Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 10:59
Przeniesienie napędu : sprzęgło diagnoza wymiana
Autor Wiadomość
Maru38 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Paweł
Wiek: 57
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 15
Skąd: Legnica
Wysłany: 11 Gru 2005, 13:56   Przeniesienie napędu : sprzęgło diagnoza wymiana

Szukałem podobnego tematu ale jedynie co znalazłem to tylko szarpanie przy ruszaniu. ale do rzeczy: problem jaki zauważyłem występuje po zwolnieniu nogi sprzegła na luzie. sprzęgło tak jakby nieznacznie łapało i rusza fiesią. jak wcisne sprzęgło to zatrzymuje się. i tak w kółko. zaznaczam że to łapanie sprzęgła jast bardzo słabe i widoczne tylko na równej powierzchni. moje pytanie czy jest to tylko do regulacji czy całkiem sie sypie. obawiam się czy w ten sposób nie spale sprzegła. co radzicie?
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 13 Kwi 2009, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 11 Gru 2005, 15:18   

Wydaje mi się, ze to nie jest wina sprzęgła, tylko gęstego oleju w skrzyni biegów. Pewnie tak Ci sierobi tylko jak jest zimno i jak samochód(i olej w skrzyni nie jest rozgrzany). Pozostaje Ci nie przejmowac sie tym, przed jazdą poruszać troche lewarkiem, zeby "zamieszać" olej, lub wymienić olej
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Gru 2005, 19:49   Re: dziwne zachowanie sprzęgła

Maru38 napisał/a:
zaznaczam że to łapanie sprzęgła jast bardzo słabe i widoczne tylko na równej powierzchni

Wszystko jest okej puki się to dzieje w chłodne dni na zimnym silniku, jeśli po rozgrzaniu auta problem nie ustępuje oznacza to iż albo kończy się spręzyna centralna w docisku (sprzegło) albo kończy się linka sprzegła...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maru38 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Paweł
Wiek: 57
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 15
Skąd: Legnica
Wysłany: 11 Gru 2005, 21:04   Re: dziwne zachowanie sprzęgła

JoeMix napisał/a:
Maru38 napisał/a:
zaznaczam że to łapanie sprzęgła jast bardzo słabe i widoczne tylko na równej powierzchni

Wszystko jest okej puki się to dzieje w chłodne dni na zimnym silniku, jeśli po rozgrzaniu auta problem nie ustępuje oznacza to iż albo kończy się spręzyna centralna w docisku (sprzegło) albo kończy się linka sprzegła...

Joe ma raczej racje.. tak jest prawie caly czas w czasie jazdy a raczej stania na światłach...mrozów niema a zaczelo sie to od niedawna...a jest teraz cieplej:) pozatym to szarpanie przy ruszaniu tez przemawia ze to sprawka sprzegla. jesli tak na jakie koszty musze sie nastawiać? z robocizna oczywiście bo sam tego nie zrobie..nawet kanału żeby wejśc to jak na lekarstwo..
 
 
vis 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Słupca
Wysłany: 12 Gru 2005, 14:55   

ja ostatnio zmieniałem docisk to koszt 100zł (hurtownia) sklep od 130zł. (Docisk bez tarczy - tarcza była dobra).
Robocizna to 170 zł ( mialem zmieniany uszczelniacz na wale, i wyskoczył dodatkowo docisk...)
 
 
 
stacho35 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 70
Skąd: Osiek
Wysłany: 12 Gru 2005, 19:23   Re: dziwne zachowanie sprzęgła

JoeMix napisał/a:
Maru38 napisał/a:
zaznaczam że to łapanie sprzęgła jast bardzo słabe i widoczne tylko na równej powierzchni

Wszystko jest okej puki się to dzieje w chłodne dni na zimnym silniku, jeśli po rozgrzaniu auta problem nie ustępuje oznacza to iż albo kończy się spręzyna centralna w docisku (sprzegło) albo kończy się linka sprzegła...


Ze się wtrącę... .A co jeśli przy tych samych objawach słychać jeszcze wyrażnie jak brzęczy łożysko oporowe?Czyżby kolejny wydatek? :? Dodam,że pedał już dosyć nisko bierze.
_________________
-------------------------
R 45 1,4 16V
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Gru 2005, 20:57   

A skąd wiesz że to brzeczy łożysko oporowe?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maru38 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Paweł
Wiek: 57
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 15
Skąd: Legnica
Wysłany: 12 Gru 2005, 23:17   

vis napisał/a:
ja ostatnio zmieniałem docisk to koszt 100zł (hurtownia) sklep od 130zł. (Docisk bez tarczy - tarcza była dobra).
Robocizna to 170 zł ( mialem zmieniany uszczelniacz na wale, i wyskoczył dodatkowo docisk...)

dzieki za odpowiedzi. bez mechaniora pewnie sie nie obejdzie, niema to jak wydatek w grudniu :-D pozdro
 
 
stacho35 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 70
Skąd: Osiek
Wysłany: 13 Gru 2005, 02:57   

JoeMix napisał/a:
A skąd wiesz że to brzeczy łożysko oporowe?


Nie wiem.Przypuszczam,bo tak się dzieje jak wcisnę pedał.
_________________
-------------------------
R 45 1,4 16V
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Gru 2005, 06:40   

W zasadzie we Fieście łożysko oporowe współpracuje ze spręzyną centralną na stałe - więc kręci się non stop, jeśli nie występują żadne inne nieprawidłowości to faktycznie może to być łozysko, albo coś dalej w sprzegle... (naciskając na pedał zmuszamy łożysko do pracy pod obciązeniem - i może hałasować, ale jednoczesnie np. zwalniamy tarcze dociskowa, która przy wysprzegleniu też moze hałasować) - putu nie zdejmiesz skrzyni i tam nie zajrzysz puty się nie dowiemy. Standartowo na start sprawdz samonapinacz i linke sprzegła.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
GilU 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 24
Skąd: Świdnica
Wysłany: 13 Gru 2005, 16:40   

Zeby nie zakladac nowego-kolejnego tematu o sprzegle podpinam sie pod ten :)
Wczoraj podczas jazdy stalo sie takie cos ze sprzeglo (nie pamietam czy przy puszczaniu czy wciskaniu niestety) zazgrzytalo i od tamtej pory zaczelo "brac" bardzo wysoko, praktycznie na samej gorze, do tego bardzo gwaltownie. Biegi moglem zmieniac, nie bylo z tym problemow, natomiast jadac wchodzily wysokie obroty, ale auto nie ciagnelo. Po czasie czulem palace sie sprzeglo :) dojechalem jakims sposobem do domu. Probowalem resetowac naciag. Po chwili sprzeglo zaczelo lapac przy samej podlodze (rownie ostro), wrzucilem na luz, puscilem sprzeglo (zazgrzytalo) i znow lapie przy samej gorze. Nadmieniam ze od pewnego czasu przy puszczaniu sprzegla w pewnym memencie bylo czuc naglu skok i slychac bylo takie "brzdęk". Przeczytalem kilka wontkow na temat sprzegla z tego forum, ktos costam pisal o tym ze auto mu szarpalo przy ruszaniu, po chwili zastanowienia skojarzylem ze ostatnio (od tygodnia..moze 2) tez ciezko mi bylo calkowicie plynnie ruszyc. Nie wiem czy przypadkiem nie zasugerowalem sie czyjac wypowiedzia, ale tak mysle ze wlasnie tak bylo. Czy na podstawie tego opisu jest ktos w stanie powiedizec mi co moglo sie stac? Czy polecialo samo sprzeglo, czy moze to wina tego samoregulatora? Nie chec sie pakowac w wydatek zanim nie bede pewny, prosze wiec o pomoc.

Pozdrawiam
 
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 13 Gru 2005, 17:11   

Masz najprawdopodobniej uszkodzony samoregulator - groszowa sprawa.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Gru 2005, 18:23   

Jest to wręcz pewne...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
GilU 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 24
Skąd: Świdnica
Wysłany: 13 Gru 2005, 19:49   

Niestety jednak problem nie tkwil w napinaczu :/ Narazie rozkrecilem skrzynie, moj problem widoczny na zdjeciach :)
Ehh zaboli przy placeniu..





Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Gru 17, 2005 09:24 ]
Jekich producentow sprzegła polecacie? Bo wlasnie bede sie wybieral do sklepu, z tego co wiem napewno dostepne sa Luk i Valeo. Ceny tych dwoch sa bardzo zblizone i nie wiem na co sie zdecydowac....

Pozdrawiam :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło , samoregulator
coś mi stuka
Gość Mechanika 4 18 Paź 2005, 12:56
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.