Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zbiornik paliwa
Tematy oznaczone jako zbiornik paliwa
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[MK3] pytanie o odpowietrzenie baku paliwa


witam wszystkich mam pytanie czy niewiecie gdzie jest w fiescie mk3 1.1 umieszczony wezyk do odpowietrzania baku paliwa bo zawsze jak tankuje i otworze korek od paliwa to tak jakby zasysalo powietrze
22567 35

[MK6] Check Engine -błąd P0420 , zbyt mala wydajność kataliz


Witam
Samochod: Ford Fiesta MK6, 2003r, silnik 1,3 70km

Tydzien temu zaswiecila mi sie kontrolka silnika, pojechalem do mechanika, po podpieciu pod komputer wykazalo blad jak w temacie a dokladnie:

P0460 - Nieprawidlowa informacja w zbiorniku z zestawu wskaznikow - blad stały

Udalo sie ten blad skasowac, niestety po 2 dniach kontrolka zaswiecila sie ponownie. Prosze o porade co robic? Auto od roku ma zamontowana instalacje gazowa. Samochod pracuje poprawnie.

Czy ktos mial kiedys podobny problem ? Jestem z Katowic i zastanawiam sie czy nie podjechac do servisu Forda na pelna diagnostyke komputerowa.

Moge dotankowac PB95, czy taki blad moze sam zniknac po jakims czasie? (sam sie skasowac)
Moze zawiesil sie ten czujnik?, przeciez auto jezdzi na gazie, przez co komputer dostaje nieprawidlowa informacje?. Nie wiem tak gdybam.

...
20755 5

[MK4] Benzyna w dieslu


Witam

Zona zatankowala pół zbiornika benzyny do diesla,w baku bylo pol ropy czyli zrobila mieszanke pol na pol.Sprzedawca na stacji powiedzial jej ze moze tak jechac wiec pojechala do szkoly.Wypalila znow pol tej mieszanki.Zostalo pol zbiornika,oczywiscie nie pomyslala zeby dotankowac ropy.Dzis auto nie chcialo odpalic,zazwyczaj w takie mrozy ciezko ale odpalalo.A teraz silnik nie chcial nawet zagadac.Moje pytanie czy probowac odpalic z zaciagu przez inne auto,czy sprobowac scholowac auto do cieplego garazu czy od razu do mechanika?Dodam ze w czasie jazdy nie widziala raczej roznicy mowila tylko ze po postoju pod szkola jak odpalala to jej w czasie czyszczenia szyb zgasl,znow odpalila i troche jakby przerywal ale tylko na wolnych obrotach
13708 15

[MK5] Cieknie zbiornik paliwa


Witajcie,
Dwa dni temu zatankowałem bak do pełna i w garażu po nocy plama oleju napendowego.
Orientowałem się w sklepach, na internecie w szrotach, nie ma nigdzie baku paliwa...
Pomóżcie jak wiecie gdzie mógłbym go dostać?
W przeciwnym razie spawacz powiedział że będzie miał dużo roboty.
pozdrawiam
5974 3

[MK3] uderzenie w okolicach w wydechu


heja.

prosto z mostu: zetec 1.8 na wydechu z 1.1 (od pierwszego łączenia do końca) - po złapaniu temperatury z tyłu auta słychać stuknięcie jakby ktoś lekko puknął młotkiem. Po zgaszeniu silnika występuje podobne uderzenie, ale sporo mocniejsze. skąd to się bierze?

taki sam problem miałem w Granatowej, na wydechu z 1.1 (ale nie tym samym).
5854 10

[MK3] Recyrkulacja par paliwa, odpowietrzenie baku


czołem.

ogarnąłem ostatnio kwestię zapadającego się baku, co spowodowane było nieszczelnym zaworkiem, który kierował do obiegu recyrkulacji par paliwa podciśnienie z kolektora. jest prawie ok. prawie, bo czasem jeszcze w czasie jazdy, przy mocnym zredukowaniu biegu i przyhamowaniu, bak potrafi się jednak zapaść. teoretycznie, rada jest w zasadzie prosta: zaworek out, zaślepić wężyk i wio. pytanie, czy nie będzie to nigdzie robić jaj?
4042 8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.