Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
10 Lip 2014, 15:08
[MK7] Czy posiadam komputer pokładowy ?
Autor Wiadomość
florek 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Pruszków
Wysłany: 21 Mar 2013, 08:25   

Dołączam się do pytania Kruszona.

Michał - na weekend jestem umówiony na aktualizacje komputera.
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 24 Mar 2013, 20:19   

florek napisał/a:
na weekend jestem umówiony na aktualizacje komputera
Jak poszło?

Dowiedziałem się dzisiaj, że w najnowszej Fieście Sport ST nie ma kompa pokładowego w standardzie, trzeba dopłacić 200zł. :głowąwmur:
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Mar 2013, 21:31   

aj tam za 200 - jak bierzesz auto klime to jest gratis - a kto nie bierze w nowym aucie?!
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
ptr 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Imię: Piotrek
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 15 Kwi 2013, 00:05   

Siemanko! Wpadłem na taki sam pomysł jak florek, czyli dodanie opcji pokazywania spalania, temperatury i czego się tam jeszcze da.

MisiekT, napisałeś
Cytat:
MK7'ki bez kompa to rzadkosc
no niestety ale moja również nie ma czyli nie taka rzadkość :-P , a nawet nie mam klimy :ups:
p.s. mógłbyś napisać jaka masz wersje opr. licznika ?

Posiadam wersję oprogramowania licznika 1.30 (po sprawdzeniu w trybie test) zatem czekam na informację florek, czy wystarczy dołożyć manetkę czy coś jeszcze odblokować w zegarach (tak jak jest z radiem i głośnikami).

Mam też pytanie co do czujnika temperatury tzn. michal77, pokazałeś gdzie znajduje się czujnik ale nie jestem pewien czy mam ten czujnik ponieważ: na zdjęciu gdzie pokazujesz "ilość km do tankowania" świeci Ci się "śnieżynka" a mi świeci/mruga tylko w trybie testowym. Nie wiem czy jest zablokowane w oprogramowaniu licznika. W miejscu czujnika temperatury pokazanym na rysunku mam coś w zderzaku ale nie jestem pewien czy to ta czujka czy może coś innego - np. czujka poduszek :9:

Czy ktoś zna odpowiedz na pytanie Kruszon,
Cytat:
Co by sie stało jak bym zmienil środkowy wyswietlacz z małego na duży? Bez zmiany radia tylko sam wyswietlacz


pzdr
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 15 Kwi 2013, 00:28   

ptr napisał/a:
p.s. mógłbyś napisać jaka masz wersje opr. licznika ?

1.36 bodajże czy cos takiego - komus tutaj sprawdzałem (Michał?), niech potwierdzi
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 15 Kwi 2013, 06:36   

MisiekT napisał/a:
komus tutaj sprawdzałem (Michał?), niech potwierdzi
Tak sprwdzałeś dla mnie w temacie Spalanie chwilowe.

Jak już chyba wcześniej pisałem, sprawa kompa raczej nie jest w wersji opr. licznika, bo ja też mam 1.30 i komp u mnie jest, tylko bez sp. chwilowego.

ptr napisał/a:
W miejscu czujnika temperatury pokazanym na rysunku mam coś w zderzaku ale nie jestem pewien czy to ta czujka czy może coś innego - np. czujka poduszek :9:
Jeżeli to jest taka małą czarna kostka (daj fotkę tego), to raczej jest to czujnik od poduszek.

Obawiam się, że nie masz czujnika temp. W trybie testowym to jest tylko test diody śnieżynki.
Można też sprawdzić po nr VIN czy masz czujnik temp.

P.S. florek, Działałeś już coś z tym kopem?
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
ptr 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Imię: Piotrek
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 15 Kwi 2013, 22:08   

michal77, w temacie spalanie chwilowe jest o tym mowa ale wersji oprogramowania nie ma. Jeżeli chodzi o czujnik to chyba jest to czujnik poduszek:


Po wpisaniu nr vin nie mam opcji takiej jak "Termometr -temperatura na zewnštrz"

florek, jak z tym licznikiem ? da rade odblokować licznik ?
 
 
bartikrasnik 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 55
Skąd: lublin
Wysłany: 23 Kwi 2013, 10:31   

ja może zaproponuje inna formą nawet tuningową można sprawdzić sobie podpinając urzadzenie OBDII pod gniazdo przez bluetooth i w tel/smartfonie znaleśc oprogramowanie do OBD i tam pokazuje wiele nie tylko chwilowe spalanie ale i ciśnienie powietrza temp płynów i wile wiele innych a ja nie mam komputera na wyświetlaczu. dajesz taki wyświetlacz w tel na szybę i zegary jakie ci pasuje mi sczytuje 13 czujnikow w mk6 1,4tdci.
 
 
margrabol 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Maj 2013, 20:08   

Hej,

Jestem ciekaw jak tam udało się uruchamianie komputera? Też niestety jestem posiadaczem wersji bez komputera pokładowego (mimo że mam klime). Zgodnie z trybem testowym, powinienem mieć średnie spalanie itd.
Czy udało się komus uruchomić komputer? czego to wymagało? Może jedynie zmianę manetki?
Z góry dzieki za info.
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 11 Maj 2013, 23:25   

Kupcie sobie manetkę i będziecie wiedzieć, koszt nie wielki, ok 50zł.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
pio_helloween 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 8
Skąd: Mosina
Wysłany: 12 Maj 2013, 18:07   

Witam ja też jestem w trakcie aktywowania komputera pokładowego i do tego nie mam pilota do zamka centralnego, wiec umówiłem się w ASO Piła i zaczęło się sześć godzin grzebali niby wszystko w porządku ale nie udało się nić zrobić podczas programowania pilota system nie chce wejść w tryb kodowania a komputer pokładowy w ASO rozłożyli ręce. A powiem że manetke wymieniłem czujnik temp. zamontowałem i nadal nic więc może jakieś sugestie?

i jeszcze jedno pytanie co z tym wyświetlaczem bo tez chciałem wymienić na duży i po podłączeniu nie włącza się a historia była taka że chciałem radio wymienić na bogatsze kupiłem komplet czyli radio panel moduł bluetooth i wyświetlacz i zabrałem się za wymianę najpierw okazało się że mam oryginalnie jedną długą wtyczkę a na zakupionym są dwie mniejsze wtyczki i już lipa nie dało rady to pomyślałem że podłączę chociaż duży wyświetlacz żeby było ładniej a po podpięciu zero reakcji może i tu jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony przez Parzych 12 Maj 2013, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 12 Maj 2013, 19:13   

pio_helloween napisał/a:
A powiem że manetke wymieniłem czujnik temp. zamontowałem i nadal nic więc może jakieś sugestie?
Pewnie trzeba odpowiednio GEMa zaprogramować, ale to już musisz w niezależnych serwisach Forda szukać magika od IDSa.

pio_helloween napisał/a:
podłączę chociaż duży wyświetlacz żeby było ładniej a po podpięciu zero reakcji może i tu jakieś sugestie?
wiesz na 100% że wyświetlacz jest sprawny?
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
pio_helloween 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 8
Skąd: Mosina
Wysłany: 12 Maj 2013, 22:29   

może w tygodniu uda mi się umówić z magikiem od elektryki a co do wyświetlacza to pewności nie mam tylko tyle co z aukcji że niby wszystko sprawne
 
 
 
Kruszon 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: SD
Wysłany: 12 Maj 2013, 23:47   

Dobrze ze ktos cos szuka bo jestem ciekaw o ten wyswietlacz. Może byc tak ze jest on kompatybilny tylko i wylacznie z lepszym radiem :)
_________________
 
 
pio_helloween 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 8
Skąd: Mosina
Wysłany: 13 Maj 2013, 08:44   

szukam szukam ale myśle że tu chodzi o kość w wyświetlaczu bo sam panel bogatszego radia działa niestety nie mam jak podłączyć napędu bo kostki nie pasują a wyświetlacz pewnie jak reszte trzeba przez ids-a uaktywnić.
 
 
 
tobiaszt 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Kielce
Wysłany: 18 Sie 2013, 21:55   

Czy udało się komuś uruchomić kompa pokładowego ??
Mam trzy liniowy wyświetlacz chętnie bym kupił manetkę z przyciskiem TRIP tylko pytanie jakie modyfikacje IDSem trzeba zrobić ??
 
 
 
ati55 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 13 Paź 2013, 18:07   test zegarów

Oglądałem te testy zegarów na filmie, włączyłem fonię i usłyszałem podczas przeprowadzania testu pracę silknika tej fiesty. I tutaj zgłupiałem. W kilku postach na temat tych testów nikt nie wspomniał o odpaleniu silnika, więc jak test ma być przeprowadzony prawidłowo?. A tak na marginesie czy ograniczył się ktoś tylko do wymiany manetki i jaki był rezultat.

EDIT:
Robiłem wczoraj test zegarów bo chciałem sprawdzić jaką mam wersję oprogramowania. Okazało się, że mam trzyliniowy itd.. Przed robieniem testu po włączeniu zapłonu wyświetlał mi się w dwóch liniach przebieg całkowity i bierzący (dzienny). Powiedzcie mi jak mam do tego wrócić. Po tym moim grzebaniu w teście teraz po włączeniu zapłonu wyświetla mi się ostania pozycja jaką przeglądałem w czasie przeprowadzania testu.
_________________
ati55
Ostatnio zmieniony przez Parzych 2 Gru 2013, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 2 Gru 2013, 12:29   

ati55 napisał/a:
W kilku postach na temat tych testów nikt nie wspomniał o odpaleniu silnika, więc jak test ma być przeprowadzony prawidłowo?
Nie trzeba odpalać, ale można (będzie widać wzrastającą temp. silnika, obroty, itd)

ati55 napisał/a:
A tak na marginesie czy ograniczył się ktoś tylko do wymiany manetki i jaki był rezultat.
Sama wymiana wymiana nic nie da, trzeba też aktywować.
pio_helloween napisał/a:
ASO Piła...komputer pokładowy w ASO rozłożyli ręce. A powiem że manetke wymieniłem czujnik temp. zamontowałem i nadal nic więc może jakieś sugestie?

Póki co chyba jeszcze nikt tego nie zrobił. Pytajcie w niezależnych serwisach Forda, w ASO będzie ciężko.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
armo 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 20
Skąd: Sanok
Wysłany: 29 Lip 2014, 21:00   

Witam wszystkich, niestety na moje nieszczęście posiadam fiestę z 2009 roku bez komputera pokładowego, pytałem się w ASO ile by kosztowało zrobienie tego, powiedzieli mi, że 2tys zł!!!! jeżeli ktoś robił coś takiego w niezależnym serwisie to proszę o info ile to kosztowało i gdzie takie cuda robią ;)
_________________
Armo
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 27 Wrz 2014, 18:16   

armo,I jak udało się uruchomić kompa?

Na 99% można uruchomić kompa podpinając auto pod IDS (jest opcja komp pokładowy wł/wył).
Oczywiście w wersji softu licznika 1.30 nie ma spalania chwilowego.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.