Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] HOT MAGENTA
Autor Wiadomość
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Sty 2013, 22:02   

BootError weź mnie nie w!@#$%, ja wychodzę z siebie by zejść poniżej 10l/100km w mieście
jeśli to wynik z trasy to nie ma co się podniecać :-P
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Sty 2013, 01:38   

BootError napisał/a:
No nie, GP mam w wersji sport czyli nie jest to całkiem bieda wersja

czyli porownujesz najwiejsza bieda wersje Fiesty, to praktycznie full-wypasu w Punciaku... do tego porownujesz auto, ktore juz jezdzi i ma swietny silnik, co jest najwazniejszym kryterium "przyjemnosci" - troche niesprawiedliwe :-P

i tylko 2 komentarze:
- hamulce MK7 ma wysmienite - moze macie kiepskie opony?
- nic nie skrzypi mi po 40tys. na utwardzonym zawiasie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 20 Sty 2013, 10:48   

maciek127 napisał/a:
BootError weź mnie nie w!@#$%, ja wychodzę z siebie by zejść poniżej 10l/100km w mieście ...
Widać, że Twoje dodatkowe 14 koni jest wyjątkowo głodne :rotfl: Nasza nawet w mieście nie przekracza 7

MisiekT napisał/a:
BootError napisał/a:
No nie, GP mam w wersji sport czyli nie jest to całkiem bieda wersja

czyli porownujesz najwiejsza bieda wersje Fiesty, to praktycznie full-wypasu w Punciaku... do tego porownujesz auto, ktore juz jezdzi i ma swietny silnik, co jest najwazniejszym kryterium "przyjemnosci" - troche niesprawiedliwe :-P
Może trochę ale dzięki temu, że obydwa auta są moje jestem obiektywny. Wiadomo, każdy chwali swoje i nie docierają do niego żadne argumenty. Szwagier ma Toyotę Karolę z rocznika '99 i twierdzi, że jest lepsza od Punto no bo ....???... przecież to Toyota (to jego jedyny argument). Ja przez rok jeździłem nowszą z 2006 i nie byłem zachwycony. Ale do rzeczy: GP wcale nie ma świetnego silnika. Przy tak małej pojemności (jak w Fieście 1250) całą moc generuje tu sprężarka więc daje się odczuć ogromną turbodziurę. Praktycznie poniżej 2000 obrotów nie dzieje się nic a po przekroczeniu nagle wgniata w fotel. Chociaż Fiesta też jest ustawiona na eko jazdę bo żeby nią trochę "pojechać" to trzeba przeciągnąć motor powyżej 4tys.obr. Poza tym nie uważam aby silnik był głównym kryterium przyjemności. Na nią składa się totalnie wszystko i dopiero po całokształcie oceniam czy auto jest satysfakcjonujące czy tylko znośne. To tak jakbyś wstawił V8 do Poloneza - gwarantuję Ci, że nie byłbyś zadowolony bo poza przyspieszeniem i niepowtarzalnym brzmieniem silnika reszta byłaby nie do zaakceptowania. Co do wersji to przecież SPV Gold nie jest chyba taką totalna biedą? A z drugiej strony Punto nie jest też full wypasem. Po prostu pokusiłem się o porównanie tego czym jeżdżę. Ceny w momencie zakupu były podobne, obydwa pochodziły z "poprzedniego rocznika bez przebiegu" a to, że GP ma większy wypas to chyba tylko na jego plus.

MisiekT napisał/a:
i tylko 2 komentarze:
- hamulce MK7 ma wysmienite - moze macie kiepskie opony?
Opony nie mają tu nic do rzeczy (GoodYear Excellence 195/50/15 bez oznak użytkowania). Może trochę źle się wyraziłem ale nie chodziło mi o drogę hamowania a o to jak działa servo, jak dozujesz siłę hamowania, jaką siłę musisz użyć aby auto hamowało. W GP hebel po prostu bardziej mi odpowiada i żeby nie być gołosłownym zacytuję żonę: "zazdroszczę ci tych hamulców" :)


MisiekT napisał/a:
- nic nie skrzypi mi po 40tys. na utwardzonym zawiasie
Widocznie nam się trafił jakiś felerny egz. Wolałbym, żeby to brzęczenie samo ustąpiło bo rozbieranie deski mi się nie marzy. Na pierwszym przeglądzie coś kombinowali przy fotelu ale te zabiegi nic nie pomogły. Jak ktoś na nim siedzi to na nierównościach potrafi "zakwiczeć". Najgorsze, że nie zawsze i wiesz jak to jest - jak pojedziesz do serwisu to wtedy jest wszystko OK :głowąwmur:
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Sty 2013, 13:15   

BootError napisał/a:
MisiekT napisał/a:
i tylko 2 komentarze:
- hamulce MK7 ma wysmienite - moze macie kiepskie opony?
Opony nie mają tu nic do rzeczy (GoodYear Excellence 195/50/15 bez oznak użytkowania). Może trochę źle się wyraziłem ale nie chodziło mi o drogę hamowania a o to jak działa servo, jak dozujesz siłę hamowania, jaką siłę musisz użyć aby auto hamowało. W GP hebel po prostu bardziej mi odpowiada i żeby nie być gołosłownym zacytuję żonę: "zazdroszczę ci tych hamulców" :)


miałem kiedyś okazję przejechać się grande punto. W moim egzemplarzu starczyło musnąć hamulec, by hamowało. I to nie hamowało lekko, tylko dość porządnie. Oczywiście pierwsze hamowanie skończyło się głową w przedniej szybie. Z drugim autem o takim wspomaganiu hamulców jeszcze się nie spotkałem. Przeważnie pedał bierze od połowy bądź 3/4 i z wyczuwalnym oporem, a w punciaku pedał wchodził jak nóż w masło i brał od razu. Kwestia gustu, co komu odpowiada.
 
 
looki8329 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 56
Skąd: Wlkp
Wysłany: 20 Sty 2013, 13:27   

Spoko fiestka i do tego najlepszy kolor :-P .

maciek127, Mam taki sam silnik ja Ty i jeżdżę głównie po mieście i komp pokazuje mi teraz 7.1l/100 dając poprawkę, o której wyżej wspominał michał77 niech by to było 7.5l/100. Większego spalania nigdy nie miałem.
_________________
Lepiej stracić sekundę z życia , niż życie w ciągu sekundy...
 
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 20 Sty 2013, 13:53   

Też mnie dziwi tak duże spalanie, popatrz na moje w podpisie (komp 6.4-6.7). Po mieście nie jeżdżę, ale jakichś dużych odległości trasami też nie robię.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Sty 2013, 14:24   

poczekam do wiosny jeśli spalanie nie spadnie do ~8l/100km będę interweniował w ASO

czy wy też słyszycie jak włączycie wycieraczki silniczki wycieraczek ?
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
looki8329 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 56
Skąd: Wlkp
Wysłany: 20 Sty 2013, 16:53   

maciek127, u mnie nie słychać silniczka.
_________________
Lepiej stracić sekundę z życia , niż życie w ciągu sekundy...
 
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 20 Sty 2013, 22:44   

U mnie też cisza z silniczkiem zarówno tym przednim jak i tylnym
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 16 Lip 2013, 23:08   

Fiesta już po drugim przeglądzie (40tyskm) więc krótkie podsumowanie. Z autkiem od strony technicznej nie dzieje się nic niepokojącego - nie bierze oleju i nadal mało pali :) Na drugim przeglądzie wreszcie usunięto skrzypienie fotela pasażera o którym pisałem wcześniej (pierwsza próba była na pierwszym przeglądzie i nie powiodła się). Niestety skrzypienie deski rozdzielczej z okolicy prawego nadmuchu powietrza pojawia się nadal w najmniej oczekiwanych momentach. Oczywiście jak byłem w serwisie to nie hałasowało :twisted: :twisted: :twisted:

Na masce pojawiły mi się zacieki po płynie od spryskiwaczy. Taki długie od samych dysz aż do brzegu maski przy zderzaku. Też macie coś takiego czy to może z moim lakierem jest coś nie tak? Używam od początku tego samego płynu w Punto i Fieście - SONAX. W Punto nie ma żadnych śladów więc nie rozumiem o co chodzi.
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 17 Lip 2013, 11:48   

zapewne w Punto masz zaworki zwrotne na wężu do spryskiwacza.W Fiescie ich niestety nie ma.Ja kupowałem do Fiesty wlasnie w salonie Fiata:)
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lip 2013, 01:57   

BootError napisał/a:
Na masce pojawiły mi się zacieki po płynie od spryskiwaczy. Taki długie od samych dysz aż do brzegu maski przy zderzaku. Też macie coś takiego czy to może z moim lakierem jest coś nie tak?
Niestety mam to samo... :sad:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 19 Lip 2013, 11:42   

Może ktoś ma pomysł jak to usunąć? Próbowałem już jakimś mleczkiem do czyszczenia karoserii ale nic nie schodzi. Czyżby tylko polerka?
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lip 2013, 12:46   

BootError napisał/a:
Czyżby tylko polerka?
Niestety tak, a potem jakiś porządny wosk...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
BootError 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Tomek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 55
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 18 Sty 2014, 22:01   

No i Fiesty już nie ma.
W sumie sam nie wiem jak to się stało bo nie planowaliśmy zmiany auta.
Ale poszła w dobre ręce :) - została w rodzinie.

Tymczasem od dwóch dni zachwycam się nowym autem - też Fiestą :rotfl:
_________________
Fiesta MK7 125KM <link>
Lancia Delta III bi-TURBO 223KM :twisted: <link>
Seicento 2005
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] 1.4 Duratec 96KM Hot Magenta by Pablo_Fiesta
Pablo_Fiesta Nasze auta 7 15 Mar 2014, 23:53
Kam1l
Brak nowych postów [MK7] [MK7] Kupię felgi do Fiesty 16" oraz kratkę zderz
Zaślepkę haka Fiesta ST oraz felgi 16"
KryFiesta Kupię 1 12 Mar 2018, 15:55
KryFiesta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.