Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Wszędobylska rdza
Autor Wiadomość
Nestor
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2007, 22:44   Wszędobylska rdza

Witam,
Mam fiestę z 1997 r. i związany z tym problem. O ile technicznie jest wszystko ok o tyle problem z rdzą staje się nie do opanowania. Kupując ją w czerwcu ubiegłego roku z Niemiec widać było, że już ją troszkę "ubrudziło" na rudo od spodu, ale to wydawało się niegroźne. Jesienią - a była piękna - wskoczyłem w kanał, wyczyściłem dokładnie miejsca w których zauważyłem rdzę i pokryłem hameritem. Niestety nie zdążyłem prysnąć autosmarem, bo przyszła zima. Wydawało mi się, że wszystko będzie ok. Niestety, na wiosnę wszedłem pod auto i włos mi się zjeżył na głowie. Nie tylko, że rdza wróciła na dawne miejsca to pojawiła się w nowych.
Niestety najgorsze było przede mną. Czyszcząc 2 tygodnie temu auto, smarowałem olejem silikonowym uszczelki wokół drzwi. Coś mnie tknęło i ściągnąłem je. Totalna załamka banghead . Okazuje się, że na łączeniach blach przy dachu, pod uszczelką sypie się rdza. To już nie jest rdzawy nalot ale czysta postać kruszącej się rdzy. Oglądając samochód dostrzegłem w innych miejscach na łączeniach blach rdzę ale nie w takim stopniu.
Mam w związku z tym pytanie. Co z tym zrobić. Jakich środków użyć, żeby zahamować rozwój i usunąć rdzę? Czym to potraktować i w jaki sposób.
Proszę o fachowe porady, bo autko śmiga pięknie, ale blacha jest beznadziejna. Po prostu jest do ass
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Lip 2007, 14:52   

A poczytac w dziale to nie laska :evil: , wszystko jest tu:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=19590
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 30 Lip 2007, 15:43   

a poco czytac ..kiedy mozna temat załozyc ..i poczekac :fox:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Nestor
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lip 2007, 21:53   

A dlatego napisałem, bo mnie nie interesuje wycinanie i spawanie. Chodzi mi o możłiwość usunięcia rdzy bez tak drastycznego obchodzenia się z blachą.
Ale dzięki za złośliwy ton.
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 30 Lip 2007, 22:14   

widzisz tu cokolwiek o wycinaniu :he: ...a opis raptem 2 posty ponizej twojego
na spawy najlepsza jest cyna ...z braku checi lub cyny .ja czasem obaszlifowany spaw pokrywam sprawdzonym cynkiem w sprayu ..potem dowolnym gruntem ..jesli spaw jest w miejscu niewidocznym ..albo od strony niewidocznej to palcem rozprowadzam szczeliwo ..lub pastę uszczelnijaca potem na to lakier a jesli to strona widoczna to standard -szpachlówka i lakier .
Na rdze najlepsze jest ..czyszczenie ..a dalej to ruletka . Możesz próbowac ..chemii w typie FERTAN BRUNOX etc etc ...a potem grunt czy podkład kwasowy ..albo po odczyszczeniu podkład epoksydowy który najlepiej odcina resztki rdzy od powietrza. Ale z zycia wiem zę co fachowiec to inna metoda . Podstawa to CZYSCIC i CZYSCIC !!!
_________________

jedni są leniwi, inni sa złosliwi :-(
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2007, 09:06   

no niestety. śmiem twierdziec, ze rdza na łączeniu słupków z drzwiami, przy szybie czołowej, pod ta uszczelką....to jest wada fabryczna mk4.
W mojej jak robiłem konserwacje miałem początki tego - do lakiernika poszła, i facet powiedział ze on to zrobił...ale to juz siedzi między blachami, i za pare lat napewno wyjdzie - jezdziłem 2 lata i nic nie było widać...potem auto skasowałem.
pozdr
KACPER
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - RDZA / KOROZJA
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 13 2 Lut 2019, 00:44
semimatt
Brak nowych postów Rdza po 9 mc
Paweł 92 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 6 22 Kwi 2017, 14:09
_KRis_
Brak nowych postów Podszybie zniknelo ;) - rdza
1,6 D 84
Toro Mechanika ogólna 0 24 Paź 2007, 12:20
Toro
Brak nowych postów rdza na rancie drzwi
osimek1 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 4 6 Kwi 2008, 13:09
osimek1
Brak nowych postów [MK7] Rdza na progu
FFDriver Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 17 14 Gru 2017, 09:27
langolier


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.