Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zbycie pojazdu - problem w urzędzie
Autor Wiadomość
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Lis 2010, 16:18   

MikeB4 napisał/a:
le jeśli nie ma 40 lat , lub nie jest zabytkowy lub historyczny
i własnie nie jest historyczny
MikeB4 napisał/a:
Jeśli auto ma OC to nowy właściciel ma 30 dni na przedłużenie lub wypowiedzenie umowy.
a co ja napisałem? :)
MikeB4 napisał/a:
czy dowód tymczasowy to nie dokument ?
wg tego co ja wiem, to jest to dokumet tymczasowy. wyżej już pisano: A CO BEDZIE JAK AUTO KRADZIONE??
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Lis 2010, 16:36   

Jest coś takiego jak dowód tymczasowy i pozwolenie czasowe, ponoć 2 różne papiery, na dokumencie sprzedać wolno na pozwoleniu nie wolno,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MikeB4 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/84KM
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 226
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Lis 2010, 19:11   

szynszyl napisał/a:
MikeB4 napisał/a:
le jeśli nie ma 40 lat , lub nie jest zabytkowy lub historyczny
i własnie nie jest historyczny
MikeB4 napisał/a:
Jeśli auto ma OC to nowy właściciel ma 30 dni na przedłużenie lub wypowiedzenie umowy.
a co ja napisałem? :)


Tak dokładnie to napisałeś , że jako stary właściciel który sprzedał auto musisz iść do firmy ubezpieczeniowej i wypowiedzieć umowę ubezpieczenia. W rzeczywistości to nowy właściciel ma prawo zadecydować o tym czy przedłuża istniejącą umowę i dopłaca np. po rekalkulacji składki lub bez niej, czy wypowiada ostatecznie i ma na to 30 dni .... w zasadzie to ta kwestia powinnna zostać ustalona w momencie sprzedaży auta z przyszłym właścicielem. Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia , mimo że umowę wypowie nowy właściciel - należy się temu kto ją zawarł i opłacił - czyli osobie(om)/firmie która pojazd sprzedała.

szynszyl napisał/a:
MikeB4 napisał/a:
czy dowód tymczasowy to nie dokument ?
wg tego co ja wiem, to jest to dokumet tymczasowy. wyżej już pisano: A CO BEDZIE JAK AUTO KRADZIONE??


Nawet jeśli wydadzą Ci dowód stały a auto będzie kradzione to myślisz , że po ujawnieniu takiej informacji Ci go nie zabiorą bo masz stały dowód ? Mylisz się .....

Pozwolenie czasowe to nadal dokument urzędowy dopuszczający pojazd do ruchu. "Stały" dowód rejestracyjny też w rzeczywistości jest czasowym dopuszczeniem do ruchu (na pojazdy podlegające badaniom technicznym). Oczywiście tutaj niewiedza urzędników jest jak zwykle ogromna. Brak możliwości sprzedaży auta na pozwoleniu czasowym godzi w prawo do dysponowania własnością prywatną. Jeśli samochód nabyłes w dobrej wierze to i tak powinien on zostać przerejestrowany. Gdzie tu domniemanie niewinności ? Jeśli mają jakieś zastrzeżenia mogą je przecież zgłosić w dowolnym momencie....

Osobną kwestią jest wymaganie ważnych badań technicznych od samochodu , który został uszkodzony w kolizji lub z przyczyn technicznych nie dostanie pozytywnego wyniku w stacji kontroli pojazdów - po co tego wymagają ?
_________________
old Ford never die, they just get harder to find.

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Lis 2010, 22:34   

MikeB4 napisał/a:
ak dokładnie to napisałeś , że jako stary właściciel który sprzedał auto musisz iść do firmy ubezpieczeniowej i wypowiedzieć umowę ubezpieczenia.
no chyba zartujesz..stary właściciel nie wypowiada!! stary to zgłasza fakt zbycia pojazdu jeśli ma ważną polisę OC, normalni mają
wszystko co piszesz o zbyciu i prawie własności... OK
ale co do polis OC... wybacz... mam takie swoje małe pojęcie..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
MikeB4 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/84KM
Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 226
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lis 2010, 02:51   

szynszyl napisał/a:
idz do kierownika urzedu i popytaj grzecznie i nie buchaj śmiechem w twarz. dowód tymczasowy jest po to aby urząd mógł mieć czas na wyjaśnienie ewentualnych innych praw własności itp.
a co do badań technicznych, to nie wiem akurat czy jest to potrzebne do wyrejestrowana auta.
co do oc, to leć z umową kupna sprzedaży do firmy w której było OC. masz na to czas 30 dni od sprzedaży,, (potem też ci przyjmą, byle prze koncem OC)


Tak napisałeś ... tymczasem to kupujący rozporządza polisą od dnia kupna - ten mały szczególik chciałem sprostować. Napisałeś w kontekście jakbyś po sprzedaży auta miał lecieć wypowiadać polisę którą przekazałeś nowemu właścicielowi.

Natomiast rzeczywiście - lepiej nie zapomnieć o takim małym szczególe i zgłosić sprzedaż samochodu (bo chyba to miałeś na myśli) ... jeśli nie to polisa może się "niechcący" przez bałagan przedłużyć z automatu i później ścigają za nieopłacone składki ...
_________________
old Ford never die, they just get harder to find.

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 7 Lis 2010, 13:28   

napisałem dlatego, żeby chłop z tą polisą nie utknął. umowę kupna sprzedaży miał. zatem jako kupujący (przed wypadkiem) miał prawo ją wypowiedzieć, co ponoć nie zrobił. a dwa ju z jako sprzedający powinien zgłosić fakt sprzedaży samochodu i wtedy z tą polisą się buja najnowszy właściciel...
a wtedy ze spokojem załatwia fakt sprzedaży w wydziale pseudokomunikacji interpersonalnej. jeden problem mniej:)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Sprawdzenie historii pojazdu online
https://www.historiapojazdu.gov.pl
vegetagt Ubezpieczenia i rejestracja aut 15 13 Mar 2016, 14:28
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy.
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 1 11 Lip 2017, 12:25
Finxer
Brak nowych postów Przyklejony: Rejestracja pojazdu nowego, używanego po zmianie właściciela
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 32 1 Paź 2014, 18:56
vito2m
Brak nowych postów Problem z kartą pojazdu.
zdaszek Ubezpieczenia i rejestracja aut 7 4 Maj 2010, 20:31
jackrzec
Brak nowych postów Sprawa zapłaty wzbogacenia w Urzędzie Skarbowym
Szymonnn Ubezpieczenia i rejestracja aut 10 21 Lut 2010, 12:10
Szymonnn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.