Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk3, wskaznik poziomu paliwa, zegary

Przesunięty przez: bidżej
23 Lis 2010, 21:30
[MK3] Wskaźnik paliwa
Autor Wiadomość
lgglpl 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 3 Cze 2007, 13:11   [MK3] Wskaźnik paliwa

witam,
mam problem ze wskaźnikiem paliwa... mianowicie kiedy gasze samochod kontrolka nie opada lecz zostaje i dalej wskazuje jaka jest ilośc paliwa. U mojego znajomego natomiast wskaźnik opada lecz cos sie chyba zepsuło bo nie pokazuje dokładnie ile jest paliwa. Jak mozna to naprawidz samemu ? Powinno byc tak jak jest u mnie ze zostaje w miejscu ? czy powinno opadac a kiedy odpalan to powinien pokazywac jaka jest ilosc paliwa ?
Ostatnio zmieniony przez bidżej 23 Lis 2010, 21:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 3 Cze 2007, 13:19   Re: wskaźnik paliwa

lgglpl napisał/a:
Powinno byc tak jak jest u mnie ze zostaje w miejscu ?

tak :yes:
lgglpl napisał/a:
U mojego znajomego natomiast wskaźnik opada lecz cos sie chyba zepsuło bo nie pokazuje dokładnie ile jest paliwa.

a w jakim samochodzie :?:
_________________
 
 
 
lgglpl 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 3 Cze 2007, 14:01   

dday napisał/a:
a w jakim samochodzie

fiesta `93 ja mam tez `93
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 3 Cze 2007, 14:05   

No to u kolegi chyba jest coś nie tak... Jak dotąd nie spotkałem się w MK3 ze wskaźnikiem, który by opadał po wyłączeniu zapłonu.
Cytat:
cos sie chyba zepsuło bo nie pokazuje dokładnie ile jest paliwa.

W fieście to akurat jest standart :D
_________________
Profil Facebook
 
 
lgglpl 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 3 Cze 2007, 18:05   

Tommy napisał/a:
No to u kolegi chyba jest coś nie tak... Jak dotąd nie spotkałem się w MK3 ze wskaźnikiem, który by opadał po wyłączeniu zapłonu.


a wie ktos jak to naprawic albo co moglo sie stac ?
 
 
GURU500
[Usunięty]

Wysłany: 3 Cze 2007, 18:28   

Witam
u mnie tez wskaznik na wlonczonym pokazuje aktualny stan paliwa - to normalne
....
Co sie moglo zepsuc ? - plywak ?
 
 
gooz
[Usunięty]

Wysłany: 5 Cze 2007, 14:20   

no wlasnie. fajnie ze ktos ten temat poruszyl


u mnie na postoju pokazuje inny stan paliwa niz w trakcie jazdy. i nie wiem czym sie sugerowac. gdy jade pokazuje mniej i gdy juz jest za pomaranczowym polem jade w strachu czy dojade :fox: czy cos jest nie tak??
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 5 Cze 2007, 14:39   

gooz napisał/a:
no wlasnie. fajnie ze ktos ten temat poruszyl


u mnie na postoju pokazuje inny stan paliwa niz w trakcie jazdy. i nie wiem czym sie sugerowac. gdy jade pokazuje mniej i gdy juz jest za pomaranczowym polem jade w strachu czy dojade :fox: czy cos jest nie tak??

i pewnie jak jedziesz po górke lub mocno przyspieszasz to opada, a jadac w doł i przy hamowaniu podnosi sie ? :-) bo jesli tak to znaczy ze masz wszystko ok :-P
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Cze 2007, 18:05   Re: wskaźnik paliwa

lgglpl napisał/a:
witam,
mam problem ze wskaźnikiem paliwa... mianowicie kiedy gasze samochod kontrolka nie opada lecz zostaje i dalej wskazuje jaka jest ilośc paliwa. U mojego znajomego natomiast wskaźnik opada lecz cos sie chyba zepsuło bo nie pokazuje dokładnie ile jest paliwa. Jak mozna to naprawidz samemu ? Powinno byc tak jak jest u mnie ze zostaje w miejscu ? czy powinno opadac a kiedy odpalan to powinien pokazywac jaka jest ilosc paliwa ?
W Fiescie juz tak jest, ze wskaznik caly czas dziala... Gdyz na pompe paliwa zawsze jest podawane napiecie. Pompa zas zasila czujnik poziomu... niedokladny jak cholera...
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 5 Cze 2007, 19:51   

SpiderMAN napisał/a:
W Fiescie juz tak jest, ze wskaznik caly czas dziala... Gdyz na pompe paliwa zawsze jest podawane napiecie. Pompa zas zasila czujnik poziomu... niedokladny jak cholera...
Piłeś? To po co w takim razie jest przekaźnik pompy paliwa? Nie wspomnę o czujniku wstrząsowym, który odcina dopływ prądu i to na kablu który idzie od przekaźnika. Cały czas, to pompa dostaje masę, ale nie +. Zresztą masę to nawet klapa od silnika dostaje zawsze i kazda jedna śrubka przykręcona do budy... Jeśli chodzi o wskaźnik, to jest tak skonstruowany, że bez prądu pozostaje w takim położeniu jakie było gdy miał napięcie - nawet jak zegary wymontujesz całkiem, to wskaźnik pozostaje w tym samym położeniu, a jak wiadomo po odłączeniu kabli prądu to on raczej nie ma
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
lgglpl 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 5 Cze 2007, 20:32   

i u mnie jeszcze jest tak ze np. jadąc na tracie 80-90 km wskazówka od wskaźnika prawie ciągle jest w jednym miejscu nie rusza sie (no chyba ze jest to dłuzszy odcinek) a jak zjezdzam do jakies wioski i jade te 50-60 km to nagle widze jak lekko sie obniza a jak wyjade z wioski i znowu jade 80-90 km podnosi sie do tego samego miejsca oczywiscie wahania to dosłownie 2-3 milimetry ale widoczne :)

wracając do mojego pierwszego posta w tym temacie to wie ktos moze jak naprawic ta usterke którą ma moj znajomy ?
 
 
gooz
[Usunięty]

Wysłany: 5 Cze 2007, 23:26   

wlasnie ze nie musze przyspieszac. wystarczy ze jade. caly czas jednyum roznym tempem....
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Cze 2007, 11:50   

jackrzec napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
W Fiescie juz tak jest, ze wskaznik caly czas dziala... Gdyz na pompe paliwa zawsze jest podawane napiecie. Pompa zas zasila czujnik poziomu... niedokladny jak cholera...
Piłeś? To po co w takim razie jest przekaźnik pompy paliwa? Nie wspomnę o czujniku wstrząsowym, który odcina dopływ prądu i to na kablu który idzie od przekaźnika. Cały czas, to pompa dostaje masę, ale nie +. Zresztą masę to nawet klapa od silnika dostaje zawsze i kazda jedna śrubka przykręcona do budy... Jeśli chodzi o wskaźnik, to jest tak skonstruowany, że bez prądu pozostaje w takim położeniu jakie było gdy miał napięcie - nawet jak zegary wymontujesz całkiem, to wskaźnik pozostaje w tym samym położeniu, a jak wiadomo po odłączeniu kabli prądu to on raczej nie ma
No to kopne w wiadomo co kolege, ktory mnie zrobil... i mnie probowal uswiadomic...
 
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 23 Lis 2010, 19:15   

Przepraszam, że odgrzewam temat, ale przyszło mi na myśl, czy można zamienić ten mechanizm wskaźnika paliwa na ten od temperatury - tam po wyłączeniu zapłonu wskazówka opada. Niby wizualnie te mechanizmy takie same są......
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lis 2010, 20:09   

Zamienić można, tylko ze będą zapewne głupoty pokazywać,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 23 Lis 2010, 20:40   

JoeMix napisał/a:
Zamienić można, tylko ze będą zapewne głupoty pokazywać,,,

Dlaczego tak uważasz ? Przecież i tak sygnał podaje pływak przy pompce.... hmm zastanawia mnie dlaczego akurat Ford tak skonstruował ten wskaźnik, że nie opada po wyłączeniu zapłonu
_________________
 
 
 
matrix-1990 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Maciek
Wiek: 33
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 570
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lis 2010, 20:50   

jak bak będzie pełny to będzie wskazywać na pusty, tylko mnie zastanawia czy przypadkiem nie można zmienić jakoś polaryzacji sygnału, nie znam się na elektryce, ale może ktoś kto się zna się wypowie.
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lis 2010, 20:50   

kazio-n napisał/a:
zastanawia mnie dlaczego akurat Ford tak skonstruował ten wskaźnik
Jak jedziesz to paliwo Ci chlupie w baku, to zapobiega bujaniu się wskazówki po całej skali,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 23 Lis 2010, 21:43   

Czy ktoś próbował zdziałać coś, bo tak troszkę mnie to irytuje od pewnego czasu, że zapłon wyłączę a wskazówka nadal pokazuje stan sprzed paru chwil.....

[ Dodano: Wto Lis 23, 2010 21:44 ]
Cytat:
Jak jedziesz to paliwo Ci chlupie w baku, to zapobiega bujaniu się wskazówki po całej skali,,,

I tak w Fieście idealnie nie zapobiega, wystarczy ostro przyhamować jak mamy mniej niż połowę paliwa a wskazówka leci do góry, natomiast jazda pod górę wskazówka leci na dół.
_________________
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 23 Lis 2010, 22:33   

Ja mam bardziej przyziemny problem. Jak wchodzi na to czerwone pole to jest rezerwa i ok 8 litrów? Ja mam wrażenie, że ten licznik sporo przekłamuje i trochę się boje jeździć na tej rezerwie dlatego chciałbym wiedzieć jak wygląda wskaźnik jak już nie ma paliwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ORLEN Biznestank - rabaty na paliwa
trzeci Firmy współpracujące z FKP 461 23 Wrz 2018, 13:05
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.