko co niby ma oszczędzać paliwo kryją pod pojęciem ecoboost.
Pewnie się jakiś Turek pomylił i zły znaczek dokleił :-P


Jesteś pewien, że masz na klapie znaczek z napisem "ECObost"? Przecież nawet nazwa się nie zgadza, bo powinno być "EcoBoost". Poza tym auta z silnikiem EcoBoost mają emblemat z napisem "ECOnetic technology".
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 7 Kwi 2014, 17:09   

Cytat:
Jesteś pewien, że masz na klapie znaczek z napisem "ECObost"? Przecież nawet nazwa się nie zgadza, bo powinno być "EcoBoost". Poza tym auta z silnikiem EcoBoost mają emblemat z napisem "ECOnetic technology".


:) No bez jaj przecież zwykłą literówkę zrobiłem, już poprawiam.
Oczywiście napis jest ECOboost, proszę oto dowód:


Kliknij aby powiększyć


Ty takiego nie masz ?????

Tutaj masz wszystkie moje fotki: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=70649

Co do lamp diodowych to rzeczywiście Fiesta ładnie ma lampy zrobione. Nie jak np. Clio gdzie diodowe światła wyglądają jak taniochy z marketu na siłę wstawione w zderzak.
Co jest jeszcze dobre w tej lampie, że reflektor jest projekcyjny (soczewkowy), który w teorii powinien dawać lepsze światło niż zwykła lampa. Choć ja osobiście uważam, że światła mijania są dość słabe w Fieście.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 10 Kwi 2014, 12:04   

Wczoraj byłem w salonie Forda w Toruniu i widziałem Fiestę z napisem "ECOBOOST". Ja mam "ECOnetic technology":


Jak zapytałem gościa o te różnice w emblematach, to powiedział, że EcoBoost jest ogólnym oznaczeniem auta z tym silnikiem, a ECOnetic technology jest informacją, że auto jest bardziej oszczędne. Co mi się wydaje, że to bujda i wymysł sprzedawcy. Pewnie w fabryce w Kolonii dawali różne i tyle.
P.S.
Mamy rok Fiestę i wczoraj przymierzaliśmy się z żonką do B-maxa i Focusa. Teraz Focus wcale taki duży już się nie wydawał, jak rok temu hehe. Nadal jednak uważamy, że do miasta i biorąc pod uwagę nasz wzrost ( ok. 167cm ) Fiesta jest optymalna.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 10 Kwi 2014, 12:44   

econetic to specjalna wersja - najczesciej lekko inny soft, czasami zderzaki i lekko nizsze sprezyny
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 10 Kwi 2014, 15:27   

Gratuluję fajnego autka.

PS. Ja w swojej też mam znaczek "ECOnetic Technology"
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Kwi 2014, 16:28   

MisiekT napisał/a:
econetic to specjalna wersja - najczesciej lekko inny soft, czasami zderzaki i lekko nizsze sprezyny


Tak, tylko to o czym Ty piszesz to "wersja wyposażenia" i jest dostępna tylko z dieslem - no przynajmniej wg. cennika na stronie forda.

Mars napisał/a:
Co mi się wydaje, że to bujda i wymysł sprzedawcy. Pewnie w fabryce w Kolonii dawali różne i tyle.


Wymyśla bo nie wie jak jest w rzeczywistości.
Owszem ma rację, że ECOboost to tylko oznaczenie silnika, a ECOnetic całej technologii no ale wówczas jestem w stanie zrozumieć u BootErrora ten znaczek bo on ma system Start-Stop. Natomiast 100KM w Polsce nie mają tego systemu (w Niemczech już tak).
Wygląda na to, że to jest jak z oponami (marki i rozmiary) będzie to co tam się weźmie temu co je lepi i tyle.

Albo z moim autem jest coś nie tak, wszystko mam inaczej niż inni :-P

BTW
MisiekT napisał/a:
najczesciej lekko inny soft


No tutaj to bym się nie doszukiwał. Na stronie Forda piszą po prostu, ze econetic to ogólnie technologia mająca na celu zmniejszenie spalania i jest to ecoboost w silniku benzynowym oraz duratorq w dieslu.

[EDIT]
Doczytałem, że wersja zwana econetic ma system start-stop. Zatem przy 100KM silniku powinien być znaczek ECOboost i tyle :ok: kto ma inaczej ten ma żle :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 10 Kwi 2014, 16:56   

FFDriver, a na wiki piszą, że econetic to też strzałki mówiące, kiedy zmienić bieg na wyższy/niższy ;P I że to rodzaj stylizacji :D
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Kwi 2014, 17:36   

vegetagt napisał/a:
a na wiki piszą


Nie, no proszę, wierzysz w to co na wiki piszą ?????? :D
Przecież to gimbusy edytują ozor

A tak na serio to nie wyklucza tego co napisałem. Jest to każdy element, który ma na celu obniżenie spalania - to jedno. Tylko mała uwaga Fiesta potrafi tylko pokazać kiedy zmienić bieg na wyższy, na niższy niestety nie :(
Z drugiej strony to jego pokazywanie to się dla jakiś babci nadaje :D
A drugie to stylizacja - tak jak napisałem jest taka wersja wyposażenia (a nawet dwie) co się zowią econetic ale wg. cennika tylko diesel.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 11 Kwi 2014, 14:01   

Bez sensu mieszają z tymi emblematami... W tych salonach, to aż głupio się pytać o szczegóły. W Bydzi nawet nie wiedzieli jaką moc ma testowa Fiesta- jeden sprzedawca twierdził, że 125 KM, a miała 100 ( swoją odebrałem w lutym i mieli już testową w salonie ). Następny Ford tylko w Toruniu.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.