Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zuzycie oleju
Tematy oznaczone jako zuzycie oleju
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] Dymi na niebiesko po uruchomieniu.


Auto po postoju gdy ma zimny silnik i zostanie uruchomione to dymi na niebiesko. Pozniej jak sie rozgrzeje dymienie znika. Co obstawiacie - uszczelka pod glowica czy uszczelniacze. Dodam ze plyn chlodniczy jest i jego poziom sie nie mzienia. Auto pali okolo 8 litrow na 100km. Oleju ubywa sporo. Musze caly czas kontrolowac i dolewac.

Auto zapala bez problemu na dynamice ten nie stracilo.

Zauwazylem ze wentylator chlodnicy wlaczyl mi sie na pozycji litery R. Mam zakryta chlodnice kartonem. zapomnialem po zimie zdjac.
56251 123

Silnik : pali olej kopci na niebiesko


witam
rano odpalam fure po długim postoju i chmura niebieskiego dymu leci,rozumiem,że uszczleniacze zaworowe mi padły ?? :D,pierścionki mają zamki 0.4maxymalnie więc mieszczą sie w fabrycznym wymiarze[0.2-0.4]
tylko problem w tym,ze uszczelniaczw wyglądają wręcz idealnie :| pierwsze 200km silnik nie spalił ani grama oleju,problemy pojawiły sie dopiero teraz,znaczy jakieś 300km temu,bo przez ostatnie 300km spalił mi od górnej kreski do dolnej na bagnecie.
ile kosztują nowe uszczelniacze??
a,olej mam minerał,więc nie jest za żadki.
acha,jak silnik jest ciepły lub stoi chwilke tylko,to odpala bez chmury oleju,wszystko wskazuje na uszczelniacze nie ??
29327 38

[MK3] Silnik szarpie i pali za duzo oleju


Ma problemy z fiesta 1.1 rocznik 94r.
O tuż pierwszy problem jest taki ze silnik szarpie podczas dodawania gazu. Wcześniej jeździłem i nic takiego sie nie działo a od poniedziałku zaczoł mi tak szarpać. Co może być z nim nie tak?
Natomiast drugim problemem jest zbyt duże spalanie oleju. Miesiąc temu byłem na wymianie oleju i przy okazji wymieniłem filtr oleju. W silniku miałem 3l, gdzie po przejechaniu 300km zostało mi ok 1l. Moje pytanie brzmi: Czy możliwe jest żeby przez 300km spalił mi ok 2l oleju? Zaznaczam ze żadnej palmy pod autem nie było i nie ma.
19819 24

[MK3] Spalanie oleju po regulacji zaworów.


Czy jest możliwe aby po regulacji luzu na zaworach auto zaczęło spalać olej.

Wcześniej tego nie było. Oleju nie ubywało.

Silnik zaczął zalewać świecę pierwsza od lewej. Wymieniłem ja na nowa i problem zniknął. Teraz co jakiś czas podczas uruchamiania zimnego silnika z rury wydechowej wydobywa się biały dym. Jednak nie zawsze. Czuć wtedy w spalinach zapach przepalonego oleju.

Oleju bierze bardzo dużo. płynu chłodniczego nie ubywa.
7096 6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.