Fiesta Klub Polska

Forum FiestaKlubPolska - Strona Główna » Tagi » zawory
Tematy oznaczone jako zawory
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

Silnik : zawory regulacja


Wiec tak, wiem temat juz byl poruszany ale mam pare dodatkowych pytan.
Jak jest z regulacja zaworow w Fiescie 1.6 xr2i 90 r. ? Sa tam te popychacze hydrauliczne ? Wiec jesli cos mi tam stuka to znaczy ze trzeba je wymienic ? Jaki jest koszt ? lepiej nowe czy uzywane ? cena/jakosc.. ?
Pozdrawiam trudne to do samodzielnej wymiany ?
20707 22

Silnik : luzy zaworów


A tak wogole to jakie luzy powinny byc we fiescie 1.1i 91r mk3, powiem tylko tyle ze na belce pod maska silnika jest oryginalna nalepka z luzami 0.25 ssący i 0.30 wydech , pytam bo czytalem na innym forum o wydechu 0.56??
20485 28

[MK6] Regulacja zaworów w 1.25


witam serdecznie
przepraszam za odgrzanie tematu ale nie mogę się doszukać informacji a mianowicie ....
przy jakim przebiegu regulujemy luz zaworowy w silniku 1.25 mk6 04
mam przejechane 86 tyś,czy to już pora ?
jakie są ewentualne koszty ?
....generalnie to nie mam jakichś dziwnych odgłosów z silnika tak mi sie przynajmniej wydaje,
ale może trzeba ta regulacje zrobić żeby uniknąć płóżniejszych kłopotów?
a wogóle to jakie są objawy rozrególowanych zaworów?
proszę o rade
pozdrawiam
pawel
15667 11

[MK7] Klekot (zaworów ?) podczas ruszania


Witam, mam fieste mk7 1.4tdci (2008r).
Zauzważyłem, ze czasami przy ruszaniu, jak dodam mało gazu to silnik zaczyna tak dziwnie klekotać..znajomy mechanik powiedział mi, że to normalne dla tak małego silnika, że jak się dodaje mało gazu podczas ruszania, to zawory się odezwą.

Ale mimo wszystko chciałbym jeszcze Was zapytać o zdanie, co to może być, czy to szkodliwe ?

Pozdrawiam!
10774 11

[MK4] Regulacja luzów zaworowych z-etec 1.25 16v


Witam! W niedługim czasie chciałbym zabrać sie za regulację luzów zaworowych w mojej fieście mk4 1998 1.25 16v. Mam więc do was pytanie koledzy. Czy ktoś z was już robił takie rzeczy? Macie jakieś ogólne porady jak to zrobić? Może potrzebne są jakieś specjalne narzędzia? Z teorii wiem jak to zrobić, tylko problem bede miał chyba z wyjęciem płytek regulacyjnych. Jeżeli macie jakieś rady to piszcie.
Z góry dzięki.
10108 10

[MK4] cecha charakterystyczna niewyregulowanych zaworów


jaka jest cecha charakterystyczna zaworów nadających sie do regulacji albo źle wyregulowanych zaworów? jakies klepanie? stukanie? objaw tylko na zimnym lub też na ciepłym silniku?

pozdro :bigok:
6664 4

[MK4] Luz zaworowy - 1.4 16V


Witam

Chce wyregulować zawory (fiesta 1.25 zetec) ale nie wiem jaki ma byc luz?
Gdzie znajde jakieś dane ? może ktoś wie jaki powinien być luz?
6604 4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.