Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Koła zimowe - jaki rozmiar?
Autor Wiadomość
emoticon 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 26
Skąd: kula ziemska
Wysłany: 3 Paź 2015, 12:47   Koła zimowe - jaki rozmiar?

Cześć,
w sezonie letnim jeżdzę na alufelgach 16" z oponami 195/45 r16. Potrzebuję kupić opony zimowe do mojej Fiestki. Rozważam dwie opcje: kupić same opony do obecnych alufelg albo kupić felgi stalowe 15". Czy będzie znaczna różnica w komforcie jazdy pomiędzy tymi dwoma opcjami? Jakie rozwiązanie polecacie?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Paź 2015, 16:09   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

W zimie łatwiej jest się wpierniczyć w dziurę, zwłaszcza jak trochę śniegu spadnie. Mniej widać, łatwiej w coś uderzyć kołem. Wyższy profil opony więcej wybacza.

Do tego rozważ koszta. Dwie wymiany opon w roku, po 3-4 latach (średni czas, po którym nowe zimówki kończą żywot) zapłacisz 360-480zł (liczę tylko 60zł za wymianę z wyważaniem kół 16", jeśli krzyczą 70-80zł, to zobacz ile więcej wydasz!). Dolicz fakt umawiania się na terminy wymian, kolejki, itd. A tak - kupisz felgi, założysz "piętnastki", które są tańsze, a koła możesz sobie wymienić pod blokiem/domem, wydając najwyżej 5zł na piwo.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Paź 2015, 19:24   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

i pod blokiem będzie je na kolanie wyważał? tak czy inaczej co sezon wulkanizatora trzeba odwiedzić :hammer:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Paź 2015, 00:17   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
i pod blokiem będzie je na kolanie wyważał?

Nikt mi nie wciśnie kitu, że koła "same z siebie" po przeleżeniu sezonu wymagają wyważania. Jak ktoś je źle składował i zrobiło się z nich jajo, to żadne wyważanie im nie pomoże. A jak dobrze je składuje (stojaki da się za parę zł kupić, serio), to mit o wyważaniu co sezon można sobie w buty włożyć. :)
Przez 4 lata zmieniałem koła pod blokiem i nie wymagały ani razu interwencji u oponiarza, wystarczyło je na koniec sezonu dać na stojak. Pierwszy raz wulkanizatora odwiedziłem jak rozwaliłem jedną z felg, bez tego dalej bym przekładał koła jak gdyby nigdy nic.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Paź 2015, 07:03   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

pewnie różnimy się definicją "wymaga wyważania" - jeżeli przez zimę zrobisz chociaż te 10-15tys. po naszych drogach, to nie ma bata żeby ciężarki dawały 0/0 (czy nawet były wywazone nadal z dokladnoscia do 10g), po prostu mamy dużo dziur a opona i felga pracują z założenia.
Niewyważone koła przenoszą wibracje, zużywają łożyska itd. Nie jest to oczywiście odczuwalne jakoś specjalnie na początku, ale przyspiesza zużycie zawieszenia.

poza tym - opony to taki maly kawalek gumy, który nas trzyma na drodze - serwis raz na rok za parędziesiąt złotych naprawdę nikogo nie powinien zaboleć
ale jak kto woli, rozumiem ze Ty wolisz podejście ekonomiczne i komfortowe (jakbym miał stal w kolejkach do wulkanizatora to bym się pochlastal)
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Paź 2015, 10:10   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
pewnie różnimy się definicją "wymaga wyważania" - jeżeli przez zimę zrobisz chociaż te 10-15tys. po naszych drogach, to nie ma bata żeby ciężarki dawały 0/0 (czy nawet były wywazone nadal z dokladnoscia do 10g), po prostu mamy dużo dziur a opona i felga pracują z założenia.

Oczywiście, że się różnimy. Wrzucasz do jednego wora koła 17" (ew. 16") na niskim profilu razem z 13"/14" czy 15" na wysokim. Bądźmy poważni, nie każdy jeździ mk7, w którym po założeniu kółka poniżej 16" można zostać posądzonym o dokonanie przez pomyłkę zakupu w najbliższym Smyku.
Poza tym wpadnij kiedyś na zakład, poproś o sprawdzenie kółka, daj je wyważyć, poproś o ściągnięcie z wyważarki, obrót o 90 stopni, założenie na wał i ponowne odpalenie pomiaru. I rób oczy jak 5zł jak wyjdzie, że brakuje odważnika 5 lub 10g, mimo że przed chwilą maszyna pokazywała 0/0. :)
Chcąc się bawić w perfekcjonistę, powinieneś każdorazowo po wyważeniu dynamicznym wykonać doważanie na samochodzie, bo luz między pierścieniem felgi a piastą rzędu 0,5mm powoduje, że każde wyważenie będzie można sobie wsadzić w tyłek, bowiem koła będą bić z powodu przesunięcia osi wirowania.

MisiekT napisał/a:
Niewyważone koła przenoszą wibracje, zużywają łożyska itd. Nie jest to oczywiście odczuwalne jakoś specjalnie na początku, ale przyspiesza zużycie zawieszenia.

Co do pierwszego zgoda, co do drugiego... ja tam brak ciężarka 5g czuję na kierownicy, zwłaszcza że do roboty dojeżdżam A4. I bardziej zużywam łożyska jeżdżąc na obniżonym zawiasie na profilu 50 niż z powodu braku połowy czy ćwierci grama ołowiu na obwodzie koła.

MisiekT napisał/a:
poza tym - opony to taki maly kawalek gumy, który nas trzyma na drodze - serwis raz na rok za parędziesiąt złotych naprawdę nikogo nie powinien zaboleć
ale jak kto woli, rozumiem ze Ty wolisz podejście ekonomiczne i komfortowe (jakbym miał stal w kolejkach do wulkanizatora to bym się pochlastal)

Zważywszy, że należę do osób, które po rozwaleniu jednej opony wymieniają obydwie, żeby nie było różnicy w bieżniku na osi, a nie mogąc wyeliminować wibracji z felgi, która jest idealnie prosta, wymieniam cały komplet felg, taki argument jest, delikatnie ujmując, z dupy. :) Nie czuję potrzeby wydawania pieniędzy na coś, co nic nie daje, tym bardziej że moje koła to 14" / 15". Na rzeczy wpływające na bezpieczeństwo (moje lub innych) nie szczędzę pieniędzy i jeśli w środku sezonu przywalę w coś kołem i czuję bicie, to nie czekam z tym aż do następnej wymiany. Jak zjechałem bieżnik na oponach po Biłgoraju, to też wymieniałem opony, bo mimo że miały spory zapas bieżnika, to z jednej strony było go 2mm więcej niż z drugiej (~6/4, jeśli dobrze pamiętam), ergo opony wg mnie nadawały się do wyrzucenia. Przykłady tego typu mogę mnożyć.

Z pewnymi rzeczami się nie dyskutuje, natomiast względność pewnych rzeczy (robi się tak, "bo tak", "bo ktoś tak powiedział", "bo tak słyszałem") zwykłem kwestionować, bo często się okazuje, że pewne przekonania ciągną się od lat '80 i do dziś nie chcą umrzeć, a ludzie jak stado baranów - kilka sztuk coś zrobi, to idzie za nimi następna setka, nie myśląc w ogóle po co i dlaczego.

I, żeby było jasne (jakby to nie było w tekście ujęte w tak oczywisty sposób), nie kwestionuję potrzeby wyważania kół, ale róbmy dziwki z fizyki. Mając małe koła, problem masy wirującej i ew. niedoważenia jest dużo mniejszy niż przy dużej średnicy felgi, więc rokroczne odwiedzanie wulkanizatora na wiosnę i jesień jest w przypadku starszych aut bez sensu.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Paź 2015, 19:21   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

Myślę, że złożyłem i zużyłem wystarczająco kompletów kół, żebyśmy się mogli pięknie różnić w opiniach - jako, że kolega pyta m.in. o 16" na dość niskim profilu pozwolisz, że pozostanę przy swoim zdaniu.
Poza tym dorzucę jeszcze 1 argument - jak ktoś się nie zna (a pytania na to wskazują), to nie potrafi też ocenić stanu opon - więc i tak dobrze żeby ktoś zerknął co te pół roku na stan gumy i głębokość bieżnika. Podobnie wentyle, co 2-3 sezony dla spokoju powinno się wymieniać

Finalnie - MK7 warte jest minimum ~20tys., jaka to oszczędność 50zł co pół roku - więcej będzie kosztował stres jak chociaż raz się okaże że opona się odkleiła albo wentyl padł i zeszło powietrze.

A odpowiadając na pytanie o komfort - tak, różnica między 195/45/16 a np. 195/60/15 (taki jest do MK7 dopuszczony) będzie mocno odczuwalna.
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 6 Paź 2015, 07:53   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
opona się odkleiła

ale odkleiła od czego?
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Paź 2015, 08:35   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

to teraz pełnym zdaniem: pasta montażowa może się rozszczelnić
do przechowywania opon powinno zbić się lekko ciśnienie i pasta/klej potrafi miejscami puścić - znowu skończy się to w najlepszym przypadku kapciem i nerwami
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Paź 2015, 08:45   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
to teraz pełnym zdaniem: pasta montażowa może się rozszczelnić

Chciałem już nic nie pisać, ale teraz toś pojechał grubo... Pasta montażowa, jak nazwa wskazuje, służy do montażu. A konkretnie do redukcji tarcia pomiędzy krawędzią obręczy, rolką ślizgową montażownicy, a sztywnym fragmentem opony, w której znajduje się drut (stopką). Gdyby służyła za uszczelniacz, to ciśnienie panujące wewnątrz opony szybko wypchnęłoby na zewnątrz jej resztki, a sama opona trzymałaby ciśnienie równie dobrze jak dziurawe wiadro wodę. Popatrz sobie na popularne "naciągi". Tam te powierzchnie ledwo się stykają, a jakoś koła trzymają ciśnienie (to pewnie jakaś magia...). Uprzedzając: naciąg to debilizm, po prostu użyłem tego jako skrajnego przykładu.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Paź 2015, 09:47   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

Z innej beczki - jak masz 2 komplety felg, to sam sobie przerzucasz wg uznania i nie czekasz w kolejkach. A na ewentualne wyważenie jedziesz miesiąc później, jak już sezon na wymiane się skończy ;)


MisiekT napisał/a:
oza tym dorzucę jeszcze 1 argument - jak ktoś się nie zna (a pytania na to wskazują), to nie potrafi też ocenić stanu opon - więc i tak dobrze żeby ktoś zerknął co te pół roku na stan gumy i głębokość bieżnika. Podobnie wentyle, co 2-3 sezony dla spokoju powinno się wymieniać



Żeby jeszcze to była uczciwa ocena ;) Im też zależy, by sprzedać nowy komplet, a stary puscic jako używka :)
Wentyle nie wiem, mi zawsze wytrzymywały dłużej niż 2-3 sezony :P I to sporo dłużej.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Paź 2015, 10:16   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

Puff napisał/a:
MisiekT napisał/a:
to teraz pełnym zdaniem: pasta montażowa może się rozszczelnić

Gdyby służyła za uszczelniacz, to ciśnienie panujące wewnątrz opony szybko wypchnęłoby na zewnątrz jej resztki

pasta jak najbardziej ma właściwości uszczelniające - nie mowa o dziurach a mikroszczelinach... oczywiście możesz uznać to za marketingowe gadanie albo zupełnie niepotrzebną funkcję, ale z tym nie mam co dyskutować :kaput:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 6 Paź 2015, 10:24   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
pasta jak najbardziej ma właściwości uszczelniające

przed chwilą twierdziłeś, że to klej :rotfl:
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Paź 2015, 10:30   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
pasta montażowa może się rozszczelnić

Rozszczelnienie = utrata ciśnienia. Że jakiekolwiek smarowidło o konsystencji wazeliny ma właściwości doszczelniające, to się zgodzę, ale to co zacytowałem, ma jedną interpretację - że jak pasta "puści", to zostaniesz z kapciem.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Paź 2015, 18:02   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

DemptD napisał/a:
MisiekT napisał/a:
pasta jak najbardziej ma właściwości uszczelniające

przed chwilą twierdziłeś, że to klej :rotfl:

bo potocznie nazywa się to często klejem do opon, tyle filozofii...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 6 Paź 2015, 18:52   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

MisiekT napisał/a:
bo potocznie nazywa się to często klejem do opon


no chyba nie bardzo, nie wiem jaką masz styczność z wulkanizacją, ale nigdy się nie spotkałem z określeniem pasty mianem kleju. Na pastę do zębów też potocznie mówisz klej?

pasta != klej
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Paź 2015, 19:13   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

Pasta to klej a klej to pasta a pastoklej to kropelka. Ja dzisiaj musiałem sobie wycinać troche mięska z paluchów bo mi się skleily kropelką tak ze nic nie pomoglo tylko noz do tapet. ozor emoticon, kup sobie kolego faktycznie jakies ładne stalowki z oponkami zimowymi 15" i będziesz mial spokój na pare lat a czy ci posmarują klejem, czy pasta to wsio rawno byleby trzymało i powietrze nie uciekalo. A jak będziesz zmienial na letnie czy odwrotnie to przeczekasz ten tłum i wywazysz sobie spokojnie tydzień później.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Paź 2015, 20:18   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

DemptD napisał/a:
MisiekT napisał/a:
bo potocznie nazywa się to często klejem do opon

Na pastę do zębów też potocznie mówisz klej?

oczywiście :luzik:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Paź 2015, 21:35   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

yoyo72 napisał/a:
Pasta to klej a klej to pasta a pastoklej to kropelka. Ja dzisiaj musiałem sobie wycinać troche mięska z paluchów bo mi się skleily kropelką tak ze nic nie pomoglo tylko noz do tapet. ozor emoticon, kup sobie kolego faktycznie jakies ładne stalowki z oponkami zimowymi 15" i będziesz mial spokój na pare lat a czy ci posmarują klejem, czy pasta to wsio rawno byleby trzymało i powietrze nie uciekalo. A jak będziesz zmienial na letnie czy odwrotnie to przeczekasz ten tłum i wywazysz sobie spokojnie tydzień później.

A cos tak gorliwie sklejał - budżet domowy??
Pasta montażowa tez potrafi "wyschnąć" i łapiesz kapcia :(
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 7 Paź 2015, 21:40   Re: Koła zimowe - jaki rozmiar?

drjanusz napisał/a:
Pasta montażowa tez potrafi "wyschnąć" i łapiesz kapcia :(

Wyjaśnij mi proszę w jaki sposób smar oparty o długie łańcuchy węglowodorów miałby wysychać, bo chemia w XXI wieku nie potrafi mi tego wytłumaczyć... :D
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?
kamiluek Mechanika ogólna 10 27 Kwi 2020, 17:53
VC89
Brak nowych postów Koła : jaki rozmiar opon
beniamin Mechanika 3 1 Gru 2005, 10:59
Gość
Brak nowych postów [MK7] jakie opony zimowe i rozmiar
p1nky Przed zakupem 14 31 Gru 2014, 07:10
jkk
Brak nowych postów koła zimowe
szynszyl Hyde-Park 20 4 Lis 2015, 21:50
szynszyl
Brak nowych postów Koła zimowe Fiesta ST
kamil208 Mechanika ogólna 4 9 Sie 2014, 12:31
Igraszki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.