Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] Czarna MK6 S ;)
Autor Wiadomość
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 6 Paź 2013, 18:27   [MK6] Czarna MK6 S ;)

1. NICK: gdamian90
2. IMIĘ: Damian
3. MODEL: Fiesta MK6
4. WERSJA: Sport
5. ROCZNIK: 2005 produkcja / 2006 modelowo
6. SILNIK: 1,6 TDCi
7. OPIS AUTA:

Auto kupione po długich poszukiwaniach. Od ponad roku jeździłem i oglądałem i zawsze było jakieś "ale". Przeważnie istotne defekty mechaniczne np. wykończona turbina, krzywe belki zawieszenia itp. Blacharka to rzecz mniej istotna dla mnie co nie znaczy, że nieważna :yes: Fiesta również miała przygody ale mechanicznie jest jak najbardziej OK :) Jeździ prosto, poprawnie przyspiesza i poprawnie hamuje. Po podłączeniu do komputera pokazała jakieś nie wykasowane błędy jednak na desce było "czysto". Po ich sprawdzeniu i wykasowaniu już się nie pojawiły :-) Auto było uderzone w tył i wpadło prawdopodobnie pod jakieś większe auto przodem. Podłoga z tyłu była wyciągana, klapa i zderzak wymienione. Z przodu maska, zderzak, lampy, szyba przednia i lewy błotnik. Podłużnice nie naruszone. Aktualnie ma nakulane prawie 154 tys km. W najbliższym tygodniu czeka na nią nowy kompletny rozrząd z pompą wody, wszystkimi rolkami, paskami i napinaczami :)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: pamiątka z TGL na zderzaku :hihihi:
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: przyciemnienie szybek, kratka do tyłu w zderzak , soczewki w chińskich
zamiennikach + HID lub profi przeróbka oryginalnych lamp na bixenonowe <8>
b. mechaniczne: jeśli wszystko będzie ok to może jakiś program na wiosne :yes:
c. audio: pociągniecię AUXa gdzieś obok zapalniczki ponieważ mam wyciągniętego do schowka :) - done
d. inne: braaak

10. FOTKI AUTA


Ostatnio zmieniony przez gdamian90 16 Wrz 2014, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1868
Skąd: Wągrowiec

Wysłany: 6 Paź 2013, 20:32   

:-)
Ładna i to z wlkp
_________________

 
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 9 Gru 2013, 18:53   

Auto już po pierwszej naprawie i generalnym przeglądzie ;-)

Jako że czasami zdarzało się że po odpaleniu auta dziwnie przebierał na niskich obrotach przez jakieś 10 - 15 sekund, lubił sobie zadymić na biało ( przy temperaturach + ) i troszkę zalatywało spalinami pod maską to po konsultacji ze znajomym mechanikiem zdecydowałem się na wymianę podkładek pod wtryskami. Na jednym było widać że się pocił w dolnej części jednak reszta wyglądała OK. Zostały zakupione i wymienione podkładki bosha ( 3 zika za szt. przy fordowskich 16 zł za jedną - generalnie identycznie to samo, tylko nie oznaczone jako fomoco ), ustawiacze i oringi. Oczywiście był robiony komplet wszystkich 4. Z dwoma był problem żeby wyciągnąć jednak po chwili wyszły. Dwa w stanie eleganckim ;-) Wszystko zostało wyczyszczone i poskładane do kupy. Po wymianie auto pojechało na komputer żeby sprawdzić czy poprawnie wtryski leją ( tak proforma bo wyciągane i wkładane były w tej samej kolejności ) i ogólnie przejrzeć ewentualne błędy. Błędów nie było, dawki w normie, diagnoza postawiona - mogę upalać ;-) Od naprawy już zrobiłem 1,5 kkm, żaden z objawów się nie pojawił, auto odpala bez najmniejszych problemów, nie dymi i nic nie śmierdzi :-)

Jako że auto jeździ jak najbardziej poprawnie cieszę się jak dziecko :D
Teraz tylko zimowy setup i do wiosny! :-)
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 9 Gru 2013, 19:32   

Elegancko! Niech się bestia sprawuje :ok:
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 9 Gru 2013, 20:04   

Niech służy :)
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 10 Gru 2013, 00:15   

Cały problem tkwił w tej jednej podkładce ponieważ ktoś tam już wcześniej grzebał i wsadził zwykłą podkładkę miedzianą z Leroy-Merlin która była grubsza od oryginalnej i dlatego tak się lało ;-) podejrzewam poprzedniego właściciela w polsce :głowąwmur:
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 8 Lut 2014, 17:29   

Zimowy setup już w pełni, felgi od groobego, on potrzebował hajsu a ja felg więc się skumaliśmy :-) felgi z tyłu z et22, z przodu et38. Na czarnych chyba lepiej wygląda więc myślę że na przyszłą zimę będą tylko czarne :-)

Ostatnio zmieniony przez Parzych 8 Lut 2014, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Lut 2014, 17:44   

Moim skromnym zdaniem, czarne giną i w dodatku wyglądają jak stalówki... Do czarnej lepiej by podeszły białe albo jakieś żarówiaste... Ale to tylko moje zdanie... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 8 Lut 2014, 17:54   

Na tych stickerowych bardziej rzuca się w oczy balon :P czarne się z nim zlewają i nie wygląda to tak źle, no zobaczymy co się zmieni jeszcze w wiosennym setupie i wtedy dopasuje zimowe felgi na przyszły sezon. Z żarówiastych to można je prysnąć plastidipem blazem pomarańczowym albo limonkowym ;-)
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 9 Lut 2014, 09:25   

Dobry setup :D to są 15stki ?
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 9 Lut 2014, 19:44   

14' :-)
 
 
Fiester213 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/75KM
Wiek: 28
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 18 Lut 2014, 22:14   

Mamo!!! Kup mi Mk6 Sport, nie będę palił gumy z nerwów na podjeździe i nie będę straszył sąsiadów na ręcznym OBIECUJE! Piękna! Ps. moje marzenie mk6 mmm... powodzenia w modzeniu, wszystko idzie w dobrą stronę :)
 
 
 
tapiseba84 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Sebastian/Justyna
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Lut 2014, 00:12   

Ładna podobna do mojej :P
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 16 Wrz 2014, 16:32   

Mały update :)

Po roku jeżdżenia jeżdżę dalej <8> , suszarka przeszła regeneracje pod koniec maja
ponieważ miała spory luz na wirniku ale na szczęście nie taki żeby wpuszczać dalej drobinki metalu.
Wszystko zostało rozebrane, w misce było czysto, w IC również, wszystko przeczyszczone
i złożone z sitkiem nowszego typu :fox: śmiga jak dziki ale powoli tylne łożyska dają o sobie znać
więc niedługo pójdą na wymianke. Z detali to klamki poszły w matowy czarny PLASTIDIP, mała
wlepka na szybie i AUX pociągnięty w fabryczne miejsce :-)

No i znalazła się kratka w tylny zderzak :yes:

 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Wrz 2014, 16:37   

gdamian90 napisał/a:
No i znalazła się kratka w tylny zderzak
Gdzie wyrwałeś i za ile :?: Bo w ASO śpiewają sobie ok 150zł... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
gdamian90 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Damian
Wiek: 33
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Plewiska
Wysłany: 16 Wrz 2014, 18:34   

Kratke dorwałem przypadkiem szukając elementu dolotu turbiny, leżała sobie bezwładnie
w kartonie z resztą części z mk6 S niedaleko Bemo Motors w Luboniu, tam gdzie Grooby kupił
progi od ST :rotfl: kosztowała mnie 50 zł :) uderz do Groobego to da Ci namiar bo ja nie mogę znaleźć aktualnie a on miał telefon do szefuńcia :yes:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Sprzedam 0 5 Maj 2010, 20:38
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Kupię 0 5 Maj 2010, 20:40
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.