Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] Prośba o pomoc w sprawie Fiesty ST mk6
Autor Wiadomość
emilio 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Sty 2014, 22:34   [MK6] Prośba o pomoc w sprawie Fiesty ST mk6

Witam,

Przymierzam się do zakupu Fiesty ST z końcowych lat produkcji. Przeszukałem już trochę tematów i mam kilka pytań:

1) Jakie są newralgiczne punkty tego modelu ? Co się sypie najszybciej ?

2) Ile tak serio pali ten model ? Czytałem raporty spalania a także opis modelu koleżanki Higienistki, która twierdziła, że jej auto paliło 8.1 l. Prosiłbym o opinie użytkowników :)


Jeżeli ktoś ma namiary na ciekawy egzemplarz na sprzedaż to proszę też o info :)

Mam też kilka egzemplarzy z Alledrogo, co o nich myślicie ?

http://otomoto.pl/ford-fi...-C30725246.html

http://otomoto.pl/ford-fi...-C30819220.html - edit. ten odpada, właśnie przejrzałem temat anulaaaaa87 :P

http://allegro.pl/ford-fi...3900923828.html

Z góry dzięki :ok:
 
 
emilio 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Sty 2014, 20:08   

Nikt nic nie odpowie ? :)
 
 
Igraszki 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: ST
Silnik: 2.0 16V
Imię: Radziu
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Sty 2014, 20:17   

Ja sie moge wypowiedziec tylko o spalaniu, za krotko mam fieste zeby cos powiedziec o reszcie, slyszalem ze skrzynia jest newralgicznym punktem, a i plastki trzeszcza:-)
Spalanie na spokojnie w trasi ponizej 7 litrow, w wawie, przy takiej pogodzie i stania non stop w korksch mam 9.2.
Wiekszosc jest powypadkowych, ale jak sa dbrze zlozone to warto brac.
_________________
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 44
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 20 Sty 2014, 21:33   

Spalanie na odcinkach które głownie pokonuję czyli około 12 km do pracy wynosi adekwatnie do tego jak deptasz po gazie:
-spokojnie około 8l/100km (rekord na tym odcinku 6,8l/100km)
-szybko 10-11l/100km (max zimą 11,7l/100km, dużo stane w miejscu i odśnieżania auta + odcinki po 5-6 km)
a więc normą bym uznał spalanie na poziomie 9 litrów bo nie zawsze się depta, nie zawsze się turla :ok:
Trasę zaliczyłem jedną Bielsko-Biała->Kołobrzeg->Bielsko-Biała w 4 osoby, w jedną stronę nocą, powrót w dzień non stop z klimą i wyszło 6,5l/100km.

Jedna awaria, wystrzelił mechanizm różnicowy robiąc duże buuum i dwie dziury w obudowie skrzyni biegów. Podobno norma, aczkolwiek są dwa takie przypadki na forum a wielu zrobiło już wiele kilometrów ST'kami bez takiej przygody więc może miałem pecha :bezradny:
Bynajmniej jutro przychodzi mi w końcu szpera Quaife'a więc będzie większa przyczepność i zniwelowane ryzyko podobnej przygody i awarii :jupi:

Aha i jeszcze pękła mi sprężyna w lewym przednim kole u samej góry, więcej przygód nie było, auto mam od października 2012 roku (zrobiłem nim jakieś 10-11 tys km)
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 21 Sty 2014, 17:42   

po co dublować tematy, mozna było ładnie połączyć z tematem anuli o kupnie mk6
_________________

 
 
emilio 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Sty 2014, 18:18   

Hyh bo mi umknęło, że post jest o ST, bo w temacie postu jest Fiesta mk6 :) Tak czy siak będę wdzięczny za wszelkie info dotyczące tych modeli :)

Z Anulą jestem w kontakcie na pw i wymieniamy się poglądami na temat egzemplarzy z Alledrogo :)
 
 
kieras 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sty 2014, 07:43   

FORD FIESTA OGRODZIENIEC. Nie kupujcie auto sprzedawane jako bezwypadkowe sprzedaje je starszy facet opowiada bajki a przy badaniu wszystko wychodzi. Maska lakierowana przy reflektorach na dole szpachla, zderzak wymieniany widać na śrubach i od wewnątrz, silnik czyszczony sodą, szyba wymieniana fabrycznie powinna być zielona, poduszek nie ma (na dobrym sprzęcie przy podłączeniu do komputera wszystko wychodzi). Ktoś by musiał być samobójcą żeby kupić to auto. Facet, który sprzedaje to auto to mechanik, kiedyś prowadził zakład blacharsko-lakierwniczy w Ogrodzieńcu na podzamczu.
_________________
kieras
 
 
cfaniak 

Model: Inne auto
Wersja: Fun
Silnik: Inny
Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Sty 2014, 10:50   

Link do niej??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 10:52
Parzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Prośba o sprawdzenie *VIN*
Gość Hyde-Park 2462 13 Kwi 2024, 00:35
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Pierwsza Pomoc
w Wypadkach na drodze
jaco11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 20 Cze 2016, 10:52
selena238


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.