Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
2 Gru 2012, 11:06
[MK3] Woda pod wycieraczką po stronie kierowcy
Autor Wiadomość
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 30 Sie 2008, 15:54   

To ja mam nieco inny bajer... Woda leci do środka, ale przez dziurę od anteny o.O Śruba mocująca jest wkręcona na maksa, nie wiem tylko czy tam jakiejś uszczelki nie powinno być... Myślicie, że zasmarowanie tego oczka od anteny silikonem wystarczy? Marnie się jeździ jak woda kapie przy skręcaniu (woda zbiera się w lampce :P )

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 30 Sie 2008, 16:01   

k_myk, na silikon bym bardzo nie liczył. poszukaj/dotnij/skombinuj podkładke/uszczelke i wtedy ewentualnie przed skreceniem podłóz silikonu szklarskiego, od biedy sanitarnego
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
asia1209
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrz 2008, 14:52   

witam mam ten sam problem woda zbiera mi sie pod nogami kierowcy podonosze wycieraczke a tam istna kaluza i problem skad ta woda mogla sie zbierac, nieznam sie na tym wiec prosze o jakas porade lub pomoc.
 
 
krystian72
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrz 2008, 15:22   podszybie

Witam kolegów nie wiem czy uda mi sie pomóc ale w audi A6 miałem ten sam problem z wodą a powodem były zapchane kanały odprowadzające wodę z podszybia kawałek drutu do przepchania otworów załatwił sprawę a żeby było śmieszniej woda była pod nogami kierowcy i pasażerów z tyłu.
 
 
asia1209
[Usunięty]

Wysłany: 20 Paź 2008, 20:39   

ratunkuuu juz niemam pojecia ktoredy moze mi cieknac woda przewody odprowadzajace wode zostaly przeczyszczone, z nagrzewnicy tez mi niecieknie, przez uszczelke okna tez nie bo zostala dodatkowo zabezpieczona, a woda dalej sie dostaje gdy tylko spadnie mocniejszy deszcz. pomocyyyyyyy
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Paź 2008, 20:44   

Jest sposób. Szlauf i lejesz wodą po dachu. A Ty sobie w środku lukasz gdzie leci. Daję słowo, że zdziwisz się którędy może polecieć. U mnie np. przy przejściu linki prędkościomierza przez przegrodę, spod uszczelki drzwi na wysokości głośnika (za słabo dolegała) i wiele innych miejsc, które się ujawnią :devil: . Owocnych poszukiwań. :przytul:
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
posel007
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2008, 14:19   

Witam!!!

Mam ten sam problem mokro od strony kierowcy, lałem wodę ale tak nie widać nic zakleiłem taka uszczelkę co przewody idą za bezpiecznikami (od strony silnika) silikonem i tez nic i teraz nie wiem co robic Niech ktoś mi pomoże ;-(
 
 
asia1209
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2008, 18:30   

ja jeszcze czekam az przyjdzie zima i bede miec prywatne lodowisko w samochodzie jak sie nic niewyjasnie skad mi woda leci ;-|
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 22 Paź 2008, 19:46   

ludki kochane u mnie tez tak samo było zeby zobaczyc skad leci trzeba wyjąć licznik i popatrzec na to wgłębienie co trzyma kolumne, polać wodą obficie na szybe i zobaczycie sobie jak tam leci u mnie tak było. Pomogło wyjęcie szyby, zeszlifowanie rdzy, zakonserwowanie wsadzenie nowej uszczelki i ..... nowej szyby bo jak wsadzałem to pękła ale to akurat dlatego ze miala pare odbić od kamieni.
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
zebro78 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Robert
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 108
Skąd: Grodziec
Wysłany: 22 Paź 2008, 20:43   

U mnie w MK3 też się lało gumę pod nogi kierowcyw czasie desczów. Pomógł grad który rozbił szybę. Nowa wstawiona, a w miejscach gdzie rdza wychodziła osadziłem uszczelkę od razu szlifując i malując hammeritem - bez czekania aż faba podeschnie. Fajnie się to scalilo z uszczelką i od tego momentu suchutko.
_________________
Motto Żebrusia :
Dobry sex to taki , po którym nawet sąsiedzi idą na papierosa :)
 
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 22 Paź 2008, 20:48   

zebro78 napisał/a:
U mnie w MK3 też się lało gumę pod nogi kierowcyw czasie desczów. Pomógł grad który rozbił szybę. Nowa wstawiona, a w miejscach gdzie rdza wychodziła osadziłem uszczelkę od razu szlifując i malując hammeritem - bez czekania aż faba podeschnie. Fajnie się to scalilo z uszczelką i od tego momentu suchutko.


No i oczywiscie najcześciej leje sie własnie na dole z pod uszczelki bo pewnie to jakas wada fabryczna ze tam rdza wychodzi z lewej strony, jednakze nie da sie tego zrobić bez wyjęcia szyby. Lepiej jednak dac pare PLN i wyjąć niż tak jak ja suszyc przez tydzien auto bo miałem jeziorko ale w pore zadziałałem i jest sucho. Jeśli macie mokry dywan to będzie Wam rdzewiec podłoga oraz będą parować szyby w zimie.
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
Carnival TDi
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2008, 21:17   

Przyczyną wody pod wycieraczką pasażera jest to że woda nie ma jak spłynąć z tej przestrzeni miedzy komora silnika a przednią szybą (ta przestrzen z ktorej dmuchawa zaciąga powietrze, tam gdzie macie tą kratke pod szybą przednia i gdzie jest silnik wycieraczek). I poziom wody jest tak duży ze woda przelewa sie kanałem wentylacyjnym do wnetrza samochodu.

Nie dawno odkryłem to w mojej Fiestuni ze miałem w tej komorze duzo lisci i syfu takze woda niemiala jak splywac i po kazdej ulewie moglem wpuszczac żaby do samochodu i mieć piekną sadzawke :)


Caly syf wyczyscilem i jeszcze zdemontowałem takie gumowe zatyczki i jest git :D

prosze o podwieszenie tego postu na przyszlosc bo widze ze to czesta przypadlosc i trudna do zgiadnozowania :)
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 17 Lut 2009, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Lis 2008, 21:36   

Carnival TDi napisał/a:
Przyczyną wody pod wycieraczką pasażera jest to że woda nie ma jak spłynąć z tej przestrzeni miedzy komora silnika a przednią szybą


Jakoś nigdy nie miałem w tym miejscu problemu ze zbieraniem się wody, często wybierałem liście z tego miejsca a pod nogami i tak było mokro.
Studiując ten temat można dojść do wniosku iż jest to problem dosyć indywidualny i jest wiele powodów przedostawania się wody do kabiny.

A więc Carnival TDi wydaję mi się, że ameryki nie odkryłeś.
Co prawda temat zawiera sporo informacji na temat przecieków i może pomóc w ich lokalizowaniu.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
asia1209
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2008, 10:44   

umnie przyczyna prawdopodomnie byla nieszczelan uszczelka w drzwiach po kilku lania wody to wyszlo ze tamtedy woda mi sie dostawala, teraz uszczelka zostala wymieniona na nowa orginalna i odpukac jest sucho w moim autku :) ):)) :ok:
 
 
RAFI_RC
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2009, 19:17   

Witam, ja mam ten sam problem, woda na podłodze od strony kierowcy. Sugerując się podpowiedziami kolegów zajrzałem pod deskę i faktycznie przeciek był w okolicy gum od przewodów. Okazało się że nie tylko, po uszczelnieniu sytuacja nie uległa zmianie :sad: . Dzisiaj autko stoi na warsztacie będą mi wycinać szybę i zobaczymy co dalej :pop:
 
 
grzes87bis
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2009, 23:37   

mam taki problem jak opisujecie wyzej. w czasie mrozow zauwazylem ze mi wnetrze zamarza, tzn szyba kierowcy jest cala do skrobania od wewnatrz. zaniepokoilo mnie to wiec odrazu lukam pod wykladzine a tam mokro ;/ biore suszarke i grzeje susze i luz, wyschlo wiec mysle ze mam problem z glowu. ale nie ! ;/ znpowu jest mokro i znowu wilgoc. ponadto zauwazylem ze ubywa plyny chlodniczego (w wakacje dopelnialem bo tez bylo ponizej minimum). z tego co czytam to chyba wina nagrzewnicy tak ?? chcialbym wiedziec co musze teraz zrobic, jak to naprawic itp.
fakt odswiezam starego kotleta ale moj przypadek raczej wystapil w sladowych ilosciach wiec nie dokonca wiem co trzeba zrobic i jak miec pewnosc bo wiekszosc z Was miala problem z otworami, dziurami nieszczelnymi gumami itp ale nikomu nie ubywalo plyny chlodniczego... :(
prosze o pomoc w tym zakresie
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lut 2009, 23:58   

Mi się wydaje, że problem masz podobny do wszystkich czyli cieknie Ci gdzieś z podszybia lub innych miejsc opisanych w tym temacie. Natomiast jeśli się mylę to podcieka Ci nagrzewnica, choć ja bym to wykluczał, masz jeszcze stosunkowo młode auto. Tym bardziej piszesz, że w wakacje dolewałeś, pewnie nie więcej jak 0.5l. Taka ilość jakby miała uciec przez nagrzewnicę do dnia dzisiejszego to musiało by kapać po kropelce, zaraz by odparowało. Sprawdź czy mokry dywanik nie jest tłusty. Osuszanie dywanika suszarką nie wiele da pod dywanikiem jest gruby filc który lubi pić wodę. Na twoim miejscu skupiłbym się na szukaniu przecieków w bardziej standartowych miejscach. Powodzenia :-)
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
grzes87bis
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2009, 00:10   

jesli chodzi o suszenie to rozbieralem cala podloge, wiec wysuszone bylo idelanie razem z mata filcowa (ktora musze kupic nowa bo sie przetarla w miejscu nog kierowcy). natomiast znowu zoabczylem ze jest mokro ;/ moze masz racje ze to przypadlosc pozostalych uzytkownikow . dodam ze troche przerabialem samochod tj kombinowalem z elekryka dodajac elektryczne szyby centralny zamek itp wiec w tych uszeczelkach grzebalem ale jak wytlumaczyc uciekajacy plyn chlodniczy ?? samochod w rodzinie ponad 10 lat w moich 4 i dopiero teraz (poraz drugi) widze ze plyn chlodniczy jest ponizej minimum ;/ skad to sie bierze ? (samochod z klima jesli ma to jakies znaczenie)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Lut 2009, 01:01   

płyn zawsze zostawia po sobie biało/niebieski/zielony ślad , jeśli ich nie ma to nie wina nagrzewnicy. W mk4 są odpływy dla wody (jeśli jest klima) i bardzo często się zapychają . Z tego co pamiętam to idą gdzies przez podłogę w okolicach tunelu dostęp podobno z kanału . Ale ktoś to musi potwierdzić .
A co warto sprawdzić to pod maską sprawdź czy masz drożne odpływy w grodzi . Bo wszystkie fiesty mk4 które robiłem miały tam zawsze las z czego w jednej zaczynał rosnąć mech .
 
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Mar 2009, 22:31   

dziś wjechałem na kanał bosie cieplejzrobiło i słonko wyszło i dobrałem sie do podłogi
mimo iż wcześniej zakleiłem już tą gume co przewody idą do wewnątrz to znów po roztopieniu sie sniegu maiłem pełno wody i u kierowcy i u pasażera, wykorzystałem wieć słońce i wyciągnołem wszystko wyrwałem filc po raz drugi i dobrałem sie do podszybia

i teraz moje pytanie
w mk4 sa z przodu dwa spusty wody z podszybia takie zasłoniete gumą prostokąty jeden jest obok zbiornika z płynem chłodzącym a drugi wychodzi w prost na ten plastik od drązka kierownicy jest w przegrodzie
i teraz sie was spytam czy komuś leciało przez ten kołnierz bo jest on uszczelniony chyba gąbką obie krawędzie i jak dotknąłem reką to był wilgotny teraz sie zastanawiam czy nie tędy leci chociaż u pasazera też mam mokro
i raczej jest bardziej mokro od strony obydwu słupków niż na srodku
zanim oddam kase na klejenie uszczelki szyby to moze ktoś miał to że leciało z tego kołnierz białego hmmmm jak sobie to załatwił ?

[ Dodano: Nie Mar 01, 2009 22:35 ]
dodam ze płyn mi nie ucieka bo mam cały czas max... zakleiłem gume od kabli oraz wejście przewodów od nagrzewnicy za zaworem na srodku takze mi chyba tylko szyba pozostała chyba co myslicie????
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.