Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zegarek
Tematy oznaczone jako zegarek
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK4/5] zegarek, termometr, voltomierz,


Witam
Chciałem przedstawić zegarek wykonany przeze mnie, schemat i program to dzieło znajomego.

zegarek posiada kilka funkcji:
-zegarek
-temp wewnątrz i zewnątrz pojazdu
-informacje o śliskiej nawierzchni
-woltomierz
-sygnalizacje dźwiękową o nie włączonych światłach po odpaleniu silnika
-zastępuje diodę od alarmu
-po włączeniu świateł wyświetlana jest ikonka (jako że fiesta nie ma lampki sygnalizującej o włączonych światłach)

Osłonę wyświetlacza wykonałem z kawałka czarnej plexi 3mm, jest to chyba najbardziej pracochłonna rzecz w tym zegarku.

zegarek funkcjonuje od kilku tygodni i na razie się sprawdza. Jedną rzeczą jaka muszę zmienić to umiejscowienie czujnika temp zewnętrznej bo czujnik jest bardzo czuły i łapie temp ze silnika.

A oto fotki:




Jak wam się podoba?, wiem że jest wiele podobnych gotowych urządzeń ale wykonanie ...
55597 131

[MK6] Zegarek cyfrowy nie gaśnie


Witam. Posiadam fiestę 2006, podstawowe wyposażenie, bez centralnego.
zegarek za desce, z przebiegiem, zasięgiem do tankowania, podświetlany na zielono.
Problem jest w tym że świeci się zawsze!. Proszę o informacje od czego jest uzależnione świecenie tego wyświetlacza. Czytałem , że powinien gasić się razem z zamknieciem drzwi kierowcy. Czyli domyślam się że w zamku kierowcy jest jakieś sterowanie. Otwierałem już poszycie i widziałem jedną wiązkę biegnącą w stronę zamka. Dodam jeszcze że nie działa mi w tej chwili otwieranie z kluczyka. Zamknąć mogę, ale też nie tak ładnie jak od strony pasażera. Czy przyczyna leży po stronie zamka?
Jeżeli tak to proszę o informacje o sposobach naprawy. Czy można sobie z tym poradzić bez manipulacji przy zamku, tylko przy samych przewodach idących do zamka? Np przeciąć je i zewrzeć, lub jakieś inne pomysły :)
Z góry dziękuję za pomoc.
13054 10

[MK6] Ustawianie czasu


witam
zakupiłem fiestę mk6 jest w niej prostsza wersja komputera pokładowego i nie ma systemu audio normalnie pokazuje ilość kilometrów na paliwie jakie jest w baku pod spodem kilometru przejechane i na dole suma kilometrów (drogomierz)
lewym przyciskiem kasuję kilometry a jak przytrzymam prawy to pokazuje się godzina
mam niemieckąinstrukcję z której wynika ze aby ustawić czas trzeba kluczyk ustawić w pozycję 2 i przytrzymać drugi przycisk chyba ze źle przetłumaczyłem
proszę o pomoc krok po kroku bo nie wiem jak go ustawić

pozdr
piotr
10036 5

[MK4] Problem z zegarkiem i kabelkami radia.


Witam. Mimo że jestem tu nowy to korzystałem z opcji "szukaj" jednak nic nie znalazłem, dlatego zakładam nowy temat.

Problem mam taki, przy zmianie radia ze standardowego na inne, o czym napiszę później, w którymś momencie, chociaż nie mam pewności że moje majstrowanie przy radiu to spowodowało, przestał działać zegarek, ale co dziwne, nie do końca... Ponieważ mimo iż podświetlanie zegarka działa, nie wyświetla on godziny.. w ogóle nic nie wyświetla.. nie wiecie może czym to jest spowodowane?

Oraz drugie pytanko, mianowicie: Do radia idą, między innymi, 2 przewody napięciowe jeden ze stałym napięciem do potrzymania pamięci a drugi w którym napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki tak? U mnie to jednak wygląda inaczej:


Wiem na pewno że niebieski kabelek to Plus po przekręceniu stacyjki, zielony po Lewej to masa. Jednak na żadnym niema napięcia ciągle.. mimo że ...
6499 10

[MK3] Opis pinów w zegarku


W związku z powtarzającymi się pytaniami na PW i GG, to zamieszczam opis obu typów zegarków w MK3

Opis pinów w zegarku: MK3 i MK3.5

Mam nadzieję że to rozwiąże problem raz na zawsze :)
6256 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.