Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: DziDzia
20 Kwi 2014, 08:42
[MK4] Fiestka 95'
Autor Wiadomość
zeraili 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: FX
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Przemo
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: kozy city
Wysłany: 14 Paź 2008, 18:12   [MK4] Fiestka 95'

1. NICK: Zeraili
2. IMIĘ: Przemo
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: dobre pytanie 
5. ROCZNIK: 95 r.
6. SILNIK: 1.3 Endura E
7. OPIS AUTA: Samochód zakupiony w 99 roku jako import, na dokumencie odprawy celnej pisze tylko że uszkodzony lewy, prawy bok, przód, dach – czyli wszystko. Kto kupował to nieistotne po prostu nie posiadał wiedzy i kupił co kupił. Ten co składał samochód to też zrobił to niezbyt profesjonalnie jak na cenę sprzedaży. Reflektory, filtr powietrza, lampy przeciwmgłowe wszystko poklejone w sposób wręcz dziwny. Poskładane tak że z daleka było widać że samochód zaliczył niezłe bum ( blacharz też takie powinien zaliczyć). W ciągu 3 lat co się miało zepsuć to się zepsuło: pompa hamulcowa ( mam już 3 sztuki), amortyzatory, skrzynia biegów, pół osie ze wskazaniem na część wewnętrzną itp. Jest rok 2008, samochód bez problemu przeszedł przegląd w piątek 11.10.2008r. co miało być zrobione zostało wymienione i dobrze zadbany samochód nagradza bezproblemową jazdą. Nic nie puka stuka itp. Spalanie na trasie – Bielsko Biała – Kłodzko około 270 km część A4 około 5,5 l przy maksymalnej prędkości 100 km/h z 4 osobami na pokładzie, w cyklu mieszanym około 7 litrów. Swego czasu samochód jeździł na lotosie mineralnym i maź pod korkiem była wszechobecna obecnie na mobilu pół syntetyku nic się nie dzieje. Samochód rocznikowo biorąc jest nieporównywalny w swojej klasie jak na 95 rok spisuję się świetnie. Wbrew pozorom wcale nie jest taki mały, a osiągi oraz obsługa zadbanego pojazdu jest do zaakceptowania. Oczywiście jak na Forda są specyficzne rozwiązania ale do tego należy się przyzwyczaić.



DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Zmiana podświetlenia zegarów, instalacja centralnego zamka i alarmu, elektrycznie otwierany bagażnik, alusy 13 – fordowskie. Pomalowane na czarno zderzaki. Bębny pomalowane na niebiesko.
b. mechaniczne: wymienione przeguby kompletne (a osłony przegubów to już chyba ze sto razy ) , amortyzatory przód tył, klocki + tarcze przód , klocki tył, stabilizatory, i sworznie wahaczy przód oraz jedna tuleja z tyłu., regulacja zaworów średnio co kilka miesięcy. Nowe halogeny.
c. audio: radio jest fordowskie nawet nie wiem co to za model, głośniki jakieś tanie z hipermarketu.
d. inne: wymienione żarówki które palą się zdecydowanie za szybko co do ceny … Kiedyś Philips do jazdy w nocy potem Osram Nightbreaker, teraz żarówki UNITECH niby niemieckie, 12 pln za 2 szt. H7 dostępne w Auchan, i Castoramie świecą dość dobrze.

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Pomalowanie boków samochodu na czarny mat na wysokość współgrającą ze zderzakami( najbardziej by mi pasowało samą konserwacją bo dojazd do posesji to mam po drodze jak na offroadzie więc po myciu samochodu i jednym przejeździe jest znowu do mycia) + lusterka na czarno. I zakup chlapaczy jakiś. Do delikatnego przyciemnienia pójdą szyby. Drobne poprawki lakiernicze, samochód ma już trochę lat i gdzie niegdzie zaczyna się pojawiać jakiś mały wyprysk.
b. mechaniczne: Do wymiany powoli kwalifikuje się sprzęgło, prawdopodobnie po zimie, i być może uszczelniacze zaworów. Elektrycznie otwierane szyby.
c. audio: najbardziej by mi pasowało wsadzić jakąś podobnej wielkości do radia nawigacje z radiem, cos takiego widziałem tyle że cena była powalająca. (w cenie instalacji gazowej)
d. inne

10. FOTKI AUTA













pozdrowienia
Ostatnio zmieniony przez zeraili 15 Paź 2008, 06:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 14 Paź 2008, 18:44   

Witam. Fieścina :ok: , fajnie, że dałeś alu. Zderzaczki przed malowaniem były lakierowane czy czarne? a co do malwoania boków na czarno nie jestam przekonany :bezradny: natomiast pomysł z chlapaczami jest <oki> ino postaraj się i poszukaj, nawet używanych, ale oryginalnych old (pytaj na allegro a napewno znajdziesz) ja tak znalazłem do swojej :D
Powodzenia w pracach przy autku
Pozdrawiam
 
 
 
sudoMK4 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Adrian
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 282
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Paź 2008, 20:27   

noo festa koozak dobry pomysł ze zderzakami i z zegarami ładnie podświetlone
_________________
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0


 
 
 
zeraili 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: FX
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Przemo
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: kozy city
Wysłany: 15 Paź 2008, 06:29   

Ello :)

Zderzaki były w kolorze nadwozia do czasu jak lakier po prostu nie zaczął odpadać. Stąd decyzja o czarnych kolorach ( miała być w kolorach reagge zółto czerwono zielona - ale rodzina która jest właścicielem mogła by nie przeżyć ;) )

Boki będą pomalowane na wysokości 2/3 drzwi na całej długości samochodu






to dwie wersje, niestety nieprofesjonalnie zrobiona grafika ale nie mam aktualnie Corela ;)
 
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 15 Paź 2008, 08:32   

:-) każdy ma inny gust, ale co do tego malowania czarnego pasa to jakoś przypomina mi to starego transita kolegi. Też ma taki pas, tyle że u niego jest to pociągnięte czymś konserwującym blache... Przemyśl to dobrze bo nie tylko mi może się to tak kojarzyć ;-|

Same zderzaczki w czerni i błękitna buda jest lux :yes: liczy się styl i oryginalność, ale nie można też przegiąć. Może zamiast tych pasów lepiej czrną maskę :fox:

[ Dodano: Sro Paź 15, 2008 09:35 ]
Właściciele i właścicielki MK4! Jest nas coraz więcej, a będzie jeszcze więcej! :twisted:
We are the best of the best on the best! :devil:
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
zeraili 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: FX
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Przemo
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: kozy city
Wysłany: 15 Paź 2008, 08:49   

Pożyjemy zobaczymy, póki co jest jak jest, nawet jak coś by nie wyglądało za dobrze to sobie przemaluje ;)
Jeśli maska to i atrapa, oraz klapa bagażnika na czarno, mam pomysł na znaczek forda w trochę innym stylu.. zobaczymy będzie trochę czasu i chęci się zrobi.

Pozdrowienia
 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Paź 2008, 10:06   

zeraili napisał/a:
Ello :)

Zderzaki były w kolorze nadwozia do czasu jak lakier po prostu nie zaczął odpadać. Stąd decyzja o czarnych kolorach ( miała być w kolorach reagge zółto czerwono zielona - ale rodzina która jest właścicielem mogła by nie przeżyć ;)


No jakbyś pomalował Fiestę na klimat "rasta" w tych kolorach co wymieniłeś i flagą Jamajki na dachu hehehe to albo rodzina by tego nie przeżyła albo zawinęli by Ci ją okoliczni fanatycy wiadomo czego... :fajka:

O gustach podobno sie nie dyskutuje ale wrzuciłes swoje autko do pokazania i do oceny. Mi osobiście nie podobają sie te czarne zderzaki i pomysł z malowaniem 2 kolorowym. Jeśli już to raczej do linii bocznych szyb ale jakoś i tak to do mnie nie przemawia.
Bardziej skłaniałbym się do pomalowania zderzaków w kolor nadwozia a kasę z malowania budy przeznaczył chociaż na 14" alusy.
Co do pomysłów ze znaczkiem to chętnie zobaczę co wykombinowałeś. Byle nie wklejaj znaczka od mustanga notw
Pozdrawiam
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
zeraili 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: FX
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Przemo
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: kozy city
Wysłany: 15 Paź 2008, 10:24   

:) No nie zawsze można zrobić to co się chcę. Maluje w ramach własnych więc koszty są nie wielkie, i na pewno na aluski raczej by nie było.
Skąd pomysł na te dwa kolory ? Po wsi jeździ taka astra, i prezentuję się dość okazale.
Jeśli chodzi o felgi i większy rozmiar to nie ma najmniejszego sensu, ilość wykopków w mojej okolicy wpłynie negatywnie i na felgi i na właściwości trakcyjne. Jest 13 a na przyszły rok jakiś wysoki profil opony w ramach dodatkowego amortyzowania pojazdu.

Co do gustów to są zwolennicy nie wyróżniania się z tłumu i tacy za którymi będą się oglądać. Można zrobić to gustownie lub też nie, efekt i ocena to subiektywne postrzeganie dlatego też ludzie są inni :) Będę na bieżąco pokazywał modyfikacje.

Pozdrowienia
 
 
 
sudoMK4 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Adrian
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 282
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Paź 2008, 18:34   

a tee światła na zderzakach były orginalnie czy sam podłanczałes??
_________________
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0


 
 
 
zeraili 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: FX
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Przemo
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: kozy city
Wysłany: 16 Paź 2008, 06:46   

Były były :)
 
 
 
sudoMK4 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Adrian
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 282
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Paź 2008, 17:56   

aha a moze mi ktoś napisac czy taam instalacja juz jest pociągnięta ze jak kupie to podłanczam i juz mam czy trzeba kable przeciągać i sie bawić trche z tym??
_________________
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 22:16
hubi_2006
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] Fiestka Pawlo183
pawlo183 Nasze auta 7 26 Kwi 2009, 02:44
pawlo183
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] fiestka by kubas
srebna strzała :)
kubas Nasze auta 11 5 Gru 2008, 12:54
kubas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.