Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kupiłem fieste bez ubezpieczenia
Autor Wiadomość
mamuten 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 314
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 7 Sie 2008, 19:44   

tylko przed wypisaniem papierów dzwoniłem do niego i sie pytałem czy będzie jakas kara za te opuznienie a on powiedział\ że nie będzie
_________________
rekord pobity pełna butla 33.5 litra zrobiłem 380 kilosów z popitalaniem

Szatan i Kupidyn są kolegami, którzy idą razem w poszukiwaniu ludzi nie mających nic do roboty
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Sie 2008, 20:55   

widocznie koleś szukał na siłę klienta. trochę powiem, tak se koleś pogrywa, bo w razie zgłoszenia szkody to on będzie mial kłopoty. ale... jego problem. tzw. lapsy w tych ubezpieczeniach są cholernie kosztowne.
do 30 dni można jakos przeboleć zwłokę klienta. ale i tak pisze sie ubezpieczenie od dnia kiedy się klient zglosił.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Wrz 2008, 16:39   

JoeMix napisał/a:
Czyli mówiąc wprost, nie płacisz składki - masz rozwiązane OC (nieprzedłużone z automatu)
nie, umowa OC właśnie ulega przedłużeniu z automatu tak długo, aż jej nie wypowiesz. Jeśli nie zapłacisz składki to Cię ubezpieczyciel będzie ścigał tak jak bank klienta, który nie spłaca kredytu.

JoeMix napisał/a:
wypowiedzieć OC można na jeden dzień przed końcem - bez podania przyczyny, nie trzeba do tego złomować auta, czy sprzedawać - np. chcesz ubezpieczyć w innej firmie - wypowiadasz i tyle, więc nie ma czegoś takiego jak OC do końca życia
przy wypowiadaniu umowy będzie potrzebna umowa sprzedaży lub papiery ze złomowania lub wydziału komunikacji. Mogą jeszcze chcieć polisę od tego nowego ubezpieczyciela. Auto nie może mieć przerwy w OC.

Wszystko jest po to żeby nie było klientów pocinających sobie bez OC.

i sorry za odświeżanie starego tematu, ale dopiero teraz zobaczyłem.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Wrz 2008, 17:10   

freeman napisał/a:
JoeMix napisał/a:
Czyli mówiąc wprost, nie płacisz składki - masz rozwiązane OC (nieprzedłużone z automatu)
nie, umowa OC właśnie ulega przedłużeniu z automatu tak długo, aż jej nie wypowiesz. Jeśli nie zapłacisz składki to Cię ubezpieczyciel będzie ścigał tak jak bank klienta, który nie spłaca kredytu.
Poczytaj ustawę zanim coś napiszesz, a jak Cię zrobili w jajo to trudno,,, nieopłacone OC wygasa z mocy ustawy, co innego że Firma będzie cię ścigać do bólu za nieopłacone pól lub całą składę,,,

USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu napisał/a:
Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.


freeman napisał/a:
JoeMix napisał/a:
wypowiedzieć OC można na jeden dzień przed końcem - bez podania przyczyny, nie trzeba do tego złomować auta, czy sprzedawać - np. chcesz ubezpieczyć w innej firmie - wypowiadasz i tyle, więc nie ma czegoś takiego jak OC do końca życia
przy wypowiadaniu umowy będzie potrzebna umowa sprzedaży lub papiery ze złomowania lub wydziału komunikacji. Mogą jeszcze chcieć polisę od tego nowego ubezpieczyciela. Auto nie może mieć przerwy w OC.
Guzik ich obchodzi to dlaczego wypowiadasz OC, podpisujesz umowę na 12 miesięcy i według mnie przedłużenie z automatu jest chore, ale na pewno nie potrzeba żadnych kwitków i wyjaśnień, byle w czasie pisemnie wypowiedzieć,,,

Cytat:
Art. 33. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:
1) z upływem okresu, na który została zawarta;
2) z chwilą wyrejestrowania pojazdu mechanicznego;
3) z dniem odstąpienia od umowy w przypadku określonym w art. 29 ust. 3;
4) w przypadkach określonych w art. 31 ust. 1 i 4;
5) z chwilą udokumentowania trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu mechanicznego w okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza, z uwzględnieniem art. 79 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym;
6) z upływem 3 miesięcy od dnia ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, z uwzględnieniem art. 474 i art. 476 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. Nr 60, poz. 535).
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Wrz 2008, 18:00   

JoeMix napisał/a:
Poczytaj ustawę zanim coś napiszesz, a jak Cię zrobili w jajo to trudno,
a po co te nerwy?

JoeMix napisał/a:
ale na pewno nie potrzeba żadnych kwitków i wyjaśnień
no ale w cytowanym przez Ciebie art. 33 pkt. 5 jest napisane:"z chwilą udokumentowania trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu mechanicznego w okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza" pozatym kto złomowałby auto gdyby nie musiał udowodnić że auta nie ma bo sprzedał, zezłomował lub ubezpieczył gdzie indziej? Każdy poszedłby do ubezpieczalni, wypowiedział umowe i auto sprzedawałby na części.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Wrz 2008, 21:18   

Kurde, chyba jakoś za nerwowo reaguję, bo już którychś raz ktoś mi zwraca o to uwagę, a tak wcale nie jest,,, muszę jakoś inaczej pisać czy cuś :ok:

Punkt który wymieniłeś tyczy się np. kradzieży auta, i chodzi tu o wcześniejsze rozwiązanie niż okres na jaki zawarte było ubezpieczenie,,, to jak piszesz to 3/4 szrotów tak działa, wszędzie tam gdzie biorą auto a nie dają papieru na złomowanie,,, problem leży w miejscu że kiedy taka firma ubezpieczeniowa dostaje od Ciebie papier że Ty rezygnujesz, może puścić gdzieś tam (tym co to sprawdzają i maja prawo kontrolować i karać) info że zrezygnowałeś z OC, i wtedy oni walą do ciebie (albo i nie, jak im widzi się) i jak nie masz OC w innej firmie, albo stosownej podkładki to masz problem. I to działa - uwaga - do 5 lat wstecz.

Ale mniejsza z tym, ja od wielu lat pisze że "wypowiadam polisę numer XXX zawartą przez xxx na okres xxx"... i żadnych innych papierków do tego nie dołączam i jeszcze nikt się nie doczepił.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Wrz 2008, 21:50   

Aha ok. Na początku jakoś nie chciałem w to wierzyć, że tak się da, no ale skoro masz to z doświadczenia to przyjmuje to jako fakt.

Ps. może nie chciałeś, ale tak jakoś nerwowo zabrzmiało. W każdym bądź razie jest ok.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 4 Wrz 2008, 16:03   

Cytat:
od wielu lat pisze że "wypowiadam polisę numer XXX zawartą przez xxx na okres xxx"... i żadnych innych papierków do tego nie dołączam i jeszcze nikt się nie doczepił.
_________________
informacje o zawartych polisach OC i AC zbiera UFG, dlatego po nr polisy sobie znajdą.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
bartek1928
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2008, 18:48   

sluchajcie mam taki problem.kupilem samochod teraz w listopadzie dokladnie 28 a ubezpieczenie bylo do 30 listopada.ile mam czasu na dokonanie przerejestrowania na siebie,ubezpieczenie i zaplacenie podadtku?skonczyl mi sie przeglad z dniem 30 listopada czy tez musze zrobic zeby ubezpieczyc autko? prosze o pomoc
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Gru 2008, 19:04   

Stary bez jaj ile razy:

Z OC miałeś czas do 30 listopada - jak nie wypowiedziałeś umowy została ona automatycznie przedłużona na kolejny rok,,, na przerejestrowanie i opłaty masz 30 dni ot czasu kupna,,,

Teraz dzwoń do firmy w której było OC i załatwiaj,,, im szybciej tym lepiej, jutro z rana na infolinie, powołaj się na numer OC które się skończyło - może zdążysz zanim wyślą Ci pisemko, teoretycznie masz czas 30 dni na wypowiedzenie OC jak chcesz zmienić firmę, jak Ci się uda nie będziesz musiał płacić,,,

Żeby podpisać OC teoretycznie potrzebny jest aktualny przegląd.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 2 Gru 2008, 19:07   

już klikaj w mój link :) . wpłać i jeździj z kwitkiem przelewu. jazda bez OC jest kosztowna, bez przeglądu kłopoty i holowanie, a samochodu nie przerejestrujesz
teoretycznie masz 30dni na wypowiedzenie umowy OC poprzedniego właściciela. zrobiłbym to od ręki
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk1 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 0 23 Mar 2006, 20:20
Laskosz
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89
Brak nowych postów jazda bez ubezpieczenia
twix1992 Ubezpieczenia i rejestracja aut 16 14 Paź 2010, 19:08
kazio-n
Brak nowych postów [MK3] Kupiłem sobie fieste..... (Mk3)
frenetico Mechanika 4 15 Paź 2008, 19:33
Gość
Brak nowych postów Kupiłem Auto Złom
piotr3332 Hyde-Park 12 13 Kwi 2017, 13:39
TomOskroba


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.