Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] zgubiony kluczyk
Autor Wiadomość
Mateusz1 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Maj 2011, 13:41   [MK6] zgubiony kluczyk

Witam,
Zgubiłem jedyny kluczyk do swojej fiesty.
Dorobienie kluczyka w aso z pewnego powodu jest niestety niemożliwe.

Moja fiesta jest z 2008 roku, niedaleko mnie stoi na części fiesta z 2004 roku (przed liftem), czy zestaw do odpalenia będzie pasował z tego modelu?
Co wchodzi w skład takiego zestawu?
Jak zdemontować we Fieście rozbierając najmniej jak się da stacyjkę?

Bardzo pilne, więc BARDZO PROSZĘ o pomoc.
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2011, 14:31   

Coś mi to brzydko śmierdzi ale cóż... U mnie sytuacja wygląda tak że miałem jeden kluczyk . Chcąc dorobić drugi idziesz do punktu dorobiania kluczy (np. GAMA), kupujesz klucz z immo, docinają na wymiar, następnie do warsztatu gdzie "podpinają" kluczyk pod immo (w samochodzie , bez udziału kluczyka) - tak to wyglądało u mnie. Nie rozumiem dlaczego chcesz kupić zestaw do odpalenia, chyba że musisz zmienić immo to wtedy rozumiem ale tak...
_________________
 
 
 
Mateusz1 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Maj 2011, 14:47   

Nie mam żadnego kluczyka, zgubiłem jedyny kluczyk i to przed rejestracją auta w kraju.
Dorobić kluczyka bez kluczyka starego chyba nie dorobię?

Zestaw do odpalenia wychodzi najtaniej i najszybciej (400zł gość chce).
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2011, 15:23   

U mnie jest jeden tzn. był jeden ale kupiłem drugi z immo, docięcie grotu, wiooooo do mechanika i zaprogramował kluczyk bez użycia drugiego. Tyle. W sumie coś koło 400 za całość więc podobne koszty.
_________________
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Maj 2011, 15:26   

Mateusz1, są magicy którzy dorabiają kluczyk pod wkładkę, kosztuje to zapewne drożej niż dorobienie z kluczyka, musisz poszukać takiego magika...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 9 Maj 2011, 20:17   

Zestaw do odpalenia musi być też poliftowy bo w skład niego wchodzą trzy rzeczy
1.kluczyk( do odpalenia silnika wystarczy pastylka immo z kluczyka)
2.komputer silnika( przedliftowy różni sie oprogramowaniem)
3.licznik(zegary przedliftowe są inne)
Przekładasz te 3 rzeczy i odpalasz silnik.To jest zastaw DO ODPALENIA.Aby załatwić kwestię zamków i stacyjkę to najszybciej wyjąć wkładkę drzwi i szukać takiego speca jak mówi Parzych.Ewentualnie możesz dokupić jeszcze komplet wkładek i kolumnę kierownicy z kluczykami, bo bez kluczyka ciężko wyjąć wkładkę z kolumny.A jeszcze będzie trzeba zaprogramować pilota jeśli miałeś i jak chcesz go dalej mieć.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Maj 2011, 21:56   

lakiernik175, a nie ma możliwości (poza ASO oczywiście) zaprogramować do dorobionego kluczyka pastylki pod immo samochodu :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Maj 2011, 10:59   

Jak masz papiery od auta to jaki problem z ASO? Nie musi być przerejestrowane,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 11 Maj 2011, 14:23   

Parzych napisał/a:
lakiernik175, a nie ma możliwości (poza ASO oczywiście) zaprogramować do dorobionego kluczyka pastylki pod immo samochodu :?:

Pewnie można ale wtedy elektronik musi sczytać z epromu dane o immo.Wydaje mi się że trzeba rozbebeszyć komputer i wylutować eprom bo przez kabel się nie da.Kiedyś miałem problem z fiesta która miała otwierany komputer.Nie był szczelnie zamknięty i wleciała do niego woda.
Może się da sczytać z licznika ale nie będę głupot gadał bo nie jestem elektronikiem.Wiem tylko że ceny u elektroników u nas są duże.Za skopiowanie kluczyka i docięcie 300zł.Do tego sczytanie immo pewnie 200zł.I prawie wychodzi zastaw do odpalenia.A jak sprzedasz jeszcze swój stary komp i licznik to jesteś jeszcze do przodu .
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Mateusz1 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Maj 2011, 12:58   

lakiernik175 napisał/a:
Parzych napisał/a:
lakiernik175, a nie ma możliwości (poza ASO oczywiście) zaprogramować do dorobionego kluczyka pastylki pod immo samochodu :?:

Pewnie można ale wtedy elektronik musi sczytać z epromu dane o immo.Wydaje mi się że trzeba rozbebeszyć komputer i wylutować eprom bo przez kabel się nie da.Kiedyś miałem problem z fiesta która miała otwierany komputer.Nie był szczelnie zamknięty i wleciała do niego woda.
Może się da sczytać z licznika ale nie będę głupot gadał bo nie jestem elektronikiem.Wiem tylko że ceny u elektroników u nas są duże.Za skopiowanie kluczyka i docięcie 300zł.Do tego sczytanie immo pewnie 200zł.I prawie wychodzi zastaw do odpalenia.A jak sprzedasz jeszcze swój stary komp i licznik to jesteś jeszcze do przodu .


Sensowna wypowiedź, a nie wypowiedzi "Coś mi to brzydko śmierdzi ale cóż...". Nic dodać nic ująć. W ASO żeby dorobić kluczyk muszę zamówić 2 za ponad 1400zł, poza tym chcą dowód rejestracyjny na mnie.
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Maj 2011, 14:33   

Nie chciałeś podać powodu dla którego nie może być ASO dlatego tak napisałem . Podałem Ci info jak wyglądało dorabianie 2-go kluczyka z immo u mnie bez używania pierwszego (sytuacja zbliżona do Twojej). Koszt całej operacji wyniósł 400 zł. Tyle.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.