Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?
Autor Wiadomość
Hans 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Arek
Wiek: 31
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:17   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

Sytuacja jak na obrazku, dodam że samochód zielony poruszał się ze stosunkowo wysoką prędkością. W aucie czerwonym uszkodzony tylny róg auta ( od strony kierowcy), w aucie zielonym cały przód,zgnieciony, sposób kolzji dokladnie jak na obrazku. Jak potrzebne moge podesłać zdjecia w jaki sposob byly ustawione oba auta zaraz po kolizji) Dodam tylko ze nie mam pewności czy auto zielone poruszało sie pasem całkiem wewnętrznym czy środkowym czy moze między oboma.

Wg policji sprawcą jest samochód czerwony poprzez wymuszenie pierwszeństwa. Nie zbadano dokladnie nawierzchni czy są jakieś ślady hamowania.Brak badania alkomatem.

Pytanie w takim razie kto jest sprawcą a kto powinien być poszkodowanym ?
_________________
"Dostałem mandat za niedostosowanie się znaków do mojej prędkości"
 
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:40   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

Ja tam się zgadzam z policją.
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:48   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

Jeżeli jest to klasyczny ruch okrężny czyli przy wjeździe jest znak "ustąp pierwszeństwa przejazdu" i znak uwaga ruch okrężny to policja ma rację. Nie ważne z jaką prędkością poruszał się zielony pojazd, ponieważ był już w ruchu okrężnym a pojazd czerwony dopiero wjeżdżał i nie zachował ostrożności . Badanie alkomatem powinno być robione przy każdej kolizji. Zawaliła Policja, a może ten drugi był nietrzeźwy?
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
Hans 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Arek
Wiek: 31
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:57   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

Jak prędkość nie ma znaczenia ? Skoro oba pojazdy zaczynają wjeżdżać w tym samym momencie na rondo z tym że z tym że pojazd ziolny wpada na rondo rozpędzony, (ponieważ ma możliwość szybko przejechać prosto), a pojazd czerwony juz ruszył z miejsca. w takim wypadku samochód zielony poprostu dogania ten czerwony I uderza go w róg.

A więc tylko w takim razie pozostają nagrania z monitoringu że pojazd czerwony wjechał 0,20 sekundy szybciej i to on był pierwszy na rondzie ?
_________________
"Dostałem mandat za niedostosowanie się znaków do mojej prędkości"
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:57   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

yoyo72 napisał/a:
Nie ważne z jaką prędkością poruszał się zielony pojazd, ponieważ był już w ruchu okrężnym a pojazd czerwony dopiero wjeżdżał i nie zachował ostrożności

I to pokazuje stopień pop***lenia naszego "prawa". Jedź 150 przez miasto, ktoś wyjeżdża na główną drogę z podporządkowanej i >nie ma prawa< zauważyć idioty pędzącego z absurdalną prędkością. Czyja wina? Nie tego, który jechał na złamanie karku, o nie. Bezkarność w najczystszej postaci i kompletne niezrozumienie związków przyczynowo-skutkowych. Bo gdyby jechał z prędkością przepisową, to by się go zauważyło i problemu by nie było. No ale lepiej skonstruować takie prawo, które pozwala udupiać od razu, na miejscu, nawet jeśli niesłusznie. A gliniarze są ofiarami, które na mocy tak durnych przepisów, muszą orzekać o winie, nawet jeśli mają co do tego ogromne wątpliwości. Szkoda słów. :)

Jak już mandat został przyjęty, to można sobie tylko podyskutować, bo nic nie zmienisz. Jak są wątpliwości, to od razu wniosek do sądu, inaczej tracisz jakiekolwiek możliwości. Przyjęcie mandatu = przyznanie się do winy = koniec procedury.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Hans 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Arek
Wiek: 31
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 4 Maj 2016, 20:00   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

Dodam jeszcze że po kolizji samochod zielony pozostał za "wyjazdem z ronda" na ul Ignacego Paderewskiego więc nie mam pewności czy on chciał zjeżdżać 2 czy 3 zjazdem z ronda.
_________________
"Dostałem mandat za niedostosowanie się znaków do mojej prędkości"
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Maj 2016, 21:07   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

wrzucilbys link do StreetView, żeby potwierdzić znaki - ale z cienia wygląda na to, że jak wół stoi "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" + "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
jeżeli jest jak wyżej, to nie wiem co jest w tej sytuacji niejasnego? ewidentna wina czerwonego

PS. co do predkosci - to duże skrzyżowanie, wiec nawet dużo za duża prędkość zielonego nie tłumaczy braku uwagi sprawcy
PS.2 gdyby zielony jechal absurdalnie szybko, to mielibysmy prawie bankowo do czynienia z wypadkiem, a nie drobną kolizją
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Hans 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Arek
Wiek: 31
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 4 Maj 2016, 21:59   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

MisiekT, Takie skrzyżowanie jak piszesz. Wystarczy że czerwony ruszy więc przyśpiesza ruchem jednostajnie przyśpieszonym, więc w miejscu zderzenia osiąga prędkość 20 km/h więc w miejscu zderzenia( a jest to okolo 10 metrów od przekrocznia lini ustąp pierwszeństwa) znajduje się po około 2 sekundach. Auto zielone przekracza linię ustąp pierwszeństwa ( na swoim wjeździe) ruchem jednostajnie prostoliniowym z prędkością załóżmy 65km/h i także zajmuje mu pokonanie okolo 35 metrów w 2 sekundy ( a tyle około będzie wynosiła odległość od lini ustąp pierwszeństwa do miejsca zdarzenia)

A uszkodzenia aut i pozycja wskazuje na stosunkowo mocną stłuczke ( auto czerwone obrócone o 180 stopni od toru jazdy, w aucie zielonym mocno skasowany przód) Świadkowie potwierdzali stosunkowo wysoką prędkość.

No ale podsumowując wszyscy wskazują winnego jako czerwony więc widać sprawa rozwiązana.
_________________
"Dostałem mandat za niedostosowanie się znaków do mojej prędkości"
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Maj 2016, 09:34   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

bez dyskusji czerowny sprawcą
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 5 Maj 2016, 10:00   Kolizja na rondzie, kto sprawcą ?

Dla mnie to wygląda, że do stłuczki doszło już na rondzie. Jeśli zielony faktycznie jechał wewnętrznym pasem (ślady do sprawdzenia) to nie miał prawa zjechać na pas zewnętrzny gdzie już znajdował się pojazd zielony. Tym bardziej, że uderzył go w tył.
Jeśli jednak jechał pasem środkowym a do stłuczki doszło bliżej przecięcia pasów to niestety wina zielonego.
Bo ale o takie rzeczy trzeba się kłócić na miejscu bo potem to przepadło...

Wysłane z telefonu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Kto jest z Wrocławia ? Dolnegośląska ?
Ilu nas jest ? Wpisz się !
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 75 9 Sty 2016, 10:57
roch57
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Kto ma motory ten chodzi chory
czyli słabe pukty mk1/2
Żółwik Tuptuś Mechanika silnika 0 11 Sty 2006, 23:39
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Auto firmowe i kolizja
adamsonm Hyde-Park 2 26 Lip 2017, 08:59
adamsonm
Brak nowych postów Kolizja/wypadek, i co dalej
Jak sprawa z ubezpieczeniem, naprawą, autem zastępczym
Chrise Ubezpieczenia i rejestracja aut 10 12 Lut 2017, 16:46
Puff
Brak nowych postów kolizja firmowym autem
cypis290 Ubezpieczenia i rejestracja aut 14 1 Lis 2011, 19:12
kejt_btv


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.