Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Piszczące hamulce
Autor Wiadomość
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Sie 2015, 20:51   Re: [MK7] Piszczące hamulce

wystarczy raz dobrze zahamować i piszczenie się skończy...jeżeli w jakimkolwiek aucie nie hamujesz porządnie od czasu do czasu, tracisz skuteczność hamulców tak czy inaczej, bo nie oczyszczasz dobrze klockow i tarczy...
ale spoko, mówta i róbta co chceta - ważne że moja jest wyjątkiem od Waszego "ten typ tak ma"
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Sie 2015, 21:07   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Misiek nie da się ukryć, że są pewne mankamenty co widać i słychać. Ludzie piszą o problemach z klimą, skrzynią itp.
U mnie np. klima chodzi dobrze, ale ze wstecznym już bywają problemy.
Te "przypadłości" nie dopadają 100% userów, a tylko część ale nie da się ukryć tego, że pewne mankamenty występują i to, że jeden ich nie ma nie znaczy, że nie mają go inni. Są to dziwne rzeczy, z którymi serwisy nie potrafią sobie poradzić. Chcieć nie chcieć nie da się tego inaczej nazwać niż "ten typ tak ma" :-P
Jednym z nich są właśnie piszczące hamulce (i oby tylko takie problemy były :-P ).
Dlaczego nigdy wcześniej w żadnym innym aucie nie musiałem robić nic specjalnego aby klocki nie piszczały ?
Jeśli coś wymaga innego podejścia niż standardowe w zwykłym/przeciętnym aucie to znaczy, że coś jest nie tak.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Sie 2015, 22:12   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Wymień hamulce na sportowe/wyścigowe - przynajmniej będziesz wiedział, że piszczą, bo hamują 2x lepiej niż seria :D
(sorry, nie mogłem się powstrzymać :D )
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 4 Sie 2015, 22:21   Re: [MK7] Piszczące hamulce

MisiekT napisał/a:
wystarczy raz dobrze zahamować i piszczenie się skończy...jeżeli w jakimkolwiek aucie nie hamujesz porządnie od czasu do czasu, tracisz skuteczność hamulców tak czy inaczej, bo nie oczyszczasz dobrze klockow i tarczy...
ale spoko, mówta i róbta co chceta - ważne że moja jest wyjątkiem od Waszego "ten typ tak ma"



wydaje mi się, że zbyt upraszczasz problem piszczących hamulców.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Sie 2015, 22:48   Re: [MK7] Piszczące hamulce

no to jakie jest Twoje zdanie?
wszyscy mamy te same tarcze i klocki (seria), te same zaciski, pompe i praktycznie identyczną mase auta...
roznica może być taka, ze u mnie co 20tys. zacisk jest czyszczony i smarowany, a jak pojawi się lekki pisk to czyszcze tarcze pelnym hamowaniem
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 4 Sie 2015, 23:12   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Moje zdanie jest takie, że nie można tego uprościć do samego mocniejszego hamowania. Na pierwszej stronie już o ewentualnym rancie było mówione. I ten rant nie musi być wcale od zuzycia tarczy. Od temperatury też potrafią ranty "puchnąć". Czasem piszczenie ustępuje po zrobieniu frezu na krawędzi klocka.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Sie 2015, 23:28   Re: [MK7] Piszczące hamulce

no pełna zgoda, jak już się zrobił rant to można się bawić w takie "naprawy" - ale rant nie robi się z dnia na dzień ot tak sobie, o to się rozchodzi
ok, być może jak ktoś przegrzeje mokre albo zimne tarcze to takie cuda się dzieją, ale po 120tys. km w Fiescie MK7 przy bardzo skrajnym użytkowaniu mysle, ze co nieco już zobaczyłem żeby wyrobić sobie zdanie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 5 Sie 2015, 08:18   Re: [MK7] Piszczące hamulce

MisiekT napisał/a:
wszyscy mamy te same tarcze i klocki (seria), te same zaciski, pompe i praktycznie identyczną mase auta...


No i to jest błąd rozumowania.
Jeśli wszystko jest takie samo to dlaczego jeden ma problem z klimą, a inny nie ?
Dlaczego u jednych skrzynia się pieprzy, a u innych nie ?
Dlaczego jednemu rdza wychodzi po roku użytkowania, a drugiemu nie ?
To jest masowa produkcja, a poszczególne elementy pochodzą z różnych partii produkcyjnych, w których mogą pojawiać się wady/niedoróbki.
Np. skład klocka może się minimalnie różnić, cały czas spełniając normy.
Chcesz oceniać wszystkie Fiesty na podstawie tylko jednego swojego auta ?? Serio ??
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Sie 2015, 12:18   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Nie oceniam na podstawie swojego - swój podaje jako przykład potwierdzający raporty (bez)awaryjności i pozytywne info od mechaników z ASO (a nie Heńków pod miastem w stodole)... Przed zakupem swojej sprawdziłem co trzeba i potwierdza się w zupełności, że w MK7 naprawdę w zasadzie nie ma wad czy niedoróbek

ale nie ma co, ja tam sie bede dalej cieszyl swoimi niepiszczacymi hamulcami, bezawaryjną Fiestą i wizytami u mechanika co 20tys., a reszcie życzę, żebyście nie mieli już więcej problemów z autem...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 5 Sie 2015, 12:55   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Tak czukiereczek już od piszczących hamulców to na serio wierzysz w te tzw. raporty o (bez)awaryjności i profesjonalne opinie autoryzowanych serwisów ??
Kurde Misiek nagle mam wrażenie, że żyjesz w jakimś świecie oderwanym od rzeczywistości.
Miałem już w życiu kilka ciekawych sytuacji i tego jak z klienta robi się debila i jak sam musi udowadniać, że coś jest problemem wbrew temu co twierdzi serwis. Właściciel jednego z najbardziej cenionych ASO Toyoty w prywatnej rozmowie (po tym jak zacząłem dymić) "wytłumaczył" mi jakie są wytyczne z góry i jak się usuwa usterki bez informowania klientów albo jak się do końca idzie w zaparte, że nie ma usterki choć wszyscy wiedzą, że jest, jak się manipuluje danymi o usterkowości itp. Po 2 Toyotach miałem już dość tej najbardziej bezawaryjnej marki. Myślisz, że to ja miałem pecha i trafiłem na trefne egzemplarze ? Gwarantuje Ci, że nie. Po prostu mam większą świadomość i nie daje sobie wciskać kitu.
Co do Panów Heńków to oczywiście pełno jest gównianych mechaników o wiedzy mniejszej niż przedszkolaka interesującego się samochodami ale niestety z powodu niskich płac nie ma też co liczyć na fachowców w ASO. Każdy lepszy, a szczególnie zdrowo myślący, szybko ucieka z ASO. Często pracują tam młode chłopaki bez wiedzy i z totalnie zerowymi umiejętnościami. Często ASO nie potrafi wykonać najprostszych czynności jak dobre wyważenie kół, nie wspominając już o nieporysowaniu felgi podczas ich zdejmowania/zakładania. Nawet nie potrafią dobrze umyć auta !! Nie potrafią rozwiązać najprostszych problemów jeśli nie przyjdzie instrukcja z góry. Wszystko co oni potrafią to wcisnąć klientowi wymianę całych elementów, bo tak najłatwiej.
A jakie ja już bzdury słyszałem w różnych ASO od panów kierowników i właścicieli i zawsze się zastanawiam czy oni są tacy durni czy myślą, że ja jestem i mogą mi każdy kit wcisnąć.
Przerabiałem już w Opolu i Wrocławiu salony Opla, Toyoty, Hondy i Forda - wszędzie jest tak samo - mega niekompetencja. Tyczy się to zarówno pracowników salonu jak i serwisu. Dlatego pewne rzeczy robię sam albo jadę do znajomego mechanika, który wiem, że się postara.
Co do samej bezawaryjności Fiesty to oczywiście trzeba zawsze rozgraniczyć typy awarii. Oczywiście z dwojga złego wolę aby to były mało istotne pierdoły niż np. takie problemy jak kumpel miał z Peugeotem ale z drugiej strony dlaczego w ogóle muszą być ??
Uwierz mi, ja wiem co to znaczy bezawaryjne auto bo miałem już takie, które robiły po 240-260kkm i nic totalnie nic poza eksploatacją się w nich nie działo.
Twoja wyjątkowa sztuka niczego nie potwierdza. Nawet jeśli 50% sztuk będzie totalnie bezawaryjnych to dalej niczego to nie potwierdza jeśli drugie 50% ma awarie. Nawet Alfa czasem trafi się udana :-P
Nie należę do ludzi, którzy swojego auta bronią za wszelką cenę. Staram się do tematu podchodzić uczciwie, jeśli coś się dzieje to o tym mówię.
Z Fiesty jestem generalnie zadowolony. Ma fajowy silnik i bardzo ładnie pracujące zawieszenie. Niestety ma kilka mankamentów i nie da się temu zaprzeczyć. Przyciski na kierownicy nie chcą poprawnie działać, wypada wsteczny, pojawiła się rdza, a spalanie jest dalekie od tego co pisało w katalogu :-P Do tego dochodzą u innych problemy z klimą oraz generalnie ze skrzynią. Samo piszczenie hamulców olewam. Hamulce same w sobie działają bardzo dobrze i jestem z nich zadowolony.
Może na tle niektórych konkurentów i tak wypada to bardzo dobrze. Niestety są tez lepsi, a porównywać się trzeba z lepszymi, a nie gorszymi :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Sie 2015, 13:56   Re: [MK7] Piszczące hamulce

co do piszczących hamulców to jest to źle wykonana usługa i mechanik ma oddać samochód ze sprawnymi hamulcami. Sprawa jest na tyle prosta że nie ma co kombinować ani tworzyć filozofii, ma nie piszczeć i tyle.
 
 
lukaszs 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Gdansk
Wysłany: 13 Sie 2015, 22:45   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Pomimo rantów zauważyłem iz zbierający sie syf w okol blaszek klocków utrudnia im poruszanie sie. Wyczyszczenie blaszek oraz lekkie spiłowanie pilnikiem płytki nośnej klockow pomaga w lepszym odbijaniu klocka - przynosi to efekty na kilka miesięcy :)
 
 
lukaszs 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Gdansk
Wysłany: 11 Wrz 2015, 19:03   Re: [MK7] Piszczące hamulce

Jednak wymienilem tarcze i klocki i piszczenie dalej wystepuje przy hamowaniu, widac albo zascisk zle pracuje ale inzynier sie nie postaral :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK3] Piszczące hamulce - jak zaradzić? :/
Carnival TDi Mechanika 3 16 Gru 2008, 21:03
Gość
Brak nowych postów [MK2] Ślizgające i piszczące sprzęgło
dajuko Mechanika silnika 8 22 Maj 2014, 07:34
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.