Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Usztywnić plastiki? Jak pozbyć się skrzypienia?
Autor Wiadomość
JustMario 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sty 2010, 14:08   [MK3] Usztywnić plastiki? Jak pozbyć się skrzypienia?

Ostatnio kupiłem Fiechę MK3, trzydrzwiową. Wiem, że kobita ma już podeszły wiek i jej strzyka w kościach, ale jakoś wierzę, że tanim kosztem można to naprawić.

Mianowicie: skrzypi mi z tyłu po prawej stronie. Prowadząc, ciężko mi się wsłuchać w drugi kąt auta. Jednak wczoraj wieczorem zasiadłem z tyłu i naciskam czukiereczek. Wydaje mi się, że tylni boczek jest tego winowajcą. Po pierwsze, bardzo łatwo go zdjąłem (nie wszystkie zaciski trzymają). Ale to nie same luzy, bo delikatnie go wyginając, również mi skrzypi.

Więc dwa pytania:
Czy taki kawał plastiku można jakoś usztywnić? Nie myślę tu o metalowej ramie, ale może jakaś schnąca maź nada mu sztywności? Ma ktoś sposób? :)

Drugie, jak taki boczek mocować? Ledwo się trzyma, nawiercić i blachowkręty? Nie jestem pewien, czy to przypadkiem nie profil zamknięty, a rudej nie zapraszałem, więc nie będzie mile widziana. W ostateczności zamaluję brunoxem, ale może jakiś inny sposób? :)

P.S. Jeszcze trochę wisi mi podsufitka, przy tylnej krawędzi, można fajki ukryć :P Jak ją domocować?

Z góry dziękuję :)
 
 
krzysieks_mc 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Krzysiek
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 135
Skąd: Białystok
Wysłany: 2 Sty 2010, 16:02   

Jeśli chodzi o boczek to nie kombinuj z wkrętami. Tylko kup w fordzie oryginalne zatrzaski do boczków i niema prawa nic skrzypieć. A podsufitka fabrycznie trzyma się na takim kleju( chyba 3 scięzki idą przez całą podsufitkę) Więc możesz użyć kleju do szyb tylko punktowo bo jak za duzo nasmarujesz to potem nie oderwiesz w całości tylko w kawałkach :)
 
 
 
Miner 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 61
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2 Sty 2010, 16:43   

Mój kolega robił restauracje bmw e30 z 87 roku, wnetrze rozebrane do zera. Składając go z powrotem, wszędzie w miejscach stykania sie plastików (deska rozdzielcza, panele, płyteczki itp) wkładał arkusze jedwabnej szmateczki (takiej jak do wycierania okularów dają czasem w etui). Efekt - wszystko spasowane, nic nie skrzypi czy to zima czy lato - jak w Bentleyu :D A jeżeli to jest jakaś większa przestrzeń to polecam gąbke akustyczną, zwłaszcza jezeli i tak tego nie bedzie widać, a duzo to da bo zawsze to jakies wypełnienie pustego miejsca między elementami i wyeliminowanie pola manewru dla luzu, ktory powoduje skrzypienie :)
 
 
 
JustMario 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sty 2010, 11:17   

Co do krzysieks_mc: okej, dzięki za radę, uzbieram grosza i rozejrzę się za tymi zatrzaskami :) A co do podsufitki, mam ją na wkręty z podkładkami (tzn między główką wkręta a podsufitką jest podkładka). Najwyżej doleję trochę kleju :)

Co do kolegi Minera - remont tej betki pewnie kosztował więcej niż moje auto :P tylko problem u mnie jest taki, że ten boczek trzeszczy nie tylko na łączeniu (również przy delikatnych naprężeniach, gdy nacisnę ręką.

Ale dzięki Wam serdeczne za rady, teraz tak myślę, że wezmę się za to na wiosnę. Bo zawsze będzie dokładniej, gdy nie będe pod presją zimna (nawet w garażu :P ). Dzięki wielkie! :) [/b]
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 3 Sty 2010, 12:38   

ja swego czasu działałem z panelem nawiewu (diesel to drży, i trzeszczy panel)... wyciągnąłem i dałem (z początku wydawało mi się to głupie) uszczelkę do drzwi... działa idealnie - nic nie trzeszczy już...

Pomysł głupi ale jak to niedawno Żółwik-Tuptuś napisał:
"Jeżeli coś jest głupie i działa, to głupie nie jest" :)
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
JustMario 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sty 2010, 20:15   

Hmm, w sumie ciekawie, guma zaabsorbuje trochę drgania :) poczekam na te cieplejsze dni i zdam relacje :)
 
 
Mad_Maxs 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 143
Skąd: Legnica
Wysłany: 8 Sty 2010, 20:31   

Witam, podepnę się gdyż też mam problem z podsufitką.. mianowicie odkleiła się ona na środku, dokładnie pomiędzy fotelem kierowcy a pasażera i zrobił się taki "zwis" :/ oczywiście naciągnęła się tym samym, ale już ją z czymś takim kupiłem. domyślam się że czeka mnie demontaż całej podsufitki żeby ją podkleić czy ktoś ma jakiś magiczny sposób? dodam że nie ma dostępu z żadnej strony pod spód tej gadziny
_________________
Nie bede jezdził szybciej, niz moj anioł stróż potrafi latać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.