Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Działała i już nie działa!!
Autor Wiadomość
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Lut 2006, 18:23   Działała i już nie działa!!

A wiec zaczeło się od tego że jechałem sobie spokojnie i nagle staje na światłach i słucham a tu coś w silniku rąbie, jak by nie palił na 1 albo nawet 2 gary nie dało sie ujechać dławił się!!!! Mówie zjade ze swiateł i zaraz stane, otwieram maske a tu dym (para - nie wiem co to było) leci!! Mówiec sobie zatarłem silnik ) sprawdziłem przy okazji bagnet i był pusty!! Scholowałem auto do domu sciagnołem akumulator i podłaczyłem go na noc do ładowania na drugi dzień dolałem oleju i stwierdziłem że wiecej już popsuć nie moge przekręciłem kluczyk i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło!!! Wiec jeździłem dalej!! Pewnego razu jadac stuacja sie powtarza zatrzymałem auto (sprawdziłem bagnet wszystko OK) wypiłem kawe i wróciłem do auta odpaliłem i wszytko dobrze!! Nie minoł chyba miesiąc i tu nagle 2 dni temu to samo!!! A do tego trzeba dodać że we wszystkich przypadkach pogoda była bardzo wilgotna (roztopy itd). Podjechałem do mechanika i powiedział że to normalka w taka pogode i musze wymienic świece i przewody...a wymieniałem czerwcu 2005roku... wiec sie troche zdziwiłem że nie cały rok a tu już trzeba wymienic!!! Pojechałem do chaty wykreciłem wszystkie świece i sprawdziłem iskra była na wszystkich, fakt faktem na jednej wyglądała doś słabo ale była (wkreciłęm świece) prubuje odpalić i nic!! Kolejna próba ładowania akumulatora nic nie daje jestem zdesperowany nie wiem co to może być!!! Auto nie odpala kreci kreci i nic!! Moze wy wiecie? Jeżeli jeszcze ktoś wie to prosze napisac jak z cewki zapłonowej powinny wychodzić przewody na poszczególne świece być może pomyliłem (ale nie wierze w to)
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 11 Lut 2006, 20:31   

zacznij od tego


podumaj nad tym


pociesz sie tym
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 11 Lut 2006, 21:11   

A ja stawiam na ceweczkę i przewody kup porządne ;)
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 11 Lut 2006, 21:22   

a ja stawiam na to żeby na kręcącym silniku pokolei wyciagac kable i sprawdzic czy iskra na blok idzie
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Lut 2006, 14:03   

Jeżeli chodzi o świece to sposób wyciągania pojedyńczo świec już przerabiałem iskra była na każdej, kurde jak bym miał cos grosza to moge sie bawić nowe swiece, nowe kable ale sęk w tym że jestem spłukany , a taki komplet to juz wydatek rzedu ok 170zł!!! Dlatego wole miec pewność że jak bede wymieniał to bedzie to na 100% to!!!
POZDRO
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 13 Lut 2006, 17:32   

na takie stwierdzenie, to nie mam siły.. :evil:

zatem weź sie bujnij do auta wieczorem. spryskaj zraszaczem dobrze kable, odpal silnik (tzn. kręć nim) i niech ktoś spojrzy czy nie ma dyskoteki. jeśłi tak to zacznij od kabli.. skoro na jednej swiecy piszesz masz kiepską iskrę.. swiece wykręć i przeczyść jakim papierkiem ściernym. nic im nie będzie bo i tak sa pewnie zużyte. sprawdź odległości między elektrodami.. w razie czego pdegnij. zamień ten kiepski kabel miejscem na aparacie i ponownie sprawdź iskrę.. co mozna innego powiedzieć.. kolejnośc kabli była na mechnicznym ostatnio..


a jeszcze jedno.. a paliwo dochodzi??
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2006, 22:30   

a z kad wiesz ze masz słabsza iskre na jednym garze . W jaki sposób to sprawdziłeś . Zacznik od sprawdzenia rezystancji przewodów . Jeśli bedzie w miare ok to weź dwia kawałki deseczki wsadz w fajke zamiast świecy kawałek metalu (najlepiej śruba) trzymaj deseczkami przewód zapłonowy (albo innym izolatorem) i patrz jaka jest iskra z jakiej odległości przeskoczy i jaki ma kolor . Niebieski kolor oznacza słaba iskre , jak bedziesz trzymać na milimetr od bloku iskra ma być dość gruba i ma mieć jasny kolor czasami kolor fioletowy .
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lut 2006, 20:14   

Powiedzcie mi jak wygląda układ zapłonowy w fieście 1,1i, naczytałem sie tyle na tym forum że sam już nie wiem!! Powiedzcie mi czy posiada nastepujące elementy jak posiada to gdzie są umieszczone:

- cewka zapłonowa
- moduł zapłonowy (i nie wiem czy to jest to samo modół wzmocnienia zapłonu EDIS-4)
- aparat zapłonowy
- czujnik hella

Jutro sprawdze jeszcze raz dokładnie element po elemencie i zobaczymy co z tego bedzie!!!

Jak nic moje diagnozy nie dadza to oddaje do elektryka zobaczymy co on zdiagnozuje!!

POZDRAWIAM!!
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lut 2006, 21:28   

:(
Sprawdz kolor iskry , i zobacz czy silnik dostaje paliwo . Wlej troche w gardziel jak zagada to coś nie tak z paliwem .
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lut 2006, 22:40   

paliwo raczej dostaje bo słysze jak pompa kreci, a pozatym jak wyciagałem pierwszy raz swiecie to były suche a za drugim razem jak wyciagalem całe mokre od paliwa... a koloru szczerze mówiac nie sprawdzałem, jutro jeszcze szpekne cała instalacje jeszcze raz i jak nie odpali dam znac!!! NARAZIE!!!
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lut 2006, 02:35   

wlej w gardziel troszke benzyny ekstakcyjnej prosto z grzeniczka zdjętej ale moze być też zimna . ale troszke a nie pół litra . jak zagada to bedziesz wiedział napewno . Ale wcześniej wymij i wyczyść i osusz swiece . jak dobrze wyczyścisz gniazda świec i nie bedzie paproszków to mozesz przetyrać silnik przez 10 sekund na rozruszniku bez świec . To wyeliminuje możliwość ich zalania w szybkim tempie .
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Lut 2006, 22:14   

A wiec zdaje relacje z dzisiejszego dnia .... pojechałem zawiesc samochód do elektryka, po oględinach stwierdzili że mam do wymiany cewke oraz przewody (bo strasznie iskra skacze) wycena następująca:

- cewka (używana - sprawdzona przez nich i na ich gwarancji) 200zł :yyy: -> na allegro 40-80zł
- przewody (nowe) 80zł
- robocizna 120zł

RAZEM 400zł - za wymiane cewki!!!

Stwierdziłem że za drogo i zabrałem auto spowrotem do domu (nie mówie o tym że za diagnoze zapłaciłem 60zł)!!! Po drodze kupiłem nowe przewody WN!!

Zabieram sie za wymiane przewodów, i zauważam iż przewody są podłaczone innaczej niż poprzednio, czyli wynika z tego że przy mojej zabawie z przewodami musiałem się kopnąć!!! Podłanczam nowe przewody włączam samochód i wszystko dziala ale no wlaśnie jest małe ale coś cieżko pali na jeden gar, mówie sobie tydzień stoi nie używany wiec moze od tego wiec zostawiłem na chwile gnoja aż sie nagrzał i jazda po ulicy w te i spowrotem, ale wciaż coś cieżko z tym jednym garem było, otwieram maskę i patrze iskra po kablach nie skacze (bo nowe ;) ) ale coś przy gwincie od świecy robi sie disco!! Mówie sobie ooo świeca, podmieniłem świece i okazuje sie że świeca 1 do wymiany, jutro podjade do sklepu FORDA i kupie jedną sztukę taka jak mam (MOTOCRAFT-a) i zobaczymy co z tego wyniknie!!!

Jeżeli sie powtórzy to co było prędzej to jade do CASTORAMY po linkę i ide sie ..... (nie końce ;) )

[ Dodano: Sob Lut 25, 2006 9:03 pm ]
Po zmianie świecy jak narazie wszytko dobrze, przejechalem już ponad 300km i wszystko gra, zobaczymy czy sytuacja sie nie powtórzy jeżeli tak to bede myślał dalej ale puty co wszytko gra ... taka mała swieca za 13zł a tyle problemu :-) !!!
Serdeczne dzieki chłopaki za wszystkie rady i pomoc w związku z moim problemem :)
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Nie odpala czy to już koniec ?
Kręci, kręci a nie odpala
Justyna_ Silniki diesla 7 23 Wrz 2017, 22:58
Jaszczur
Brak nowych postów zgasła podczas jazdy i już nie zapaliła
QV_Shadow Mechanika 18 29 Lis 2008, 23:25
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.