Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Tylne głośniki nie graja
Autor Wiadomość
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 21:51   Tylne głośniki nie graja

Mam radio Ford 2014 i nie graja mi tylne glosniki... kable, glosniki i wszystki dziala... problem lezy w radiu... nie ma pokretla zeby to regulowac ani nic... czy wogole te radio obsluguje 4 glosniki??

Pozdrawiam
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 17:57   

to radio z tego co pamietam obsluguje tylko stereo, wiec podlaczasz glosniki (w zaleznosci od impedancji) szeregowo lub rownolegle - a gra ci w ogole na przodach? kable na tył sprawdziles? glosniki?
 
 
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 19:11   

przody graja... kable sa dobre glosniki rowniez... chcialem wlasnie tak podlaczyc rownolegle z przodem ale strasznie trudno jest wyciagnac te kabelki z kostki... predzej ja rozwale niz to zrobie... a poza tym jakis debil ktory to zakladal zrobil kable takiej dlugosci ze radio da sie tylko wyjac z kieszeni do polowy z podlaczonymi kablami... :/
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 19:45   

u mnie tez tak jest - patent na to to oczywiscie rozkrecenie kosoli, wyjecie jej razem z radiem tak aby sie dalo lape wlozyc i rozlaczyc kostki - jak chcesz podlaczyc glosniki rownolegle to najlepiej nadtop izolacje przewodow lutownica i wlutuj sie nowymi przewodami pozniej izolujac miejsce lutu (audiofile mnie zabiją :wink: )
pozdr
 
 
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 23:24   

taaa... tylko ze ja mam ten jeden dosc istotny problem... nie mam garazu ani czegos takiego, wiec niebardzo gdzie mam lutownice podlaczyc... :(
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sty 2005, 17:49   

1. gdzies widzialem takie sprytne patenty lutownicze na 12V
2. lutownica gazowa
3. podjechac do jakiegos znajomka z prądem dającym sie podciągnąc do autka
 
 
Joseph
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 22:33   

Witam !
Jeśli już proponujesz takie rozwiązanie , to ja zrobiłbym jeszcze większą łatwiznę ! Usuń izolację nożem do tapet (np...) na długości 1 cm po kolei na każdym przewodzie , i na skręt w te miejsca dołączaj przewody od tylnych głośników . Tylko pojedyńczo i od razu izoluj bo potem może być mały kłopot !
Tak wiem to pójście na łatwiznę , ale skoro nie ma dostępu do 220V ani do lutownicy gazowej , to najprostsze rozwiązanie !
A co do wyjmowania radia , nie łatwiej będzie ci poszukać przewodów które idą do drzwi ? :)
Pachnie wiochą ???Wątpię , nie każdego stać na radioodtwarzacze z kwadrofoniczym wzmacniaczem ! Ja podobne rozwiązanie miałem w KASZLAKU . I tak dawało czadu że nie było słychać silnika ! A o to przecież chodziło !
Pozdrawiam.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lut 2005, 22:49   

220V pod blokiem czy z dala od gniazdka to nie problem... trzeb mieć odpowiedni przedłużacz tylko, jak mieszkałem w bloku to z poczatku życzyłem prądu od sąsiada z parteru, ale jak rodzice kupili na działkę elektryczną kosiarkę tobrałem prąd ze swojego gniazdka na 4 piętrze...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Joseph
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 23:13   

Też masz rację ! Dla chcącego nic trudnego ! Aczkolwiek , przyznasz jest to jakieś rozwiązanie ! Łatwizna łatwizną ale co tam , bynajmniej ja z audiofilami niewiele mam wspólnego , a chodzi o to by sie nie spaliło i w miarę dobrze działało !
Pzdr.
 
 
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 00:21   

JoeMix napisał/a:
220V pod blokiem czy z dala od gniazdka to nie problem... trzeb mieć odpowiedni przedłużacz tylko, jak mieszkałem w bloku to z poczatku życzyłem prądu od sąsiada z parteru, ale jak rodzice kupili na działkę elektryczną kosiarkę tobrałem prąd ze swojego gniazdka na 4 piętrze...


A co powiesz na pociagniecie przedluzacza z 12 pietra?? a co do glosnikow to zrobilem jush wszystko elegancko na kostke elektryczna...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lut 2005, 07:28   

Sielak napisał/a:
JoeMix napisał/a:
220V pod blokiem czy z dala od gniazdka to nie problem... trzeb mieć odpowiedni przedłużacz tylko, jak mieszkałem w bloku to z poczatku życzyłem prądu od sąsiada z parteru, ale jak rodzice kupili na działkę elektryczną kosiarkę tobrałem prąd ze swojego gniazdka na 4 piętrze...

A co powiesz na pociagniecie przedluzacza z 12 pietra?? a co do glosnikow to zrobilem jush wszystko elegancko na kostke elektryczna...

Mam przedłużacz prawie 250 metrów więc mnie to raczey nie rusza, ale zawsze można pożyczyć od kogoś z prteru czy w piwnicy, dą adaptery dające możłiwość celektowania się czystaym 22V w gniazdku za pomocą dowolnego punktu świetlnego na zarówkę zwykłą.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Joseph
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 09:11   

Sielak napisał/a:
JoeMix napisał/a:
220V pod blokiem czy z dala od gniazdka to nie problem... trzeb mieć odpowiedni przedłużacz tylko, jak mieszkałem w bloku to z poczatku życzyłem prądu od sąsiada z parteru, ale jak rodzice kupili na działkę elektryczną kosiarkę tobrałem prąd ze swojego gniazdka na 4 piętrze...


A co powiesz na pociagniecie przedluzacza z 12 pietra?? a co do glosnikow to zrobilem jush wszystko elegancko na kostke elektryczna...


I to było najtrafniejsze rozwiązanie!Ale tamto też by działało ! He he he ...
P :oops: ozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Nie działają tylne głośniki
gruby907 Elektryka ogólna 1 4 Sty 2016, 20:05
Parzych
Brak nowych postów [MK5] Tylne głośniki.
Pavelloo Car Audio i CB 3 19 Sie 2007, 13:35
Pavelloo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.