Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Silver Arrow by FFDriver
Autor Wiadomość
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 25 Mar 2014, 13:10   [MK7] Silver Arrow by FFDriver

Chyba najwyższa pora zaprezentować autko :)


1. NICK: FFDriver
2. MODEL: Fiesta
3. WERSJA: 5D Titatnium X
4. ROCZNIK: MK7 FL '13
5. SILNIK: 1.0 EcoBoost 100KM
6. OPIS AUTA:
Autko kupione nowe dla żony, odebrane w listopadzie 2013 :)
Czas oczekiwania 3 miesiące bo trafiliśmy akurat w przerwę produkcyjną.
Trochę nam to utrudniło bo Tigra się sprzedała ale warto było poczekać :)
Poza dość bogatym standardowym wyposażeniem wersji Titanium X dobrałem jeszcze kilka drobiazgów:
- system monitorowania ciśnienia opon DDS
- podgrzewaną przednią szybę
- automatyczne wycieraczki i reflektory
- elektrycznie sterowane tylne szyby
- kamera cofania
- pakiet Easy Driver 3 z czujnikami cofania z przodu i z tyłu oraz składanymi lusterkami z lampkami
- tzw. kluczyk elektroniczny
- przyciemniane tylne szyby
- sportowy tylny spoiler
- sportowe nakładki na pedały
- system nawigacji satelitarnej z 5" kolorowym wyświetlaczem
- 5 letnia gwarancja do 100 000km
Do tego dostałem jeszcze 2 pełne przeglądy gratis.

Nie brałem systemu zapobiegania kolizjom, bo to bzdet jest i nie brałem tempomatu bo żona i tak nie używa (teraz trochę żałuje bo brakuje mi symetrii na kierownicy :) )

Titanium X to bardzo fajna wersja wyposażona w standardzie w bajery stylizacyjne takie jak dywaniki welurowe czy aluminiowe nakładki progowe oraz 16" felgi (w moim przypadku na seryjnych oponach Continental SportContact 2 195/50R16) ale również w podgrzewane fotele w stylistyce sportowej w części pokryte skórą, specjalną wersję kierownicy (dostępną wyłącznie w tej wersji) oraz automatyczną klimatyzację. Dodatkowo wersja ta nie posiada standardowej stacyjki tylko przycisk do zapalania. Niestety za pełną opcję kluczyka elektronicznego czyli otwieranie auta trzeba już dopłacić.
Niemniej jednak różnica w cenie między Titanium, a Titanium X to cennikowo "tylko" 5 tysi. Moim zdaniem w ogóle nie warto brać wersji Titanium bo i tak po dobraniu kilku dodatków wyjdziemy na podobną cenę, a w Titanium X dostaniemy już na starcie znacznie więcej.

Kolor jedyny słuszny - srebrny :)
Żona chętnie wybrała by coś innego np. czarny albo czerwony.
Ale życie nauczyło już nas, że srebrny/szary to jedyny słuszny kolor. Auto zawsze wygląda dobrze czy brudne czy czyste. Nie widać drobnych rys czy odprysków. Bez wątpienia najbardziej użytkowy kolor ze wszystkich.

Polecam wszystkim system z elektronicznym kluczykiem. Jak się człowiek do tego przyzwyczai to nie chce już auta bez tego. Nie trzeba szukać kluczyka byle tylko go mieć. To bardzo ułatwia życie zarówno facetowi jak i kobiecie, która zazwyczaj kluczyki gdzieś wrzuci do przepastnej torebki i nigdy nie może znaleźć :)
Jedynie czego brakuje to otwieranie tylnej klapy machnięciem nogi. To jest super fajny bajer jak się targa kilka siatek ze sklepu :)

7. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
- standardowe podświetlenie na nogi zmienione na czerwone LEDy
- zrobiłem dodatkowe podświetlenie na nogi: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=70006
- boczki przednich drzwi oraz podłokietnik został obszyty skórą (zdjęcia poniżej)
- dołożona podstopnica kierowcy: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=70019
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne:
- dołożyłem chlapacze: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=69886
- dołożyłem schowek na okulary: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=69901
- zamontowana osłona pod silnik: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=60459
- zamontowany odstraszacz kun pod maską :)
- CB radyjko - ręczniak MIDLAND ALAN 42 MULTI + PRESIDENT FLORIDA
- dołożone pełne koło zapasowe wraz z potrzebnym zestawem: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=70559
- komplet oryginalnych 15" alusów na zimę
- jedna z ważniejszych modyfikacji :-P - wyłączenie sygnału niezapiętych pasów, tutaj w razie czego jest opis http://www.fiestaklubpols...p=729180#729180
- dołożony tempomat

8. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
- podświetlane listwy progowe
- tylne lampy diodowe
b. mechaniczne:
- podniesienie mocy tanim kosztem na 125 lub zainwestowanie w 140
c. audio: brak
d. inne:
- wymiana żarówek na Osram Night Breaker Unlimited - wreszcie wymienione
- dołożenie przycisku ESP - http://www.fiestaklubpols...p=740001#740001 - jak się okazuje na chwilę obecną nierealne :placz:


9. FOTKI AUTA


Kliknij aby powiększyć


Kliknij aby powiększyć


Kliknij aby powiększyć


Nie jestem fotografem więc fotki takie sobie i na dodatek na zimowych 15" kołach.
Jak przyjdzie lato to może uda się porobić jakieś fajniejsze.

Po kilku ładnych latach jeżdżenia Tigrą nadszedł czas na jej wymianę.
Miałem kilka pomysłów na auto dla żony ale obiecałem sobie, że skoro auto jest dla niej to postaram się nie wtrącać i pozwolić jej zdecydować. Oczywiście wybór ograniczyłem :) Odpadła grupa VW bo jestem uprzedzony :) Odpadł Fiat bo to syf (bez urazy). Odpadła Alfa bo to Fiat :) Odpadł Peugeot bo jestem uprzedzony :) Wiem, wiem sporo uprzedzeń :)

Żonie zależało na kilku istotnych elementach, które musiały być.
Po pierwsze 5D. Po drugie elektryczne otwieranie tylnych szyb żeby można było je blokować i żeby dzieci się same nie bawiły. Do tego klimatyzacja i podgrzewane fotele bo to zmarzluch jest :) Chciała też mieć jakiś w miarę sensowny bagażnik.
Zaczęliśmy jeździć po salonach i testować.
Strasznie tego dużo jest. Np. Clio było bardzo fajne ale totalnie żonie praca sprzęgła nie leżała. Toyota niby fajna ale jak to żona powiedziała taki babciowóz. Fajnie pracował silnik i 6 biegowa skrzynia ale np. brak podgrzewanych foteli nawet za dopłatą i bardzo plastikowo w środku.
Mazda 2 byłą fajna ale tylko wersja sport z silnikiem 1.6 miała np. elektryczne szyby z tyłu. Ogólnie różne wersje KIA były fajne czy to Venga czy Rio ale trochę poczytałem o tych ich 7 letnich gwarancjach i entuzjazm mi zmalał. Jak poszliśmy zobaczyć Corsę to się załamałem,
właściwie nic się nie zmieniło od blisko 20 lat :(
Ja generalnie wolałbym żeby żona miała coś w stylu Qashqai'a ale w full opcji to prawie 2x tyle co za Fieste, trochę sporo do bujania się po mieście i robienia 10 000km na rok. Do Nissania w ogóle nie dotarliśmy, nawet Juke'a nie przetestowaliśmy, choć jego cena jest w
okolicy Qaskqai'a więc to bez sensu.
Bardzo fajne jest Suziki Swift. Mi się osobiście bardzo podoba. Dobre jest też to, że ma mało przed przednimi kołami i mało za tylnymi. Wydaje się idealne do miasta i do parkowania.
SX4 też nie głupi ale z wyglądu mało fajny no i tożsamy z Fiatem :)
Mi pasowała Dacia Stepway - fajna prosta, podniesiona. Idealna dla kobiety na miasto.
Duster też fajny. Ale jeśli sprzedawca w salonie sam mówi wam, że to nie jest dobry pomysł to trzeba uciekać :)
[EDIT]
Jeszcze zapomniałem o C3, który nam się nie podobał no i o Hondzie Jazz. Ja najchętniej to kupiłbym Hondę. Jestem raczej fanem japońców, a szczególnie Hondy ale Jazz jest przestarzały, wysoki i bujający się no a wyposażeniem Fiesta bije Jazz'a na głowę :(
[EDIT END]
Wszystkimi żona jeździła ale brakowało tego czegoś.
Ogólnie żona była już zmęczona tymi wszystkimi jazdami i właściwie było jej dość obojętne co weźmiemy.
I wtedy to się stało :)
Tak od niechcenia trafiliśmy do Froda. Standardowa procedura i już byliśmy na przejażdżce.
To było jak dać zabawkę małemu dziecku. Żona powiedziała, że już z tego auta nie wysiada i że albo to albo żadne.
Ja też miałem kilka swoich wymagań co do auta :)
Chciałem wolnossący silnik, bez udziwnień, bez dwumas, z łańcuchem rozrządu ...
Ale jej, pomijając już wszystko, największą frajdę dawał właśnie ten silnik.
Jej Tigra była z silnikiem 1.6 więc wszystko słabsze było za słabe :)
Do tego jak się okazało Fiesta dała nam najlepszą gwarancję, podgrzewaną przednia szybą - ten bajer z niczym się nie równa i kilka innych fajnych bajerów. Ogólnie jestem pod wrażeniem jak wszystko poszło do przodu i jak może być wykonane i doposażone auto z segmentu B.
Oczywiście mój plan był taki aby kupić proste autko do codziennej jazdy ale zazwyczaj nie potrafię się powstrzymać i wyszło jak zawsze :)

Na forum zapisałem się jeszcze przed zakupem aby popytać co i jak i czy warto.
Jak na razie uważam, że to była dobra decyzja. Auto daje bardzo dużo frajdy z jazdy. Dla siebie brałbym 125KM ale dla żony na co dzień do jazdy miejskiej 100KM z turbo jest aż nadto wystarczające. Skrzynia chodzi tak jak lubię bardzo precyzyjnie (choć czytałem o problemach w MK7). Fajnie pracuje układ kierowniczy. Pomruk w środku auta jest zajefajny, wydaje się jakby to było znacznie mocniejsze auto. W aucie jest cicho więc musieli coś poprawić bo MisiekT pisał, że w przed lifcie jest głośno, a tym spokojnie rozmawia się przy 140-160km/h Nawet specjalnie sprawdzałem co i jak z wyłączonym radiem.
Niewątpliwie nieoceniona jest funkcja podgrzewania przedniej szyby. Niezłym bajerem jest jeszcze system HSA wspomagający ruszanie na wzniesieniu - bardzo ale to bardzo wygodny bajer.
Jest kilka drobnych rzeczy, które zostały zmienione w po lifcie, a które bardzo utrudniły mi życie :)
Np. zostały zmienione gniazda w felgach i użyte zostały inne nakrętki: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=69695
Jest inny styropianowy wkład na lewarek do koła zapasowego: http://www.fiestaklubpols...ic.php?t=70559
Osłona silnika ma nieco inaczej zrobione zaczepy: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=60459

Żeby nie było tak różowo jest też kilka rzeczy, które mnie denerwują:
- brak 6 biegu, przy tym silniku 6 byłaby uzasadniona
- wolałbym typowe mechaniczne zabezpieczenie przed wbiciem wstecznego biegu
- brak zamykania wlewu paliwa zwłaszcza, że nie ma korka
- z powodu kształtu szyby wycieraczki zostawiają potwornie szeroki niewytarty pas u góry
- czujniki cofania powinne włączać się również na pierwszym biegu przy odpowiednio niskiej prędkości (jak w innych autach)
- licznik przebiegów dziennych mógłby się kasować sam po zatankowaniu
- podłokietnik powinien się przesuwać bo jest za mocno cofnięty
- słabe światła mijania, szczególnie jak na soczewki
- mogli się trochę bardziej postarać z wyświetlaczem multimedialnym, nie powiem, spełnia swoją funkcję ale mógłby być większy i dotykowy jak w Clio czy 208

Kilka poprawek wprowadziłem sam :) Nie są to takie fascynujące i zaawansowane modyfikacje jak niektórych osób ale nadają autku indywidualny charakter :) Drażniły mnie materiałowe boczki i podłokietnik źle komponujący się ze skórą na fotelach więc dorobiłem skórę. Brakowało mi podświetlenia na nogi podczas jazdy przy włączonych światłach mijania, no to je sobie dorobiłem :) Brakowało mi schowka na okulary, no to też zrobiłem. Dołożyłem chlapacze bo doszedłem do wniosku, że jednak są potrzebne i że sam zrobię to lepiej niż gdziekolwiek indziej bo dołożyłem przeźroczystą folię pod chlapacze. To są pierdoły ale dają fajną satysfakcję z samodzielnego ich wykonania.
Na tylnych fotelach założyłem takie pokrowce z kieszeniami dla dzieciaków bo to masakratory są niewiarygodne i wszystko jest zawsze potwornie skopane :)
Zostało mi jeszcze zrobienie podstopnicy kierowcy ale już prawie wszystko gotowe. Jak zrobię to pstryknę fotkę.

Tutaj jeszcze fotki obszycia boczków i podłokietnika. Wyszło bardzo ładnie. Całość jest idealnie dobrana do oryginalnej skóry i obszyć, a wykonane jest chyba lepiej niż fabrycznie :)



Kliknij aby powiększyć


[EDIT 12.04.2014]
Podstopnica zrobiona


Kliknij aby powiększyć


[EDIT 31.12.2017]
Wreszcie dołożony tempomat :D
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
Ostatnio zmieniony przez FFDriver 31 Gru 2017, 11:06, w całości zmieniany 23 razy  
 
 
Kam1l 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 69
Skąd: Posen
Wysłany: 26 Mar 2014, 13:50   

Ile zapłaciłeś za obszycie boczków?

Bardzo fajny opis. Miałem tak samo z autami jak szukałem, każdy był jakiś taki nieodpowiedni. Nie ma to jak dobry stary Ford :)


a tak btw to ja kolege skądś kojarze :D
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 26 Mar 2014, 18:23   

Kam1l napisał/a:
Ile zapłaciłeś za obszycie boczków?


Najpierw chciałem robić gdzieś sam. Ale podjechałem popytać w salonie czy nie mają kogoś swojego. Chciałem uniknąć ewentualnych nieporozumień, że sam coś rozbierałem itp. itd. Okazało się, że kogoś mają i cena nie była znacznie wyższa od tego co sam znalazłem, a zawsze to lepiej, że sami w aso rozbierali wszystko, zawozili do obszycia i ponownie składali. Nawet jak się jakiś zaczep urwie czy coś to mają na miejscu.
Za całość zapłaciłem 800zl
Najśmieszniejsze jest to, że dopłata do pełnej skóry to było 500zl i wtedy całe boki drzwi są skórzane ale !! podłokietnik dalej nie. Zresztą te fotele podobają mi się bardziej niż pełna skóra.
Żona jest przeciwna skórze bo w lecie się nagrzewa, a w zimie zimno zanim podgrzewanie zacznie działać. Nie wiem jak te się będą sprawdzać w lecie ale pożyjemy zobaczymy.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
Ostatnio zmieniony przez FFDriver 26 Mar 2014, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarcinCe 


Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Mar 2014, 18:26   

Fajna Fieścina :) Najbardziej ciekawi jak z przebiegiem będzie latało to śmieszne 1.0 :-P
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 26 Mar 2014, 18:33   

MarcinCe napisał/a:
Fajna Fieścina Najbardziej ciekawi jak z przebiegiem będzie latało to śmieszne 1.0


Auto jak napisałem mamy od listopada. Teraz jest koniec marca i jest ledwo 5k przekroczone. W tym przypadku nie ma mowy o dużych przebiegach. 5k jest tylko dlatego, że sporo żonę wspomagam bo mi się to autko bardzo podoba :)
Normalnie to nie wiem czy przekroczyła by 3k.
Zatem rocznie wychodzi góra 12k chyba, że trochę jej jeszcze pomogę i może do 15k dobijemy. Zatem po 5 latach będzie ledwie 75-80k - co to jest. Liczę na to, że z takim przebiegiem nic nie będzie się działo :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MarcinCe 


Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Mar 2014, 18:38   

FFDriver napisał/a:
Zatem po 5 latach będzie ledwie 75-80k - co to jest. Liczę na to, że z takim przebiegiem nic nie będzie się działo :-P


Kiedyś po takim przebiegu to silnik był ledwie dotarty :-P Nie wiem czy odważyłbym się na zakup z takim motorem. Ale cóż, próbować trzeba, oby latał bezawaryjnie jak najdłużej :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 26 Mar 2014, 18:58   

MarcinCe napisał/a:
Kiedyś po takim przebiegu to silnik był ledwie dotarty Nie wiem czy odważyłbym się na zakup z takim motorem. Ale cóż, próbować trzeba, oby latał bezawaryjnie jak najdłużej


No więc zawsze myślałem tak jak Ty.
Do tej pory unikałem wynalazków i turbin.
To było podstawowe założenie przed zakupem :-P
Ale przed tym chyba nie da się uciekać w nieskończoność.
Popytałem troch, zasięgnąłem opinii na forum, w końcu pomyślałem czemu by nie spróbować :) ?
Jak napisałem mam 5 lat gwarancji do 100 000km praktycznie niczym nie ryzykuję :-P Jak będzie to się okaże ale chyba nie ma co się stresować :ok:
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 26 Mar 2014, 21:50   

Nowy to nowy, najwyżej sprzedaż jak coś się zacznie "dziać" :yes:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Kubuch 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 41
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Mar 2014, 22:21   

Grubo wyposażona i kolorek słuszny :) Gratki.
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 27 Mar 2014, 11:21   

To obszycie naprawdę bardzo fajnie wykonane. Cieszy oko.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Mar 2014, 12:23   

tadzias napisał/a:
To obszycie naprawdę bardzo fajnie wykonane. Cieszy oko


Przede wszystkim materiałowe boczki i tani plastik na podłokietniku bardzo gryzły się z naprawdę fajnymi fotelami. Kompletnie się to nie komponowało.
Jakby fotele były normalne materiałowe to by mi to do głowy nawet nie przyszło.
Natomiast teraz nabrało klasy i wygląda tak jak powinno było po wyjechaniu z fabryki :)
Strasznie mnie to męczyło.

Pozdro
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 27 Mar 2014, 15:50   

FFDriver, poprawiasz fabrykę :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Mar 2014, 16:14   

tadzias napisał/a:
FFDriver, poprawiasz fabrykę


Żeby nie trza było fabryki poprawiać to chyba trza sobie jakąś S klase kupić alibo Porsche jakieś :-P

Ale tak na serio to często mnie zastanawia czemu coś jest zrobione tak, a nie inaczej skoro można by lepiej i nie byłyby to jakiś znaczący koszt dla producenta.
Szczególnie, że danej klasy auta wyglądają coraz lepiej w stosunku do swoich poprzedników. Ale widać producent myśli inaczej, a może zostawia sobie miejsce na poprawki na następny raz :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Mar 2014, 16:54   

FFDriver napisał/a:
czemu coś jest zrobione tak, a nie inaczej skoro można by lepiej i nie byłyby to jakiś znaczący koszt dla producenta

bo producent chce, zebys w poszukiwaniu "luksusu" wszedl w klase wyzej...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Kam1l 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 69
Skąd: Posen
Wysłany: 27 Mar 2014, 17:23   

FFDriver napisał/a:
Ale tak na serio to często mnie zastanawia czemu coś jest zrobione tak, a nie inaczej skoro można by lepiej i nie byłyby to jakiś znaczący koszt dla producenta.

Po pierwsze to jest tak jak misiek mówi.
A po drugie to policz sobie obszycie takich elementów chociaż 50 zł od auta (co jest nierealną ceną) razy np pół miliona aut... Już robi się duża kwota dla Forda a chodzi o to żeby auta były tańsze niż u konkurencji.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Mar 2014, 21:46   

MisiekT napisał/a:
bo producent chce, zebys w poszukiwaniu "luksusu" wszedl w klase wyzej...


Dokładnie, przykładem tego jest choćby głupi schowek na okulary :)

Kam1l napisał/a:
Już robi się duża kwota dla Forda a chodzi o to żeby auta były tańsze niż u konkurencji.


Raczej ten pierwszy powód jest bardziej przekonujący. Po to są rożne wersje wyposażeniowe. Podstawowa ma być odrobinę lepiej wyposażona i tańsza niż u konkurencji. Jednak powinna być opcja tzw. full, dla chętnych :) No ale wtedy pewnie mniej osób przechodziło by do kolejnej klasy i tak w kółko.

Ja osobiście należę do osób, które wolą jednak autko klasy niższej bardziej indywidualne z full wypasem niż golasa z klasy wyższej :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
grzesiek646 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grzesiek
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 352
Skąd: Wwa
Wysłany: 28 Mar 2014, 09:08   

Fajne autko, niech służy :ok:

p.s moim zdaniem mega dużo zapłaciłeś za obszycie w skóre :-P
_________________
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 28 Mar 2014, 10:46   

grzesiek646 napisał/a:
p.s moim zdaniem mega dużo zapłaciłeś za obszycie w skóre


Wysłałem zapytanie do kilku firm. Niektóre ceny powaliły mnie na kolana.
Znalazłem jedną dość sensowną firmę i u nich koszt wychodził coś lekko ponad 500zl. To byłą moim zdaniem sensowna cena. Jednak jak napisałem wolałem dać więcej i mieć pewność, że auto rozbiera i składa ASO. Łatwiej nawet w razie problemów z nimi dochodzić swojego. Takie jest moje zdanie, a dla świętego spokoju czasem warto wydać trochę więcej.

[EDIT]
Odnalazłem jedną z ofert.
Firma Carlex http://www.carlex.pl/ np. wyceniła robotę na ponad 1400 zl brutto.

Twoim zdaniem ile powinienem zapłacić ?
Nawet gdybym znalazł taniej to pewnie musiałbym jechać kilkaset km i wydać na paliwo drugie tyle :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 28 Mar 2014, 18:36   

co Ty obszywales za te 800zl - kawaleczek boczka i podlokietnik?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
grzesiek646 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grzesiek
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 352
Skąd: Wwa
Wysłany: 29 Mar 2014, 01:46   

Ja kiedyś chciałem obszyć boczki.
W http://www.javacardesign.com zrobiłbym to za 1/3 tej sumy :V:
Ale każdy ma mniejsze lub większe kontakty ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Zetec 1.6/1.8/2.0 Silver Top N/A
Ad@mus Tuning mechaniczny 24 18 Lis 2013, 21:23
Peedro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK6] Tonic Arrow
Moja fiesta
Draco88 Nasze auta 2 18 Wrz 2017, 17:48
Draco88


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.