Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: linka sprzegla, sprzeglo

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:19
Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Autor Wiadomość
Pietrek
[Usunięty]

Wysłany: 26 Wrz 2004, 13:51   Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła

Mam takie pytanko bo nie widze zeby linka gdzies miala cos do podciagniecia wydaje mi sie ze poprostu jest nie naciagalna i trza wymienic na nowa.Bo przy zmianie z 3 na 2 przy wiekszej predkosci wchodzi mi z lekkim zgrzytem.Natomiast wolno nie i sadze ze to trza podciagnac linke tylko jak.
Zgory dzieki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez trzeci 1 Sty 2011, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aksag
[Usunięty]

Wysłany: 26 Wrz 2004, 15:58   

linka ma samoregulator przy pedale ale często ząbki się zjeżdżają ........ niejest drogi ok. 15 zł
 
 
easy
[Usunięty]

Wysłany: 26 Wrz 2004, 17:06   

można wcisnać podkładki jakieć przy zaczepie linki tylko zę to niewiele daje
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Wrz 2004, 17:41   

Jak tam podłożysz podkładki to łożysko wysiskowe bedzie stale dostykać do spręzyny centralnej i sprzegiełko do wymiany - wiem, bo to przerabiałem... Tak jak ktoś tu poradził, sprawć samoregulator, a jak bedzie oki to wymień na nowa linkę (może sie wyciągła i jest elestyczne nieco - tez przerabiałem)... koszta niewielkie...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pietrek
[Usunięty]

Wysłany: 9 Paź 2004, 00:18   

tez juz przerobilem podkladki.Ale chyba jednak to bedzie linka.bo te zabki sa nieco skaplikowane przy tym pedale sprzegla nic tam nie znalazlem zeby cos wykabinowac
pozdro i dzieki za podpowiedzi
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 9 Paź 2004, 00:24   

Trzeba nacisnac na pedal i gwaltownie puscic, wtedy przeskakuje, ale czasem to nie pomaga i trzeba wymienic linke.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Paź 2004, 07:49   

Jak naciśniesz pedał i gwałtownie puścisz, (tak żeby strzelił) to otrzymujesz taki sam efekt, jak być pedał lekko do góry podniusł... czyli zerujesz napinac, i przy pierwszym wciśnieciu iustawia się on na nowo... spróbuj koleko co masz problema z linką takiej sztuczki...
Musisz wsadzić łep pod deskę, ręką nacisnąć sprzegło (wiem że to trudne i trzeba troche prary - ale nie trzeba mocno), drugą ręką przytrzymaj ten zembaty półksięzyc i teraz bardzo powoli i delikatnie puszczaj pedał, trzymając jednocześnie zembatke... Tylko uważaj zebyć palców nie poprzycinał, bo bedzie polało... trzeba żeby strzeliło o 2-3 zabki...
Taka operacja powoduje większe naciągnięcie linki iż standartowo, czyli jak wciśniesz pedał do końca to lepiej ci wysprzegli... problem jest taki iż ta operacja powoduję iż łożysko wyciskowe nie odsuwa się od spręzyny centralnej, stale z nią wspólpracując - co powoduje szybsze zużycie się w/w elemętów...
Jak strzelisz pedałem lub uniesiesz go do góry, to ręczny naciąg linki zostanie skazowanay i wróci do orginału...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pietrek
[Usunięty]

Wysłany: 10 Paź 2004, 00:25   

Bede probowal.Dzieki za fachowe rady .Mechanior to by juz cos wymyslil zeby kase zgarnac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 22:32
Lokmen
Brak nowych postów Przyklejony: Gaźniki - dane techniczne i regulacja
Laskosz Mechanika silnika 2 13 Paź 2011, 18:50
diodalodz
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : ślizganie sprzęgła
Wchodzi na wysokie
pawlooo Mechanika 11 10 Lis 2005, 17:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.