Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

CB Alan-121 przestało dzialać
Autor Wiadomość
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sty 2011, 16:21   CB Alan-121 przestało dzialać

Witam, w sierpniu 2010r kupiłem radio CB Alan 121. Normalnie go użytkowałem z jakąś tam anteną. Ostatnio czyli dwa tygodnie temu jechałem do Bielska, i radio działało bardzo dobrze, i w pewnym momencie postanowiłem zmienić modulacje z AM na FM. Gdy to uczyniłem, radio przestało świecić i całkowicie się wyłączyło. Posprawdzałem, bezpieczniki od "popielniczki" i radia, i wszystko wporządku. Jako iż radio nie ma nawet roku, zaniosłem go do sklepu na gwarancji. Trzymał to radio gościu połtorej tygodnia.

Dzisiaj, odbieram Radio, i gość mówi, że radio trzeba było zaprogramować czy coś w tym stylu i sprawdził radio i działa.

Przywiozłem radio do domu. Posiedziało z 2 godzinki (dla bezpieczeństwa, by wilgotne urządzenie nie było). 20 minut temu, podłączam radio a tu ? Nic. Dalej nie działa.

Bezpieczniki dobre, wszystko ok, tylko radio nie działa.

I tu moje pytanie, rzeczą wiadomą jest że jutro pojadę, i mu powiem że nie działa i niech naprawi albo, da w zamian inne czy coś w tym stylu. Co jeszcze mogło się spierniczyć w radiu ? Czy rzeczywiście, m.in. mogło radio się rozprogramować ?

Proszę o poradę, co mogło strzelić :) .
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 25 Sty 2011, 16:58   

Podjedź z autem do tego sklepu i niech sprzedawca sam zobaczy co się dzieje. Jak coś to nie będziesz latał co chwile do sklepu tylko może coś na miejscu znajdzie.
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 25 Sty 2011, 17:10   

sprawdzałeś czy masz napięcie w zapalniczce? sprawdzałeś radio w innym aucie czy się włączy w ogóle?
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sty 2011, 17:17   

Tzn. W domu mam taki hmmm no urządzenie które ma 12v, i podpinalem do niego i nic, w samochodzie tez nic. Próbowałem u szwagra i również dupa zbita ;/ .
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 25 Sty 2011, 17:20   

a na kablu zasilającym radio nie masz bezpiecznika? może go szlag trafił
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sty 2011, 18:00   

Bezpiecznik mam, w wtyczce do zapalniczki, i na kablu zasilającym. Sprawdzałem, i oba bezpieczniki są dobre. Jeszcze myśłałem że gdzieś kabel przecięty czy coś. No ale sprawdzałem, i nic. Zero jakichś uszkodzeń.
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 25 Sty 2011, 21:23   

jak masz na gwarancji to nie ma sensu kombinować, podjedź do nich i niech podejdzie z Tobą do auta i mu pokaż, że nie działa i to samo było przedtem i mają to zrobić i tyle
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sty 2011, 23:07   

A mogę "zarządać" od niego nowe Radio (ma to samo na półce w sklepie) ? Czy raczej ciągle upominać się o naprawe ? :)
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 25 Sty 2011, 23:13   

dopiero po któreś nieskutecznej naprawie powinni wymienić towar na nowy (musiałbyś dokładnie poszukać bo to jest określone), ale spróbować pogadać nie zaszkodzi, a nóż-widelec się uda, no i jeżeli by nawaliło w ciągu 7 dni od zakupu to wtedy masz wymianę od ręki na nowy,
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 26 Sty 2011, 01:29   

Bodajże po 3 naprawie danego sprzętu masz opcje zwrotu kasy lub wymiana na nowy. Jeśli kolo nie jest w stanie tego naprawić (może być fabrycznie uwalony egzemplarz) to wymienia na nowy i tyle :)
 
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Sty 2011, 13:44   

DemptD napisał/a:
dopiero po któreś nieskutecznej naprawie powinni wymienić towar na nowy (musiałbyś dokładnie poszukać bo to jest określone), ale spróbować pogadać nie zaszkodzi, a nóż-widelec się uda, no i jeżeli by nawaliło w ciągu 7 dni od zakupu to wtedy masz wymianę od ręki na nowy,


Przy trzech nieskutecznych naprawach TEJ SAMEJ WADY / USTERKI przysługuje wymiana na nowy , oczywiście możesz też napisać pismo reklamacyjne (jak chcesz wzór to pisz na PW) gdzie w żądaniach wpiszesz wymiana na nowy , wolny od wad .
_________________
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Sty 2011, 19:31   

Dodam tyle że do tego sklepu mam 20km. Niby nic, ale ciągle jeździć tam to aż się nie chce. No ale od czego jest telefon :) . Mam wizytówkę, do gościa więc wczoraj dzwonię do niego i nic. Nie odbiera, próbowałem z zastrzeżonego nawet i nic. To pomyśłałem, no ok spróbuje dzisiaj :) .

Dzwoniłem od 09:00 rano do 13:00 po czym wyłączył tel. I nie wiem czy on wie że spier.. coś z radiem, i nie odbiera? Czy może ma "tylu" klientów i nie ma czasu odebrać, w co akurat nie wierze :) .

Takie moje przemyślenia :) .

A i najważniejsze, jak mam kartę gwarancyjną, to tam jest formatu A4, i tam mam historię napraw i nic: Jest tam z 15 pustych linijek, i patrzę a tam nie ma żadnej wzmianki że radio było naprawiane. Ani nic. A gwarancja jest do czerwca tego roku, więc o ilę dobrze myślę, to powinien mi ją po tej naprawie przedłużyć o 2-3 miesiące conajmniej. TAK ? (Proszę o wyprostowanie, jeśli jestem w błędzie).

I pod sumując to wszystko, mam naprawione radio, które nie działa i żadnego dowodu że ten neptyk coś w nim grzebał bo nie mam na karcie gwarancyjnej żadnej zmianki.

Więc, jutro pozostaje mi zapakowanie radia do samochodu i jazda do cepa :) .
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 26 Sty 2011, 19:35   

Skoro tak wygląda sprawa to jedź do niego i niech przy Tobie coś zaradzi - a jak nie umie to zwrot kasy albo nówka sztuka. Powiedz, że przyjeżdżać co chwila nie będziesz, a towar jest niezgodny z umową i żądasz naprawy albo na nowy, pozbawiony wad. Załatwiasz sprawę od ręki. Jeśli będzie chciał naprawić - to każ mu to wpisać do karty.
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Sty 2011, 19:47   

W sumie racja, chociaż i tak. Jak pojadę, i przypuśćmy znów weźmie radio na pare dni, to powiem mu by mi napisał do karty tą naprawę pierwszą. Bo jak radio nie działa, to chce to mieć na piśmie że była próba naprawy, ale nic z tego nie wyszło.
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Sty 2011, 20:11   

W przypadku wymiany sprzętu okres gwarancji (na podstawie gwarancji producenta - jeśli jest oraz na podstawie ustawy) biegnie od nowa ; w przypadku naprawy jest on niezmienny (do czerwca) wydłużany na podstawie wpisów w karcie gwarancyjnej o okres kiedy sprzęt przebywał w naprawie - masz gwarancję do 1. czerwca 2011 , sprzęt był w naprawie 10 dni w listopadzie i 7 w grudniu - masz gwarancję do 18. czerwca .
_________________
 
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 26 Sty 2011, 21:26   

AccessXR, na każde przyjęcie sprzętu do naprawy/serwisu czy gdziekolwiek indziej muszą Ci wydać potwierdzenie przyjęcia towaru z dokładnymi danymi. Inaczej to oddajesz swoją własność (którą kupiłeś wcześniej) na "krzywy ryj", a później kolo może się wyprzeć, że Ty mu nic nie dawałeś, bo nie masz nawet tego jak udowodnić. Dlatego ZAWSZE bierz potwierdzenie przyjęcia towaru do serwisu/naprawy etc.

A i jest jeszcze taki myk - jeśli od momentu zakupu przez 2 lata coś się działo ze sprzętem (wystąpiły jakieś wady fabryczne - nie z Twojej winy) to możesz wybrać "naprawę gwarancyjną(producenta)" lub zgłosić "niezgodność towaru z umową".

W 1-szym przypadku kolo za nic nie odpowiada, tylko odsyła do producenta i jego jako sprzedawcy nic nie obchodzi - on wtedy tylko pośredniczy (wysyła i przyjmuje naprawiony sprzęt).
W 2-gim przypadku to on jako sprzedawca musi to naprawić (wtedy Ciebie to nie interesuje jak on to zrobi). Ustawa to na nim wymusza i na własny koszt musi coś zaradzić.

Jeśli zgłosisz mu, że wybierasz drugą opcje, to znając życie i podejście sprzedawców - poleci Ci wzięcie naprawy gwarancyjnej, wtedy on umywa ręce, a producent może tą naprawę ciągnąć w miesiące :fox:

Jeśli to ten sam problem po raz kolejny to żądaj od ręki wymiany na nowy lub zwrot kasy, bo "naprawiać" to kolo może Cie doić kilka razy. Postaw mu czarno na białym twardo o co kaman i ju :hihihi:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK5] Radio przestało odbierać sygnał
Doberman Car Audio i CB 20 24 Kwi 2014, 21:45
modell1
Brak nowych postów [MK5] Nie gralo i grało aż w końcu przestało
Sebinho Car Audio i CB 1 18 Lut 2012, 14:13
cind12
Brak nowych postów [MK4] fiesta a mazda 121 '96
Gość Mechanika 5 7 Cze 2009, 19:50
rufus295
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Inny] Mazda 121 Rash
Japońska MK4
rash Archiwum 13 17 Lut 2014, 18:53
profi
Brak nowych postów [MK5] (Mazda 121) Zegary
sic Elektryka 50 18 Lut 2011, 13:49
sic


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.